wtorek sierpnia 16 , 2022
Font Size
   

Jubileusze w Gminie Sulęczyno 2016

alt

W czwartek, 29 grudnia 2016 roku, w „Karczmie na Stromej” odbyły się coroczne uroczystości jubileuszowe z okazji 50 – lecia i 60 – lecia pożycia małżeńskiego. W roku 2016 swoje małżeńskie jubileusze świętowało osiem par małżeńskich z terenu gminy Sulęczyno. Uroczystość odbyła się z udziałem Wójta Gminy Sulęczyno – Bernarda Grucza, Wice - Przewodniczącego Rady Gminy Sulęczyno – Bogdana Malek, Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego – Bogumiły Paszylk oraz Ks. Kanonika prof. dr hab. Wojciecha Cichosz.

Uroczystość rozpoczęła się od życzeń i gratulacji, które przekazała jubilatom Pani Bogumiła Paszylk – Kierownik USC, która życzyła długich i pogodnych lat życia w zdrowiu. Następnie Wójt Gminy Sulęczyno – Bernard Grucza, odznaczył pary z 50 – letnim stażem małżeńskim, medalami „Za długoletnie pożycie małżeńskie” przyznanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę, zaś pary z 60-letnim stażem małżeńskim zostały obdarowane pamiątkowymi dyplomami. Wszystkie pary obecne na uroczystości otrzymały pamiątkowe dyplomy, kwiaty oraz okolicznościowe upominki. Jubilatom przygrywał zespół muzyczny And – Daro z Kościerzyny.

Złote jubileusze świętowali:

Anna i Zygmunt Cichosz z Węsior

Irena i Marian Heron z Węsior

Teresa i Wacław Myszk z Węsior

Barbara i Leon Treder ze Mściszewic

Danuta i Henryk Uzdrowscy z Sulęczyna

Diamentowe jubileusze świętowali:

Teresa i Jan Stenka z Kistowa

Urszula i Stanisław Treder ze Mściszewic

Stefania i Jan Konkel z Widnej Góry

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

Fotorelacja : JUBILEUSZE 2016


Setne urodziny – Anny Drywa z Żakowa

alt

W ostatnim czasie obchodziliśmy setne urodziny pani Anny Drywa, mieszkanki Gminy Sulęczyno. Anna Drywa urodziła się 7 grudnia 1916 roku w Jasieniu. Podczas okupacji niemieckiej, była gospodynią domową w rodzinie niemieckiej. W czasie wojny poznała miłość swojego życia - Bernarda. Para wzięła ślub 4 lipca 1943 roku. Małżonkowie w 1960 roku kupili gospodarstwo rolne w Boguszewie (obecnie nazwą urzędową tej miejscowości jest Żakowo) w gminie Sulęczyno. Anna i Bernard wychowali dwójkę dzieci. Jubilatka wraz z mężem przeżyła szczęśliwie prawie dwie dekady, niestety w wieku 46 lat została wdową. Po śmierci małżonka, który jak często podkreślała, był miłością jej życia i tym "jedynym", nie chciała ponownie wychodzić za mąż. Sama zajęła się prowadzeniem ich wspólnego gospodarstwa. Bardzo to lubiła, bo zawsze była osobą bardzo pracowitą. Jeszcze kilkanaście lat temu uwielbiała troszczyć się o grządki w przydomowym warzywniaku. Gospodarstwo przekazała córce i jej mężowi. Dostojna seniorka zawsze lubiła aktywnie spędzać czas. W wieku ponad 70 lat można było ją zobaczyć na rowerze.

Życiową dewizą jubilatki jest "kochać Boga i ludzi". Jak podkreślają bliscy, dopóki dopisywało jej zdrowie zawsze można było liczyć na jej wsparcie. Pomocną dłoń wyciągała często i chętnie, a co najważniejsze dawało jej to satysfakcję i poczucie, że jest potrzebna.    

Pani Anna doczekała się dziewięciorga wnuków, dwadzieściorga prawnuków i ośmiorga praprawnuków. Przelana na nich miłość matki i babci, dziś obficie do niej wraca w trosce i opiece, którą nad nią sprawują najbliżsi. 

W środę 7 grudnia 2016 roku, w setne urodziny pani Anny w jej domostwie zebrała się liczna rodzina, przyjaciele, przybył także Wójt Gminy Bernard Grucza, Przewodniczący Rady Gminy Kazimierz Gliniecki, Z-ca kierownica USC Teresa Błaszkowska, Kierownik GOPS Ewa Kulaszewicz z licznymi prezentami i gratulacjami. Wszyscy życzyli jej kolejnych, długich lat życia w zdrowiu i z uśmiechem na twarzy. Wspólne świętowanie rozpoczęło się od mszy świętej, którą odprawił proboszcz parafii w Sulęczynie. 


Fotorelacja : STO LAT ANNY DRYWA


Gminny Ośrodek
Kultury w Sulęczynie

ul. Zielona Droga 1
83-320 Sulęczyno
tel 58 684 - 20 - 57
gok@gok.suleczyno.pl

Dyrektor: Zarzycki Zbigniew
dyrektor@gok.suleczyno.pl

NIP: 589-17-79-794

Regon: 192810282

Nr konta : Bank Spółdzielczy w Sierakowicach Oddział Sulęczyno
79 8324 0001 0040 9526 2000 0010

Zapraszamy na :

alt

alt

alt


GMINA SULĘCZYNO
Urząd Gminy
Sulęczyno

ul. Kaszubska 26
83-320 Sulęczyno

tel 58 685 - 63 - 63

fax 58 685 - 63 - 98

info@bip.suleczyno.pl

www.suleczyno.pl

Dyrektor: Zarzycki Zbigniew
dyrektor@goksuleczyno.gdan.pl

Ile osób na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 60 gości