wtorek sierpnia 16 , 2022
Font Size
   

Sprawozdanie z działań, imprez i wydarzeń
organizowanych i współorganizowanych
przez Gminny Ośrodek Kultury w Sulęczynie
w roku 2012

KONCERT ŚWIĄTECZNO – NOWOROCZNY


alt  alt

6 stycznia w Kościele Św. Trójcy w Sulęczynie  po raz pierwszy został zorganizowany
przez GOK Sulęczyno i Parafię Ś
w. Trójcy w Sulęczynie Koncert świąteczno – noworoczny: kolęd, pastorałek oraz polsko – amerykańskich  utworów o tematyce świątecznej w wykonaniu:
- Agnieszki Zębala – Lewandowskiej  oraz zespołu Nowak Band w skład
zie: Paweł Nowak – akordeon,  Tomasz Nowik – kontrabas,  Paweł Szewczyk – perkusja.

- Galeria zdjęć z Koncertu


SPOTKANIE ŚWIĄTECZNO - NOWOROCZNE


alt alt

6 stycznia w Sali Gminnego Ośrodka Kultury w Sulęczynie odbyło się spotkanie świąteczno – noworoczne podczas, którego miały miejsce: jasełka kaszubskie w wykonaniu dzieci z Zespołu Szkół w Sulęczynie, życzenie świąteczno – noworoczne oraz dzielenie się opłatkiem, występ Pawła Nowaka, czytanie wierszy o tematyce świątecznej oraz wspólne śpiewanie kolęd. 

Galeria zdjęć ze:

- spotkania        /    - jasełek kaszubskich


II HALOWA LIGA PIŁKI NOŻNEJ W SULĘCZYNIE

alt

Od listopada do 12 lutego w niedzielne popołudnia na Hali Sportowej w Sulęczynie odbywały się rozgrywki drugiej halowej piłki nożnej. 12 lutego miało miejsce podsumowanie rozgrywek oraz wręczenie nagród i pucharów. Najlepszą drużyną była drużyna KRETNET Sulęczyno, królem strzelców - Jakub Burandt (ZDUNIA Zdunowice), najlepszym bramkarzem - Maciej Płotka (EDEN Borowiec) a drużyną Fair Play - POTEGA Węsiory. Rozgrywki były finansowane ze środków przyznanych w konkursie dla organizacji pozarządowych przez Gminę Sulęczyno oraz środków GOK Sulęczyno i GKS „SŁUPIA” Sulęczyno.

- Więcej na temat turnieju


SPOTKANIE „TUSTOCZWARTKOWE”

alt alt

W czwartek - 16 lutego 2012 roku w GOK Sulęczyno odbyło się „spotkanie tłustoczwartkowe”. Po degustacji pączków uczestnicy spotkania wzięli udział w dyskusji na temat działań, zajęć i imprez które będą organizowane przez GOK. W luźnych rozmowach przedstawiono bardzo dużo propozycji zajęć i spotkań na najbliższy czas.

- Kilka zdjęć ze spotkania


Dnia 17 lutego 2012 r. zostały wręczone Nagrody Starosty Kartuskiego „Perła Kaszub 2011”
z terenu naszej gminy otrzymali wyróżnienia:

  • Ireneusz Korda – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Sulęczynie
    za animowanie atrakcyjnych przedsięwzięć kulturalnych promujących gminę Sulęczyno oraz powiat kartuski

  • Anna i Jerzy Suwalscy:
    - za propagowanie aktywnego wypoczynku oraz organizację międzynarodowych imprez w wyścigach psich zaprzęgów

Zakończenie gali uświetnił koncert Doroty Lulki, z akompaniamentem Pawła Nowaka i Dariusza Gutomskiego którzy zaprezentowali utwory Edith Piaf po polsku.

Więcej informacji i zdjęć z rozdania nagród PERŁA KASZUB 2011 na stronach:

- Exspresu Kaszubskiego / - Kartuzy.info / - Kartuzy.naszemiasto

- Teletronik: film, galeria

alt


W dniu 25 lutego 2012 roku w Kartuzach odbyły się eliminacje

II POWIATOWEGO TURNIEJU KÓŁ GOSPODYŃ WIEJSKICH alt

Celem którego była:
- integracja środowiska wiejskiego,
- popularyzowanie dziedzictwa kulturowego regionu,
- pobudzenie aktywności i kreatywności wśród mieszkańców
- kultywowanie tradycji kaszubskich. 

W eliminacjach wzięły także udział Panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Mściszewiczanki” ze Mściszewice

KGW „Mściszewiczanki” zajęły I miejsce w konkursie na najlepszą potrawę pochodzenia roślinnego – ZRAZY Z KISZONĄ KAPUSTĄ za co otrzymały pamiątkowy dyplom i sztućce.

KGW „Mściszewiczanki” mogą się też pochwalić I miejscem w teście wiedzy przygotowanym przez KRUS za co otrzymały serwis kawowy.

Gmina Sulęczyno doceniła prezentację Mściszewiczanek "bonem towarowym". więcej


SPOTKANIE Z OKAZJI DNIA KOBIET I WYSTAWA RĘKODZIEŁA

alt  alt

8 marca w GOK Sulęczyno odbyło się spotkanie z okazji Dnia Kobiet. Spotkanie zostało przygotowane przez Panie uczęszczające na spotkania artystyczno – środowiskowe w GOk-u na którym zaprezentowały swoje wyroby.

- Galeria zdjęć ze spotkania


KONKURS RECYTATORSKI PROZY I POEZJI POLSKIEJ

  altalt


7 marca w Szkole Podstawowej w Podjazach odbyły się eliminacje gminne XXIX Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Prozy i Poezji Polskiej organizowane corocznie wspólnie przez SP Podjazy i GOK Sulęczyno. Najlepsi uczestnicy poszczególnych kategorii wiekowych konkursu wzięli udział w eliminacjach powiatowych konkursu, które odbyły się 15 marca w Centrum Kultury „Kaszubski Dwór” w Kartuzach, gdzie reprezentantka naszej gminy w kategorii gimnazjum zajęła pierwsze miejsce.

- Szczegółowa relacja z konkursu


KASZUBSKA DROGA KRZYŻOWA

alt alt

30 marca po raz kolejny ulicami Sulęczyna odbyła się Droga Krzyżowa po kaszubsku. Głównym Organizatorem było Zrzeszenie Kaszubsko – Pomorskie oddział Sulęczyno, Parafia Św. Trójcy w Sulęczynie oraz GOK Sulęczyno. Tym razem Drogę Krzyżówą współtworzyły następujące grupy: Ministranci, Młodzież, Róże Różańcowe, Grupa Betlejem, Caritas, Nauczyciele, Rada Parafialna, Rada Gminy, Rzemieślnicy i Kupcy, Strażacy, Sportowcy, Sołtysi, rodzina oraz ZK-P o/Sulęczyno – każda z grup niosła krzyż i czytała rozważania Męki Pańskiej.

Zdjęcia z Drogi Krzyżowej można znaleźć w galerii GOK i na stronie Parafii Sulęczyno


KONKURS RECYTATORSKI LITERATURY KASZUBSKIEJ
„RÔDNO MÓWA”

 alt alt


12 kwietnia w Szkole Podstawowej w Węsiorach odbyły się eliminacje gminne Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej „RÔDNO MÓWA” organizowane corocznie wspólnie przez Szkołę Podstawową w Węsiorach i GOK Sulęczyno. Najlepsi uczestnicy poszczególnych kategorii wiekowych konkursu wzięli udział w eliminacjach powiatowych konkursu, które odbyły się 19 kwietnia w Centrum Kultury „Kaszubski Dwór” w Kartuzach.

- Szczegółowa relacja z konkursu


HYDROAKTYWNI 2012

alt alt


26 maja odbyła się III edycja Ogólnopolskich Amatorskich Zawodów Kajakowych tym razem pod nazwą HYDROAKTYWNI 2012. Zawody odbywają się po malowniczym szklaku rzeki Słupi oraz jeziora Węgorzyno, zawodom towarzyszyła impreza rekreacyjna, odbywająca się na końcu szklaku kajakowego tzn. na Przystani Kajakowej w okolicy ul. Brzozowej w Sulęczynie, uatrakcyjniona dobrym jedzeniem, pokazem technik ratowniczych przy dobrej muzyce. Głównym organizatorem zawodów była Fundacja „Aby chciało się chcieć”.

Więcej o zawodach:
- na stronie GOK-u   /     - na stronie Zawodów


KASZEBE RUNDA alt

Kaszebe Runda to rekreacyjno – sportowy maraton rowerowy skierowany do amatorów jazdy na rowerze na dystansach 225 km, 121 km lub 64 km. Trasa rajdu rozciąga się po przepięknych terenach Szwajcarii Kaszubskiej. Trasa rozpoczyna się i kończy na rynku w Kościerzynie i przejeżdża przez Sulęczyno. W tym roku także w Sulęczynie na pętli autobusowej rowerzyści mieli swój przestanek a stoisko z poczęstunkiem dla nich przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich „Mściszewiczanki” ze Mściszewic.

Więcej na temat zawodów:

- na stronie GOK-u,         /      - strona organizatora RoverOver


FESTYN ŚWIETO RODZINY – DZIEŃ DZIECKA

alt alt

3 czerwca odbył się organizowany corocznie prze Parafialny Zespół CARITAS i Parafię Św. Trójcy w Sulęczynie Festyn „Święto Rodziny”, w tym roku festyn po raz pierwszy odbył się nie jak wcześniej na stadionie tylko na placu przy GOK Sulęczyno. Podczas imprezy miały miejsce konkursy dla dzieci i rodziców organizowane m. in. przez strażaków, przedstawienie przygotowane przez dzieci i młodzież z Zespołu Szkół w Sulęczynie, pokaz tańca nowoczesnego w wykonaniu dzieci zaś na koniec wystąpił kiedyś wikariusz naszej parafii ks. Przemysław Krzyżanowski promują swoją płytę „Pokolenie”. Podczas festynu miło miejsce także podsumowanie rozgrywek Ligi „ORLIKA”.

Galeria z:   Festynu     /     - Koncert i podsumowanie Ligi (Sulęczyno.net)


altW niedzielę 17 czerwca 2012 r. odbył się Marsz Nordic Walking trasą Sulęczyno - przez Żakowo z przestankiem nad jeziorem Węgorzyno w którym wzieło udział ok. 30 osób, dziękujemy wszystkim za obecność!!!


Kilka zdjęć z marszu


„SOBÓTKI”

alt alt

23 czerwca w Noc Świętojańską na placu przy GOK Sulęczyno odbyła się impreza sobótkowa. Mimo deszczowej pogodny wystąpił kaszubski zespół MOTYLKI, miały miejsce także konkursy m. in. poszukiwanie kwiatu paproci, konkurs na najoryginalniejsze życzenia nocy świętojańskiej itp. Zabawa taneczna trwała do późnych godzin nocnych. Imprezy sobótkowe odbywały się także w Sołectwie Mściszewice i Węsiory.

Galeria zdjęć z imprezy:
- w galerii GOK-u     /     - relacja portalu kartuzy.info


alt Zrzeszeńcy z Sulęczyna
na Zjeździe Kaszubów w Sopocie


Członkowie Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego oddział w Sulęczyno wzięli udział w XIV Zjeździe Kaszubów w Sopocie. Zjazd rozpoczął się od mszy świętej oraz przemarszu Kaszubów w kierunku najsłynniejszej ulicy Sopotu - „Monciaka”, po uroczystym rozpoczęciu zjazdu większość udała się na molo i targ kaszubski, można było także oglądać różne występy na dwóch scenach.

Relację ze zjazdu można znaleźć:
   - m. in. za stronie ZK-P Zarządu Głównego     /     -w Galerii GOK-u

Tego samego dnia członkowie ZK-P oddział Sulęczyno uczestniczyli w spotkaniu z uczestnikami
XXVII Kaszubskiego Spływu Kajakowego,
który zaczynał się w Sulęczynie przy Ośrodku Podróżnik. 

Relacja z tego spływu na stronie Klubu Turystycznego "WANOŻNIK"


TURNIEJ SZÓSTEK PIŁKARKICH I TURNIEJ OLD-BOYÓW

alt 

14 i 15 lipca na Stadionie w Sulęczynie odbyły się rozgrywki Turnieju Szóstek Piłkarskich organizowany w Sulęczynie już po raz jedenasty.
W ramach tego turnieju odbyły się także rozgrywki turnieju Old – Boyów czyli piłkarzy powyżej 40 lat. Turniej szóstek piłkarskich finansowany był ze środków przyznanych w konkursie dla organizacji pozarządowych przez Powiat Kartuski a turniej old – boyów ze środków przyznanych przez Gminę Sulęczyno, lokalnych sponsorów, GKS „SŁUPIA” Sulęczyno i GOK Sulęczyno.

Więcej na temat turniejów:  - na stronie GOK-u


 BIESIADA GOCKA alt

14 lipca w Węsiorach już po raz siódmy odbyła się Biesiada GOCKA, podczas której miały miejsce m. in. pokazy walk rycerskich i łucznictwa, występy: Air Flamenco, Timura i jego drużyny, widowisko „Iliada Kaszubska” w wykonaniu Teatru Młodych Gotów oraz wiele innych atrakcji.


 PRZEDSATWIENIE
„ILIADA KASZUBSKA”

21 lipca w sobotni wieczór odbyło się przedstawienie teatralne pt. „Iliada Kaszubska” w wykonaniu Teatru „Młodych Gotów” działającego przy GOK Sulęczyno. „Iliada Kaszubska” to spektakl opowiadający o niezwykłości Kaszub, ich złożonej historii i symbolice. Spektakl jest próbą zebrania i odtworzenia najważniejszych postaci mitologii kaszubskiej, tak jak wyobrażane są one od wieków. Scenariusz i reżyseria: Janusz Mamelski i Dariusz Narloch.

Więcej na temat działalności Teatru „Młodych Gotów”:

- na stronie GOK-u         /     - na stronie GOTIS


 XVII MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL „JAZZ W LESIE”

RokStories

27 i 28 lipca w malowniczej scenerii Ośrodka „Leśny Dwór” w Sulęczynie odbyła się siedemnasta edycja Festiwalu „Jazz w lesie” na którym wystąpili: w piątek m. in. Komeda Project, Asaf Sirkis Trio oraz String Connection z Krzesimirem Debskim a w sobotę m. n. Heavy Metal Sextet oraz Jarek Smietana - "Ballads and Other Songs". W Sobotnie południe na scenie GOK-u odbył się także „Jazz dla dzieci”.

Więcej na temat festiwalu można znaleźć:

- na stronie GOK-u            /           - na stronie Festiwalu


X MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL AKORDEONOWY „SULĘCZYŃSKIE SPOTKANIA AKORDEONOWE”

alt alt

W dniach od 26 lipca do 4 sierpnia odbyły się cztery jubileuszowe dziesiąte koncerty Sulęczyńskich Spotkań Akordeonowych z udziałem m. in. Klezmoret z orkiestrą kameralną w kościele, DJANGOLOGY w Marasce, i dwa koncertu na scenie GOK: VIVA QUARTET, KROKE, ALMOST JAZZ GROUP & Michał Kuczyński, LUDOVIC BEIER – Pop Swing & Fire.

Więcej na temat Festiwalu:

- na stronie GOK-u       /     - na stronie AKORDEONY.NET


PRZESTAWIENIE "JAŚ I MAŁGOSIA"alt

W niedzielne popołudnie 5 sierpnia na scenie plenerowej Gminnego Ośrodka Kultury w Sulęczynie odbyło się przedstawienie teatralne Studia Teatralnego ART - RE z Krakowa pt. "JAŚ  I  MAŁGOSIA".

- Zdjęcia z przedstawienia


FESTIWAL ROCK W ROK

alt alt
W sobotę 11 sierpnia na scenie plenerowej GOK odbyła się druga edycja Festiwalu Rock w Rok, którego głównym organizatorem była Fundacja „Aby chciało się chcieć” Wystąpili m.in. młody rock: Cookie Monsters, Wolne Owce, Iwan Groźny oraz Nadmiar, Blue Jay Way, Dj. PepoRock -  gwiazdą wieczoru był Closterkeller.

Więcej na temat Festiwalu:

- na stronie GOK-u       /       - na stronie Festiwalu


FESTYN GMINNY I ZAWODY POŻARNICZE

 alt

W niedzielne popołudnie 12 sierpnia w Sulęczynie odbyły się gminne zawody sportowo – pożarnicze w których wzięły udział drużyny z Sulęczyna, Mściszewic i Kistowa. Można było obejrzeć zmagania strażaków: musztrę, sztafetę pożarniczą oraz ćwiczenia alarmowo – bojowe. Podsumowano zawody i wręczono nagrody, po czym nastąpiła część dalsza imprezy – festyn gminny, wystąpił m. in. Cyrk „HOLIDAY” a dzieci mogły skorzystać z wesołego miasteczka i z wysiennika strażackiego.

Więcej na temat zawodów:

- na stronie GOK-u         /   - OSP Sulęczyno         /       - Galeria z Zawodów  


 DOŻYNKI GMINNO – PARAFIALNE W SULĘCZYNIE

alt alt

26 sierpnia odbyły się dożynki gminno – parafialne podczas których mieszkańcy gminy Sulęczyno podziękowali na tegoroczne plony. Po Mszy świętej z elementami kaszubskimi impreza przeniosła się na plac przy GOK gdzie odbyły się m. in. konkursy dla poszczególnych sołectw, w trakcie trwania dożynek wystąpili: orkiestra Mściszewice, zespół Motylki, zespół z Łapina oraz Koło Gospodyń Wiejskich „Mściszewiczanki”. Rozegrano także następny etap Kaszubskiej Gry w „Baśkę” oraz rozstrzygnięto etap gminny konkursu „Piękna Wieś 2012”.

Dokładniejsza relacja z dożynek:

- na stronie GOK-u       /             - Galeria zdjęć


DOŻYNKI POWIATU KARTUSKIEGO W KARTUZACH

alt alt

2 września na Kartuskim Rynku odbyły się Dożynki Powiatowe, Gmina Sulęczyno także brała w nich udział – miała swoje stoisko, wieniec i chleb dożynkowy. Nasza gmina otrzymała nagrodę Grand Prix za kołacz dożynkowy – który tydzień później pojechał wraz z najlepszym wieńcem na Dożynki Prezydenckie do Spały. Podczas dożynek zaprezentowały swój program także Panie z KGW „Mściszewiczanki”.


Szersza relacja z dożynek:

- na stronie GOK-u           /       - Galeria zdjęć


OTWARCIE SZKOŁY W SULĘCZYNIE

 alt alt

W dniu 3 września odbyła się inauguracja roku szkolnego 2012 / 2013 połączona z uroczystym otwarciem nowej szkoły podstawowej w Sulęczynie, w której wziął udział m. in. premier Donald Tusk wraz z małżonką. Premier w towarzystwie Wójta Gminy Sulęczyno Bernarda Grucza i Dyrektora Zespołu Szkół Anny Słupikowskiej rozpoczął swoją wizytę od zwiedzania szkoły, następnie wziął udział w oficjalnej ceremonii otwarcia i poświęcenia szkoły. Symboliczną wstęgę przecięli: Wojewoda Pomorski Ryszard Stachurski, Przewodniczący Sejmiku Województwa Pomorskiego Jan Kleinszmidt, Wójt Gminy Sulęczyno Bernard Grucza i Dyrektor Zespołu Szkół Anna Słupikowska, poświęcenia zaś dokonał Ksiądz Kanonik Andrzej Karliński, Proboszcz Parafii w Sulęczynie. Po części oficjalnej uczniowie Zespołu Szkół w Sulęczynie, z gościnnym udziałem Martyny Orłowskiej, zaprezentowali część artystyczną, wystąpił sulęczyński zespół Motylki oraz kapela Kaszubska.

Fotorelacja z uroczystości:

- zwiedzanie szkoły         /         - ceremonia otwarcia         /         - część artystyczna


alt


DOŻYNKI SOŁECKIE W MŚCISZEWICACH

W niedzielę 9 września w Mściszewicach odbyły się Dożynki Sołeckie na których miało miejsce zakończenie sezonu żniw, na imprezie występowali m. in. grupa z Kamienicy Szlacheckiej, KGW „Mściszewiczanki” – impreza uświetniona była także dużą ilością konkursów związanych z pracą w gospodarstwie. W dożynkach brała także udział „Sulęczyńska Grupa Marszów po zdrowie Nordic Walking”.

Więcej na temat dożynek w Mściszewicach:       - strona stwmsciszewice.pl


„DZIEŃ SENIORA”

alt alt

12 października 2012 roku uroczyście obchodzono "Dzień Seniora w Gminie Sulęczyno". Emeryci, renciści i zaproszeni goście spotkali się w Ośrodku Szkoleniowo – Rehabilitacyjnym „MAUSZ”, by spędzić ze sobą parę miłych godzin.
Po Mszy Świętej odprawionej przez Księży naszej parafii wszystkich zebranych powitali organizatorzy spotkania - złożyli seniorom najlepsze życzenia długich lat w zdrowiu, szczęściu i radości. Podczas spotkania miały miejsce występy: zespołu kaszubskiego „Motylki” oraz Koła Gospodyń Wiejskich „Mściszewiczanki” ze Mściszewic przy akompaniamencie orkiestry.

Zdjęcia z uroczystości: - w galerii GOK-u


alt


 WYJAZD ZESPOŁU „MOTYLKI”

W dniach 14 – 19 września dziecięcy zespół kaszubski MOTYLKI wraz z opiekunami zwiedzali piękno Kotliny Kłodzkiej. Podczas wyjazdu zwiedzili m. in. Zamek Książąt w okolicach Wałbrzycha, Osnówkę – podziemne miasto, Sanktuarium Matki Boskiej Śnieżnej, Jaskinię Niedźwiedzia w Kletnie a także wiele innych ciekawych miejsc na zakończenie odwiedzili Skalne Miasto w republice Czeskiej.

Więcej na temat:

- działalności Zespołu         /       - Fotorelacja z wyjazdu


 RAJD ROWEROWY alt


14 października odbył się pierwszy jesienny rajd rowerowy na trasie Sulęczyno – Kołodzieje – REZERWAT JEZIOR CHOŚNICKICH – powrót wokół Jezior Wielki i Mały Jeleń przez Suchą do Sulęczyna ul. Brzozową.

- Fotorelacja z rajdu


altKonkurs na najlepszą potrawę rybną
„RYBKA Z KASZUB”

 W środę 17 października w Gminnym Ośrodku Kultury w Somoninie odbył się finał konkursu na najlepszą potrawę rybną „Rybka z Kaszub”. W konkursie udział wzięło 16 uczestników, którzy przygotowali 32 potrawy rybne. W konkursie uczestniczyli także członkowie ZK-P O/Sulęczyno.

Relacja z konkursu      - na stronie LGR „KASZUBY”           i         - w Galerii GOK-u


WYŚCIGI PSICH ZAPRZĘGÓW I MARSZ NORDIC WALKING DO ZDUNOWIC

alt alt

20 i 21 października w Zdunowicach odbywały się w Zdunowicach Wyścigi Psich Zaprzęgów HASZCZEBE 2012 – zmagania psich zaprzęgów pierwszego dnia wyścigów podziwiała Sulęczyńska grupa marszów po zdrowie Nordic Walking.

Więcej o zawodach:

- na stronie GOK-u       /         - fotorelacja z marszu


TURNIEJ GRY W „BAŚKĘ”

alt alt

W niedzielę 25 listopada 2012 roku w Restauracji MORENKA w Sulęczynie odbyły się ostatnie rozgrywki IX etapu sulęczyńskich rozgrywek, podczas których zostały podsumowane rozgrywki z całego 2012 roku, podana została całoroczna klasyfikacja i zostały rozdane puchary i dyplomy.

Więcej na temat turnieju - aktualności i wyniki: - na stronie GOK-u


 MIKOŁAJE W GMINIE SULĘCZYNO

alt alt

8 grudnia przez teren gminy Sulęczyno przejeżdżał orszak Św. Mikołaja obdarowując wszystkich upominkami. Organizatorami przejazdu Mikołajów byli: Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Parafia Sulęczyno i GOK Sulęczyno z zdjęcia z przejazdu wykonał Piotr Szuta.

- Fotorelacja z przejazdu


alt

 SYLWESTER

31 grudnia przy Gminnym Ośrodku Kultury odbyła się ostatnia impreza 2012 roku – Sylwester, która rozpoczęła się o godz. 22, o północy wszyscy złożyli sobie noworoczne życzenia i obejrzeli pokaz sztucznych ogni.


Fotorelacja z Sylwestra:

- na stronie GOK-u       /       - Filmik na stronie Sulęczyno.net


W ramach działalności GOK odbywają się: alt

ZAJĘCIA ARTYSTYCZNO – ŚRODOWISKOWE, na których są ręcznie wykonywane / zdobione różnego rodzaju przedmioty, doniczki, pisanki, witraże itp.

Zajęcia odbywały się od lutego do czerwca i od września do grudnia – raz w tygodniu.

Wyroby – rękodzieło ze spotkań można było obejrzeć m. in. na wystawie rękodzieła w marcu, festynie z okazji dnia dziecka w czerwcu i podczas Kiermaszu – Spotkania Przedświątecznego w Gok-u.

ZLOTY GRUPY TEATRALNEJ „MŁODYCH GOTÓW” są to zloty / spotkania, które odbywają się z reguły dwa razy w miesiącu z piątku na sobotę - członków teatru „Młodych Gotów”, w którego skład wchodzi młodzież z następujących gmin: Sulęczyno, Stężyca, Sierakowice, Kobylnica, Potęgowo i Czarna Dąbrówka.

Spotykają się najczęściej w Sulęczynie w GOK-u i na Hali - pracują nad sztukami teatralnymi – głównym efektem ich zeszłorocznych zajęć jest przedstawienie pt. „Iliada Kaszubska”, które jest połączeniem legend kaszubskich z elementami tańca z ogniami i chodzenia na szczudłach. Grupa z przedstawieniem występowała na wielu imprezach na terenie całego Pomorza oraz w Szwecji.

Więcej na temat działalności Teatru Młodych Gotów można znaleźć
- na stronie GOK-u        - lub na stronie Stow. Węsiory - GOTIS


 POZOSTAŁE ZADANIA REALIZOWANE PRZEZ GOK :

- Prowadzenie zespołu „MOTYLKI” występy podczas imprez, 32 spotkania, wyjazd do Kotliny Kłodzkiej,

- Prowadzenie grupy teatralnej „Teatru Młodych Gotów”

- Organizacja zajęć  artystyczno – środowiskowych, które odbywają się
w Gminnym Ośrodku Kultury w Sulęczynie

- Konkurs fotograficzny "Sulęczyno - cztery pory roku" i Konkurs na Logo Gminnego Ośrodka Kultury w Sulęczynie.

- WSPÓŁPRACA :

- Zrzeszeniem Kaszubsko – Pomorskim Zarządem Głównym i Oddziałem Sulęczyno

- sołectwami gminy Sulęczyno

- Gockim Ośrodkiem Twórczych Inicjatyw Społecznych

- Fundacją „Aby chciało się chcieć”

- Klubami Sportowymi: GKS „Słupia” Sulęczyno, KS Mściszewice, POTĘGA Węsiory, UKS „Młody Sportowiec”

- Kaszubskim Uniwersytetem Ludowym w Wieżycy

- Lokalną Grupą Rybacką „KASZUBY”

- szkołami gminy Sulęczyno

- Stowarzyszeniem „SZANSA – START”

- Nieformalna Grupą Organizacyjną - Turniej Kaszubskiej Gry w „BAŚKĘ”

- Zarządem Gminnym Ochotniczych Straży Pożarnych w Sulęczynie

- Kołem Gospodyń Wiejskich „Mściszewiczanki”

- Stowarzyszeniem Rozwoju Sołectwa Mściszewice

- Polskim Towarzystwem Turystyczno – Krajoznawczym

- Parafią Świętej Trójcy w Sulęczynie


- PROMOCJA

- wydanie turystycznych map gminy Sulęczyno

            - mapa - plan ulic Mściszewic

            - opracowanie „Historia administracji gminy Sulęczyno” (wyk. Leszek Zugaj)

            - choinka i oświetlenie świąteczne

            - wykonanie kalendarza gminy Sulęczyno

            - artykuły promocyjne w prasie

            - infomat

- GOK – inwestycje :

- plac z kostki betonowej (cd.)

- modernizacja zadaszenia

- modernizacja kąpieliska: dach, elewacja, pomosty

- BOISKO SULĘCZYNO – modernizacja boiska ( I etap)

- BOISKO „ORLIK” - pozyskanie środków z Ministerstwa Sportu – Animator, organizacja i nadzór nad pracą animatorów

- KĄPIELISKO - organizacja pracy i nadzór nad kąpieliskiem

- Wynajem Sal na potrzeby: badania wzroku, spotkań dot. solarów, kursy prawa jazdy.Gminny Ośrodek
Kultury w Sulęczynie

ul. Zielona Droga 1
83-320 Sulęczyno
tel 58 684 - 20 - 57
gok@gok.suleczyno.pl

Dyrektor: Zarzycki Zbigniew
dyrektor@gok.suleczyno.pl

NIP: 589-17-79-794

Regon: 192810282

Nr konta : Bank Spółdzielczy w Sierakowicach Oddział Sulęczyno
79 8324 0001 0040 9526 2000 0010

Zapraszamy na :

alt

alt

alt


GMINA SULĘCZYNO
Urząd Gminy
Sulęczyno

ul. Kaszubska 26
83-320 Sulęczyno

tel 58 685 - 63 - 63

fax 58 685 - 63 - 98

info@bip.suleczyno.pl

www.suleczyno.pl

Dyrektor: Zarzycki Zbigniew
dyrektor@goksuleczyno.gdan.pl

Ile osób na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 61 gości