wtorek sierpnia 16 , 2022
Font Size
   

 

Sprawozdanie z działań, imprez i wydarzeń
organizowanych i współorganizowanych
przez Gminny Ośrodek Kultury w Sulęczynie
w roku 2016


KONKURS „Na najładniej oświetloną i udekorowaną  alt
posesję w Gminie Sulęczyno”

W ostatnim czasie rozstrzygnięto Konkurs  na „Najładniej oświetloną i udekorowaną  posesje w Gminie Sulęczyno”. Konkurs miał na celu upiększenie,  podniesienie atrakcyjności i walorów estetycznych gminy oraz podkreślenie wyjątkowości Świąt Bożego Narodzenia poprzez dekorację posesji przez mieszkańców.

Wyniki konkursu oraz zdjęcia  można znaleźć pod linkiem: KONKURS


„BAŚKA” inauguracja XIII sezonualt

W niedziele 7 lutego w Sali  Gminnego Ośrodka Kultury w Sulęczynie odbyły się pierwsze w tym roku rozgrywki Turnieju Kaszubskiej Gry w „Baśkę” w Sulęczynie, które były inauguracją XIII sezonu rozgrywkowego. Gracze walczyli o puchar Wójta Gminy Sulęczyno Bernarda Grucza.

Czołowe miejsca zajęli:

I miejsce – Bielicki Marian – 398 pkt

II miejsce – Gawin Kazimierz – 298 pkt

III miejsce – Ratajczak Franciszek – 200 pkt

IV miejsce – Skwierawski Marek – 196 pkt

V miejsce – Klinkosz Henryk – 190 pkt

Fotorelacja - "BAŚKA"-I rozgr.


KONCERT JAZZOWY alt

Dnia 6 lutego 2016 roku w Karczmie na Stromej w Sulęczynie odbył się Koncert Jazzowy. Podczas koncertu wystąpił Zespół Marcin Wądołowski Triopromujący swój najnowszy album pn. „My Guitar Therapy.

Fotorelacja z KONCERTU JAZZOWEGO


VI HALOWA LIGA
PIŁKI NOŻNEJ
W SULĘCZYNIE 2015/2016

alt

W sobotę 13 lutego po dziewięciu kolejkach rozgrywek halowej ligi piłki nożnej  odbyło się podsumowanie ligi. Rozgrywki trwały od połowy grudnia a wzięło w nich udział dziewięć drużyn i zajęły one następujące miejsca:

I miejsce – EDEN Borowiec

II miejsce – TRANS-JAN Sulęczyno

III miejsce – KAMEX Parchowo

IV miejsce – ELHAD Daniel Hapka

V miejsce – FARCIARZE

VI miejsce – TEAM Półczno

VII miejsce – SMS Bytów

VIII miejsce – ZIELENIEC

IX miejsce – GOSTEK Węsiory

Najlepszy strzelec
Bartłomiej Kapiszka (TEAM Półczno)

Najlepszy bramkarz
Marcin Kozmala (Trans-Jan Sulęczyno)

Fotorelacja - Podsumowanie "Halówki 2015/2016"

Turniej odbył się pod Patronatem Wójta Gminy Sulęczyno Bernarda Gruczaa organizowany był przez GKS „SŁUPIA” Sulęczyno, UKS „Młody Sportowiec oraz Gminny Ośrodek Kultury w Sulęczynie. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary a trzy najlepsze - puchary, medale oraz nagrody pieniężne. Podczas posumowania rozgrywek wręczono także symboliczne statuetki, które były podziękowaniem dla osób które aktywnie włączyły się w pomoc przy organizacji turnieju byli to: Krzysztof Baske, Grzegorz Stefański oraz Martyna i Dariusz Kozaneccy.

Dziękujemy wszystkim drużynom za udział w rozgrywkach halowej ligi piłki nożnej i zapraszamy do rozgrywek wiosną na „Orliku”.

Szczegółowe wyniki - HALÓWKA


FERIE ZIMOWE
ZAJĘCIA W GOK-u alt 

Pierwsze spotkanie feryjne odbyło się pod hasłem „zapoznanie przez zabawę”, oraz zajęcia artystyczne (filcowanie) poprowadzone przez panią Martę Gurowską. Uczestnicy wykazali się talentem, a pani Marta dawała bardzo pomocne wskazówki dla młodych artystów. Dzieci chętnie brały udział w zabawach i zajęciach artystycznych, grupa ustaliła swoją nazwę, a w czasie wyjścia na dwór utworzyli godło zbudowane z tego co znaleźli w lesie: szyszek, gałęzi, kamieni i muszelek.

alt

Można było także obejrzeć spektakl teatralny w wykonaniu Studia Teatralnego ART-RE pt. "Bazyliszek" a także pt. "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków" w Mściszewicach.

Fotorelacja :     Ferie - dzień pierwszy                  - spektakl "Bazyliszek"

alt

W drugim dniu zajęć odbyły się warsztaty artystyczne z Państwem Sylwią i Czesławem Birr, podczas których uczestnicy wykonywali drobne prace plastyczno - artystyczne oraz rzeźbili w drewnie. Część dzieci uczestniczyła także w zajęciach wokalnych prowadzonych przez Panią Edytę Gawin. Po zajęciach artystycznych wszyscy udali się na Basen do Bytowa.

Fotorelacja:     Ferie - dzień drugi

alt

Zajęcia perkusyjne odbyły się w środę i były wyczekiwane przez dzieci. Przekazana wiedza i wskazówki pana Adama Czerwińskiego zostaną wykorzystane przez rodzące się talenty muzyczne, dlatego cieszymy się, że czas, który poświęciliśmy na zajęcia wykorzystany został pożytecznie i był mile spędzony. Nie lada atrakcją okazała się wycieczka do chaty Baryła w Zdunowicach, gdzie na dzieci czekał przejazd wozem drabiniastym oraz śpiewanie piosenek, ognisko i smażenie kiełbasek.

Fotorelacja:      Ferie - dzień trzeci

alt

Czwartego dnia ferii odbyło się drugie spotkanie z państwem Birr na zajęciach artystycznych, które zyskują kolejnych stałych uczestników. Wielką frajdą okazały się podchody w lesie. Zabawy na świeżym powietrzu od zawsze była największą atrakcją nie tylko dla dzieci. Szukanie skarbu według wskazówek i gonitwa za przygodą wzbudzały wiele pozytywnych emocji. Zakończenie ferii było „pyszne”, a to ze względu na bardzo dobre gofry.

Fotorelacja:         Ferie - dzień czwarty

alt

Na zakończenie zajęć feryjnych odbywających się w GOK-u uczestnicy wybrali się do Zakładu Porcelany Stołowej w Łubianie oraz do Kina w Kościerzynie.

Fotorelacja:        Ferie – dzień piąty


TURNIEJ SZACHOWY

alt

Ferie Zimowe w Gminie Sulęczyno zakończyliśmy I Turniejem Szachowym o tytuł Mistrza Gminy Sulęczyno. W zawodach udział wzięło 15 zawodników. Odbyło się 7 rund, 15 minut dla zawodnika na partię. Zawodnicy walczyli w trzech kategoriach o tytuł Mistrza Gminy Sulęczyno: Juniorów , Młodzików i Dziewcząt.

Uczestnicy otrzymali puchary, medale oraz upominki. Poniżej wyniki w poszczególnych kategoriach:

Mistrz Juniorów Gminy Sulęczyno

I miejsce Bartłomiej Bielewa
II miejsce Dominik Smentoch

Mistrz Młodzików Gminy Sulęczyno

I miejsce Kamil Kujda
II miejsce Michał Pobłocki
III miejsce Maciej Smentoch

Mistrz Dziewcząt Gminy Sulęczyno

I miejsce Michalina Smentoch
II miejsce Anna Gawin
III miejsce Aleksandra Cichosz


SZCZEGÓŁOWE WYNIKI TURNIEJU

Organizatorami turnieju byli Wójt Gminy Sulęczyno, Gminny Ośrodek Kultury w Sulęczynie oraz Pan Zbigniew Pelowski sędzia turniejowy.

Fotorelacja:   TURNIEJ SZACHOWY


XVI GIMNAZJADA

alt

W dniu 3 marca 2016 r. w Zespole Szkół w Sulęczynie odbyła się XVII Powiatowa Gimnazjada w piłce ręcznej dziewcząt w której udział wzięły cztery drużyny – Goręczyno, Szymbark, Przyjaźń i Sulęczyno.

Wyniki spotkań:  

Szymbark – Sulęczyno 0:10

Goręczyno – Przyjaźń 12:6

Szymbark – Przyjaźń 7:7

Goręczyno – Sulęczyno 8:10

Szymbark – Goręczyno 1:16

Przyjaźń – Sulęczyno 7:3

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

I miejsce - Gimnazjum w Sulęczyno

II miejsce -  Gimnazjum w Goręczynie

III miejsce -  Gimnazjum w Przyjaźń

IV miejsce - Gimnazjum w Szymbarku

Wręczenia nagród dokonała: pani Anna Słupikowska – dyrektor ZS Sulęczyno wspólnie z prowadzącym zawody Krzysztofem Baske i Grzegorzem Stefańskim.  Każda z drużyn uczestniczących w zawodach otrzymała pamiątkowy puchar i dyplom a zawodnicy z trzech najlepszych zespołów dodatkowo medale ufundowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Sulęczynie.

Fotorelacja z podsumowania
XVII GIMNAZJADA


SPOTKANIE DOT. ZASTOSOWANIA KOLAGENUalt

29 lutego w Gminnym Ośrodku Kultury w Sulęczynie odbyło się spotkanie dotyczące zastosowania kolagenu do celów kosmetycznych. Było żywiołowo i radośnie. Efekt - znakomite samopoczucie i piękniejsza cera. Kolagen jest szeroko rozpowszechnionym zewnątrzkomórkowym białkiem zwierzęcym, stanowiącym główny komponent strukturalny skóry właściwej. Ze względu na swoje właściwości biologiczne jest powszechnie stosowany w przemyśle kosmetycznym, farmaceutycznym oraz medycynie estetycznej.

Fotorelacja : Spotk. Kolagen


DZIEŃ KOBIET w WĘSIORACH

alt

Dnia 5 marca 2016 roku w Szkole Podstawowej w Węsiorach odbyło się spotkanie z okazji Dnia Kobiet w którym wzięły udział mieszkanki Węsior. Sobotnie popołudnie upłynęło paniom w atmosferze wspólnych rozmów. Współorganizatorami spotkania byli Rada Sołectwa, KGW Węsiory, GKRPA oraz GOK Sulęczyno.

Fotorelacja: DZIEŃ KOBIET WĘSIORY


Eliminacje Gminne Konkursu Recytatorskiego Polskiego


alt

Dnia 8 marca 2016 w Podjazach odbyły się  GMINNE ELIMINACJE KONKURSU  RECYTATORSKIEGO PROZY I POEZJI POLSKIEJ, którego organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury w Sulęczynie, a gospodarzem jak co roku była Szkoła Podstawowa w Podjazach. Do etapu gminnego przystąpiły 24 osoby ze szkół z terenu gminy Sulęczyno.  Najlepsze wyniki osiągnęły następujące osoby w poszczególnych kategoriach:


Klasy I-III Szkół Podstawowych

I miejsce

Emilia Klasa – SP Mściszewice

II miejsce 

Amelia Wolska – SP Borek Kamienny

III miejsce

Otylia Stefańska – SP Węsiory


Klasy IV-VI Szkół Podstawowych

I miejsce

Agata Stefańska – SP Węsiory

II miejsce

Antonina Łukaszczyk – SP Podjazy

III miejsce 

Robert Jereczek – SP Podjazy


Klasy I-III Gimnazjum

I miejsce

Kornelia Zarach – Gim. Sulęczyno

II miejsce

Agata Żeleźnik – Gim. Sulęczyno

III miejsce

Kamil Wenta – Gim. Mściszewice

IV miejsce

Faustyna Kamińska – Gim. Mściszewice


Członkami komisji oceniającej byli Dariusz Narloch, Aleksandra Gliszczyńska oraz Anna Sawicka. Każdy z uczestników otrzymał nagrodę książkową, którą wręczyli Emilia Dyszer – Dyrektor SP w Podjazach oraz Zbigniew Zarzycki - Dyrektor GOK Sulęczyno. Dwie osoby z pierwszych miejsc z każdej kategorii będą reprezentować nasza gminę na eliminacjach powiatowych w Kartuzach - 23 marca

Fotorelacja: KONKURS REC. POLSKI


alt

Po uroczystym podsumowaniu konkursu z inicjatywy Pani Sołtys – Marii Labuda i dzięki gościnności Szkoły Podstawowej w Podjazach odbyło się, po raz pierwszy, spotkanie Kobiet z sołectwa Podjazy. Panie przybyły bardzo licznie, uroczystość urozmaicili występem artystycznym i muzycznym uczniowie Szkoły Podstawowej w Podjazach. Panowie Radni: pan Marek Konkel i pan Stefan Matusiewicz odśpiewali Paniom gromkie „Sto lat …” i wręczyli każdej Pani, wiosennego tulipana.

Fotorelacja: Dzień Kobiet Podjazy


DZIEŃ KOBIET

alt

Dnia 8 marca 2016 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Sulęczynie odbyło się spotkanie z okazji Dnia Kobiet, w spotkaniu wzięły udział głównie panie z „klubu seniora” oraz gościnnie członkinie Koła Gospodyń Wiejskich „Mściszewiczanki”. Spotkanie upłynęło wszystkim w miłej atmosferze, śpiewając piosenki przy akompaniamencie akordeonisty.  

Fotorelacja : DZIEŃ KOBIET W SULĘCZYNIE


TURNIEJ „BAŚKI” w Sulęczynie  II rozgrywki

alt

W niedziele 13 marca w Sali  Gminnego Ośrodka Kultury w Sulęczynie odbyły się drugie w tym roku rozgrywki Turnieju Kaszubskiej Gry w „Baśkę” w Sulęczynie.

Czołowe miejsca zajęli:

I miejsce – Grzenia Piotr – 324 pkt

II miejsce – Jażdżewski Jan – 178 pkt

III miejsce – Błaszkowski Kazimierz – 172 pkt


Turniej Wiedzy Pożarniczej

alt

W dniu15 marca 2016 r. w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Sulęczynie odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W turnieju wzięło udział 40 uczestników  z pięciu placówek z Gminy Sulęczyno, tj. Sulęczyna, Mściszewic, Podjaz, Węsior i Borku Kamiennego. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwali kpt. Fryderyk Mach, st. kpt. Emilia Stępień oraz przedstawiciel Lasów Państwowych Tomasz Krefta. W wyniku rozgrywek finałowych kolejność zajętych miejsc przedstawia się następująco:

I grupa wiekowa : 10 – 13 lat

1.Andrzej Łukaszczyk (SP Podjazy)
2.Wiktor Miszk (SP Podjazy)
3.Paweł Hinca (SP Podjazy)
4.Robert Jereczek (SP Podjazy)
5.Adam Bronk ( SP Węsiory) 

II grupa wiekowa: 14-16 lat

1.Marianna Łukaszczyk (ZS Sulęczyno)
2.Piotr Wierzba (ZS Mściszewice)
3.Jacek Mielewczyk (ZS Mściszewice)
4.Kamil Wenta (ZS Mściszewice)
5.Alicja Zaworska (ZS Mściszewice)

III grupa wiekowa: 17-19 lat  

1.Dominika Wierzba (OSP Mściszewice)
2.Maria Mielewczyk (OSP Mściszewice)
3. Klaudia Zaworska (OSP Mściszewice)

Uczestnicy jak zwykle walczyli o wspaniałe nagrody rzeczowe. Pierwsze miejsce tradycyjnie nagrodzono rowerami, które wręczyli Komendant Powiatowy PSP w Kartuzach starszy brygadier Edmund Kwidziński, Komendant Gminny OSP w Sulęczynie Andrzej Roda, Przewodniczący Rady Gminy Sulęczyno Kazimierz Gliniecki, Dyrektor GOK Sulęczyno Zbigniew Zarzycki oraz Przewodniczący Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Andrzej Potrac. Sponsorami nagród w turnieju byli: Wójt Gminy Sulęczyno Bernard Grucza, Gminny Ośrodek Kultury w Sulęczynie, Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Prezes Zarządu Kapeo Polska Sp. z o.o. Robert Roda oraz Celbud ze Mściszewic. 

Fotorelacja : TURNIEJ POŻARNICZY


DROGA KRZYŻOWA PO KASZUBSKU W SULĘCZYNIE 

alt

Już po raz kolejny, w piątek 18 marca 2016 roku w Sulęczynie, odbyła się Droga Krzyżowa ulicami miejscowości z elementami liturgii kaszubskiej. Tegoroczna Droga krzyżowa przeszła ulicami Al. Zwycięstwa, Kościelna, Żeromskiego, Al. Wojska Polskiego, Letnią, Promyka, Wybickiego, Al. Wojska Polskiego, Żeromskiego, Aleją Zwycięstwa do Kościoła.  

Tym razem Drogę Krzyżową współtworzyły następujące grupy: Rodzina, Młodzież, Nauczyciele, Rada Gminy, Wójt, Ministranci, Rada Parafialna, Caritas, Rzemieślnicy, Róże Różańcowe, Grupa Betlejem, Sołtysi, Strażacy oraz Zrzeszenie Kaszubsko – Pomorskie Oddział Sulęczyno – każda z grup niosła krzyż oraz czytała  rozważania Męki Pańskiej w języku kaszubskim.

Inicjatorami Drogi Krzyżowej po Sulęczynie było Zrzeszenie Kaszubsko - Pomorskie Oddział w Sulęczynie wspólnie z Parafią Św. Trójcy w Sulęczynie. 

Fotorelacja – DROGA KRZYŻOWA 2016


DZIEŃ JEDNOŚCI KASZUBÓW W SZEMUDZIE

alt

Tegoroczne obchody Dnia jedności Kaszubów odbyły się w Bojanie, gmina Szemud, w których wzięli udział mieszkańcy całych Kaszub i nie tylko. Imprezie towarzyszyła próba bicia rekordu w jednoczesnej grze na akordeonie. W Bojanie pobito nasz zeszłoroczny rekord– wspólnie zagrało 372 akordeonistów. Próbom akordeonistów towarzyszyły występy lokalnych zespołów, kiermasz rękodzieła, wystawa akordeonów z kolekcji Pawła A. Nowaka, który był także dyrygentem akordeonowej orkiestry, która w tym roku zagrała takie utwory jak „Kowal”, „Na Kaszebach” oraz hymn kaszubski. Gwiazdą wieczoru był wirtuoz akordeonu Marcin Wyrostek.

Fotorelacja: Dzień Jedności Kaszubów - Szemud


KONKURS WIELKANOCNY

alt

W miesiącu marcu w Szkole Podstawowej w Węsiorach odbył się gminny konkurs plastyczny pt. „Najpiękniejsza Pisanka Wielkanocna”. W konkursie wzięli udział uczniowie wszystkich szkół z terenu naszej gminy. Komisja podzieliła przekazane przez uczestników prace na następujące kategorie: stroik, pisanka oraz kartka świąteczna.

WYNIKI KONKURSU

Fotorecjacja: KONKURS WIELKANOCNY


Eliminacje Gminne Konkursu Recytatorskiego 
Prozy i Poezji Kaszubskiej "Rodno Mowa"

alt

Dnia 7 kwietnia 2016 roku w Szkole Podstawowej w Węsiorach odbyły się eliminacje gminne Konkursu Recytatorskiego Prozy i Poezji Kaszubskiej „Rodno Mowa”. Do etapu gminnego przystąpili uczniowie przedszkoli, kl. „O”, szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu gminy Sulęczyno. W komisji konkursowej zasiedli: Lucyna Brylowska, Janina Krefta i Urszula Bladowska. Czołowe miejsca w poszczególnych kategoriach zajęli:

Klasy „O” i Przedszkola

I miejsce – Faustyna Bulczak (Borek Kamienny)

II miejsce – Dawid Kotłowski (Sulęczyno)

III miejsce – Milena Bigus (Sulęczyno)

Klasy I – III Szkół Podstawowych

I miejsce – Natalia Jank (SP Mściszewice)

II miejsce – Zuzanna Patelczyk (SP Węsiory)

III miejsce – Izabela Choszcz (SP Podjazy)

Klasy IV – VI Szkół Podstawowych

I miejsce – Karolina Jereczek (SP Węsiory)

II miejsce – Dominika Gostkowska (SP Węsiory)

III miejsce – Adrianna Gawin (SP Borek Kamienny)

Klasy I – III Szkół Gimnazjalnych

I miejsce – Kornelia Zarach (Gim. Sulęczyno)

II miejsce – Tomasz Węsierski (Gim. Mściszewice)

III miejsce – Agnieszka Bronk (Gim. Sulęczyno)

IV miejsce – Daria Jank (Gim. Mściszewice)


Fotorelacja :

Konkurs Recytatorski Kaszubski

Laureaci i uczestnicy  konkursu otrzymali nagrody i dyplomy, które wręczyli Dyrektor SP Węsiory – Klaudia Jereczek oraz członkinie komisji oceniającej Obecni na konkursie mogli także obejrzeć przedstawienie w języku Kaszubskim przygotowane przez uczniów Szkoły Podstawowej w Węsiorach pod nadzorem Magdaleny Wika Czarnowskiej. Uczniowie którzy zajęli dwa pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach będą reprezentować gminę Sulęczyno na eliminacjach powiatowych w Kartuzach 13 kwietnia 2016 roku w Kartuskim Centrum Kultury w Kartuzach.


Pani Zofia Polak z Sulęczyna w dniu 1 kwietnia 2016 r. skończyła 102 lata

alt

W dniu 04.04.2016 r. ZACNĄ JUBILATKĘ z najserdeczniejszymi życzeniami odwiedzili: Wójt Bernard Grucza, Przewodniczący Rady Gminy Kazimierz Gliniecki, Kierownik USC Bogumiła Paszylk, Kierownik GOPS Ewa Kulaszewicz. Jubilatka otrzymała również pamiątkowy dyplom, bukiet kwiatów oraz okolicznościowy upominek. Wraz z mężem Antonim prowadziła gospodarstwo rolne. Wychowała pięcioro dzieci, doczekała się 19 wnuków i 30 prawnuków. Pani Zofia Polak mieszka w Sulęczynie, a urodziła się w pobliskim Żakowie. Mąż Antoni zmarł w 1994 r. Jubilatką opiekuje się córka.

Fotorelacja: 102 urodziny Pani Zofii Polak


ZGROMADZENIE OGÓLNE
ZWIĄZKU GMIN POMORSKICH

alt

Dnia 7 i 8 kwietnia w Hotelu Kiston w Kistowie odbyła się dwudniowa konferencja Zgromadzenia Ogólnego Związku Gmin Pomorskich, której Gmina Sulęczyno była gospodarzem. Podczas dwudniowej konferencji wójtowie i burmistrzowie gmin województwa pomorskiego m. in. podsumowali ubiegłoroczną działalność stowarzyszenia oraz udzieli absolutorium jego zarządowi.

Szerszą informacje o Konferencji można znaleźć na stronie portalu Kartuzy.info

Fotorelacja : Zjazd Kiston


Turniej Kaszubskiej Gry w „BAŚKĘ” – etap III alt

W niedziele 17 kwietnia 2016 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Sulęczynie  odbyły się trzecie w tym roku rozgrywki  Turnieju Kaszubskiej Gry w „Baśkę” w Sulęczynie. Gracze walczyli o puchar Wójta Gminy Sulęczyno Bernarda Grucza.

Czołowe miejsca zajęli:

I miejsce – Stencel Władysław (612 pkt)

II miejsce – Jurkiewicz Stanisław (365 pkt)

III miejsce – Smentoch Stanisław (252 pkt)

IV miejsce – Grzenia Piotr (220 pkt)

V miejsce – Choszcz Franciszek (210 pkt)

Klasyfikacja po III etapach:

I miejsce – Grzenia Piotr (32 pkt)

II miejsce – Jażdżewski Jan (22 pkt)

III miejsce – Stencel Władysław (22 pkt)

IV miejsce – Błaszkowski Kazimierz (19 pkt)

V miejsce – Klinkosz Henryk (19 pkt)


FESTIWAL PIOSENKI KASZUBSKIEJ

alt

Dnia 15 kwietnia odbył się  XIV Pomorski Festiwal Piosenki Kaszubskiej „Kaszëbsczé Spiéwë” – Luzino 2016, na który pojechała sulęczyńska grupa wokalna prowadzona przez panią Edytę Gawin, a działająca przy Gminny Ośrodku Kultury w Sulęczynie. Pełni po denerwowania, a zarazem zapału i entuzjazmu ruszyliśmy zdobywać podium konkursu. Wspaniała atmosfera festiwalu dopisywała wszystkim od jury po obsługę stołówki. Grupa istniej zaledwie dwa miesiące, a już udało się uzyskać wyróżnienia, gromkie brawa za występy i gratulacje dla pani Edyty za wspaniałe prowadzenie grupy. Nagroda GRAND PRIX otrzymało Gimnazjum Publiczne w Luzinie, zaś Puchar Trepczyka otrzymała Aleksandra Pilarska SP w Wejherowie nr 8.

Szczegółowe - Festiwal Piosenki Kaszubskiej


KONKURS ORTOGRAFICZNY

alt

W dniu 21 kwietnia 2016 r. w Zespole Szkół w Mściszewicach odbył się III Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny „O złote pióro Wójta Gminy Sulęczyno” w którym wzięło udział dziesięciu uczniów klas III z pięciu szkół: ZS Sulęczyno, ZKiW Klukowa Huta, ZKiW Gołubie, SP Węsiory i ZS Mściszewice. Na rozwiązanie zadań uczniowie mieli 45 minut.Zadania konkursowe składały się z rozsypanek literowych, sylabowych i wyrazowych, zadań porządkujących wyrazy według określonych kryteriów, zagadek, krzyżówek, rebusów i wyrazów zawierających luki oraz wymagana była umiejętność uzasadniania pisowni wyrazów.

Pióro Wójta Gminy Sulęczyno zdobył Oskar Itrych z Zespołu Szkół w Sulęczynie.
II miejsce zdobyła Dominika Polak z Zespołu Kształcenia i Wychowania w Gołubiu
III miejsce Remigiusz Gutmann z Zespołu Szkół w Mściszewicach.

Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, które wręczała pani dyrektor Renata Węsierska i dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Sulęczynie pan Zbigniew Zarzycki.

Poczęstunek dla wszystkich przygotowała pani sołtys Maria Stencel a Koordynatorem konkursu była pani Wanda Chmurzyńska.

Fotorelacja - KONKURS ORTOGRAFICZNY


XVII GIMNAZJADA

alt

W dniu 26 kwietnia 2016 roku na Boisku Sportowym „Orlik” w Sulęczynie odbyły się rozgrywki XVII Powiatowej Gimnazjady w piłkę nożna dziewcząt, w rozgrywkach udział wzięli uczniowie z następujących szkół: Goręczyna, Przyjaźni, Szymbarku, Miechucina i Sulęczyno.

Wyniki poszczególnych spotkań:

Goręczyno – Przyjaźń 0:4
Szymbark – Miechucino 3:2
Goręczyno – Sulęczyno 0:1
Przyjaźń – Miechucino 0:0
Szymbark – Sulęczyno 1:0
Goręczyno – Miechucino 0:5
Przyjaźń – Sulęczyno 0:0
Goręczyno – Szymbark 2:5
Miechucino – Sulęczyno 1:0
Przyjaźń – Szymbark 1:3

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

I miejsce – Gim. Szymbark

II miejsce – Gim. Miechucino

III miejsce - Gim. Przyjaźń

IV miejsce – Gim. Sulęczyno

V miejsce – Gim. Goręczyno

Wręczenia pamiątkowych pucharów, medali i dyplomów dokonała pani Anna Słupikowska Dyrektor ZS Sulęczyno. Turniej został przeprowadzony przez animatorów sportu Krzysztofa Baske i Grzegorza Stefańskiego. Nagrody ufundował Gminny Ośrodek Kultury w Sulęczynie.

Fotorelacja : XVII GIMNAZJADA 


MARSZ NORDIG WALKING

alt

Dnia 1 maja członkowie i sympatycy sulęczyńskiego oddziału Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego rozpoczęli sezon letni pieszym marszem Nordic Walking krótką trasą „Wokół Sulęczyna”. Uczestnicy marszu wybrali się trasą z przed GOK-u, „Sulęczyńską promenadą” nad jeziorem Guścierz przez osiedle przy ul. Szydlickiej z powrotem do Sulęczyna. Po marszu przy GOK-u odbył się grill połączony z wspólnymi śpiewami. Zapraszamy na kolejne marsz w najbliższym czasie!


 POWIATOWE IGRZYSKA

alt

Dnia 12 maja 2016 roku odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w mini piłce nożnej chłopców w których wzięło udział siedem drużyn z terenu Powiatu Kartuskiego.

Wyniki rundy finałowej:

Półfinały:

Stężyca – SP Nr 2 Kartuzy 7:1

Leźno – Przodkowo 3:0

Mecz o III miejsce:

Przodkowo – SP Nr 2 Kartuzy 7:2

Mecz o I miejsce:

Stężyca – Leźno 3:2

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce - Stężyca

II miejsce – Leźno

III miejsce – Przodkowo

IV miejsce – SP Nr 2 Kartuzy

V miejsce – Somonino

VI miejsce – Sulęczyno

VII miejsce – Miechucino

Fotorelacja : POWIATOWE IGRZYSKA


Turniej Kaszubskiej Gry w „BAŚKĘ” – etap IV

alt

W niedziele 15 maja 2016 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Sulęczynie  odbyły się czwarte w tym roku rozgrywki  Turnieju Kaszubskiej Gry w „Baśkę” w Sulęczynie. Gracze walczyli o puchar uczestników.

Czołowe miejsca zajęli:

I miejsce – Bladowski Michał (278 pkt)

II miejsce – Choszcz Gerard (240 pkt)

III miejsce – Stenka Stanisław (238 pkt)

IV miejsce – Wilma Bronisław (226 pkt)

V miejsce – Błaszkowski Ignacy (194 pkt)

Klasyfikacja po IV etapach:

I miejsce – Bladowski Michał (32 pkt)

II miejsce – Grzenia Piotr (32 pkt)

III miejsce – Klinkosz Henryk (28 pkt)

IV miejsce – Jażdżewski Jan (27 pkt)


XIV POWIATOWY KONKURS BIBLIJNY

alt

W dniu 16 maja 2016r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Borku Kamiennym już po raz czternasty odbył się Powiatowy Konkurs Biblijny, którego Gminny Ośrodek Kultury w Sulęczynie był współorganizatorem.
W konkursie uczestniczyło 15 uczniów klas szóstych z ośmiu szkół podstawowych powiatu kartuskiego. Tym razem uczestnicy konkursu zmagali się przez 40 minut z testem obejmującym Księgę Powtórzonego Prawa.

Najlepszy okazał się Mateusz Las z Zespołu Szkół w Mściszewicach. Tuż za nim II miejsce zdobyła Andżelika Płotka z Zespołu Kształcenia i Wychowania w Gołubiu. Natomiast III miejsce przypadło Maciejowi Smentoch z Zespołu Szkół w Sulęczynie i Michałowi Jereczek ze Szkoły Podstawowej w Węsiorach. Miejsce IV przypadło uczniom z Zespołu Kształcenia i Wychowania w Szymbarku tj. Pawłowi Pek i Wiktorowi Miszk ze Szkoły Podstawowej w Podjazach. Piąte miejsca zdobył Jakub Wysocki z Zespołu Kształcenia i Wychowania w Szymbarku.
Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, natomiast pozostali uczestnicy konkursu otrzymali nagrody pocieszenia.

Fotorelacja: KONKURS BIBLIJNY 


KONKURS PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ

alt

Dnia 18 maja 2016 roku w OSP Sulęczyno odbył się IV MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ. Wszystkie dzieci zaprezentowały bardzo wysoki poziom.

Laureaci konkursu:
Kategoria 3,4-latki:

I miejsce - Wiktoria Fafińska (Sulęczyno)
II miejsce - Kinga Pobłocka (Węsiory)
III miejsce - Klaudia Hinc (Węsiory)

Kategoria 5,6-latki:

I miejsce - Stencel Aleksandra (Mściszewice)
II miejsce - Maja Gawin (Sulęczyno)
III miejsce - Emilia Tarasiewicz (Sulęczyno)

Wyróżnienia:

Mikołaj Kropidłowski (Węsiory)
Samanta Dułak ( Sz.P. Sulęczyno)

W komisji, która wyłoniała zwycięzców zasiedli: Pan Zbigniew Zarzycki Dyrektor GOK w Sulęczynie, emerytowana dyrektor Gminnego Przedszkola Samorządowego w Sulęczynie Pani Teresa Kozieniec oraz emerytowana nauczycielka Gminnego Przedszkola Samorządowego w Sulęczynie pani Helena Formela. Podczas konkursu obecne były także pani Klaudia Jereczek dyrektor Szkoły Podstawowej w Węsiorach oraz pani dyrektor Gminnego Przedszkola Samorządowego w Sulęczynie Ewa Kujawska.

Organizatorami konkursu były: Nauczycielki Przedszkola Samorządowego przy Szkole Podstawowej w Węsiorach Izabela Konieczna i Monika Wolska.  

Sponsorzy, którzy ufundowali nagrody: hotel Kiston, Gminny Ośrodek Kultury w Sulęczynie, sklep spożywczo- przemysłowy J. Pobłocka z Węsior, BS w Sierakowicach oddział w Sulęczynie, sklep spożywczo-przemysłowy państwa Stencel, sklep wielobranżowy M. Szustka, Sklep spożywczo-przemysłowy "Market u Kasi".

Zwycięzcy IV Międzyprzedszkolnego Konkursu Piosenki Przedszkolnej wystąpią także na Festynie Rodzinnym dnia 29 maja 2016 r. na scenie plenerowej przy GOK-u w Sulęczynie.

Fotorelacja: KONKURS PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ


WARSZTATY AKORDEONOWE

alt

W środowe popołudnie 18 maja 2016 r.
w Gminnym Ośrodku Kultury w Sulęczynie,
odbyły się WARSZTATY AKORDEONOWE,
które poprowadził pan Paweł A. Nowak.
Na spotkanie przybyli bardzo młodzi miłośnicy tych wyjątkowych instrumentów. Warsztaty akordeonowe w GOK-u w Sulęczynie odbyły się po raz pierwszy i kto wie może właśnie te warsztaty zaowocują wyłonieniem talentów akordeonowych wśród młodych mieszkańców.

Fotorelacja: WARSZTATY AKORDEONOWE


GOŚCINNIE W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ

alt

W dniu 19 maja 2016 roku grupa uczestników zajęć z nauki gry na gitarze prowadzonych przez panią Martę Gurowską wybrała się z gościnnym występem do Dom Pomocy Społecznej w Sulęczynie. Młodzież wraz z pensjonariuszami zaśpiewała bardzo znane polskie piosenki przy akompaniamencie gitar.

Fotorelacja: WYSTĘP W DPS


WYJAZD – POMORSKI FESTIWAL NAUKI

alt

W piątek 20 maja uczniowie Zespołu Szkół w Mściszewicach i Szkoły Podstawowej w Węsiorach w nagrodę za bardzo dobre wyniki w nauce odwiedzili Politechnikę Gdańską, gdzie odbywał się Pomorski Festiwal Nauki. Wyjazd ten współorganizowany był przez GOK Sulęczyno. Szersza relacja z wyjazdu znajduje się na stronie internetowej ZS MŚCISZEWICE.

Fotorelacja : WYJAZD POLITECHNIKA


JUBILEUSZ 400-lecia
POWSTANIA PIERWSZEGO KOŚCIOŁA

alt

W niedziele 22 maja 2016 roku podczas Mszy Świętej Odpustowej „Świętej Trójcy” odbyły się główne uroczystości jubileusz 400-lecia powstania pierwszego kościoła w Sulęczynie. Uroczystości przewodniczył Ks. Biskup Diecezjalny dr Ryszard Kasyna. Ks. Biskup przewodniczył Mszy Świętej Odpustowej podczas której dokonał konsekracji oraz poświęcenia naszego kościoła. Poświęcona została także tablica pamiątkowa ufundowana przez Parafian z inicjatywy Zrzeszenia Kaszubsko- Pomorskiego Oddział Sulęczyno upamiętniająca Reinholda Heidensteina pierwszego fundatora kościoła w Sulęczynie. O godz. 17:00 w Kościele odbył się koncert pn. „Śpiewający Jubileusz” podczas którego można było posłuchać pieśni religijnych, kaszubskich itp. pod przewodnictwem pani Aleksandry Kucharskiej – Szefler.

Fotorelacja: OBCHODY 400-lecia


KONKURS PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ

alt

Dnia 23 maja 2016 roku w Szkole Podstawowej im. Danuty Siedzikówny ps Inka przeprowadzono II Międzyszkolny Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej „Głosem Inki”. Do udziału w konkursie zaproszono uczniów ze szkół podstawowych gminy Sulęczyno, Parchowo, Sierakowice. Komisja w składzie: Marlena Korda, Agnieszka Błaszkowska, Andrzej Potrac wyłoniła następujących zwycięzców:

Kategoria klas I-III:

I miejsce - Zuzanna Kapiszka ZS Parchowo

II miejsce - Lidia Zblewska SP Podjazy

III miejsce - Julia Szela SP Podjazy

Kategoria klas IV-VI:

I miejsce - Antonina Łukaszczyk SP Podjazy

II miejsce - Gabriela Piankowska ZS Parchowo

III miejsce - Dobrosława Rompa Zs Gowidlino

Wyróżnienia: Zuzanna Malek SP Borek Kamienny, Laura Karczewska SP Podjazy.

Uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Sulęczynie.

Organizatorzy konkursy: SP Podajzy Natalia Hebel i Aleksandra Roda

Fotorelacja: KONKURS PATRIOTYCZNY


"FESTYN RODZINNY"

alt

W niedzielę 29 maja 2016 roku 
na scenie plenerowej GOK-u odbył się 
Festyn z okazji Dnia Dziecka pn. „Święto Rodziny”, 
który organizowany był przez Parafialny Zespół CARITAS, oraz Gminny Ośrodek Kultury w Sulęczynie przy współudziale lokalnych sponsorów.

Festyn poprowadził Ksiądz Kanonik Andrzej Karliński wspólnie z Panią Małgorzatą Jutrzenka - Trzebiatowską. 
Podczas festynu wystąpili m. in. :
-
laureaci IV Międzyprzedszkolnego Festiwalu Piosenki Przedszkolnej wspólnie z przedszkolakami z Węsior, 
- Zespół Kaszubski „Motylki”,
-
uczniowie Szkoły Podstawowej w Węsiorach ze spektaklem pt. „Śpiąca Królewna”, 
- Grupa wokalna działająca przy GOK,
- schola „Aniołki Antoniego” z parafii Dziemian,
- uczniowie Szkolnego Koła Teatralnego z Sulęczyna z spektaklem pt. ”Patologie NIE - Profilaktyka TAK”

Występy artystów przeplatane były konkursami prowadzonymi przez szkolny zespół CARITAS. Strażacy pokazali najmłodszym jak udzielać pierwszej pomocy. Podczas festynu można było skorzystać z darmowej zjeżdżalni, wziąć udział w loterii fantowej posilić się kiełbaskami oraz domowym ciastem.

Sponsorzy Festynu: SPONSORZY FESTYNU

Fotorelacja: FESTYN RODZINNY 


alt

SPRAWOZDANIE Z EUROPEJSKIEGO TYGODNIA SPORTU DLA WSZYSTKICH W SULĘCZYNIE


DZIEŃ DZIECKA W PODJAZACH

alt

W niedziele 5 czerwca 2016 roku, z okazji Dnia Dziecka przy Szkole Podstawowej im. Danuty Siedzikówny ps. "Inka" odbył się Czerwcowy Festyn Rodzinny. Imprezę zorganizowali Szkoła Podstawowa w Podjazach, Sołtys Sołectwa Podjazy Pani Maria Labuda, Rada Rodziców Rada Pedagogiczna Szkoły Podstawowej w Podjazach oraz Stowarzyszenie Rozwoju Sołectwa Podjazach.

W czasie festynu odbyły się między innymi takie atrakcje jak: występy artystyczne uczniów Szkoły Podstawowej im Danuty Siedzikówny ps. Inka w Podjazach, Rodzinny Turniej o Puchar Dyrektora Szkoły pod hasłem: ”My się nie lenimy, przed komputerem nie siedzimy, lecz z rodziną aktywnie się bawimy”, wspólne śpiewanie piosenek i pieśni kaszubskich, Mecz piłki nożnej „KAWALEROWIE - ŻONACI”, Loteria fantowa.

W trakcie festynu można było poznać smak „Grochówki Pani Sołtys” i wypieków rodziców naszych uczniów. Festyn nie odbyłby się bez pomocy licznych sponsorów. Wszyscy, niezależnie od wieku uczestniczyli we wspólnej zabawie.

Fotorelacja: DZIEŃ DZIECKA PODJAZY


WOJEWÓDZKI KONKURS PIEŚNI IM. JANA TREPCZYKA

alt

9 czerwca 2016 roku w Miszewie odbył się IX Wojewódzki Konkurs Pieśni im. Jana Trepczyka, na który pojechała Grupa Wokalna działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Sulęczynie. Konkurs rozpoczął się od godziny 10.00 w Ochotniczej Straży Pożarnej w Miszewie. Wszystkich zgromadzonych przywitała pani dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Trepczyka w Miszewie Dorota Richert, konkurs prowadziły nauczycielki ze Szkoły Podstawowej w Miszewie. Jury w składzie Tatiana Slowi dziennikarka i wokalistka, Eugeniusz Pryczkowski dziennikarz i literat oraz Rafał Rompca muzyk, miało ciężką pracę.

Kategorie był trzy Szkoły Podstawowej , nasza Grupa Wokalna zajęła:

I miejsce w kategorii IV –VI klasa Dominika i Mikołaj Gawin,

w kategorii II-III klasa wyróżnienie przyznano Oliwii Kobiela

Grupa Wokalna otrzymała również nagrodę specjalną im. Jana Trepczyka jaką jest statuetka.

W czasie przerwy bardzo miło było posłuchać i zobaczyć występy Dziecięcego Zespółu Pieśni i Tańca „Múlczi” z Miszewa, oraz tych odrobinę starszych chóru pod nazwą Towarzystwo Śpiewawcze im. Jana Trepczyka z Wejherowa. Dyrygentem grupy jest pani Zofia Kamińska, wnuczka Jana Trepczyka. Miło spędzony czas, świetne występy i wysoki poziom konkursu, zakończyliśmy smacznymi lodami, za które Grupa Wokalna dziękuję panu dyrektorowi GOK Zbigniewowi Zarzyckiemu. Podziękowania również dla naszego akordeonisty Marka Piankowskiego i opiekunki grupy pani Edyty Gawin. Niech rozwijają się talenty, oby tak dalej.

Fotorelacja: KONKURS PIEŚNI


AWANS KS MŚCISZEWICE

alt

Gratulujemy Klubowi Sportowemu Mściszewice, który wygrał ostatni mecz sezonu 2015/2016 pokonując 5:1 GKS II Kolbudy i tym samym awansował do V ligi. Prezesem drużyny jest Rafał Reclaw a trenerem Paweł Pytka. Mieszkańcy Mściszewic licznie zgromadzili się na meczu i kibicowali swojej drużynie.

Relację z finałowego meczu można znaleźć na stronie: Sportnakaszubach lub w galerii GOK-u: MECZ MŚCISZEWICE


Turniej „BAŚKI”
V etap XIII sezonu

alt

W niedziele 19 czerwca 2016 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Sulęczynie  odbył się piąty etap Turnieju Kaszubskiej Gry w „Baśkę” w Sulęczynie. Gracze walczyli o puchar uczestników.

Czołowe miejsca zajęli:

I miejsce – Klinkosz Henryk (316 pkt)

II miejsce – Bladowski Michał (254 pkt)

III miejsce – Skwierawski Marek (254 pkt)

IV miejsce – Wilma Bronisław (240 pkt)

V miejsce – Zielke Edmund (196 pkt)

Klasyfikacja po V etapach:

I miejsce – Bladowski Michał (46 pkt)

II miejsce – Klinkosz Henryk (43 pkt)

III miejsce – Jażdżewski Jan (37 pkt)

IV miejsce – Labuda Kazimierz (33 pkt)

V miejsce – Grzenia Piotr (32 pkt)


TYTUŁ HIT 2016

alt

W dniu 22 czerwca 2016 roku w Gniewie odbyła się gala wręczenia tytułu HIT 2016, który otrzymała Gmina Sulęczyno. Tytuł został wręczony za opracowanie i wdrożenie oraz pozyskanie środków na projekt inwestycyjny dotyczący budowy kanalizacji sanitarnej na terenie gminy Sulęczyno i Sierakowice, przebudowy i rozbudowy istniejących oczyszczalni ścieków w w/w gminach oraz budowy sieci wodociągowej na terenie gminy Sulęczyno.


PIKNIK W MAUSZ

alt

25 czerwca 2016 r. w Ośrodku Przygotowań Paraolimpijskich Mausz odbył się Kaszubski Piknik Sportowy. Zaproszeni goście to wybitni sportowcy Bartosz Gawryszewski, paraolimpijczycy Natalia Partyka, Rafał Lis. Impreza była przede wszystkim skierowana do osób niepełnosprawnych, którzy mieli okazję zmierzyć się różnymi dyscyplinami sportowymi takimi jak: tenis stołowy, koszykówka, przeciąganie liny, podnoszenie ciężarów, strzelectwo. Uczestnicy pikniku mogli korzystać z wszystkich atrakcji bezpłatnie.

Fotorelacja: PIKNIK W MAUSZU


"SOBÓTKI" BUKOWA GÓRA

alt

W czwartek 23 czerwca 20116 roku na Bukowej Górze odbyło się „Spotkanie Sobótkowe” zorganizowane z inicjatywy Pani Sołtys oraz Rady Sołeckiej Sołectwa Sulęczyno. Na spotkanie przybili licznie mieszkańcy miejscowości Bukowa Góra oraz mieszkańcy okolicznych miejscowości z terenu całej Gminy Sulęczyno. Zapłonęło ognisko, były kiełbaski, muzyka, słodkie upominki dla najmłodszych oraz puszczanie lampionów.

Fotorelacja: SOBÓTKI BUKOWA GÓRA


SPOTKANIE KOŁA KULTURY IBERYJSKIEJ

alt

Od października 2015 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Sulęczynie odbywała się nauka języka hiszpańskiego prowadzona przez rodowitą Hiszpankę Susanę Alegre Raso na zakończenie kursu 23 czerwca w Gminnym Ośrodku Kultury w Sulęczynie odbyło się spotkanie Koła Kultury Iberyjskiej i zaproszonych gości. Wśród gości pojawił się Wójt Gminy Sulęczyno pan Bernard Grucza, radny pan Kazimierz Gawin, seniorki z Klubu Seniora, KGW Mściszewiczanki, oraz miłośnicy języka hiszpańskiego. Spotkanie rozpoczęło się od gotowania potrawy hiszpańskiej „PAELLA” przez kucharza hiszpańskiego Francisco Jose Sanchez Bernal i uczestniczki kursu hiszpańskiego. W kuchni aż wrzało, choć powiedzenie mówi „gdzie kucharek sześć, tam nie ma co jeść” potrawa długo wyczekiwana udała się znakomicie. W między gotowaniem odbyła się prezentacja Walencji miasta położonego w środkowo-wschodniej Hiszpanii, nad Morzem Śródziemnym. Miasto jest stolicą  prowincji i wspólnoty autonomicznej o tej samej nazwie. Trzecie co do wielkości miasto Hiszpanii, po Madrycie i Barcelonie, z liczbą mieszkańców wynoszącą 800 tysięcy wewnątrz centrum administracyjnego. Francisco opowiadał o klimacie, rolnictwie, uprawach i kulturze. W następnej części spotkania rozdano dyplomy dla uczestników kursu, oraz dla Klubu Seniora, KGW Mściszewiczanki i znakomitego gościa i kucharza Francisco. Około godziny 20.00 nastąpiła degustacja potraw: Śledzika w pierzynie przygotowanego przez Klub Seniora, rosołu z lanymi kluseczkami oraz Paelli. Było miło, przyjemnie i bardzo smacznie.

Fotorelacja: SPOTKANIE - HISZPAŃSKI


SOBÓTKI PODJAZY

alt

W ubiegłą sobotę 25 czerwca w sołectwie Podjazy odbyły się uroczystości  sobótkowe zorganizowane przez Panią sołtys Marię Labuda. Mimo deszczowej pogody w sobótkach wzięli udział przybyli licznie mieszkańcy Podjaz oraz sąsiadujących miejscowości. Tradycyjne ognisko przy muzyce na żywo, poczęstunek oraz dobre humory i świetne zabawa towarzyszyła uczestnikom biesiady do późnych godzin nocnych.

Fotorelacja: SOBÓTKI PODJAZY


SOBÓTKI WĘSIORY

alt

Dnia 25 czerwca odbył się festyn sobótkowy w Węsiorach w centrum wsi nad stawem. Zorganizowany przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Węsiorach w ramach projektu wspieranego przez Urząd Gminy Sulęczyno. Dla gości przygotowano kiełbaski które każdy piekł przy ognisku oraz degustację kuchni kaszubskiej. Dla dzieci przygotowano małą niespodziankę od pani Sołtys, Rady Sołeckiej i Radnych oraz plecenie wianków z polnych kwiatów które następnie puszczano na stawie. Wszyscy goście świetnie się bawili pomimo niesprzyjającej pogody.

Dziękujemy wszystkim sponsorom; panu Stanisławowi Mrozowicz za przekazane drewno na ognisko,panu Mateuszowi Potrac za jego dostarczenie, oraz pani Irenie Bielickiej za udostępnienie terenu.

Fotorelacja: SOBÓTKI WĘSIORY


„SOBÓTKI W SULĘCZYNIE”

alt

W sobotę 25 czerwca 2016 roku w Sulęczynie odbył się Festyn Sobótkowy zorganizowany przez Sulęczyński Odział Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego. Festyn rozpoczęli Prezes Włodzimierz Bronk oraz Wiceprezes Jan Gruchała, którzy przywitali wszystkich obecnych i poprosili Wójta Gminy Sulęczyno Bernarda Grucza i Przewodniczącego Rady Gminy Sulęczyno Kazimierza Glinieckiego o podpalenie sobótkowego ogniska.

Szersza informacja o festynie
na stronie ZK-P O Sulęczyno


KONCERT ORGANOWY

alt

W niedzielę 26 czerwca 2016 roku w Kościele Św. Trójcy w Sulęczynie odbył się koncert organowy w ramach obchodów 400-lecia istnienia Parafii oraz powstania pierwszej świątyni w Sulęczynie. Wystąpił Patryk Podwojski - organista Archikatedry w Gdańsku Oliwie oraz prezenter słynnych na całym świecie organów oliwskich wspólnie z Martyną Gezela (sopran). Zabrzmiały najpiękniejsze arie oraz pieśni z towarzyszeniem organów takich kompozytorów jak: J.S.Bach, G.Giordani, F.Durante, F.Mendelssohn- Bartholdy, G.Faure czy H.Seroka.

Fotorelacja: KONCERT ORGANOWY


ZJAZD KASZUBÓW we WDZYDZACH KISZEWSKICH

alt

W sobotę 2 lipca – członkowie oraz sympatycy Sulęczyńskiego Oddziału ZK-P wzięli udział w XVIII Zjeździe Kaszubów, który w tym roku odbył się w muzeum Kaszubskiego Parku Etnograficznego im. Izydora i Teodory Gulgowskich we Wdzydzach Kiszewskich. Po uroczystej Mszy Św. uczestnicy przeszli w barwnym korowodzie do Skansenu, gdzie zostali powitani m. in. przez Wójta Gminy Kościerzyna Grzegorza Piechowskiego oraz Prezesa Zrzeszenia Kaszubsko Pomorskiego Łukasza Grzędzickiego. Po części oficjalnej goście zjazdu rozeszli się po skansenie gdzie na dwóch scenach występowały zespoły folklorystyczne, kapele i kabarety kaszubskie. Licznie na zjazd przybili także twórcy ludowi prezentujący swoje wyroby.

Fotorelacja ze Zjazdu
WDZYDZE KISZEWSKIE .


BAZUNA 2016

alt

W dniach 1 – 3 lipca 2016 roku na scenie plenerowej Gminnego Ośrodka Kultury w Sulęczynie odbyła się już po raz drugi – 44 edycja Ogólnopolskiego Turystycznego Przeglądu Piosenki Studenckiej BAZUNA 2016, któremu towarzyszył Sulęczyński Jarmark Sobótkowy.

Przegląd ma charakter ogólnopolski i biorą w nim udział wykonawcy z całego kraju. W tym roku do konkursu stanęło ponad 30 wykonawców, każdy na scenie przedstawił dwa utwory.

Szersza relacja z BAZUNY 2016


WAKACJE W GMINNYM OŚRODKU KULTURY W SULĘCZYNIE!

PIERWSZY DZIEŃ ZAJĘĆ.....

alt

W dniu 5 lipca rozpoczęły się zajęcia wakacyjne w Gminnym Ośrodku Kultury,
a wraz z nimi przygoda na sto dwa.

Pierwsze zajęcia odbyły się pod hasłem „ zapoznanie przez zabawę” i słodkiego poczęstunku. Malowaliśmy dłońmi różne postacie, następnie odwiedził nas gość specjalny pani Katarzyna Dołębska weterynarz, która opowiedziała o swojej pracy, opiece nad zwierzakami. Dzieci zobaczyły na jakim sprzęcie pracuje, zajrzały do nas również dwa małe kotki, które pani doktor zbadała. Dzieci były zachwycone.

Fotorelacja z:

PIERWSZEGO DNIA ZAJĘĆ
(05.07.2016 r.)


ZAJĘCIA ARTYSTYCZNE I SPOTKANIE Z LEŚNIKIEM....

alt

W drugim dniu zajęć odbyły się warsztaty artystyczne z Państwem Sylwią i Czesławem Birr, podczas których uczestnicy wykonywali drobne prace plastyczno - artystyczne oraz rzeźbili w drewnie. Po zajęciach artystycznych wszyscy udali się na ścieżkę” Brzegiem Jeziora Węgorzyno”, gdzie pan Mirosław Milkowski - leśniczy Leśnictwa Sulęczyno, oprowadził grupę, opowiedział o swojej pracy, drzewach, zwierzętach i owadach żyjących w kaszubskich lasach.

Fotorelacja z:

DRUGIEGO DNIA ZAJĘĆ
(06.07.2016 r.)


ZAJĘCIA W GOKU ORAZ SPOTKANIE HISZPAŃSKIE .....

alt

Czwartkowe zajęcia rozpoczęliśmy od zabawy w kalambury, dzieci odgadywały hasła typu zwierzę, rzecz, zawód za pomocą rysunku. W dalszej części dnia odbył się mini - kurs języka hiszpańskiego, który poprowadziła pani Susana Alegre Raso. Zaprezentowała również krótką prezentacje multimedialną o Galicji, oraz mini warsztat tańca ludowego z Galicji „Muiñeita”, dodatkowo odbył się koncert gry na bandurrii. Po zajęciach z panią Susaną dzieci pograły w piłkę i rozruszały się na placu zabaw.

Fotorelacja z:

TRZECIEGO DNIA ZAJĘĆ
(07.07.2016 r.)


WYJAZD DO KINA .....

alt

W ostatni dzień pierwszego tygodnia wakacji w GOK-u wybraliśmy się z grupą osób uczestniczących w zajęciach wakacyjnych oraz tymi którzy zapisali się na wyjazd do kina w Kościerzynie, gdzie mogliśmy obejrzeć przygody rybki Dory.

Fotorelacja z:

CZWARTEGO DNIA ZAJĘĆ
(08.07.2016 r.) 


WYCIECZKA

ROWEROWA .....

alt

W poniedziałek 11 lipca odbył się rajd rowerowy wokół Sulęczyna. W upalny dzień pokonaliśmy prawie 6 km drogą leśną na rowerach. Super przygodę zakończyliśmy przy tzw. „Sulęczyńskiej promenadzie” chłodząc sobie nogi nad jeziorem i zajadając zimne lody dla ochłody. Dzieci zbudowały fortece z piasku oraz zwierzątka. Zadowoleni choć zmęczeni wróciliśmy do GOK-u.

Fotorelacja z :

PIĄTEGO DNIA ZAJĘĆ
(11.07.2016 r.)


GRÓD GOTÓW
W WĘSIORACH .....

alt

Kolejnego dnia odbyła się wycieczka do Węsior do grotu Gotów. Nasza załoga miała możliwość lepienia w glinie, strzelania z łuku, wysłuchania historii o Gotach, oraz zabawy.

Fotorelacja z :

SZÓSTEGO DNIA ZAJĘĆ
(12.07.2016 r.)


ZOO  W  TUCHLINIE ORAZ SPEKTAKL TEATRALNY .....

alt

W środę odbyło się prze zabawne przedstawienie pt. ”Wilk i zając”, następnie udaliśmy się do zoo w Tuchlinie, gdzie czekała na nas pani przewodnik, która barwnie opowiedziała nam o mieszkańcach zoo. Niektóre dzieci odważyły się dotknąć czy nawet pogłaskać zwierzaki. Skorzystaliśmy również z możliwości zjedzenia kiełbaski z grilla, a w kolejnej części wycieczki obejrzeliśmy film pt. Rekiny 3D. Bliskie Spotkanie z Ginącymi Władcami Oceanów.

Fotorelacja z:

- SIÓDMEGO DNIA ZAJĘĆ
(13.07.2016 r.)

- Spektaklu Teatralnego "WILK I ZAJĄC NA WAKACJACH"


PIECZENIE CHLEBA ORAZ SPOTKANIE Z AKORDEONISTĄ PAWŁEM NOWAKIEM

alt

Czwartkowe zajęcia spędziliśmy w ośrodku, ale wcale się nie nudziliśmy. Rozpoczęliśmy oczywiście od umycia rąk, a następnie przygotowania ciasta na chleb. Każdy z uczestników miał możliwości wymieszania, wsypania i dodania składników. W czasie kiedy chlebek rósł i podwajał swoją objętość, przyszedł do nas zaproszony gość pan Paweł Nowak. Barwnie opowiedział nam o swojej pracy, a zarówno pasji jaką jest gra na akordeonie. Dzieci z zainteresowaniem słuchały opowieści. Chlebek upiekł się nam znakomicie co widać na zdjęciach. Odbyła się również konkurencja „poszukiwanie klamerek”, ale dzieciom chyba najbardziej podobała się zabawa w mumie, gdzie mumiom została pani Agnieszka. Na koniec dla osłody pyszne gofry i chlebek do domu.

Fotorelacje z:

ÓSMEGO DNIA ZAJĘĆ (14.07.2016 r.)


ZAJĘCIA WAKACYJNE- zakończenie

alt

Warsztat survivalowy był ostatnim naszym spotkaniem w ramach zajęć wakacyjnych w Gminnym Ośrodku Kultury w Sulęczynie. Zajęcia poprowadził szeregowy Krzysztof Kaczmarek obecnie służy w ramach Narodowych Sił Rezerwowych w 6 Brygadzie powietrzno-desantowej w Gliwicach, właściciel Szkoły Przetrwania i Animacji „Celny Strzał” w Stężycy. Dzieci miały możliwość zapoznania się z zasadami jak przetrwać w lesie, zbudowali własne obozowisko, w tym dwa rodzaje szałasu z dachem: jedno spadzistym i dwu spadzistym. Dowiedziały się jak zdobywać pożywienie i cenną wodę , jak maskować się. Bardzo dziękujemy panu Krzysztofowi za interesujące warsztaty. Super zabawę zakończyliśmy przy GOK-u ogniskiem i kiełbaskami. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w zajęciach, wspaniałą przygodę, wasz uśmiech i życzymy Wam wspaniałych wakacji.

Fotorelacja:

ZAJĘCIA WAKACYJNE (19.07.2016 r.)

Pełna relacja z ZAJĘĆ WAKACYJNYCH


TURNIEJ „BAŚKI” W SULĘCZYNIE

alt

W niedzielę 17 lipca 2016 roku
w Gminnym Ośrodku Kultury w Sulęczynie
odbył się szósty etap XIII sezonu
rozgrywkowego Turnieju Kaszubskiej Gry w „Baśkę” w Sulęczynie.
Rozgrywki odbyły się o puchar Kazimierza Gawina Radnego Rady Gminy Sulęczyno.
Czołowe miejsca szóstego etapu zajęli:

I miejsce : Górski Bogdan (363 pkt)

II miejsce : Klinkosz Henryk (316 pkt)

III miejsce : Stenka Stanisław (314 pkt)

IV miejsce : Ratajczak Franciszek (274 pkt)

V miejsce : Krefta Jan (252 pkt)


Kilka zdjęć z podsumowania
SZÓSTY ETAP "BAŚKI"


Pierwszy Koncert XIV Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego za nami ….

alt

W niedzielę - 24 lipca 2016 r. - koncertem inauguracyjnym w Kościele Św. Trójcy w Sulęczynie 
rozpoczął się XIV Międzynarodowy Festiwal Akordeonowy w Sulęczynie, który odbył się także w ramach obchodów 400-lecia Parafii Św. Trójcy w Sulęczynie.

Podczas koncertu wystąpili muzycy Orkiestry Kameralnej Progres pod dyrekcją Szymona Morusa oraz soliści –Magdalena Chmielecka (sopran), Natalia Walewska (skrzypce) oraz Paweł A. Nowak (akordeon)

Fotorelacja:

I dzień Festiwalu Akordeonowego


Drugi Koncert XIV Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego za nami ….

alt

W czwartek 28 lipca 2016 roku w Restauracji „MARASKA” w Sulęczynie odbył się drugi koncert w ramach XIV Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego w Sulęczynie.

Koncert był zatytułowany „Le cafe parisien” który był połączeniem musette, muzyki Django Reinharta i znanych tematów francuskiego pop.

Podczas koncertu wystąpili Paweł A. Nowak Akordeon, Dario Alberti – gitara, Maciej Sadowski – kontrabas, Tomasz Koper – perkusja oraz Daria Zaradkiewicz – śpiew. \

Fotorelacja:

II koncert Festiwalu Akordeonowego 


Koncert plenerowy XIV Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego za nami ….

alt

W sobotę 30 lipca 2016 roku odbył się koncert finałowy XIV Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego w Sulęczynie. Mimo deszczowej aury publiczność dopisała.

Koncert rozpoczął się od powitania publiczności przez Tomasza Olszewskiego – prezentera Radia Gdańsk, który już od kilku lat prowadzi koncert. Następnie na scenie pojawił się Paweł A. Nowak – główny organizator festiwalu, który przywitał wszystkich obecnych oraz podziękował Wójtowi Gminy Sulęczyno Bernardowi Gruczy oraz Staroście Powiatu Kartuskiego Janinie Kwiecień władzom gminy oraz powiatu za przychylność i pomoc przy organizacji festiwalu, wręczając im symboliczne kwiaty. Podziękował także wszystkim współorganizatorom festiwalu oraz osobom zaangażowanym w jego organizację.

Koncert rozpoczął zespół z Ukrainy Galia Folk Band następnie Hamburg Tango Quintet. Potężną dawkę energii publiczności w postaci starych ludowych kompozycji ubranych w nowoczesne, rockowo – elektroniczne aranżacje inspirowane, nierzadko metalowymi brzmieniami przekazała grupa ze śląska –Krzikopa. Koncert zakończył jeden z najpopularniejszych w Polsce akordeonistów - Marcin Wyrostek z zespołem w projekcie „Tango Corazon”. Podczas koncertu plenerowego można było obejrzeć wystawę akordeonów z kolekcji Pawła A. Nowaka.

Fotorelacja:

Koncert Plenerowy Festiwalu Akordeonowego


KAPLICZKA
NA BUKOWEJ GÓRZE

alt

W ostatnim czasie dokonano odnowienia – renowacji kapliczki w miejscowości Bukowa Góra, było to możliwe dzięki mieszkańcom wsi, którzy spontanicznie i bez wahania zaoferowali pomoc finansową jak również poświęcili swój własny czas.

W realizację remontu, poprzez wkład materialny włączyły się także okoliczne firmy, którym składamy serdeczne podziękowania za pomoc. Są to m. in. CEL-BUD Wiesław Spychalski ze Mściszewic, Transport – Żwirownia Mirosław Marciński z Bukowej Góry, Zakład Kamieniarski Ryszard Dziemiński z Parchowa, Tartak Wojciech Karczewski z Amalki. Słowa podziękowania kierujemy także w stronę Urzędu Gminy Sulęczyno z Wójtem Gminy Bernardem Grucza na czele za poparcie naszej inicjatywy.

Mieszkańcy miejscowości
Bukowa Góra


ZAWODY STRAŻACKIE 

FESTYN GMINNY 2016

alt

W dniu 14 sierpnia 2016 r. na placu przy Gminnym Ośrodku Kultury w Sulęczynie odbyły się Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze, które połączone były z Festynem Gminnym. W czasie zawodów rywalizowało dziesięć zespołów o tytuł najsprawniejszej strażackiej drużyny w gminie Sulęczyno tj. Kistowa, Mściszewic i Sulęczyna.

Więcej informacji o Zawodach Strażackich i Festynie Gminnym pod poniższym linkiem : ZAWODY STRAŻACKIE


DOŻYNKI

W MŚCISZEWICACH

alt

Dnia 15 sierpnia 2016 roku Mszą Świętą Odpustową w kościele pod WNMP w Mściszewicach rozpoczęły się Dożynki Parafialno – Sołeckie. Po uroczystej Mszy Świętej wszyscy przeszli w barwnym korowodzie, przy asyście Orkiestry Mściszewice, na plac przy plebanii, gdzie rozpoczęło się świętowanie. Uroczystości Dożynkowe rozpoczęła Pani Sołtys Maria Stencel wspólnie w Wójtem Gminy Sulęczyno Bernardem Gruczą zapraszając na scenę gości wśród którym była m. in. Pani Starosta Powiatu Kartuskiego Janina Kwiecień, Pani Skarbnik Powiatu Kartuskiego Zofia Walkowiak, Pan Przewodniczący Rady Gminy Sulęczyno Kazimierz Gliniecki, księża okolicznych parafii oraz księżą związani z Parafią w Mściszewicach. Po uroczystych przywitaniach miało miejsce otwarcie dożynek – przekazanie chleba dożynkowego przez Starostów Dożynek – Wójtowi, który następnie podzielił chleb wśród obecnych na dożynkach. W dalszej części dożynek miał miejsce pokaz koszenia zboża i pracy dawnym sprzętem rolniczym Pana Jacka Wolskiego. Następnie odbyły się konkursy w ramach turnieju sołectw pomiędzy : Sołectwem Mściszewice i Sołectwem Łosienice. Dodatkowo można było skorzystać z darmowych zjeżdżalni i atrakcji dla najmłodszych oraz m. in. zjeść dożynkową grochówkę.

Fotorelacja : DOŻYNKI MŚCISZEWICE

alt


KONCERT

PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH

alt

Dnia 15 sierpnia 2016 roku na scenie plenerowej Gminnego Ośrodka Kultury w Sulęczynie 
odbył się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu muzyków i teatrów toruńskich:

Grażyna Rutkowska – Kusa : alt, recytacja, Magdalena Cysewska : sopran, Krzysztof Zaremba : fortepian, tenor i Michał Hajduczenia – śpiew, kontrabas oraz dobór tekstów. Podczas koncertu można było usłyszeć takie pieśni patriotyczne jak: Bogurodzica, Biały Krzyż, Zwycięży Orzeł Biały, Wojenko – Wojenko i wiele innych.

Fotorelacja : KONCERT PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH


TURNIEJ „BAŚKI” W SULĘCZYNIE

alt

W niedzielę 21 sierpnia 2016 roku 
w Gminnym Ośrodku Kultury w Sulęczynie 
odbył się siódmy etap XIII sezonu 
rozgrywkowego Turnieju Kaszubskiej Gry w „Baśkę” w Sulęczynie. 
Rozgrywki odbyły się o puchar Pana Bogdana Górskiego Prezesa Przedsiębiorstwa Budowlanego „Górski”.  
Czołowe miejsca siódmego etapu zajęli:

I miejsce : Gronda Jerzy (248 pkt)

II miejsce : Palicki Bogdan (206 pkt)

III miejsce : Gański Stanisław (192 pkt)

III miejsce : Jażdżewski Jan (192 pkt)


DOŻYNKI GMINNO - PARAFIALNE
W BORKU KAMIENNYM

alt alt

W niedzielę 28 sierpnia 2016 roku odbyły się Dożynki Gminno – Parafialne, które w tym roku miały miejsce w sołectwie Kistowo a dokładnie na placu przy Szkole Podstawowej w Borku Kamiennym. Dożynki rozpoczęły się dziękczynną Mszą Świętą odprawianą przez księży Parafii Św. Trójcy w Sulęczynie tj. ks. Kanonika Andrzeja Karlińskiego i ks. Daniela Kreft oraz ks. Marka Labuddę proboszcza Parafii w Mściszewicach.

Więcej o Dożynkach w Borku
pod poniższym linkiem: DOŻYNKI


DOŻYNKI POWIATU KARTUSKIEGO

alt

W niedzielę 4 września 2016 roku w Przodkowie odbyły się Dożynki Powiatu Kartuskiego, gdzie Gmina Sulęczyno miała swoje stoisko. Dożynki rozpoczęły się mszą dziękczynną w kościele św. Andrzeja po której wszyscy w barwnym korowodzie przeszli na stadion gminny. Tam, po przywitaniu gości otwarto powiatowe dożynki, a symbolem tego było przekazanie przez starostów dożynek bochna chleba gospodarzom Janinie Kwiecień Staroście Kartuskiemu i Andrzejowi Wyrzykowskiemu Wójtowi Gminy Przodkowo.

Podczas dożynek miały miejsce różne konkursy i występy artystyczne, rozstrzygnięty został etap powiatowy konkursu „Piękna Wieś”, gdzie Sołectwo Węsiory otrzymało wyróżnienie w kategorii wieś, zaś w kategorii zagroda rolnicza z naszej gminy wyróżnienie otrzymał Pan Zygmunt Olszewski ze Mściszewic.

Rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejszy wieniec w którym pierwsze miejsce zajęła gmina Kartuzy, drugie miejsce miał wieniec gminy Sierakowice a trzecie z gminy Przodkowo. W konkursie na najlepszy kołacz dożynkowy pierwsze miejsce zajęła gmina Przodkowo, drugie – Żukowo, trzecie – Kartuzy. Na dożynki powiatowe wieniec oraz kołacz reprezentujący nasza gminę  został przygotowany przez Sołectwo Borek.

Fotorelacja:

DOŻYNKI POWIATOWE


TURNIEJ "BAŚKI" W SULĘCZYNIE

alt

W niedzielę 25 września 2016 roku 
w Gminnym Ośrodku Kultury w Sulęczynie 
odbył się ósmy etap XIII sezonu 
rozgrywkowego Turnieju Kaszubskiej Gry w „Baśkę” w Sulęczynie. 
Rozgrywki odbyły się o puchar Pana Alfonsa Kożyczkowskiego - Przedsiębiorcy  
Czołowe miejsca ósmego etapu zajęli:

I miejsce : Ratajczak Franciszek (404 pkt)

II miejsce : Bielicki Marian (288 pkt)

III miejsce : Demby Waldemar (256 pkt)

IV miejsce : Smentoch Stanisław (232 pkt)

V miejsce : Grzenia Teresa (228 pkt)


Klasyfikacja po ośmiu etapach rozgrywek:

I miejsce – Ratajczak Franciszek (67 pkt)

II miejsce – Klinkosz Henryk (66 pkt)

III miejsce – Jażdżewski Jan (60 pkt)


DZIEŃ SENIORA 2016

alt

Wójt Gminy wraz z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Sulęczynie zorganizował w dniu 28 września 2016 roku Dzień Seniora, w Ośrodku Szkoleniowo Rehabilitacyjnym Ostrów Mausz, w którym uczestniczyło ok. 200 osób – Seniorów naszej Gminy. Tradycyjnie spotkanie rozpoczęto uroczystą Mszą Świętą odprawioną przez proboszczów gminnych parafii z Sulęczyna i Mściszewic. Wszystkich zebranych powitali organizatorzy: Wójt Gminy Sulęczyno-Bernard Grucza, Kierownik GOPS Sulęczyno-Ewa Kulaszewicz i Przewodniczący Rady Gminy Sulęczyno- Kazimierz Gliniecki- złożyli obecnym Seniorom życzenia długich lat życia w zdrowiu, szczęściu i radości oraz pociechy z Wnuków i Prawnuków. Po uroczystym obiedzie, przy kawie i wspólnych rozmowach upłynęło seniorom środowe popołudnie. Czas obecnym umilał występ dzieci ze Szkoły Podstawowej w Borku Kamiennym pt. ,,Wywiad Radio Kaszëbë”, przygotowany przez Panią Dyrektor Teresę Hinca. Dalsza część spotkania upłynęła w atmosferze wspomnień, refleksji i zabawy inspirowanej przez Stowarzyszenie KGW ,,Mściszewiczanki”. Nie zabrakło gratulacji, życzeń, a także zabawy tanecznej przy Zespole And-Daro z Kościerzyny. Organizatorzy bardzo dziękują Wszystkim Seniorom za tak liczne przybycie na tę  uroczystość i już dziś zapraszają wszystkich za rok, bo to dla Was Kochani nasi Mieszkańcy organizujemy te spotkania, abyście się mogli spotkać razem i podzielić swoimi sprawami nawzajem. Pozdrawiamy jeszcze raz bardzo gorąco i serdecznie.

Fotorelacja: DZIEŃ SENIORA 2016


SUPER PUCHAR POLSKI

alt

W niedzielę 2 października 2016 roku w Sulęczynie odbyły się rozgrywki Super Pucharu Polski w „Baśkę”. Zawodnicy rozegrali 4 rundy po 40 rozdań. Turniej rozgrywany był w trzech kategoriach: indywidualnej, drużynowej i par. Patronat honorowy nad rozgrywkami objęli: Bernard Grucza – Wójt Gminy Sulęczyno, Kazimierz Gliniecki – Przewodniczący Rady Gminy Sulęczyno oraz Zbigniew Zarzycki – Dyrektor GOK Sulęczyno.

Czołowe miejsca w poszczególnych kategoriach zajęli:

Klasyfikacja indywidualna:

I miejsce – Borzych Franciszek (Orły Klawkowo)

II miejsce – Urlich Jerzy (Tornado Lębork)

III miejsce – Lipiński Michał (FBR Gostomski)

Klasyfikacja pań:

I miejsce – Kruk Elżbieta (Asy Kamień)

II miejsce – Żywicka Lidia (Baszta II Bytów)

III miejsce – Dominik Marta (Kłos Werblinia)

Klasyfikacja juniorów:

I miejsce – Czapiewska Aleksandra (Tury Chojnice)

II miejsce – Czapiewski Kacper (Sól Wieliczka)

III miejsce – Czapiewski Paweł (Sól Wieliczka)

Klasyfikacja par:

I miejsce – Orły Klawkowo: Borzych Franciszek i Lorek Mariusz

II miejsce – KSKS Kościan: Staroń Mariusz i Bednarek Eugeniusz

III miejsce – Baszta II Bytów: Litwiński Kazimierz i Żywicka Lidia

Klasyfikacja drużynowa:

I miejsce – Asy Mikołajki Pomorskie

II miejsce – Kaszebe Baszka Nowa Karczma

III miejsce – Baszta II Bytów

Szczegółowe wyniki : WINIKI

Więcej o turnieju : www.kaszebebaszka.pl

Fotorelacja GOK-u : PODSUMOWANIE ROZGRYWEK


KONKURS CZYTELNICZY
"Méster Bëlnégò Czëtaniô”

alt

W środę 12 października 2016 roku w Sali Gminnego Ośrodka Kultury w Sulęczynie odbyły się, po raz pierwszy w gminie Sulęczyno, gminne eliminacje konkursu czytelniczego "Méster Bëlnégò Czëtaniô" czyli "Mistrz czytania po kaszubsku". Uczestnicy walczyli o najlepsze miejsca w trzech kategoriach wiekowych tj. I-III Szkół Podstawowych, IV Szkół Podstawowych i I –III Szkół Gimnazjalnych, łącznie w konkursie wzięło udział 28 uczniów z czterech szkół znajdujących się na terenie gminy Sulęczyno (Mściszewice, Podjazy, Sulęczyno i Węsiory). Uczestników konkursu oceniała komisja w składzie : Gruchała Jan – Prezes ZK-P O/Sulęczyno oraz Krefta Janina i Stenka Katarzyna.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco w poszczególnych kategoriach:

Kategoria: Klasy I – III Szkół Podstawowych

I miejsce – Stefańska Otylia (Węsiory)

II miejsce – Patelczyk Zuzanna (Węsiory)

III miejsce – Lipkowska Wiktoria (Podjazy)

W tej kategorii udział wzięli także: Jank Agata (Sulęczyno), Gawin Paulina (Sulęczyno), Jereczek Julian (Podjazy), Gruchała Weronika (Podjazy).

Kategoria: Klasy IV – VI Szkół Podstawowych

I miejsce – Pałubicka Monika (Mściszewice)

II miejsce – Smentoch Maciej (Sulęczyno)

III miejsce – Breza Jonasz (Podjazy)

III miejsce – Łojko Kamila (Węsiory)

W tej kategorii udział wzięli także: Krefta Szymon (Sulęczyno), Gostkowska Dominika (Węsiory), Jereczek Karolina (Węsiory), Lis Damian (Węsiory), Konkol Magdalena (Mściszewice), Mejna Marcin (Mściszewice), Choszcz Izabela (Podjazy), Hinca Paweł (Podjazy), Labuda Dawid (Podjazy), Jereczek Robert (Podjazy).

Kategoria: Klasy I – III Szkół Gimnazjalnych

I miejsce – Węsierski Tomasz (Mściszewice)

II miejsce – Bronk Agnieszka (Sulęczyno)

III miejsce – Zarach Kornelia (Sulęczyno)

III miejsce – Pela Karolina (Sulęczyno)

W tej kategorii udział wzięli także: Malek Jan (Sulęczyno), Mejna Marek (Mściszewice) i Birr Stanisław (Mściszewice).

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz symboliczne upominki.

Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa w Węsiorach: Pani Klaudia Jereczek – Dyrektor SP w Węsiorach i Pani Magdalena Wika – Czarnowska – nauczyciel języka kaszubskiego oraz Gminny Ośrodek Kultury w Sulęczynie – Dyrektor Zbigniew Zarzycki.

Osoby które zajęły dwa pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach wezmą udział w eliminacjach powiatowych, które odbędą się w Kartuzach – Kartuskie Centrum Kultury 16 listopada 2016 roku o godz. 11:00.

Fotorelacja: KONKURS CZYTELNICZY


PROJEKT KGW Węsiory
pt. „Bezpieczny człowiek naszą wspólną inicjatywą”

alt

W ostatnim czasie został zrealizowany projekt pn. „Bezpieczny człowiek naszą wspólną inicjatywą”, którego pomysłodawcą były panie z Koła Gospodyń Wiejskich Węsiory. Projekt zrealizowany został dzięki środkom pozyskanym w konkursie dla organizacji pozarządowych organizowanym przez Gminę Sulęczyno. Adresatami projektu byli uczniowie Szkoły Podstawowej w Węsiorach, którzy uczyli się jak bezpiecznie poruszać się na drodze. Uczniowie za udział w konkursach dot. bezpieczeństwa na drodze otrzymali odblaskowe misie, bryloczki i latarki zaś pozostali uczestnicy zajęć dostali odblaskowe kamizelki dzięki którym będą bardzie widoczni na drodze.

Kilka zdjęć - PROJEKT KGW WĘSIORY

Więcej zdjęc można znaleźć na stronie int. SP WĘSIORY

Tekst przekazany przez KGW Węsiory


Gmina Sulęczyno odpowiedziała na apel
Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci!!!

alt

W ciągu ostatni kilku dni mieszkańców gminy Sulęczyno połączył wspólny cel. W odpowiedzi na apel Pomorskiego hospicjum dla dzieci zorganizowali zbiórkę rzeczową na potrzeby placówki.

Zaczęło się niewinnie, od opublikowania na portalu społecznościowym, przez jedną z mieszkanek Sulęczyna, postu hospicjum z prośbą o pomoc. Pracownicy hospicjum poprosili wszystkich ludzi dobrej woli o zbiórkę pieluch, środków czystości oraz kosmetyków dla dzieci, bowiem magazyny placówki zaczęły świecić pustakami. Sytuacja była wynikiem ogromnej ilości małych pacjentów, którzy znajdowali się pod opieką hospicjum.

Dziś sytuacja wygląda zgoła odmiennie, bowiem wszystkie hospicyjne magazyny są już zapełnione, a to także dzięki mieszkańcom gminy Sulęczyno. Zbiórkę zorganizowano we wszystkich szkołach w gminie, w parafialnym kościele, w sklepie Państwa Makuratów oraz w Gminnym Ośrodku Kultury. Pomoc płynęła zewsząd i przerosła oczekiwania wszystkich. Przynoszono pieluchy jednorazowe, chusteczki nawilżane, kosmetyki oraz środki pielęgnacyjne dla dzieci. Niektóre placówki oraz osoby prywatne organizowały zbiórki pieniężne, za zebraną kwotę wspólnie dokonywały potem zakupów.

Było tego tak dużo, że ostatecznie trzeba było przewieźć zebrane rzeczy do sali w Gminnym Ośrodku Kultury, gdyż tylko tam można było wszystko pomieścić. Wyładowany po brzegi samochód transportowy Urzędu Gminy w Sulęczynie zawiózł wszystkie zebrane rzeczy do siedziby hospicjum znajdującego się w Gdańsku na Al. Zwycięstwa 30.

Wszystkim, którzy włączyli się do akcji należą się ogromne podziękowania!!!

Tekst  nadesłany przez Magdalenę Wilkowską - Nowak


TURNIEJ "BAŚKI" W SULĘCZYNIE
etap dziewiąty XIII sezonu rozgrywkowego

W niedzielę 23 października 2016 roku  altw Gminnym Ośrodku Kultury w Sulęczynie  odbył się dziewiąty etap XIII sezonu rozgrywkowego Turnieju Kaszubskiej Gry w „Baśkę” w Sulęczynie.  Rozgrywki odbyły się o puchar uczestników.   


Czołowe miejsca dziewiątego etapu zajęli:

I miejsce : Stenka Stanisław (376 pkt)

II miejsce : Kobiela Kazimierz Podjazy (190 pkt)

III miejsce : Bielicki Marian (168 pkt)

IV miejsce : Ratajczak Franciszek (146 pkt)

V miejsce : Klinkosz Henryk (122 pkt)

Klasyfikacja po dziewięciu etapach:

I miejsce – Klinkosz Henryk (77 pkt)

II miejsce – Jażdżewski Jan (66 pkt)

III miejsce – Ratajczak Franciszek (64 pkt)

IV miejsce – Błaszkowski Kazimierz (57 pkt)

V miejsce – Grzenia Piotr (55 pkt)Obchody 100-lecia
Ochotniczej Straży Pożarnej w Sulęczynie. alt

W minioną sobotę 22 października 2016 roku odbyły się uroczyste obchody 100-lecia działalności Ochotniczej Straży Pożarnej w Sulęczynie. Obchody rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą w kościele pw. Świętej Trójcy w Sulęczynie w której wzięli udział strażacy, zaproszeni gości oraz mieszkańcy. Mszy Świętej przewodniczył ks. Ryszard Różycki przy współudziale księży bezpośrednio związanych z gminą Sulęczyno. Po nabożeństwie wszyscy przeszli przed strażnicę OSP, gdzie symbolicznie została odsłonięta tablica pamiątkowa. Odsłonięcia tablicy dokonała jedna z najstarszych mieszkanek gminy Sulęczyno pani Anna Drewa, która w tym roku obchodzi swoje setne urodziny, Wójt Gminy Sulęczyno Bernard Grucza oraz Kacper Roda. Następnie wszyscy przeszli na plac uroczystości przy Gminnym Ośrodku Kultury w Sulęczynie.

Szersza relacja z obchodów: 100 - lecia OSP Sulęczyno


VI POWIATOWY FESTIWAL
PIOSENKI KASZUBSKIEJ

alt

W piątek 21 października 2016 roku w Zespole Kształcenia i Wychowania w Kamienicy Szlacheckiej odbył się VI Powiatowy Festiwal Piosenki Kaszubskiej „Kaszëbsczé Spiéwë ú nas”, na który pojechała Schola Św. Anny, która działa przy Gminnym Ośrodku Kultury w Sulęczynie. Konkurs rozpoczął się od godziny 9.00 w ZKiW w Kamienicy Szlacheckiej. Wszystkich zgromadzonych przywitała pani dyrektor Bernadeta Kucyk, konkurs prowadzili uczniowie ze szkoły. Jury w składzie Józef Stachnik – muzyk, Danuta Pioch – nauczyciel regionalista wiceprezes Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego oraz Maria Birr - prezes Stowarzyszenia Kaszubianki. W konkursie wzięło udział 11 solistów i 19 zespołów. Młodzi śpiewacy pokazali swoje możliwości w przeróżnym repertuarze: od klasyki pieśni ludowej po zupełnie nowe aranżacje.

Grupa Scholii Św. Anny zajęła wysokie miejsca w poszczególnych kategoriach:

KLASY IV-VI ZESPOŁY: II miejsce Schola Św. Anny GOK Sulęczyno
W składzie: Zofia Hapka, Oliwia Kobiela, Maciej Smentoch, Mikołaj Gawin

GIMNAZJUM ZESPOŁY: III miejsce Schola Św. Anny GOK Sulęczyno
W składzie: Karolina Pela, Weronika Driwa, Izabela Gawin, Agnieszka Gliniecka, Michalina Smentoch, Paula Jereczek

ZESPOŁY PONADGIMNAZJALNE: I miejsce Schola Św. Anny GOK Sulęczyno
W składzie: Daria Baske, Dominika Gawin

Uczestnikom, oraz pani Edycie Gawin i panu Markowi Piankowskiemu serdecznie gratulujemy tak wysokich miejsc na podium i dziękujemy za piękny śpiew, który rozbrzmiewał nie tylko na scenie, ale i w drodze bardzo pozytywna energia.

WYNIKI: ZESTAWIENIE WYNIKÓW

Fotorelacja GOK z konkursu : FESTIWAL PIOSENKI KASZUBSKIEJ

Fotorelację z konkursu można znaleźć
na stronie internetowej - SP KAMIENICA SZLACHECKA


KONKURS PLASTYCZNO - TECHNICZNY
"MAKIETA LASU"alt

Organizatorki konkursu - nauczycielki Przedszkola Samorządowego przy Szkole Podstawowej w Węsiorach : Izabela Konieczna i Monika Wolska serdecznie dziękują wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i spróbowali swoich sił w konkursie.

Jury w składzie:  p. Leśniczy Nadleśnictwa Lipusz Mirosław Milkowski, p. Zbigniew Zarzycki Dyrektor GOK w Sulęczynie, p. Teresa Kozieniec - Emerytowana Dyrektor Przedszkola Samorządowego w Sulęczynie oraz  p. Lucyna Głowacka - nauczycielka plastyki, techniki i przyrody  nagrodziło i wyróżniło najciekawsze prace.  Uroczyste wręczenie nagród odbyło się dnia 27 października 2016r. w Przedszkolu w Węsiorach.

Oto lista osób nagrodzonych w konkursie:

KATEGORIA 3,4-latki

I miejsce: Okuniewski Piotr ( Przedszkole w Borku Kamiennym)

II miejsce: Błonk Maja (Przedszkole w Węsiorach) i Stankowska Nadia (Przedszkole w Węsiorach)

III miejsce: Kożyczkowska Liliana (Przedszkole w Sulęczynie) i Makurat Oliwia (Przedszkole w Węsiorach)

Wyróżnienia: Czystowska Antonina (Przedszkole w Węsiorach), Mering Paweł (Przedszkole w Węsiorach), Zarach Fabian (Przedszkole w Węsiorach)

Nagrody pocieszenia: Bronk Lena (Przedszkole w Sulęczynie) , Pobłocka Kinga (Przedszkole w Węsiorach), Hinc Miłosz (Przedszkole w Sulęczynie), Cybula Filip (Przedszkole w Sulęczynie), Kosiorek Nikodem (Przedszkole w Węsiorach)

KATEGORIA 5,6-latki

I miejsce: Mądry Fabian ( Przedszkole w Węsiorach)

II miejsce: Bronk Nikola ( "0"  SzP  w Węsiorach) i Kropidłowski Mikołaj ("0" SzP  w Węsiorach)

III miejsce: Makurat Dominik (Przedszkole w Sulęczynie), Pobłocki Karol ("0"  SzP w Węsiorach), Radomski Mateusz ("0"  SzP w Węsiorach)

Wyróżnienia: Hinc Klaudia (Przedszkole w Węsiorach), Bielawa Szymon (Przedszkole w Węsiorach), Stankowska Roksana (Przedszkole w Węsiorach)

Nagrody pocieszenia: Zaworski Kacper(Przedszkole Mściszewice), Cichosz Dawid (Przedszkole w Węsiorach) , Błonk Aleks (Przedszkole w Węsiorach), Hinc Mikołaj (Przedszkole w Sulęczynie), Jasnoch Filip (Przedszkole w Węsiorach).


Dyrekcja składa serdeczne podziękowania sponsorom nagród: Nadleśnictwu Lipusz, Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Sulęczynie oraz Sołtys Sołectwa Węsiory Pani Maria Łukowicz.


Fotorelacja: KONKURS "MAKIETA LASU"

Tekst oraz zdjęcia nadesłane
przez Przedszkole w Węsiorach


KABARET „ W czasie deszczu dzieci się nudzą”

alt

W niedzielne popołudnie 13 listopada 2016 roku w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Sulęczynie można było obejrzeć program kabaretowo – rozrywkowy pod tytułem „W czasie deszczu dzieci się nudzą”. Kabaret składał się ze znanych dialogów i scenek łączących popularne piosenki z „Kabaretu Starszych Panów”, wiązanka zgubnych uczuć opisanych słowem i pieśnią przez Jeremiego Przyborę z muzyką Jerzego Wasowskiego. Usłyszeliśmy takie utwory jak „Rodzina”, „Addio pomidory”, „Drobne ogłoszenia” czy „Przeklnę Cię” w wykonaniu dobrze znanych sulęczyńskiej publiczności artystów Doroty Lulki, Pawła A. Nowaka i Macieja Sadowskiego.

Współorganizatorami koncertu byli: Gmina Sulęczyno – Gminny Ośrodek Kultury w Sulęczynie, Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Zrzeszenie Kaszubsko – Pomorskie Oddział Sulęczyno, oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Sulęczynie.

Fotorelacja : KABARET


PODSUMOWANIE XIII SEZONU TURNIEJU KASZUBSKIEJ GRY W „BAŚKĘ” W SULĘCZYNIE

alt

W niedzielę 27 listopada 2016 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Sulęczynie
odbył się dziesiąty etap rozgrywek XIII sezonu Turnieju Kaszubskiej Gry w „Baśkę” w Sulęczynie o puchar Wójta Gminy Sulęczyno Bernarda Grucza.

Wyniki dziesiątego etapu przestawiały się następująco: pierwsze miejsce – Choszcz Franciszek (228 pkt), drugie – Choszcz Gerard (218 pkt), trzecie – Jeszke Maria (218 pkt), czwarte – Stefański Marian (200 pkt) i piąte - Ratajczak Franciszek (184 pkt).

Po rozgrywkach podsumowano dziesięć etapów rozgrywek, które odbywały się od lutego do listopada. Ogólna klasyfikacja piętnastu najlepszych graczy XIII sezonu przedstawia się następująco:

I miejsce – Klinkosz Henryk (77 pkt)

II miejsce – Ratajczak Franciszek (76 pkt)

III miejsce – Błaszkowski Kazimierz (66 pkt)

IV miejsce – Jażdżewski Jan (66 pkt)

V miejsce – Grzenia Piotr (55 pkt)

VI miejsce – Bielicki Marian (53 pkt)

VII miejsce – Stenka Stanisław (53 pkt)

VIII miejsce – Choszcz Franciszek (48 pkt)

IX miejsce – Smentoch Stanisław (48 pkt)

X miejsce – Bladowski Michał (46 pkt)

XI miejsce – Gański Stanisław (44 pkt)

XII miejsce – Jeszke Maria (35 pkt)

XIII miejsce – Skwierawski Marek (35 pkt)

XIV miejsce – Choszcz Gerard (34 pkt)

XV miejsce – Labuda Kazimierz (32 pkt)

Fotorelacja - PODSUMOWANIE ROZGRYWEK

W/w zwycięscy całorocznych rozgrywek otrzymali pamiątkowe dyplomy i puchary oraz drobne nagrody rzeczowe, które wręczyli m. in Wójt Gminy Sulęczyno Bernard Grucza, Dyrektor GOK Sulęczyno Zbigniew Zarzycki. Należy wspomnieć, iż nieprzerwalnie od trzynastu lat turniej organizują Gawin Kazimierz, Kożyczkowski Alfons oraz Henryka i Piotr Stencel. Na kolejne rozgrywki zapraszamy w lutym 2017 roku.


SPOTKANIE LITERACKIE alt

W malowniczej miejscowości Sulęczyno, pewnego piątkowego wieczora tak mogłaby rozpocząć się niejedna powieść , ale rzeczywiście tak było. Przy pięknej aurze pogodowej 2 grudnia 2016 w godzinach popołudniowych w Sali GOK w Sulęczynie odbyło się Spotkanie Literacko-Muzyczno-Gastronomiczne, na którym przenieśliśmy się w czasy książki Miguela de Cervantesa „ Don Kichot z Manczy”. W programie spotkania posłuchać można było wykładu dr Wojciecha Charchalisa tłumacza ostatniej wersji na polski słynnej powieści Cervantesa „Don Quijote de la Mancha” ( Przemyślny szlachcic Don Kichot z Manczy), oraz zakupić książkę z autografem tłumacza. Odbył się również koncert zespołu Liarman, który zaprezentował utwory z czasów Carvantesa i nie tylko. Zespół tworzą pochodząca z Galicji wokalistka Susana Alegre Raso, gitarzysta Łukasz Gaszler oraz flecistka Lidia Małyszek. Po koncercie odbyła się degustacja hiszpańskich potraw z La Mancha. Wszystkim zgromadzonym gościom serdecznie dziękujemy za przybycie było zjawiskowo, przyjemnie i smacznie.

Fotorelacja: SPOTKANIE LITERACKIE


SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM W WĘSIORACH

alt

Dnia 4 grudnia w Szkole Podstawowej w Węsiorach, z inicjatywy Sołtysa i Rady Sołeckiej Sołectwa Węsiory oraz Radnych Marii Łukowicz i Zofii Jereczek, odbyło się uroczyste spotkanie z Mikołajem. W spotkaniu uczestniczyli najmłodsi mieszkańcy sołectwa Węsiory, którzy zostali obdarowani słodkimi upominkami. Obecni na spotkaniu chętnie śpiewali kolędy oraz recytowali wiersze po polsku i kaszubsku.

Sponsorami w/w upominków byli: Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Gminny Ośrodek Kultury w Sulęczynie, Państwo Ewa i Sławomir Patelczyk, Pan Eugeniu Hinc, Pan Stanisław Mrozowicz, Państwo Justyna i Eugeniusz Wolscy oraz Firma Wroński.

Wszystkim sponsorom serdecznie dziękujemy!

Fotorelacja: SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM W WĘSIORACH


"MIKOŁAJE 2016"

alt

W sobotę 3 grudnia 2016 roku, przez teren całej gminy Sulęczyno przejechał orszak Świętych Mikołajów rozdając wszystkim słodycze. Mikołaje swój przejazd rozpoczęły od odwiedzenia Domu Pomocy Społecznej w Sulęczynie po czym w eskorcie Policji odwiedzili po kolei: Zagóry, Kołodzieje, Kistowo, Kistówko, Chojnę, Borek Bielawki, Żakowo, Widną Górę, Podjazy, Amalkę, Zdunowice, Węsiory, Czarlino, Borowiec, Klukową Hutę, Golicę, Skoczkowo, Mściszewice, Bukową Górę i na zakończenie wszyscy spotkali się na placu przy Gimnazjum w Sulęczynie.

Objazd Mikołajów po terenie Gminy Sulęczyno odbył się już po raz ósmy z inicjatywy Pana Andrzeja Potrac – sulęczyńskiego organisty i Radnego Rady Powiatu Kartuskiego, który wraz z sołtysami, radnymi i kilkoma mieszkańcami gminy kultywuje tę tradycję, w tym roku do części objazdu dołączył także Wójt Gminy Sulęczyno Bernard Grucza. Sponsorami słodyczy byli Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Gmina Sulęczyno - Gminny Ośrodek Kultury w Sulęczynie oraz lokalni sponsorzy. Samochód do przejazdu udostępnili Państwo Violetta i Piotr Mrozowicz, świąteczną dekoracje samochodu wykonał Pan Piotr Szuta, kierowcą był Pan Mateusz Potrac. Nad bezpieczeństwem przejazdu czuwała Sulęczyńska Policja a teren na placu przy Gimnazjum w Sulęczynie oświetliła OSP Sulęczyno.

„Sulęczyńscy Mikołaje” stwierdzili, że kultywowanie tradycji przejazdu Mikołajów po terenie gminy jest największym tego typu wydarzeniem na Kaszubach dzięki któremu można obdarować jak największą ilość osób.

Fotorelacja: MIKOŁAJE 2016


SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM W PODJAZACH

alt

6 grudnia w Szkole Podstawowej w Podjazach, z inicjatywy pani sołtys Marii Labuda i Radnego Rady Gminy Sulęczyno Marka Konkel  odbyło się uroczyste spotkanie z Mikołajem. Wszystkie dzieci oraz pracownicy szkoły zostali obdarowani słodkościami. Dzieci bardzo cieszyły się z wizyty, a niecodzienni goście zostali mile przyjęci. Uczniowie zaśpiewali kolędy i piosenki świąteczne. Mikołaj nie tylko obdarował uczniów, pojechał również w odwiedziny do mieszkańców sołectwa Podjazy.

Sponsorami w/w upominków byli: pan Marek Konkel Radnego Rady Gminy Sulęczyno, pani sołtys Maria Labuda oraz Gminny Ośrodek Kultury w Sulęczynie.

FOTORELACJA : MIKOŁAJ W PODJAZACH


SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

alt

W miniona sobotę tj. 17 grudnia 2016 roku odbyły się ostatnie zajęcia juniorskiej szkółki piłkarskiej w tym roku. Uczestnicy zajęć – uczniowie szkoły podstawowej - spotkali się w południe na rozgrywkach mikołajkowych. Młodych sportowców podczas rozgrywek odwiedził Mikołaj, który obdarował wszystkich słodkimi upominkami.

Kolejne zajęcia odbędą się najprawdopodobniej w styczniu o konkretnych godzinach i terminie zajęć poinformujemy stosowną informacja na stronie internetowej GOK-u.

Fotorelacja: SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM


SPOTKANIE
OPŁATKOWE ZK-P

alt

W niedzielne popołudnie 18 grudnia 2016 roku w sali OSP Sulęczyno odbyło się spotkanie świąteczno – opłatkowe członków i sympatyków Zrzeszenia Kaszubsko –Pomorskiego oddział Sulęczyno. Spotkanie rozpoczął Prezes – Jan Gruchała, który przywitał wszystkich obecnych i podziękował za tak liczne przybycie oraz złożył życzenia bożonarodzeniowe.
Następnie wystąpiła młodzież z Gimnazjum w Sulęczynie w świątecznym kolędowym spektaklu przygotowani przez panią Dorotę Kerlin przy akompaniamencie Witolda Domaszk.
Po przedstawieniu pani Danuta Gawin odczytała fragment Pisma Świętego,
po którym głos zabrał Ks. Kanonik Andrzej Karliński a potem wszyscy podzielili się opłatkiem i złożyli sobie życzenia. Podczas spotkania zabrzmiały znane kolędy w wykonaniu: Scholi Św. Anny działające przy GOK Sulęczyno, którą prowadzi pani Edyta Gawin a akompaniuje im pan Marek Piankowski oraz Pawła A. Nowaka.


Fotorelacja: SPOTKANIE OPŁATKOWE


TURNIEJ MIKOŁAJOWY W SULĘCZYNIE

alt

W piątek 19 grudnia 2016 roku na Hali Sportowej w Sulęczynie odbył się Turniej Mikołajkowy w piłkę ręczną w kategorii chłopców i dziewcząt szkół gimnazjalnych. W turnieju wzięło udział siedem drużyn z czterech szkół tj. Sulęczyna, Klukowej Huty, Kamienicy Szlacheckiej i Mściszewic. W czasie turnieju rozegrano trzy mecze w kategorii dziewczyn i sześć meczy w kategorii chłopców po których drużyny zajęły następujące miejsca:

w kategorii dziewcząt:

I miejsce: Gimnazjum Sulęczyno

II miejsce: Gimnazjum Mściszewice

III miejsce: Gimnazjum Kamienica Szlachecka

WYNIKI MECZY (dziewczyny):

SULĘCZYNO – MŚCISZEWICE 13:4

KAMIENICA SZLACHECKA -  SULĘCZYNO 1:8

MŚCISZEWICE- KAMIENICA SZLACHECKA 11:7

w kategorii chłopców:

I miejsce: Gimnazjum Kamienica Szlachecka

II miejsce: Gimnazjum Klukowa Huta

III miejsce: Gimnazjum Sulęczyno

IV miejsce – Gimnazjum Mściszewice

WYNIKI MECZY (chłopcy):

KLUKOWA HUTA - KAMIENICA SZLACHECKA 6:10

MŚCISZEWICE – SULĘCZYNO 6:12

KLUKOWA HUTA - SULĘCZYNO 7:7

MŚCISZEWICE - KAMIENICA SZLACHECKA 3:18

KLUKOWA HUTA – MŚCISZEWICE 4:16

SULĘCZYNO - KAMIENICA SZLACHECKA 6:10

Organizatorem Turnieju był Zespół Szkół w Sulęczynie
oraz Gminny Ośrodek Kultury w Sulęczynie.

Fotorelacja: TURNIEJ MIKOŁAJKOWY


SPOTKANIE ŚWIĄTECZNE

alt

W środę 21 grudnia 2016 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Sulęczynie odbyło się spotkanie opłatkowe. Na spotkanie przybyli m. in. dzieci i młodzież biorąca udział w zajęciach odbywających się w GOK-u, członkowie "Klubu Seniora" oraz Panie z Koło Gospodyń Wiejskich „Mściszewiczanki”.Spotkanie rozpoczął Wójt Gminy Sulęczyno i Dyrektor GOK Sulęczyno, którzy złożyli wszystkim świąteczne życzenia i podzieli się opłatkiem. Następnie miały miejsce występy uczestników zajęć nauki gry na gitarze oraz Scholi Św. Anny, którzy zaprezentowali obecnym znane polskie kolędy. Na zakończenie spotkania odwiedził nas także Mikołaj, który rozdał wszystkim słodycze oraz „rózgi”. Dziękujemy bardzo serdecznie wszystkim za przybycie na spotkanie.

Fotorelacja : SPOTKANIE ŚWIĄTECZNE


Gminny Ośrodek
Kultury w Sulęczynie

ul. Zielona Droga 1
83-320 Sulęczyno
tel 58 684 - 20 - 57
gok@gok.suleczyno.pl

Dyrektor: Zarzycki Zbigniew
dyrektor@gok.suleczyno.pl

NIP: 589-17-79-794

Regon: 192810282

Nr konta : Bank Spółdzielczy w Sierakowicach Oddział Sulęczyno
79 8324 0001 0040 9526 2000 0010

Zapraszamy na :

alt

alt

alt


GMINA SULĘCZYNO
Urząd Gminy
Sulęczyno

ul. Kaszubska 26
83-320 Sulęczyno

tel 58 685 - 63 - 63

fax 58 685 - 63 - 98

info@bip.suleczyno.pl

www.suleczyno.pl

Dyrektor: Zarzycki Zbigniew
dyrektor@goksuleczyno.gdan.pl

Ile osób na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 77 gości