wtorek sierpnia 16 , 2022
Font Size
   

Sprawozdanie z działań, imprez i wydarzeń
organizowanych i współorganizowanych
przez Gminny Ośrodek Kultury w Sulęczynie
w roku 2017


KONCERTY KOLĘD

alt     alt

W piątek 6 stycznia 2017 roku w Kościele Świętej Trójcy w Sulęczynie
i w niedzielę 15 stycznia 2017 roku w Kościele w Mściszewicach
odbyły się koncerty kolęd i pastorałek. 
Obecni na koncertach usłyszeli znane polskie i kaszubskie kolędy i pastorałki
w wykonaniu Małgorzaty Szmudy – Sycz oraz Pawła Nowak.

Fotorelacje z koncertów:

- Koncert w Sulęczynie           /           - Koncert w Mściszewicach


II TURNIEJ SZACHOWY
O TYTUŁ MISTRZA GMINY SULĘCZYNO

alt

W dniu 18 stycznia 2017 roku w Zespole Szkół w Mściszewicach odbył się II Turniej Szachowy o tytuł Mistrza Gminy Sulęczyno w kategorii młodzików, juniorów i dziewcząt. W turnieju udział wzięło udział 16 zawodników, którzy rozegrali siedem rund po piętnaście minut. Wyniki turnieju w poszczególnych kategoriach przedstawiają się następująco:

Kategoria Juniorzy :

I miejsce – Bielawa Bartłomiej

II miejsce – Karczewski Dawid

III miejsce – Las Mateusz

W tej kategorii udział wzięli także:
Żelejko Kacper, Kamiński Antoni i Klasa Jarosław.

Kategoria Młodzicy :

I miejsce – Kujda Kamil

II miejsce – Mrozewski Piotr

III miejsce – Bielawa Witold

W tej kategorii udział wzięli także:
Smentoch Maciej, Zblewski Oskar i Mielewczyk Franciszek.

Kategoria Dziewczęta :

I miejsce – Smentoch Michalina

II miejsce – Żelejko Aleksandra

III miejsce – Zelewska Aleksandra

W tej kategorii udział wzięła także:
Goitowska Anna.

Szczegółowe wyniki turnieju można znaleźć
pod poniższym linkiem : TURNIEJ SZACHOWY

Uczestnicy turnieju otrzymali statuetki, dyplomy oraz drobne upominki.
Organizatorami turnieju był Gminny Ośrodek Kultury w Sulęczynie oraz Zespół Szkół w Mściszewicach. Turniej sędziował Pan Zdzisława Pelowski.

Fotorelacja z turnieju : TURNIEJ SZACHOWY


FERIE W GOK-U - dzień pierwszy

alt

Pierwsze spotkanie rozpoczęliśmy od przywitania się, słodkiego poczęstunku i zajęć artystycznych z państwem Birr w czasie których dzieci miały możliwość rozbudzenia swojej wyobraźni rysując i malując witraże oraz różne pejzaże.
Prace wyszły znakomicie.
Po zajęciach artystycznych udaliśmy się do hotelu Kiston na kręgle.

Fotorelacja : FERIE GOK - I DZIEŃ


FERIE W GOK-U - drugi dzień

alt

W dniu 24 stycznia odbyła się wycieczka do Kościerzyny w czasie, której zwiedziliśmy Muzeum Akordeonu i Muzeum Kolejnictwa. Muzeum Akordeonu w Kościerzynie otwarte zostało 16 listopada 2010 roku, jako oddział Muzeum Ziemi Kościerskiej w Kościerzynie. Jest to pierwsze w Polsce muzeum akordeonu i instrumentów pokrewnych, którego założycielem jest Pan Paweł Nowak. Dzieci i młodzież miały możliwość miedzy innymi zapoznać się z różnymi eksponatami oraz wysłuchać ciekawych opowieści. Następnie udaliśmy się do Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie, które posiada najliczniejszą i wciąż rozrastającą się ekspozycją pojazdów szynowych w Północnej Polsce. Atrakcją była również zabytkowa hala parowozowni wraz z pomieszczeniami warsztatowymi.

Inicjatorem wyjazdu był Pan Paweł Nowak, dzięki któremu uzyskaliśmy darmowe bilety do obu muzeów, za co składamy mu serdeczne podziękowania.

Fotorelacja: FERIE GOK – II DZIEŃ


We wtorek 24 stycznia 2017 roku na terenie gminy Sulęczyno odbyły się trzy spektakle teatralne w wykonaniu Studia Teatralnego Krak – Art. z Krakowa. W Sulęczynie można było obejrzeć spektakl pt. „Złota Rybka” w Węsiorach pt. „Zaczarowany Młynek” a w Mściszewicach pt. „Królowa Śniegu”.

Fotorelacja: - spektakl Sulęczyno „Złota Rybka”

- spektakl Węsiory „Zaczarowany Młynek”

- spektakl Mściszewice "Królowa Śniegu"


FERIE W GOK-U - trzeci dzień

alt

W trzecim dniu naszych zajęć pojechaliśmy do „Koszałkowa”. Główną atrakcją były zjazdy na oponach, które przysporzyły wszystkim dużo frajdy i radości. Po zjazdach udaliśmy się do chaty, gdzie odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek, ciepłą herbatą i bułką. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do Sulęczyna.

Fotorelacja : FERIE GOK – DZIEŃ III


FERIE W GOK-U - czwarty dzień

alt

W czwartek 26 stycznia 2017 roku grupa osób biorących udział w naszych zajęciach oraz dodatkowe chętne osoby wzięły udział wyjeździe do Kina Remus do Kościerzyny. Uczestnicy wyjazdu obejrzeli film animowany pt. „Balerina”. Była to opowieść o 11 –letniej Felicji która spełniała się na tanecznym parkiecie.

Fotorelacja: FERIE GOK - DZIEŃ IV


FERIE W GOK-U - piąty dzień

alt

W piątek 27 stycznia miało miejsce zakończenie zajęć, podczas którego odbył się bal przebierańców. Miały też miejsce różnego rodzaju konkursy, podczas zabawy odwiedził nad pan Wójt Bernard Grucza. Wszyscy zjedli pyszną pizzę. Na zakończenie zajęć wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

Foorelacja: FERIE GOK - DZIEŃ PIĄTY


XVIII GIMNAZJADA

alt

W dniu 28 lutego 2017 roku na Hali Sportowej w Sulęczynie odbyła się XVIII Powiatowa Gimnazjada w piłkę ręczną dziewcząt w której rozgrywkach udział wzięły drużyny z następujących gimnazjów: Szymbark, Goręczyno, Gowidlino, Banino i Sulęczyno.

TABELA WYNIKÓW:

NAZWA ZESPOŁU

1

2

3

4

5

PUNKTY

SZYMBARK

-

6 : 7

11 : 5

7: 12

0 : 3

2

GORĘCZYNO

7 : 6

-

19 : 1

9 : 9

6 : 5

7

GOWIDLINO

5 : 11

1 : 19

-

0 : 11

1 : 14

0

BANINO

12 : 7

9 : 9

11 : 0

-

4 : 10

5

SULĘCZYNO

3 : 0

5 : 6

14 : 1

10 : 4

-

6

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce – Gimnazjum w Goręczynie

II miejsce – Gimnazjum w Sulęczynie

III miejsce – Gimnazjum w Baninie

IV miejsce – Gimnazjum w Szymbarku

V miejsce – Gimnazjum w Gowidlinie

Nagrody wręczyli pan Tomasz Marcholewski – Wicedyrektor Zespołu Szkół w Sulęczynie wspólnie z prowadzącymi zawody Krzysztofem Baske i Grzegorzem Stefańskim. Organizatorem turnieju był Gminny Ośrodek Kultury w Sulęczynie oraz Zespół Szkół w Sulęczynie.

Fotogaleria: XVIII GIMNAZJADA


SPOTKANIE W GOK-u alt

W dniu 8 marca 2017 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Sulęczynie odbyło się comiesięczne spotkanie „Klubu Seniora”. Spotkanie połączone było z obchodami Dnia Kobiet. W uroczystościach wzięły udział Panie z „Sulęczyńskiego Klubu Seniora” oraz gościnnie członkinie Koła Gospodyń Wiejskich „Mściszewiczanki” ze Mściszewic. Życzenia wszystkim obecnym złożył Wójt Gminy Sulęczyno Bernard Grucza, który także rozdał wszystkim paniom po kwiatu z okazji ich święta. W miłej atmosferze, przy rozmowach upłynęło paniom środowe popołudnie. Na spotkaniu obecny był także Pan Dzielnicowy Daniel Kotłowski, który ostrzegł panie przed różnego rodzaju oszustwami, które miały miejsce w ostatnim czasie w naszym powiecie oraz rozdał wszystkim obecnym ulotki informacyjne.

Fotorelacja: DZIEŃ KOBIET


DZIEŃ KOBIET W PODJAZACH 

alt

W środę 8 marca 2017 roku w Szkole Podstawowej w Podjazach, z inicjatywy Pani Sołtys Marii Labuda oraz grona pedagogicznego SP Podjazy, odbyło się już kolejny raz z kolei spotkanie z okazji Dnia Kobiet. W spotkaniu wzięły udział licznie panie z sołectwa Podjazy. Podczas uroczystości radni z sołectwa tj. pan Marek Konkel i Stefan Matusiewicz złożyli wszystkim paniom życzenia z okazji ich święta a uczniowie szkoły przedstawili z tej okazji program artystyczny.

Krótka fotorelacja: DZIEŃ KOBIET – PODJAZY


"DZIEŃ KOBIET" W WĘSIORACH

W sobotę 11 marca 2017 roku w Szkole Podstawowej w Węsiorach odbyło się spotkanie z okazji Dnia Kobiet w którym wzięły udział w większości mieszkanki Węsiory. Gościnnie w spotkaniu uczestniczył pan Bogdan Malek – wiceprzewodniczący Rady Gminy Sulęczyno oraz pan Zbigniew Zarzycki – Dyrektor GOK Sulęczyno, którzy złożyli wszystkim paniom życzenia z okazji ich święta. Sobotnie spotkanie upłynęło paniom w miłej atmosferze wspólnych rozmów a w części artystycznej wystąpiły panie z Stowarzyszenia Kaszubianki z Kamienicy Szlacheckiej, które zaprezentowały bardzo urozmaicony program artystyczny, który m.in. prezentowany był ostatnio na Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich w Żukowie.

Fotorelacja: DZIEŃ KOBIET WĘSIORY

alt


ELIMINACJE GMINNE
KONKURSU PROZY I POEZJI POLSKIEJ

alt

W dniu 15 marca 2017 roku w Szkole Podstawowej w Podjazach odbyły się eliminacje gminne Konkursu Prozy i Poezji Polskiej. W eliminacjach gminnych udział wzięło dwudziestu czterech uczestników ze szkół z terenu gminy Sulęczyno. Uczestników konkursu oceniała komisja w następującym składzie : Pani Aleksandra Gliszczyńska, Pani Regina Przyborowska – Wynimko oraz Pani Anna Sawicka.

Wyniki konkursu w poszczególnych kategoriach przedstawiają się następująco:

Kategoria klas I-III Szkół Podstawowych:

I miejsce: Lipkowska Wiktoria (Podjazy)

II miejsce: Dalecka Wiktoria (Borek Kamienny)

III miejsce: Patelczyk Zuzanna (Węsiory)

W tej kategorii udział wzięli także: Borchardt Zofia (Mściszewice), Bulczak Faustyna (Borek Kamienny), Kotłowski Marek (Podjazy), Kropidłowska Paulina (Węsiory), Tarasiewicz Emilia (Sulęczyno), Zalewska Amelia (Sulęczyno), Zblewska Oliwia (Mściszewice).

Kategoria klas IV-VI Szkół Podstawowych:

I miejsce: Jereczek Zuzanna (Podjazy)

II miejsce: Olszewska Aleksandra (Mściszewice)

III miejsce: Malek Zuzanna (Borek Kamienny)

W tej kategorii udział wzięli także: Jereczek Robert (Podjazy), Kujda Kamil (Borek Kamienny), Łojko Kamila (Węsiory), Smentoch Maciej (Sulęczyno), Wica Angelika (Sulęczyno), Zwara Joanna (Węsiory), Żalejko Aleksandra (Mściszewice).

Kategoria klas I-III Szkół Gimnazjalnych

I miejsce: Żeleźnik Agata (Sulęczyno)

II miejsce: Zarach Kornelia (Sulęczyno)

III miejsce: Wenta Kamil (Mściszewice)

IV miejsce: Las Mateusz (Mściszewice).

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa w Podjazach, zaś fundatorem Gminny Ośrodek Kultury w Sulęczynie.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w konkursie.

Osoby, które zajęły dwa pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach wezmą udział eliminacjach powiatowych w/w konkursu, które odbędą się w czwartek 23 marca 2017 roku w Kartuskim Centrum Kultury.

Fotorelacja : KONKURS REC. POLSKI


TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ 

alt

W dniu 20 marca 2017 roku w Ochotniczej Straży Pożarnej w Sulęczynie odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież Zapobiega Pożarom”.
W turnieju udział wzięli uczniowie reprezentujący wszystkie szkoły z terenu gminy Sulęczyno.
W poszczególnych kategoriach następujące miejsca zajęli:

I grupa wiekowa(10 – 13 lat):

I miejsce – Hinca Paweł (SP Podjazy)

II miejsce – Dera Agata (ZS Mściszewice)

III miejsce – Jereczek Robert (SP Podjazy)

IV miejsce – Mrozewski Piotr (ZS Mściszewice)

V miejsc – Łukaszczyk Andrzej (SP Podjazy)

I grupa wiekowa (14-16 lat):

I miejsce – Łukaszczyk Marianna (ZS Sulęczyno)

II miejsce – Zaworska Alicja (ZS Mściszewice)

III miejsce – Wenta Kamil (ZS Mściszewice)

IV miejsce – Bronk Julia (ZS Mściszewice)

III grupa wiekowa (17-19 lat):

I miejsce – Zaworska Klaudia (OSP Mściszewice)

II miejsce – Mielewczyk Jacek (OSP Mściszewice)

III miejsce – Wierzba Piotr (OSP Mściszewice)

IV miejsce – Mielewczyk Maria (OSP Mściszewice)

Fotorelacja : TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ


FESTIWAL PIOSENKI KASZUBSKIEJ

alt

Sukcesem dla naszej Scholii Św. Anny zakończył się udział w XV Pomorskim Festiwalu Piosenki Kaszubskiej „Kaszëbsczé Spiéwë”, który odbył się 17 marca 2017 roku w Luzinie. Wspaniała atmosfera festiwalu dopisywała wszystkim od jury po obsługę stołówki. Zgromadzonych uczestników i zacnych gości powitał pan dyrektor Dariusz Rompca oraz wójt gminy Jarosław Wejer. Konkurs poprowadziła Przewodnicząca Rady Rodziców Szkoły Podstawowej im. Lecha Bądkowskiego w Luzinie pani Katarzyna Kankowska-Filipiak .Jury w składzie: Witosława Frankowska-przewodnicząca, Weronika Korthals, Piotr Jędrzejczak, Mieczysław Bistroń oraz Tomasz Fopke wykonało ciężką pracę, ponieważ uczestnicy konkursu byli przygotowani znakomicie. Schola Św. Anny uzyskała bardzo wysokie noty, które prezentują się następująco:

W kategorii I: solista - II miejsce Maja Gawin GOK Sulęczyno

W kategorii III:  zespół wokalno-instrumentalny: I miejsce GOK Sulęczyno
w składzie:
Oliwia Kobiela, Zofia Hapka, Mikołaj Gawin, Maciej Smentoch

W kategorii IV : zespół wokalno-instrumentalny: II miejsce GOK Sulęczyno
w składzie:
Agnieszka Gliniecka, Karolina Pela, Michalina Smentoch, Faustyna Marszałkowska, Weronika Driwa, Izabela Gawin

W kategorii V:  zespół wokalno-instrumentalny: I miejsce GOK Sulęczyno
w składzie: Dominika Gawin i Daria Baske

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy podium, podziękowanie kierujemy również dla pani Edyty Gawin i pana Marka Piankowskiego za tak świetne przygotowanie grupy do konkursu.

Wyniki festiwalu : PROTOKÓŁ Z FESTIWALU

Fotorelacja: FESTIWAL PIOSENKI


Turniej „BAŚKI” – XIV sezon alt

W dniu 26 marca 2017 roku w Sulęczynie odbył się drugi etap czternastego sezonu rozgrywkowego Turnieju Kaszubskiej Gry w „Baśkę” o puchar uczestników. W rozgrywkach czołowe miejsca zajęli:

I miejsce – GRZENIA Teresa (310 pkt)

II miejsce – CHOSZCZ Franciszek (304 pkt)

III miejsce – BŁASZKOWSKI Ignacy (288 pkt)

IV miejsce –SMENTOCH Stanisław (286 pkt)

V miejsce – SMENTOCH Dominik (184 pkt)

Klasyfikacja po dwóch etapach rozgrywek przedstawia się następująco:

I miejsce – GAŃSKI Stanisław (21 pkt)

II miejsce – SMENTOCH Dominik (20 pkt)

III miejsce – BŁASZKOWSKI Ignacy (19 pkt)


KURS KSIĘGOWOŚCI alt

Od grudnia 2016 roku do końca marca 2017 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Sulęczynie odbywał się kurs księgowych dla kobiet pt. „MOJA MAMA IDZIE DO PRACY”. Projekt był realizowany przez Fundację Edukacji i Działań Społecznych w partnerstwie ze Stowarzyszeniem EDUQ i Pracodawcy Pomorza i skierowany do kobiet w wieku od 18 do 40 roku życia zamieszkujących powiat kartuskim, nieaktywnych zawodowo lub bezrobotnych oraz chętnych do podjęcia zatrudnienia. Celem projektu było podniesienie kwalifikacji i ułatwienie kobietom podjęcie pracy na stanowisku: pomocy księgowej, fakturzystki, czy osoby obsługującej dokumentację finansową firmy.

Szkolenia były bezpłatne i dotyczyły podstaw księgowości.

Rozdanie certyfikatów ukończenia kursu odbyło się 29 marca 2017 roku w budynku GOK-u. Zacnymi gośćmi spotkania byli   Wicemarszałek Krzysztof Trawicki, Wójt Gminy Sulęczyno Bernard Grucza, oraz pani dyrektor PCPR Gabriela Gołata i Grzegorz Mikiciuk, którzy wręczyli dyplomy i drobne upominki asystentką księgowych. Przy kawie i poczęstunku w atmosferze rozmów, gratulacji i planów na przyszłość zakończyło się ostatnie już spotkanie asystentek księgowych.

Fotorelacja: PODSUMOWANIE PROJEKTU


KONKURS RECYTATORSKI – KASZUBSKI

alt

W dniu 7 kwietnia 2017 roku w Szkole Podstawowej w Węsiorach odbyły się eliminacje gminne Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej „Rodnô Mówa” w których udział wzięło łącznie 25 uczestników ze szkół z terenu gminy Sulęczyno. Uczestników konkursu oceniała komisja w składzie Pani Lucyna Brylowska, Pani Janina Krefta i Pan Jan Gruchała.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

Kategoria: klasy „O” i Przedszkola:

I miejsce – Jereczek Agnieszka (Przedszkole Borek Kamienny)

Kategoria: klasy I-III Szkół Podstawowych:

I miejsce – Stefańska Otylia (SP Węsiory)

II miejsce – Baske Pola (ZS Sulęczyno)

III miejsce – Patelczyk Zuzanna (SP Węsiory)

W tej kategorii udział wzięli także: Brylowski Dawid (ZS Mściszewice), Gruchała Weronika (SP Podjazy), Jank Natalia (ZS Mściszewice), Jereczek Agata (SP Węsiory), Lipkowska Wiktoria (SP Podjazy), Stencel Patryk (ZS Sulęczyno).

Kategoria: klasy IV-VI Szkół Podstawowych:

I miejsce – Jereczek Karolina (SP Węsiory)

II miejsce – Treder Dominika (SP Podjazy)

III miejsce – Malek Zuzanna (SP Borek Kamienny)

W tej kategorii udział wzięli także: Białk Wiktoria (ZS Sulęczyno), Choszcz Izabela (SP Podjazy), Gawin Adriana (SP Borek Kamienny), Krefta Szymon (ZS Sulęczyno), Lis Damian (SP Węsiory), Mrozewska Paulina (ZS Mściszewice), Pałubicka Monika (ZS Mściszewice).

Kategoria: klasy I-III Gimnazjum:

I miejsce – Malek Jan (ZS Sulęczyno)

II miejsce – Zarach Kornelia (ZS Sulęczyno)

III miejsce – Tomasz Węsierski (ZS Mściszewice)

Wszyscy uczestnicy eliminacji otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe. Wszyscy obecni na konkursie mogli także obejrzeć przedstawienie w języku kaszubskim w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Węsiorach. Konkurs został zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Węsiorach przy współudziale Gminnego Ośrodka Kultury w Sulęczynie.

Osoby, które zajęły pierwsze i drugie miejsce w poszczególnych kategoriach wezmą udział w eliminacjach powiatowych w/w konkursu, które odbędą się dnia 26 kwietnia 2017 roku w Kartuskim Centrum Kultury.

Fotorelacja - KONKURS KASZUBSKI


DROGA KRZYŻOWA alt

W piątek 7 kwietnia 2017 roku, już po raz kolejny, odbyła się Droga Krzyżowa ulicami Sulęczyna z elementami liturgii kaszubskiej. Tegoroczną Drogę Krzyżową współtworzyły następujące grupy: Rodzina, Schola św. Anny, Nauczyciele, Rada Gminy, Mieszkańcy – „z łapanki”, Ministranci, Rada Parafialna, Caritas, Rzemieślnicy, Róże Różańcowe, Grupa Betlejem, Sołtysi, Strażacy, Zrzeszenie Kaszubsko – Pomorskie Oddział Sulęczyno – każda z powyższych grup niosła krzyż oraz czytała rozważania Męki Pańskiej w języku kaszubskim. Organizatorami Drogi Krzyżowej po Sulęczynie było Zrzeszenie Kaszubsko – Pomorskie Oddział Sulęczyno.

Fotorelacja – DROGA KRZYŻOWA 2017

Obszerną fotorelację wykonaną przez Pana Michała Kapusta można także obejrzeć na  stronie internetowej - Wspólnoty BETLEJEM


SPOTKANIE W SZKOLE W BORKU KAMIENNYM

alt

W środę 12 kwietnia 2017 roku w Szkole Podstawowej w Borku Kamiennym odbyło się spotkanie przedświąteczne w których udział wzięli m. in. Pan Bernard Grucza - Wójt Gminy Sulęczyno, Pan Kazimierz Gliniecki - Przewodniczący Rady Gminy Sulęczyno, Pan Bogdan Malek – Wiceprzewodniczący Rady Gminy Sulęczyno oraz Sołtys Sołectwa Borek, Pan Andrzej Potrac – Radny Powiatu Kartuskiego oraz Przewodniczący GKRPA oraz uczniowie i nauczyciele szkoły. Podczas spotkania wyróżniono uczniów, którzy uzyskali najwyższą średnią w minionym semestrze. W milej świątecznej atmosferze upłynął wszystkim ostatni dzień przed przerwą świąteczną.

Fotorelacja: SPOTKANIE PRZEDŚWIĄTECZNE


Turniej „BAŚKI” – XIV sezon alt

W dniu 23 kwietnia 2017 roku w Sulęczynie odbył się trzeci etap czternastego sezonu rozgrywkowego Turnieju Kaszubskiej Gry w „Baśkę” o puchar uczestników. W rozgrywkach czołowe miejsca zajęli:

I miejsce – WICHERT Stanisław (328 pkt)

II miejsce – JAŻDŻEWSKI Jan (232 pkt)

III miejsce – PALICKI Bogdan (174 pkt)

IV miejsce – STENKA Stanisław (140 pkt)

Klasyfikacja po trzech etapach rozgrywek przedstawia się następująco:

I miejsce – WICHERT Stanisław (26 pkt)

II miejsce – GAŃSKI Stanisław (24 pkt)

III miejsce – BIELICKI Marian (21 pkt)

III miejsce – CHOSZCZ Franciszek (21 pkt)


IV KONKURS ORTOGRAFICZNY
„O złote pióro Wójta Gminy Sulęczyno”

alt

W dniu 26 kwietnia 2017 roku Gminny Ośrodek Kultury w Sulęczynie był współorganizatorem IV Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego „O złote pióro Wójta Gminy Sulęczyno”, który odbył się w ZS Mściszewice. W konkursie udział wzięli uczniowie ze szkół w : Gowidlinie, Klukowej Hucie, Parchowie, Gołubiu, Sulęczynie, Tuchlinie i Mściszewicach. Głównymi celami konkursu było: rozwijanie zainteresowań ortograficznych u dzieci w młodszym wieku szkolnym, kształtowanie uzdolnień i umiejętności samodzielnej pracy uczniów, rozwijanie logicznego myślenia oraz umiejętności czytania ze zrozumieniem, przestrzeganie poprawności ortograficznej w zakresie poznanych zasad i opanowanego słownictwa oraz podniesienie poziomu kompetencji ortograficznych na szczeblu kształcenia zintegrowanego.

Złote Pióro Wójta Gminy Sulęczyno zdobyła MICHALINA STENKA z Zespołu Szkół i Wychowywania w Klukowej Hucie.

Drogie miejsce zdobyła Wiktoria Labuda ze Szkoły Podstawowej w Gowidlinie a trzecie miejsce Paulina Węsierska z Zespołu Szkół i Wychowywania w Klukowej Hucie.

Informację oraz zdjęcie z konkursu zaciągnięta ze strony internetowej ZS MŚCISZEWICE, gdzie znajduje się więcej informacji o w/w konkursie.


PREZENTACJA FILMU 

W dniu 27 kwietnia 2017 roku w Sali Gminnego Ośrodka Kultury w Sulęczynie odbyła się prezentacja filmu pt. „Moje córki krowy” w reżyserii Kingi Dębskiej. W spotkaniu wzięli udział mieszkańcy gminy Sulęczyno. Po seansie odbyła się krótka pogadanka z udziałem pani psycholog. Udział w spotkaniu był bezpłatny. Wszystkim przybyłym dziękujemy za udane i miłe spotkanie. Na prezentacje kolejnych filmów zapraszamy już wkrótce.

alt


POWIATOWE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

alt

W czwartek 27 kwietnia 2017 roku w na stadionie sportowym w Sulęczynie odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Nożnej Chłopców Szkół Podstawowych, w których udział wzięło łącznie dziewięć drużyn ze szkół w: Sulęczyna, Mściszewic, Kartuz, Chmielna, Stężycy, Somonina, Sierakowic, Przodkowa i Leźna. Zespoły zostały rozlosowane na dwie grupy w których rozegrały spotkania systemem „każdy z każdym”.
Następnie do półfinałów awansowały dwa najlepsze zespoły z każdej grupy.

Zwycięskie zespoły rywalizowały w finale o pierwsze a pokonane o trzecie miejsce w turnieju.

SZCZEGÓŁOWE WYNIKI poszczególnym meczy
można znaleźć w KOMUNIKACIE Z TURNIEJU

KLASYFIKACJA KOŃCOWA PRZEDSTAWIA SIĘ NASTĘPUJĄCO:

I miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Kartuzach
- awans do półfinału województwa pomorskiego

II miejsce – Szkoła Podstawowa w Stężyca

III miejsce – Szkoła Podstawowa w Przodkowie

IV miejsce – Szkoła Podstawowa w Leźnie

Fundatorem nagród w postaci medali i pucharów był Gminny Ośrodek Kultury w Sulęczynie. Każdy zawodnik z miejsc od pierwszego do trzeciego otrzymał pamiątkowy medal a zespół puchar i dyplom . Wręczenia nagród dokonali: Stefański Grzegorz – prezes UKS Młody Sportowiec.

Fotorelacja : POWIATOWE IGRZYSKA (27.04.2017 r.)


MARSZ NORDIG WALKING

alt

Dnia 30 kwietnia 2017 roku członkowie i sympatycy sulęczyńskiego oddziału Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego rozpoczęli długi majowy weekend pieszym marszem Nordic Walking, krótką trasą tzw. „Wokół Sulęczyna”. W marszu udział wzięło ok. trzydziestoosobowa grupa, która przeszła trasą z przed GOK-u, Zielona Droga, Kartuska, Ścieżką „Rynna Sulęczyńska”, ul. Brzozową i ul. Ekologiczną wrócili na plac przy GOK-u, gdzie można było ogrzać się przy ognisku i usmażyć kiełbaski. Uczestnicy miło spędzili niedzielne popołudnie.


AKCJA „SADZENIA LASU”

alt

W sobotę 29 kwietnia 2017 roku Nadleśnictwo Lipusz zorganizowało akcję „Sadzimy 1000 drzew na minutę”. Sadzenie odbyło się na terenie lasów Nadleśnictwa Lipusz w Leśnictwie Zdunowice w miejscowości Kłodno. W akcji licznie udział wzięli uczniowie Gimnazjum w Mściszewicach i Sulęczynie, członkowie Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego Oddział Sulęczyno oraz mieszkańcy gminy Sulęczyno. Po krótkim instruktarzu przeprowadzonym przez miejscowych leśniczych, każdy mógł spróbować swoich sił i posadzić sosny. Można było także obejrzeć pokaz sadzenia drzewek przez maszynę. Po sadzeniu lasu posilić się można było kiełbaskami z grilla oraz drożdżówką przygotowaną przez KGW Mściszewiczanki a także ogrzać się przy ognisku. Na zakończeniu każdy mógł zabrać ze sobą sadzonki sosny czarnej, aby móc zasadzić w wybranym przez siebie miejscu.

Fotorelacja : SADZENIE LASU


XV POWIATOWY KONKURS BIBLIJNY

alt

W dniu 9 maja 2017 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Borku Kamiennym
już po raz piętnasty odbył się Powiatowy Konkurs Biblijny,
którego Gminny Ośrodek Kultury w Sulęczynie był współorganizatorem. W konkursie uczestniczyło 13 uczniów klas szóstych z siedmiu szkół podstawowych powiatu kartuskiego. Tym razem uczestnicy konkursu zmagali się przez 40 minut z testem obejmującym Księgę Jozuego.

Najlepsza okazała się Zuzanna Malek z Publicznej Szkoły Podstawowej w Borku Kamiennym. Tuż za nią II miejsce zdobył Paweł Młyński z Zespołu Kształcenia i Wychowania w Gołubiu. Natomiast III miejsce przypadło Robertowi Jereczek ze Szkoły Podstawowej w Podjazach i Andżelice Płotka z Zespołu Kształcenia i Wychowania w Gołubiu.
Wyróżnieni zostali: Maciej Smentoch z Zespołu Szkół w Sulęczynie i Marta Malek z Publicznej Szkoły Podstawowej w Borku Kamiennym.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, natomiast pozostali uczestnicy
konkursu otrzymali nagrody pocieszenia.

Fotorelacja: KONKURS BIBLIJNY


XVIII „GIMNAZJADA” DZIEWCZĄT W SULĘCZYNIE

alt

W środę 10 maja 2017 roku na Kompleksie Boisk „Orlik” w Sulęczynie odbyły się rozgrywki XVIII Powiatowej Gimnazjady w Piłkę Nożną Dziewcząt w Sulęczynie, w których wzięło udział sześć drużyn z: Żukowa, Gowidlina, Goręczyna, Szymbarku, Miechucina i Sulęczyna. Zespoły zostały rozlosowane na grupy i rozegrały mecze. Następnie do półfinałów awansowały dwa najlepsze zespoły z każdej grupy.

Poszczególne mecze:

GRUPA A:

Gowidlino – Szymbark 0:4       Sulęczyno – Szymbark 0:0
Gowidlino – Sulęczyno 0:4

GRUPA B:

Żukowo – Miechucino 2:2          Goręczyno – Miechucino 1:2
Żukowo – Goręczyno 6:0

Półfinały:

Szymbark – Miechucino 2:1        Sulęczyno – Żukowo 1:0

Finał: Sulęczyno – Szymbark 3:0

Mecz o III miejsce: Miechucino – Żukowo 2:0

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

I miejsce – GIMNAZJUM W SULĘCZYNIE

II miejsce – GIMNAZJUM W SZYMBARKU

III miejsce – GIMNAZJUM W MIECHUCINIE

Każdy zawodnik z miejsc od pierwszego do trzeciego otrzymał pamiątkowy medal a zespół puchar i dyplom. Turniej organizowany był przez nauczycieli ZS Sulęczyno, którzy są również animatorami sportu na „Orliku” Krzysztofa Baske i Grzegorza Stefańskiego a finansowane były przez Gminny Ośrodek Kultury w Sulęczynie.

Fotorelacja: GIMNAZJADA DZIEWCZĄT


 III SPOTKANIE KOŁA KULTURY IBERYJSKIEJ

alt

W piątkowy wieczór 12 maja 2017 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Sulęczynie odbyło się trzecie spotkanie Koła Kultury Iberyjskiej. W spotkaniu wzięli udział głównie uczniowie kursu nauki języka hiszpańskiego oraz zaproszeni gości wśród których byli m. in. Wójt Gminny Sulęczyno Bernard Grucza, Prezes ZK-P Oddział Sulęczyno, członkowie Sulęczyńskiego „Klubu Seniora” oraz mieszkańcy. Podczas spotkania można było wysłuchać prezentacji regionu Hiszpanii jakim jest Andaluzja w wykonaniu Miguel’a Angel Cruzado oraz koncertu muzyki hiszpańskiej w wykonaniu gitarzysty Mikołaja Dudkiewicza. Aby poczuć się jak w Hiszpanii uczniowie zajęć wraz z Miguelem przygotowali potrawy andaluzyjskie, których wszyscy mogli spróbować. Inicjatorem spotkań koła kultury iberyjskiej oraz nauki języka hiszpańskiego w naszej miejscowości jest Pani Susana Alegre Raso.

Spotkanie zrealizowane zostało m. in. w ramach projektu "Kultura dla seniora", który realizowany jest przez Koło Gospodyń wiejskich "Mściszewiczanki" ze środków pozyskanych w konkursie dla organizacji pozarządowych organizowanym przez Gminę Sulęczyno.

Fotorelacja : III SPOTKANIE KOŁA KULT. IBERYSKIEJ


FINAŁ KONKURSU PIOSENKI!!!

alt

W dniu 17 maja 2017 roku w Remizie OSP w Sulęczynie odbył się V Międzyprzedszkolny Konkurs Piosenki Przedszkolnej zorganizowany przez nauczycielki Przedszkola Samorządowego w Węsiorach Izabelę Konieczną i Monikę Wolską wspólnie z Panią Dyrektor Klaudią Jereczek. W konkursie wystąpili milusińscy ze wszystkich przedszkolnych placówek Gminy Sulęczyno: Gminnego Przedszkola Samorządowego w Sulęczynie, przedszkoli ze Mściszewic, z Wesior, Borku Kamiennego, klas „O” z Zespołu Szkół z Sulęczyna i Podjaz.

Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych: 3,4 – latków i 5,6 latków. Przedszkolaki wystąpiły znakomicie i zebrały mnóstwo odblasków. Tym samym sprawiając jury trudność w wyborze finalistów konkursu.

LAUREACI KONKURSU:

Kategoria : dzieci 3,4 letnie :

I miejsce – Liliana Kożyczkowska – przedszkole w Sulęczynie

II miejsce – Michalina Trzebiatowska – przedszkole w Sulęczynie

III miejsce – Fabian Zarach – przedszkole w Węsiorach

Wyróżnienie: Kinga Pobłocka i Antonina Czystkowska z przedszkola w Węsiorach

Kategoria : dzieci 5,6 letnie:

I miejsce – Mateusz Choszcz – oddział „O” w Szkole Podstawowej w Podjazach

II miejsce – Nikola Bronk – przedszkole w Węsiorach

III miejsce – Olga Theus – przedszkole w Sulęczynie

Wyróżnienie: Wiktoria Fafińska – przedszkole w Sulęczynie

W konkursie wystąpili także: Zblewska Maja, Kujda Aleksandera, Lis Adam, Biernat Anna, Gawin Maja, Jasnoch Filip, Lis Paulina, Klamrowska Lidia, Makurat Dominik, Kropidłowski Mikołaj, Stencel Aeksandra, Stenka Julia i Trzebiatowski Maciej.

Zwycięscy V Międzyprzedszkolnego Konkursu Piosenki Przedszkolnej wystąpią także na Festynie Rodzinnym 4 czerwca (ok. godz. 16:30) na scenie plenerowej przy GOK-u w Sulęczynie. Ponadto organizatorzy serdecznie dziękują gościom za obecność i pomoc w wyłonieniu zwycięzców: Panu Zbigniewowi Zarzyckiemu – dyrektorowi GOK Sulęczyno, Panu Andrzejowi Potrac – organiście z Parafii Św. Trójcy w Sulęczynie, Pani Teresie Kozieniec - emerytowanej dyrektor Przedszkola w Sulęczynie, Pani Marii Zwara – emerytowanej nauczycielce SP w Sulęczynie oraz Pani Annie Kulas z Biblioteki Publicznej w Sulęczynie.

Sponsorami Konkursu byli: Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Gminny Ośrodek Kultury w Sulęczynie, Hotel Kiston, Sklep Spożywczo – Przemysłowy J. Pobłocka z Węsior oraz Bank Spółdzielczy oddział w Sulęczynie.

Fotorelacja : KONKURS PIOSENKI


KASZUBSKI PIKNIK SPORTOWY

alt

W ciepłe sobotnie południe w Ośrodku Przygotowań Paraolimpijskich w Mausz miał miejsce II Kaszubski Piknik Sportowy. Gośćmi specjalnymi imprezy byli sportowcy i miłośnicy sportu, Polscy Paraolimpijczycy oraz siatkarze Lotos Trefl Gdańsk: Bartosz Gawryszewski i Michał Masny . Na uczestników czekały takie atrakcje jak: wystawa fotografii, filmy sportowe, konkurencje sportowe z nagrodami, strefa gastronomii, pokazy wózków inwalidzkich. Piękna pogoda i super atmosfera pozwalała cieszyć się wszystkimi atrakcjami.  Impreza była przede wszystkim skierowana do osób niepełnosprawnych, którzy mieli okazję zmierzyć się różnymi dyscyplinami sportowymi takimi jak: tenis stołowy, koszykówka, siatkówka oraz strzelectwo. Uczestnicy pikniku mogli korzystać z wszystkich atrakcji bezpłatnie.

Fotorelacja : PIKNIK


KONKURS PIEŚNI I PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ
W PODJAZACH

alt

23 maja po raz trzeci w Szkole Podstawowej im. Danuty Siedzikówny ps. „Inka” w Podjazach odbył się Międzyszkolny Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej pt. „Głosem Inki” pod patronatem Wójta Gminy Sulęczyno. Uczestników, ich opiekunów oraz zaproszonych gości serdecznymi słowami powitała Pani Emilia Dyszer- Dyrektor Szkoły Podstawowej w Podjazach oraz organizatorki przedsięwzięcia- Pani Aleksandra Roda i Pani Natalia Hebel. Szczególną uwagę organizatorów zwrócił fakt przybycia tak wielu uczestników. W konkursie wzięli udział uczniowie z Sierakowic, Borzestowa, Parchowa, Gowidlina, Sulęczyna, Podjaz, Kamienicy Królewskiej, Szopy, Tuchlina, Lisich Jam, Rokit oraz Skrzeszewa Żukowskiego.

W odpowiedni klimat patriotycznego konkursu wprowadził gości występ koła teatralnego. Uczniowie pod kierunkiem p. Aleksandry Rody i P. Diany Sawickiej- Dułak przygotowali inscenizację odwołującą się do epizodu z życia żołnierza Armii Krajowej- Danuty Siedzikówny „Inki”. Sceny wywarły ogromne wrażenie. Mocne słowa, aranżacja, gra aktorów wprowadziły w zadumę słuchaczy, a występ nagrodzono brawami na stojąco. Ten klimat udzielił się także wykonawcom, którzy zgłosili swój udział w konkursie. Ich występy oceniało jury w składzie:

Pani Agnieszka Błaszkowska- przedstawiciel Gminnego Ośrodka Kultury, Pan Marcin Latarski – nauczyciel muzyki, organista w Parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Gowidlinie oraz przewodniczący komisji Pan Andrzej Potrac- Radny Powiatu Kartuskiego, organista w Parafii Świętej Trójcy w Sulęczynie.

Tak jak w poprzednich edycjach, tak i teraz uczniowie zaprezentowali bogaty i ciekawy repertuar. Występy były na bardzo wysokim poziomie. Jury po burzliwych naradach wyłoniło zwycięzców:

W kategorii klas I-III

I miejsce - Weronika Driwa (ZS Rokity)
  II miejsce - Melania Mądra (SP Skrzeszewo Żukowskie)
III miejsce - Wiktoria Lipkowksa (SP Podjazy)

Wyróżnienia: Natalia Błonk (SP Sierakowice), Julia Labuda (ZS Szopa).

W kategorii klas IV-VI

I miejsce - Aleksandra Grzenkowicz (SP Sierakowice)
  II miejsce - Antonina Łukaszczyk (SP Podjazy)
  III miejsce - Amelia Maszota (ZS Kamienica Królewska)

Wyróżnienia: Oliwia Kobiela (ZS Sulęczyno), Aneta Mielewczyk (ZS Tuchlino), Oliwia Okuniewska (SP Borzestowo).

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, a osoby, które zajęły najwyższe lokaty oraz wyróżnienia – nagrody ufundowane przez Pana Bernarda Gruczę- Wójta Gminy Sulęczyno, Gminny Ośrodek Kultury, Pana Andrzeja Rodę- Komendanta Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych, Pana Roberta Rodę- Kapeo Polska Sp. z o. o., Pana Marka Konkla oraz Pana Stefana Matusiewicza- Radnych Gminy Sulęczyno.

Na zakończenie z ciepłymi słowami zwrócił się do uczestników konkursu Pan Bernard Grucza- Wójt Gminy Sulęczyno, który przypomniał trudną historię naszego narodu niejednokrotnie wystawianego na ciężką próbę.

Dziękujemy wszystkim nauczycielom, którzy przygotowali swoich uczniów do występu, i uczestnikom, którzy pomimo tremy zaprezentowali wysoki poziom wokalny oraz Pani Marii Labuda- Sołtys Sołectwa Podjazy za przygotowanie pysznego poczęstunku.
Życzymy dalszych sukcesów.

                                                                               Organizatorzy

Fotorelacja : KONKURS PATRIOTYCZNY


alt

W niedzielę 4 czerwca 2017 roku na scenie plenerowej GOK-u w Sulęczynie odbył się dziesiąty już Festyn z okazji Dnia Dziecka pn. „Święto Rodzinny”. Festyn zorganizowany został przez Parafialny Zespół CARITAS oraz Gminny Ośrodek Kultury w Sulęczynie przy wsparciu lokalnych sponsorów. Festyn rozpoczęli Ks. Kanonik Andrzej Karliński – Proboszcz Parafii Św. Trójcy w Sulęczynie oraz Bernard Grucza - Wójt Gminy Sulęczyno. Następnie miały miejsce występy lokalnych artystów a m. in.

- wystąpił Zespół Kaszubski „Motylki” pod opieką Panią Grażyny Korda i Elwiry Kreft przy akompaniamencie Pana Piotra Złoch,

- wystąpiły Przedszkolaki z Węsior oraz laureaci III Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Przedszkolnej pod opieką Pani Izy Koniecznej i Moniki Wolskiej,

- zaprezentowali się uczniowie Szkoły Podstawowej w Podjazach z przedstawieniem „Rzepka” pod opieką nauczycieli z tejże szkoły.

Podczas festynu miały także miejsce występy zespołów zgłoszonych w ramach I Przeglądu Piosenki Chrześcijańskiej. W ramach przeglądu znakomicie zaprezentowały się następujące grupy:

- „Armia Jezusa” z Kościerzyny

- „Skôrb Złoti Górë” z Brodnicy Górnej

- „CANTUS ANGELI” z Wygody Łączyńskiej

- Schola Św. Anny w Sulęczynie

Występy artystów były wspaniałe i mimo deszczowej pogody przyciągnęły dużą rzeszę widzów, głównie mieszkańców Sulęczyna. W trakcie festynu miały miejsce jeszcze konkursy organizowane przez Szkolny Oddział Caritasu, można było wziąć udział w loterii fantowej, posilić się kiełbaskami oraz domowym ciastem. Strażacy pokazywali najmłodszym jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy.

Festyn poprowadził Ks. Proboszcz Andrzej Karliński wspólnie z Agnieszką Błaszkowską pracownikiem GOK-u zaś nad nagłośnieniem czuwał Pan Andrzej Potrac.

Wszystkim sponsorom oraz osobom bezpośrednio zaangażowanym w organizację festynu serdecznie dziękujemy za pomoc.

Fotorelacja: FESTYN RODZINNY


SPOTKANIE „KLUBU SENIORA”

W poniedziałek 5 czerwca 2017 roku odbyło się ostatnie przed wakacjami spotkanie „Klubu Seniora”. Na spotkaniu ustaliliśmy terminy czerwcowych wyjazdów na basen oraz porozmawialiśmy o bieżących sprawach tj. m.in. wyjazd z parafią do kina lub z miejscowym ZK-P na Zjazd Kaszubów do Rumii. Gośćmi spotkania byli Pani Barbara Cymerman i Pan Sławomir Matkowski z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Somoninie, którzy porozmawiali z obecnymi na spotkaniu m. in. o formach aktywnego spędzania wolnego czasu.

alt


PROJEKT „BEZPIECZNE ŻYCIE”

alt

W piątek 9 czerwca w Zespole Szkół w Mściszewicach odbyło się podsumowanie programu „bezpieczne życie” realizowanego w roku szkolnym 2016 / 2017 w szkołach powiatu kartuskiego. W podsumowaniu udział wzięli uczniowie szkół realizujących projekt, z naszej gminy brała udział Szkoła Podstawowa z Sulęczyna i Szkoła Podstawowa ze Mściszewic. Podczas podsumowania projektu miał miejsce test wiedzy oraz konkurencje techniczne, w przerwie między poszczególnymi konkurencjami dzieci uczestniczyły w zajęciach a animatorem oraz skorzystały z poczęstunku. W tym roku odbyła się już ósma edycja tegoż projektu a pierwsze miejsce zajęła szkoła z Miechucina, drugie szkoła z Somonina a trzecie szkoła z Chmielna.

Fotorelacja z PODSUMOWANIA PROJEKTU


FESTYN W MŚCISZEWICACH

alt

W dniu 13.06.2016 r Stowarzyszenie Rozwoju Sołectwa Mściszewice w ramach zadania publicznego pt. Można inaczej zorganizowało piknik dla osób niepełnosprawnych i wszystkich tych którzy pragną być razem, wspólnie się integrować i być nie tylko w dobrych chwilach , ale i wtedy jak trzeba również pomóc. Piknik odbył się na terenie gospodarstwa Lucyny i Sławomira Keller w Mściszewicach-Bębny. Na piknik przyjechało około 80 wychowanków – osób niepełnosprawnych i ich opiekunowie z trzech Ośrodków Rehabilitacyjno Edukacyjno Wychowawczych (OREW) w Pierszczewie i Strzepczu, Ośrodka Rewalidacyjno Wychowawczego (ORW) w Szklanej oraz 40 osobowa grupa uczniów z Zespołu Szkół w Mściszewicach im. Jana Pawła II. W czasie pikniku uczniowie z w/w ośrodków przedstawili różnego rodzaju teatrzyki i przedstawienia połączone z wesołą wspólną zabawą taneczną, zaś uczniowie z Zespołu Szkół w Mściszewicach umilili spotkanie śpiewem pod przewodnictwem Edmunda Gall. Pedagodzy szkolni przeprowadzili konkursy na wesoło gdzie zwycięzcami okazały się osoby niepełnosprawne w rywalizacji z uczniami Zespołu Szkół w Mściszewicach.

Zaproszeni goście Wójt Gminy Sulęczyno Bernard Grucza, Alicja Cieślak i Natalia Litwin z Starostwa Powiatu Kartuskiego, Renata Węsierska dyrektor miejscowej szkoły, Dyrektor GOK-u w Sulęczynie Zbigniew Zarzycki oraz sołtys Mściszewic Maria Stencel wręczyli nagrody wszystkim uczestnikom oraz pamiątkowe upominki z logo Gminy, Powiatu i Stowarzyszenia. Piknik odbył się w bardzo miłej atmosferze przy muzyce, tańcach i nieco pochmurnej pogodzie co w żaden sposób nikomu nie przeszkadzało się wspólnie bawić i radośnie spędzić czas w miłej atmosferze.

Piknik mógł się odbyć dzięki finansowym grantom z Starostwa Powiatu Kartuskiego i Gminy Sulęczyno. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy się przyczynili do organizacji tego spotkania integracyjnego, a szczególnie pedagogom Zespołu Szkół w Mściszewicach.

Fotorelacja : PIKNIK W MŚCISZEWICACH

Z pozdrowieniami Stefan Karcz Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Sołectwa Mściszewice.


ZESPÓŁ MOTYLKI W SIERAKOWICACH

alt

W minioną środę 14 czerwca 2017 roku Sulęczyński Zespół „Motylki” wystąpił gościnnie w Szkole Podstawowej im. Floriana Ceynowy w Sierakowicach. Zespół w 34 – osobowym składzie zaprezentował swój program artystyczny na uroczystościach związanych z świętem patrona szkoły. Po występie grupa udała się pod opieką nauczycieli by zwiedzić ołtarz papieski.

Fotorelacja : MOTYLKI W SIERAKOWICACH


TURNIEJ „BAŚKI” – XIV SEZON V ETAP alt

W dniu 18 czerwca 2017 roku w Sulęczynie odbył się piaty etap czternastego sezonu rozgrywkowego Turnieju Kaszubskiej Gry w „BAŚKĘ” o puchar uczestników w którym udział wzięło trzydziestu dwóch uczestników. W rozgrywkach czołowe miejsca zajęli: 

I miejsce – JAŻDŻEWSKI Jan (438 pkt)

II miejsce – BŁASZKOWSKI Ignacy (306 pkt)

III miejsce – GRONDA Jerzy (214 pkt)

IV miejsce – SMENTOCH Dawid (200 pkt)

V miejsce – HINCA Jan (194 pkt)

Klasyfikacja po pięciu etapach rozgrywek przedstawia się następująco:

I miejsce – BŁASZKOWSKI Ignacy (42 pkt)

II miejsce – WICHERT Stanisław (38 pkt)

III miejsce – JAŻDŻEWSKI Jan (33 pkt)

IV miejsce – KLINKOSZ Henryk (32 pkt)

V miejsce – CHOSZCZ Franciszek (28 pkt)


KOLEJNY WYSTĘP SCHOLI ŚW. ANNY

alt

W niedzielę 18 czerwca tego roku w Kiełpinie na placu przy parafialnej plebani odbył się IV Rodzinny Festyn Parafialny oraz II Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej „Quis ut Deus”, na którym zaprezentowała się nasza schola Św. Anny. Z pośród wszystkich występujących zespołów nasz występ został nagrodzony wyróżnieniem. W czasie festynu odbyły się również konkursy, zabawy oraz wiele atrakcji towarzyszących.

Fotorelacja: WYSTĘP W KIEŁPINIE


FESTYN ZDROWIA „DZIECIAKI Z EKOPAKI”


alt

W dniu 18 czerwca 2017 roku w Szkole Podstawowej w Sulęczynie odbył się

Festyn Zdrowia „Dzieciaki z Eko Paki” w ramach realizacji projektu „Czas na zdrowie”.

W trakcie festynu odbyły się między innymi warsztaty ZUMBY, przedstawienie w wykonaniu dzieci ze SP w Węsiorach , konkurs piosenki o zdrowym odżywianiu, który wygrała Maja Gawin, stoiska ze zdrową żywnością, zawody sportowe na boisku sportowym i rozgrywki w piłkę siatkową, pokaz samochodów strażackich i samochodu policyjnego.

Fotorelacja: FESTYN ZDROWIA


PODSUMOWANIE ZAJĘĆ SZKÓŁKI

alt

W czwartek 23 czerwca 2017 roku odbyły się ostatnie przed wakacjami zajęcia Juniorskiej Szkółki Piłkarskiej działającej przy Gminnym Klubie Sportowy „Słupia” Sulęczyno. Po zajęciach przy Gminnym Ośrodku Kultury w Sulęczynie odbyło się spotkanie podsumowujące zajęcia w którym udział wzięli uczestnicy zajęć piłkarskich oraz ich rodzice. Spotkanie miało charakter integracyjny „przy grillu”, rodzice mogli porozmawiać ze sobą a także z trenerem i zarządem drużyny a także wymienić opinie na temat zajęć.

Krótka FOTORELACJA ze spotkania.

Fotorelację z zajęć można znaleźć pod linkiem - ZAJĘCIA SZKÓŁKI

Kolejne zajęcia szkółki odbędą się po przerwie wakacyjnej. O terminie pierwszych zajęć poinformujemy na niniejszej stronie internetowej oraz sms-owo.


SOBÓTKI

alt

W piątek 24 czerwca 2017 roku na placu przy Gminnym Ośrodku Kultury w Sulęczynie odbyło się „Spotkanie Sobótkowe” zorganizowane z inicjatywy Pani Sołtys oraz Rady Sołeckiej Sołectwa Sulęczyno. W spotkaniu uczestniczyli mieszkańcy Sulęczyna, którzy mogli posiedzieć przy ognisku, zjeść kiełbaski oraz potańczyć przy muzyce.

Fotorelacja : SOBÓTKI – 24.06.2016 r.

W sobotę 25 czerwca 2017 roku na scenie plenerowej Gminnego Ośrodka Kultury w Sulęczynie odbyły się Sobótki – „Mini Bazuna”, podczas których można było posłuchać występów zespołu Caryna oraz Słodki Całus od Budy. Na zakończenie dla wszystkich zagrał zespół Szubi Dubi.

Fotorelacja : SOBÓTKI / MINI Bazuna – 25.06.2016 r.


ZJAZD KASZUBÓW W RUMII

alt

W sobotę 1 lipca 2017 roku – ponad czterdziesto osobowa grupa członków i sympatyków Sulęczyńskiego Oddziału Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego wzięła udział w XIX Zjeździe Kaszubów, który w tym roku odbył się w Rumii. Uroczystości tradycyjnie rozpoczęły się od Mszy Świętej po który wszyscy udali się na Stadion Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie miały miejsce dalsze atrakcje dla odwiedzających oraz występy artystyczne.

Fotorelację z Zjazdu można znaleźć pod poniższymi linkami:

- Kaszubi.pl

- GAZETA RUMSKA :   ZDJĘCIA    /      FILMY 


WAKACJE W GOK-u

alt

W poniedziałek 3 lipca rozpoczęliśmy zajęcia wakacyjne w Gminnym Ośrodku Kulturyw Sulęczynie. A tym samym trzydziestu uczestników zajęć z gminy Sulęczyno rozpoczeło super przygodę. Przywitaliśmy wakacje zabawami zapoznanie przez zabawę. Utworzyły się dwie drużyny o nazwie: „Czerwone Skrzydła” i „Eksperci Od Burzy Mózgów”. Odbyła się zabawa z chustą, papierowa wojna oraz budowa i klejenie kuli pokoju z papieru. Wyśmienitą zabawę zakończyliśmy na placu zabaw oraz boisku grając w piłkę.

Fotorelacja : I DZIEŃ ZAJĘĆ

Drugiego dnia zajęć odwiedziło nas Studio Teatralne „Krak-Art” z przedstawieniem „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”, które barwnie i bardzo humorzyście przedstawiło bajkę, a tym samym zaprosili dzieci do wspólnej zabawy. W drugiej części zajęć po małej przerwie na posiłek spotkaliśmy się z Meridą – Bajeczną Animatorką, która porwała dzieci w świat różnych i bardzo ciekawych zabawy. Zajęcia z animatorką zostały sfinansowane przez sponsora – Pana Zygmunta Flis, za co składamy mu serdeczne podziękowania.

Fotorelacja : II DZIEŃ ZAJĘĆ

alt

W środę wyruszyliśmy do Koszałkowa skąd wozami drabiniastymi przejechaliśmy nad jezioro Ostrzyckie i Mini Pole Golfowe. Grupa podzieliła się na dwie podgrupy by swobodnie, na zmianę zagrać w mini golfa i popłynąć statkiem słuchając ciekawych opowieści pana sternika - przewodnika. Około godziny 13:30 wróciliśmy do GOK-u.

Fotorelacja : III DZIEŃ ZAJĘĆ

alt

Czwartego dnia zajęć udaliśmy się do Mściszewic by odwiedzić pracownie Państwa Sylwii i Czesława Birr. Dzieci zaciekawione nie typową wycieczką zadawały pytania i podziwiały rzeźby, obrazy i miejsce pracy artystów. Zajęcia zakończyliśmy zabawą na placu zabaw i pysznymi lodami.

Fotorelacja: IV DZIEŃ ZAJĘĆ

alt

Piątego dnia wybraliśmy się nieco większą grupą do Kina Remus w Kościerzynie, gdzie obejrzeliśmy przygody jednego z najsłynniejszych samochodów Zygzaka McQueena.

Fotorelacja: V DZIEŃ ZAJĘĆ

alt

W poniedziałkowy ranek udaliśmy się do Dąbrówki koło Wejherowa, gdzie zwiedziliśmy z przewodnikami Muzeum Techniki Wojskowe Gryf oraz Muzeum Saperskie „Explosive”. Muzeum Saperskie Explosive powstało w sierpniu 2010 roku w oparciu o zbiory specjalistycznej firmy saperskiej Explosive s.c. natomiast Muzeum Techniki Wojskowej „Gryf” zostało założone w kwietniu 2013 roku przez Mariana Koteckiego. W muzeum mieszczą się eksponaty związane z techniką wojskową, ze szczególnym uwzględnieniem sprzętu z okresu II wojny światowej. Dzieci najbardziej zadowolone były z szukania min na polu minowym. Wszystkie zabawy były bezpieczne i pod nadzorem instruktorów i opiekunów.

Fotorelacja: VI DZIEŃ ZAJĘĆ

alt

Pochmurna pogoda nam nie straszna i we wtorek 11 lipca ruszyliśmy na wycieczkę rowerową wokół Sulęczyna. Przejechaliśmy około 12 km z przerwami na posiłek i odpoczynek. Zmęczeni, ale zadowoleni przed godziną 13 wróciliśmy do GOK-u.

Fotorelacja: VII DZIEŃ ZAJĘĆ

alt

W środę 12 lipca odbyły się zajęcia taneczne które poprowadziła Pani Edyta Gawin. Następnie grupa udała się na kąpielisko, gdzie można było miło spędzić czas, pomoczyć nogi w jeziorze oraz posłuchać opowieści ratownika o bezpieczeństwie nad wodą.

Fotorelacja: VIII DZIEŃ ZAJĘĆ

alt

W czwartek 13 lipca odbyły się zajęcia integracyjne np. kalambury, po których grupa udała się do miejscowej OSP, aby obejrzeć sprzęt oraz posłuchać opowieści doświadczonego strażaka Kazimierza Glinieckiego.

Fotorelacja: IX DZIEŃ ZAJĘĆ

alt

W ostatnim dniu zajęć 14 lipca miał miejsce wyjazd do Centrum Sportów Walki w Kartuzach oraz Muzeum Ceramiki Kaszubskiej Neclów w Chmielnie. Po powrocie do Sulęczyna miało miejsce podsumowanie zajęć, podczas którego każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom oraz słodki upominek.

Fotorelacja: X DZIEŃ ZAJĘĆ

Zajęcia zorganizowane zostały przez pracowników GOK Sulęczyno Agnieszkę Błaszkowską i Katarzynę Stenka przy współudziale Marty Gurowskiej, Edyty Gawin i Kazimierza Glinieckiego a także wolontariuszek Agnieszki Glinieckiej i Karoliny Pela.

Zajęcia sfinansowane zostały ze środków Gminnego Ośrodka Kultury w Sulęczynie, Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Panem Andrzejem Potrac na czele oraz sponsora Pana Zygmunta Flis


POŚWIĘCENIE KRZYŻA

alt

W sobotę 8 lipca 2017 roku odbyło się poświęcenie odnowionego krzyża przy ul. Aleja Wojska Polskiego (przy zjeździe do GOK-u). Poświęcenia krzyża dokonał ks. Kanonik Andrzej Karliński wspólnie z ks. Wojciechem Glinieckim. Krzyż został odnowiony z inicjatywy Państwa Elżbiety i Kazimierza Gawin oraz Państwa Jadwigi i Benedykta Formela.

Fotorelacja: POŚWIĘCENIE KRZYŻA


TURNIEJ „BAŚKI” – XIV SEZON VI ETAP alt

W dniu 17 lipca 2017 roku w Sulęczynie odbył się szósty etap czternastego sezonu rozgrywkowego Turnieju Kaszubskiej Gry w „BAŚKĘ” o puchar uczestników w którym udział wzięło dwudziestu ośmiu uczestników.
W rozgrywkach czołowe miejsca zajęli: 

I miejsce – SMENTOCH Stanisław (212 pkt)

II miejsce – JURKIEWICZ Stanisław (208 pkt)

III miejsce – ZŁOCH Stanisław (194 pkt)

Na kolejne siódme rozgrywki XIV sezonu rozgrywkowego zapraszamy 20 sierpnia 2017 roku o godz. 15:00 w sali na parterze Gminnego Ośrodka Kultury w Sulęczynie.


Pierwszy koncert XV Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego w Sulęczynie

alt

W niedzielę – 30 lipca 2017 roku w Kościele pw. Świętej Trójcy w Sulęczynie koncertem w kościele rozpoczął się XV Międzynarodowy Festiwal Akordeonowy w Sulęczynie. Publiczność, która szczelnie wypełniła sulęczyński kościół mogła posłuchać wspaniałych występów: chóru Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego pod dyrekcją Jerzego Szarafińskiego oraz Orkiestry Kameralnej Progress pod dyrekcją Szymona Morusa. Wystąpili także soliści : Magdalena Chmielecka – sopran, Aleksandra Furmańska – fortepian, Paulina Dąbrowska – sopran oraz Paweł A. Nowak bandeneon i akordeon.

Fotorelacja : I KONCERT XV FESTIWALU


Drugi koncert XV Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego w Sulęczynie 

alt

W czwartek – 3 sierpnia 2017 roku – w gościnnych progach Restauracji „MARASKA” Państwa Marii i Jakuba Antkowiak w Sulęczynie odbył się drugi koncert w ramach XV Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego w Sulęczynie.

Kameralny koncert składał się z dwóch części. W pierwszej części usłyszeliśmy utwory w wykonaniu Tomasza Olszewskiego w projekcie „Jest pięknie”, zaś w drugiej części zaprezentowała się Małgorzata Szmuda – Sycz z projektem „Jazz, no jazz”. Na kontrabasie zagrał Maciej Sadowski na zmianę z Pawłem Urowskim, na perkusji Grzegorz Sycz a na akordeonie Paweł A. Nowak.

Fotorelacja: II KONCERT XV FESTIWALU 


Koncert finałowy XV Międzynarodowy Festiwalu Akordeonowego w Sulęczynie

alt

W sobotę 5 sierpnia 2017 roku odbył się koncert finałowy XV Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego w Sulęczynie. Koncert plenerowy tradycyjnie już rozpoczął Tomasz Olszewski – prezenter Radia Gdańsk wspólnie z głównym organizatorem festiwalu Pawłem Nowak. Następnie na scenie pojawił się Wójt Gminy Sulęczyno Bernard Grucza, który przywitał i podziękował wszystkich za przybycie na koncert. Po czym wręczył Pawłowi Nowak pamiątkową płaskorzeźbę, wykonaną przez lokalnych artystów Sylwię i Czesława Birr, w podziękowaniu za organizację festiwalu przez piętnaście lat. Podziękowania głównemu organizatorowi festiwalu złożyła również delegacja sulęczyńskich strażaków.

Część artystyczną festiwalu rozpoczęła grupa z Białorusi – akordeonista Anatoly Taran wspólnie z Hovhannes Avanesyan na perkusji i Alexandrem Efimov na gitarze basowej. Następnie na scenie zaprezentowała się wspaniała grupa z Brazylii na czele z akordeonistą Tiago Rossato, który wraz ze swoim zespołem po raz pierwszy zaprezentował się w Polsce. Na zakończenie wieczoru wystąpił mistrz akordeonu z Francji, po raz drugi nas - Richard Galliano wspólnie ze swoim zespołem z projektem „New Jazz Mussette”. Publiczność była zachwycona występem artystów. Wieczór zakończył się Jam Sassion w sali ośrodka kultury w wykonaniu artystów z Brazylii oraz Grzegorza Sycz i Pawła Nowak.

Podczas koncertu plenerowego w ośrodku kultury obejrzeć można było wystawę akordeonów z kolekcji organizatora festiwalu.

Fotorelacja : III KONCERT XV FESTIWALU

Poniżej można obejrzeć relację TVP Gdańsk dot. Festiwalu Akordeonowego:

alt

link do relacji: http://gdansk.tvp.pl/33506411/miedzynarodowy-festiwal-akordeonowy


MSZA ŚWIĘTA KASZUBSKA

alt

W sobotę 12 sierpnia 2017 roku w Kościele pw. Świętej Trójcy w Sulęczynie odbyła się Msza Święta z liturgią kaszubską w intencji żyjących i zmarłych członków Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego oddział Sulęczyno. Mszę świętą celebrowali ks. kanonik prof. dr hab. Wojciech Cichosz, ks. wikariusz Daniel Kreft oraz emerytowany ksiądz pochodzący z Lipusza Stanisław Stolc. Na zakończenie Mszy Świętej Prezes Jan Gruchała oraz Vice Prezes Ireneusz Korda w imieniu członków naszego oddziału podziękowali i pożegnali Księdza Wikariusza Daniela Kreft. Po Mszy Świętej odbyło się spotkanie integracyjne przy Gminnym Ośrodku Kultury w Sulęczynie.

Fotorelacja: MSZA ŚWIĘTA KASZUBSKA


TURNIEJ „BAŚKI” – XIV SEZON VII ETAP 

alt

W niedzielę 20 sierpnia 2017 roku w Sulęczynie odbyły się rozgrywki siódmego etapu czternastego sezonu rozgrywkowego Turnieju Kaszubskiej Gry w „BAŚKĘ” o puchar uczestników w których udział wzięło trzydziestu dwóch uczestników.

W rozgrywkach czołowe miejsca zajęli:

I miejsce – BŁASZKOWSKI Ignacy (394 pkt)

II miejsce – JAŻDŻEWSKI Jan (224 pkt)

III miejsce – GRZENIA Piotr (220 pkt)

IV miejsce – BIELICKI Marian (214 pkt)

V miejsce – BŁASZKOWSKI Kazimierz (210 pkt)

Klasyfikacja po siedmiu etapach rozgrywek:

I miejsce – BŁASZKOWSKI Ignacy (66 pkt)

II miejsce – JAŻDŻEWSKI Jan (53 pkt)

III miejsce – KLINKOSZ Henryk (47 pkt)

IV miejsce – WICHERT Stanisław (43 pkt)

V miejsce – STENCEL Władysław (38 pkt)

Kolejne rozgrywki planowane są na 24 września 2017 roku o godz. 15:00 w Sali na parterze Gminnego Ośrodka Kultury w Sulęczynie.


MSZA ŚWIĘTA DOŻYNKOWA 

W niedzielę 27 sierpnia 2017 roku w Kościele pw. Św. Trójcy w Sulęczynie odbyła się Msza Święta Dziękczynna za tegoroczne plony. Mszę Świętą sprawował ks. kanonik Andrzej Karliński. Każde z sołectw przyniosło własnoręcznie wykonane wieńce przygotowane z tegorocznych zbóż.

Tegoroczne uroczystości dożynkowe ograniczone zostały tylko do Mszy Świętej Dożynkowej w przyszłą niedzielę tj. 3 września 2017 roku zapraszamy na Dożynki Powiatu Kartuskiego. Uroczysta dożynkowa Msza Święta polowa odbędzie się o godz. 13:00 na scenie amfiteatru w Stężycy.

Fotorelacja: MSZA ŚW. DOŻYNKOWA

alt     alt


DOŻYNKI POWIATU KARTUSKIEGO W STĘŻYCY

alt

Tegoroczne dożynki powiatu kartuskiego odbyły się w niedzielę 3 września 2017 roku na placu przy Amfiteatrze w Stężycy. Kolorowy korowód przeszedł z dziedzińca za Urzędem Gminy Stężyca na plac przy Amfiteatrze, gdzie odbyła się uroczysta Msza Święta, której przewodniczył ksiądz proboszcz Bogdan Lipski. Doceniony trud i pracę rolników pięknie ujął w kazaniu ksiądz proboszcz Lipski. Po mszy oficjalnie rozpoczęto część artystyczną dożynek. Zgromadzonych biesiadników powitała starosta powiatu kartuskiego Janina Kwiecień wraz z wójtem gminy Stężyca Tomaszem Brzoskowskim. Bochen chleba podzielono i poczęstowano wszystkich wójtów i przedstawicieli władz województwa pomorskiego oraz zebraną publiczność.

Na scenie plenerowej odbyły się również liczne występy artystyczne: Gminnej Orkiestry Dętej ze Stężycy, Formacji Tanecznej „Jowita Dance Stężyca”, Stowarzyszenia Kaszubianki, zespołu tanecznego Zumba Svetlany Zharikovej, zespołu muzycznego Delecto, występ Jesiki z zespołem oraz gwiazdy wieczoru Damiana Holeckiego na zakończenie biesiady.

Wyniki konkursów przedstawiły się następująco:

Konkurs Piękna Wieś – kategoria wieś

I miejsce - Miejsce Węsiory Gmina Sulęczyno

II miejsce - Garcz Gmina Chmielno

III miejsce - Małakowo Gmina Żukowo

Konkurs Piękna Wieś – kategoria zagroda

I miejsce - Anna i Jerzy Król z Kożyczkowa gmina Chmielno

II miejsce - Irena i Grzegorz Dawidowscy z Borcza gmina Somonino

III miejsce - Brygida i Antoni Hazuka z Banina gmina Żukowo

Konkurs na najpiękniejszy wieniec:

I miejsce – gmina Przodkowo

II miejsce – gmina Kartuzy

III miejsce – gmina Chmielno

Konkurs na najpiękniejszy kołacz dożynkowy:

I miejsce – gmina Somonino

II miejsce - gmina Sierakowice

III miejsce - gmina Kartuzy i gmina Żukowo ex aequo.

Gmina Sulęczyno podczas dożynek powiatowych miała swoje stoisko dożynkowe. Obsługę gastronomiczną stoiska zagwarantowało Koło Gospodyń Wiejskich z Węsior na stoisku przygrywała także kapela kaszubska pod wodzą Andrzeja Potrac. Wieniec i chleb dożynkowy wykonany został przez mieszkańców Sołectwa Zdunowice.

Fotorelacja : DOŻYNKI POWIATU KARTUSKIEGO


 SPOTKANIE „KLUB SENIORA”- WRZESIEŃ

alt

W dniu 11 września 2017 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Sulęczynie odbyło się pierwsze po przerwie wakacyjnej spotkanie Sulęczyńskiego Klubu Seniora w których udział wzięło osiemnaście osób. Podczas spotkania rozmawiano o sprawach bieżących oraz planach na dalszą aktywną działalność. Podczas spotkania wytypowano także osobę do kontaktów w sprawach organizacyjnych koła. Ustalono także, iż kontynuowane będą wyjazdy na basen. Najbliższy wyjazd na basen odbędzie się w czwartek 14 września o godz. 9:30. (Listę osób chętnych na wyjazdy na basen prowadzi Pani Janina Gruchała) 


TURNIEJ "BAŚKI" - XIV SEZON VIII ETAP

alt

W niedzielę 24 sierpnia 2017 r. odbyły się rozgrywki ósmego etapu czternastego sezonu rozgrywkowego Turnieju Kaszubskiej Gry w „BAŚKĘ”.

W rozgrywkach ósmego etapu czołowe miejsca zajęli:

I miejsce – Jurkiewicz Stanisław (312 pkt)

II miejsce - Smentoch Dawid (206 pkt)

III miejsce – Złoch Stanisław (204 pkt)

IV miejsce – Bielicki Marian (174 pkt)

V miejsce – Kazimierz Kobiela Sulęczyno (154 pkt)

Klasyfikacja po ośmiu etapach rozgrywek:

I miejsce – Błaszkowski Ignacy (66 pkt)

II miejsce – Jażdżewski Jan (53 pkt)

III miejsce – Złoch Stanisław (50 pkt)

Sponsorem ósmego etapu rozgrywek był Pan Jan Jażdżewski z Sulęczyna.


WARSZTATY ARTYSTYCZNE

alt

W minionym tygodniu w Ośrodku Szkoleniowo – Rehabilitacyjnym MAUSZ odbyły się już po raz szósty warsztaty artystyczne dla osób niepełnosprawnych. Po raz drugi współorganizatorem tych warsztatów było Koło Gospodyń Wiejskich Mściszewiczanki ze Mściszewic. W piątek 13 października 2017 roku miał miejsce wernisaż prac artystów podsumowujący warsztaty oraz spotkanie organizacji pozarządowych z terenu gminy Sulęczyno.

Fotorelacja: WARSZTATY ARTYSTYCZNE


POSIEDZENIE RADY NACZELNEJ ZK-P alt

W minioną sobotę tj. 14 października 2017 roku w Sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Sulęczynie odbyło się IV posiedzenie Rady Naczelnej Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego. Członkowie rady naczelnej, prezesi oddziałów oraz zaproszeni goście licznie przybyli do Sulęczyna i debatowali na temat bieżącej działalności zrzeszenia a także w sprawie działań podjętych w związku z nawałnicą z 11/12 sierpnia br., która przeszła nad Kaszubach m.in. także nad terenem naszej gminy. Większość osób obecnych na posiedzeniu w przerwie obrad wybrała się do Sulęczyńskiego Kościoła, aby zobaczyć pamiątkową tablicę upamiętniająca pierwszego fundatora Kościoła w Sulęczynie, a także na cmentarz, by pokłonić się na symbolicznym grobie św. prof. Brunowa Synaka ówczesnego Prezesa Zrzeszenia.

Fotorelacja: POSIEDZENIE RADY NACZELNEJ

Szczegółowa relacja z posiedzenia znajduje się na stronie internetowej – Kaszubi.pl


GMINA SULĘCZYNO DLA KARTUSKIEGO HOSPICJUM alt

Już po raz czwarty wolontariusze z gminy Sulęczyno pomagali w akcji Żonkil. Zbierali datki na Kartuskie Hospicjum, obdarowując cebulkami żonkili, które wiosna przepięknie zakwitną w czasie Pól Nadziei. Każdej cebulce towarzyszyła kartka z informacją o Hospicjum i jego nr konta.

Wzięło w niej udział 15 wolontariuszy – 10 w Sulęczynie, 2 w Węsiorach i 3 w Mściszewicach. To uczniowie klas gimnazjalnych (Mściszewice) i członkowie Szkolnego Koła „Caritas” przy Szkole Podstawowej w Sulęczynie. W tym roku rozdano 800 cebulek zakupionych przez Gminny Ośrodek Kultury w Sulęczynie. Uzyskano na rzecz Hospicjum ponad 3000,00 zł.

Akcję na terenie gminy Sulęczyno koordynowały Małgorzata Jutrzenka-Trzebiatowska i Emilia Kamińska.

W ramach pomocy kartuskiemu Hospicjum także w niedzielę w kościele pw. Św. Wojciecha w Kartuzach odbył się koncert grupy Trzecia Godzina Dnia – najbardziej znany i najdłużej działający z zespołów w Polsce wykonujących muzykę z chrześcijańskim przesłaniem.

Relacje z koncertu można znaleźć na stronach internetowych
lokalnych portali informacyjnych:
       Expresskaszubski.pl           /          Kartuzy.naszemiasto


Jubileusze Małżenskie 2017  alt

We wtorek, 24 października 2017 roku w „Karczmie na Stromej” odbyły się coroczne uroczystości jubileuszowe w Gminie Sulęczyno. W roku bieżącym swoje złote, szmaragdowe, diamentowe i żelazne gody obchodziło 18 par. Uroczystości odbyły się z udziałem Wójta Gminy Sulęczyno – Bernarda Grucza, Przewodniczącego Rady Gminy Sulęczyno – Kazimierza Glinieckiego oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego - Bogumiły Paszylk. Jubilaci z pięćdziesięcioletnim stażem małżeńskim zostały odznaczone przez Wójta Gminy Sulęczyno medalami „Za długoletnie pożycie małżeńskie” przyznanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę, zaś pozostali jubilaci zostali obdarowane pamiątkowymi dyplomami. Wszystkie pary obecne na uroczystościach otrzymały pamiątkowe dyplomy, kwiaty oraz okolicznościowe upominki. Jubilatom przygrywał dobrze znany wszystkim zespół muzyczny pod przewodnictwem Pana Andrzeja Potrac.

ZŁOTY jubileusz świętowali:

- Maria i Eugeniusz Breza z Podjaz

- Urszula i Zygfryd Karcz z Sulęczyno

- Gertruda i Gerard Knol z Mściszewic

- Jadwiga i Kazimierz Korda z Żakowa

- Urszula i Zygmunt Kreft z Sulęczyna

- Urszula i Jan Miszk z Widnej Góry

- Anna i Franciszek Zwara z Czarlina

SZMARAGDOWY jubileusz świętowali:

- Feliksa i Kazimierz Ataman z Sulęczyna

- Agnieszka i Władysław Król ze Mściszewic

- Barbara i Gerard Kulas

- Wiesława i Celestyn Nucuń z Borku

- Janina i Jan Pawełczyk z Borku Kamiennego

- Urszula i Władysław Wichert z Kistówka

DIAMENTOWY jubileusze świętowali:

- Barbara i Józef Bielik ze Mściszewic

- Wanda i Leon Kropidłowscy ze Mściszewic

- Irmgarda i Zygfryd Stencel z Sulęczyna

ŻELAZNY jubileusze świętowali:

- Gertruda i Edmund Gostkowscy z Węsior

- Zofia i Marian Mikołajczyk z Sulęczyna

Fotorelacja: JUBILEUSZE 2017


"DZIEŃ SENIORA"

alt

W czwartek 26 października 2017 roku na Sali Ośrodka Szkoleniowo – Rehabilitacyjnego „Mausz” odbyły się coroczne uroczystości „Dnia Seniora”. Spotkanie rozpoczęto Mszą Świętą, której przewodniczył Ks. Kanonik Andrzej Karliński – Proboszcz Parafii Św. Trójcy w Sulęczynie przy współudziale Ks. Marka Labudda – Proboszcza Parafii pw. NMP w Mściszewicach. Następnie wszystkich obecnych przywitali Wójt Gminy Sulęczyno Bernard Grucza, Przewodniczący Rady Gminy Sulęczyno Kazimierz Gliniecki a także Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulęczynie Ewa Kulaszewicz – życzyli oni obecnym na spotkaniu seniorom jak najdłuższych lat życia w zdrowiu, szczęściu i radości. Organizatorzy spotkania wręczyli kwiaty dwóm najstarszym osobom obecnym na spotkaniu.W części artystycznej spotkania zaprezentowali się uczniowie Szkoły Podstawowej z Podjaz ze spektaklem pt. „Zasadził dziadek rzepkę”, zaś część kabaretową przedstawiła Pani Teresa Labuda z Koła Gospodyń Wiejskich „Mściszewiczanki”. Do tańca wszystkim przygrywał zespół And-Daro z Kościerzyny.

Organizatorami spotkania byli Wójt Gminy Sulęczyno, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sulęczynie, Ośrodek Szkoleniowo – Rehabilitacyjny „Mausz” oraz Gminny Ośrodek Kultury w Sulęczynie.

Fotorelacja: DZIEŃ SENIORA


TURNIEJ „BAŚKI” – IV sezon IX etap

alt

W niedzielę 29 października 2017 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Sulęczynie odbyły się dziewiąte rozgrywki czternastego sezonu rozgrywkowego Turnieju Kaszubskiej Gry w „BAŚKĘ” w których udział wzięło 32 graczy.

W rozgrywkach dziewiątego etapu czołowe miejsca zajęli:

I miejsce – GRZENIA Piotr (350 pkt)

II miejsce – SMENTOCH Stanisław (302 pkt)

III miejsce – CHOSZCZ Franciszek (250 pkt)

Klasyfikacja po dziewięciu etapach przedstawia się następująco:

I miejsce – BŁASZKOWSKI Ignacy (66 pkt)

II miejsce – ZŁOCH Stanisław (62 pkt)

III miejsce – JAŻDŻEWSKI Jan (53 pkt)

IV miejsce – KLINKOSZ Henryk (53 pkt)

V miejsce – GRZENIA PIOTR (49 pkt)


 WYJAZDY KULTURALNE

alt

W ostatnim czasie odbyły się dwa wyjazdy kulturalno-rozrywkowe.

W dniu 27 listopada 2017 roku odbył się wyjazd do Kartuskiego Centrum Kultury na koncert - teatr piosenki Nicola Palladini w Ciao Ciao Bambina Nasze Włoskie Boskie Piosenki monogram muzyczny inspirowany życiem Marino Mariniego. Wyjazd odbył się w ramach projektu „Kultura dla seniora” realizowanego przez KGW „Mściszewiczanki”.

W dniu 28 listopada 2017 roku odbył się wyjazd na koncert „Twój Jubileusz w hołdzie Zbyszkowi Wodeckiemu”. Koncert odbył się w ramach zorganizowanych specjalnych koncertów podczas których zaproszeni artyści oddają hołd swojemu mistrzowi. Wyjazd na koncert współorganizowany był przez GKRPA.

Relację z koncertu Twój Jubileusz można znaleźć pod poniższym linkiem – Trójmiasto.pl


KONKURS „PIEKNA WIEŚ”

alt

W roku bieżącym odbyła się 24 edycja konkursu Piękna Wieś Pomorska 2017. Konkurs odbywa się na poziomie gminnym, powiatowym i wojewódzkim. Poniżej przestawiamy wyniki konkursu na poszczególnych etapach.

Etap gminny zakończył się w czerwcu, gdzie dnia 7 czerwca 2017 roku komisja gminna wyłoniła zwycięzców. Najlepsze miejsca w poszczególnych kategoriach zajęli:

WIEŚ : Węsiory

ZAGRODY ROLNICZE :

I miejsce – Halina i Grzegorz Bieliccy z Podjaz

II miejsce – Wanda Kulaszewicz ze Mściszewic

III miejsce – Dorota i Stanisław Choszcz z Widnej Góry

III miejsce – Katarzyna i Łukasz Lendowscy z Węsior

W konkursie udział brali także:  Dariusz Wolski ze Mściszewic, Jolanta i Grzegorz Choszcz z Widnej Góry oraz Danuta i Józef Malek z Borku.

Fotorelacja: ZAGRODY OCENIANE W KONKURSIE

Etap powiatowy został podsumowany podczas Dożynek Powiatowych, które odbyły się dnia 3 września 2017 roku w Stężycy, gdzie Sołectwo Węsiory zajęło pierwsze miejsce w kategorii wieś w Powiecie Kartuskim (drugie miejsce – Garcz, gm. Chmielno i trzecie miejsce – Małkowo, gm. Żukowo), a wyróżnienie otrzymali Państwo Halina i Grzegorz Bieliccy z Podjaz.

Fotorelacja: PODSUMOWANIE ETAPU POWIATOWEGO - DOŻYNKI

Etap wojewódzki - W dniu 31 października 2017 roku w Sali im. Lecha Bądkowskiego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego odbyła się uroczysta gala podsumowania etapu wojewódzkiego w/w konkursu. W etapie wojewódzkim rywalizowało trzynaście wsi. Wśród nagrodzonych znalazło się sołectwo z terenu naszej gminy – SOŁECTWO WĘSIORY kategorii wieś otrzymało wyróżnienie.

Fotorelacja: PODSUMOWANIE ETAPU WOJEWÓDZKIEGO

Fotorelacja: SOŁECTWO WĘSIORY

Szerszą relację z podsumowaniaetapu wojewódzkiego można znaleźć m. in. na stronie pomorskie.eu


KONKURS CZYTELNICZY
"Méster Bëlnégò Czëtaniô” 

W środę 16 listopada 2017 roku w Sali Gminnego Ośrodka Kultury w Sulęczynie odbyły się po raz drugi w gminie Sulęczyno – eliminacje gminne konkursu czytelniczego "Méster Bëlnégò Czëtaniô”, czyli „Mistrz czytania po kaszubsku”. Uczestnicy walczyli o najlepsze miejsca w trzech kategoriach wiekowych tj. I-III szkół podstawowych, IV-VII szkół podstawowych i II-III gimnazjum. Łącznie w konkursie wzięło udział 39 uczestników z pięciu szkół z terenu gminy Sulęczyno (Borek Kamienny, Mściszewice, Podjazy, Sulęczyno i Węsiory). Uczestników konkursu oceniała komisja w składzie : Włodzimierz Bronk – przewodniczący oraz Janina Krefta i Katarzyna Stenka.

Wyniku konkursu przedstawiają się następująco w poszczególnych kategoriach:

Kategoria: klasy I-III Szkół Podstawowych:

alt

I miejsce – Pobłocka Karolina (Węsiory)

II miejsce – Zaworski Filip (Mściszewice)

III miejsce – Brylowski Dawid (Mściszewice)

W tej kategorii udział wzięli także: Gawin Maja (Sulęczyno), Gronda Szczepan (Mściszewice) i Błonk Karolina (Węsiory).

Kategoria: klasy IV-VI Szkół Podstawowych:

alt

I miejsce – Gawin Adriana (Borek Kamienny)

II miejsce – Pałubicka Monika (Mściszewice)

II miejsce – Patelczyk Zuzanna (Węsiory)

III miejsce – Łukaszczyk Antonina (Podjazy)

W tej kategorii wiekowej bardzo trudno było wybrać najlepszych uczestników, dlatego komisja postanowiła wyróżnić następujące osoby: Jereczek Karolina (Węsiory), Malek Zuzanna (Borek Kamienny), Karczeski Piotr (Podjazy), Smentoch Maciej (Borek Kamienny), Stefańska Otylia (Węsiory), Łojko Kamila (Węsiory), Malek Marta (Sulęczyno). Po za tym w tej kategorii wiekowej udział wzięli także: Gawin Paulina (Sulęczyno), Hinc Jakub (Sulęczyno), Jank Agata (Sulęczyno), Lehman Aleksandra (Sulęczyno), Birr Aleksandra (Mściszewice), Janka Filip (Mściszewice), Klasa Emilia (Mściszewice), Mejna Marcin (Mściszewice), Malotka – Trzebiatowski Maciej (Podjazy), Gruchała Dominka (Podjazy), Kulaszewicz Robert (Podjazy) i Kulas Wiktor (Węsiory).

Kategoria: klasy II-III Gimnazjum:

alt

I miejsce – Gliniecka Agnieszka (Sulęczyno)

II miejsce – Butowska Sandra (Sulęczyno)

III miejsce – Smentoch Michalina (Sulęczyno)

W tej kategorii udział wzięli także: Butowska Martyna (Sulęczyno), Gawin Izabela (Sulęczyno), Kankowska Weronika (Mściszewice), Kulaszewicz Kacper (Mściszewice), Las Mateusz (Mściszewice), Mejna Weronika (Msciszewice) i Brzeska Roksana (Mściszewice).

Fotoreacja: KONKURS CZYTELNICZY KASZUBSKI

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz symboliczne upominki z akcentem kaszubskim.

Organizatorami konkursu była Szkoła Podstawowa w Węsiorach i Gminny Ośrodek Kultury w Sulęczynie. Koordynatorem gminnym konkursu była Magdalena Wika – Czarnowska – nauczycielka języka kaszubskiego.

Osoby, które zajęły trzy pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach wezmą udział w eliminacjach powiatowych, które odbędą się 1 grudnia 2017 roku w Szkole Podstawowej w Glinczu.

Dziękujemy wszystkim za udział w eliminacjach gminnych konkursu i życzymy powodzenia w kolejnych etapach.


KONCERT CHARYTATYWNY alt

      W związku ze zbiórką pieniędzy na sztandar Szkoły Podstawowej w Węsiorach dnia 19 listopada 2017 roku o godzinie 15:00 w Remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Sulęczynie odbył się koncert charytatywny połączony z licytacją rękodzieła oraz kiermaszem wyrobów artystycznych, sprzedażą wypieków i potraw. Uczniowie klasy V, VI VII przygotowali przedstawienie teatralne pod okiem pani Marzeny Olszewskiej. Na scenie zaprezentowała się pani Aleksandra Woźniak wraz z zespołem „Amare”, którzy zaśpiewali dla nas najpopularniejsze przeboje. Pani Aleksandra przeprowadziła także licytacje rękodzieła, wśród nich obrazy, stroiki, świeczniki rzeźbione w drewnie, choinki wykonane z różnego rodzaju materiałów oraz wianki i inne ozdoby świąteczne. Rękodziełem, które wylicytowano za najwyższą kwotę, był obraz na płótnie namalowany przez panią Alicję Hinz.

Wszystkie prace, które przeznaczono na sprzedaż i licytację, wykonane zostały ręcznie i z wielkim zaangażowaniem, prezentowały się przepięknie. Społeczność nie zawiodła, ponieważ wszystkie miejsca na sali były zajęte, co jest powodem zadowolenia. Swoją obecnością na koncercie zaszczyli organizatorów: Komendant Ochotniczej Straży Pożarnej pan Andrzej Roda, państwo Agnieszka i Andrzej Potrac, radni gminy Sulęczyno pan Kazimierz Gawin oraz pan Marek Konkel, Sołtys Sołectwa Sulęczyno i Sołtys Sołectwa Podjazy oraz wiele innych osób. Nie zabrakło także dzieci. Okazuje się, iż wspólny cel jednoczy i tak też było tym razem.

W imieniu Szkoły Podstawowej w Węsiorach oraz jej wychowanków pragniemy wyrazić głęboką wdzięczność wszystkim Darczyńcom za ofiarna pomoc i życzliwość podczas organizacji tego koncertu. Dyrektor i Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej w Węsiorach szczególnie gorąco i serdecznie dziękują:

- Sołtysowi Sołectwa Węsiory z zarazem radnej – Pani Marii Łukowicz,
która była inicjatorem całej akcji,

- Pani Aleksandrze Woźniak i zespołowi muzycznemu „Amare”,

- Panu Andrzejowi Roda, który udostępnił nam salę w remizie OSP w Sulęczynie,

- drukarni „Szybki Druk” z Puzdrowa, która wykonała dla nas plakaty informacyjne,

- Kołu Gospodyń Wiejskich z Węsior.

Fotorelacja : KONCERT CHARYTATYWNY


SCHOLA ŚW. ANNY NA KONKURSIE
PATRIOTYCZNYM W GDYNI

alt

W dniu 18 listopada 2017 roku grupa uczestników scholii Św. Anny wzięła udział w X Wojewódzkim Konkursie Pieśni Patriotycznej, który odbył się w Młodzieżowym Domu Kultury w Gdyni. W utworach patriotycznych wystąpiło 90 młodych uczestników, którzy prezentowali po jednym utworze – soliści i duety, w czerech grupach wiekowych : klasy I-III, klasy IV-VII Szkoły Podstawowej , II-III Gimnazjum i Szkoła Ponadgimnazjalna. Jury w składzie: Alicja Rumianowska – przewodnicząca, Mariusz Kreft i Marcin Spenner przyznało wyróżnienie dla Dominiki Gawin i Agnieszki Glinieckiej w kategorii duety 13-16 lat. Wszystkim uczestnikom scholii Św. Anny gratulujemy występów na wysokim poziomie wokalnym.

Fotorelacja : KONKURS PATRIOTYCZNY


PODSUMOWANIE XIII SEZONU TURNIEJU KASZUBSKIEJ GRY
W „BAŚKĘ” W SULĘCZYNIE

alt

W niedzielę 26 listopada 2017roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Sulęczynie odbył się dziesiąty etap rozgrywek XIV sezonu Turnieju Kaszubskiej Gry w „Baśkę” w Sulęczynie o puchar Wójta Gminy Sulęczyno Bernarda Grucza. Wyniki dziesiątego etapu trzynastego sezonu przestawiały się następująco: pierwsze miejsce – Gawin Kazimierz (284 pkt), drugie – Bielicki Marian (272 pkt), trzecie – Grzenia Piotr (230 pkt).

Po rozgrywkach dziesiątego etapu podsumowano dziesięć etapów rozgrywek tegoż sezonu rozgrywkowego, które odbywały się od lutego do listopada w ośrodku kultury. Ogólna klasyfikacja piętnastu najlepszych graczy XIV sezonu przedstawia się następująco:

I miejsce – Błaszkowski Ignacy (72 pkt)

II miejsce – Złoch Stanisław (65 pkt)

III miejsce – Klinkosz Henryk (63 pkt)

IV miejsce – Grzenia Piotr (62 pkt)

V miejsce – Bielicki Marian (59 pkt)

VI miejsce – Jażdżewski Jan (53 pkt)

VII miejsce – Choszcz Franciszek(48 pkt)

VIII miejsce – Kobiela Kazimierz Sulęczyno (46 pkt)

IX miejsce – Smentoch Stanisław (46 pkt)

X miejsce – Stencel Władysław (46 pkt)

XI miejsce – Wichert Stanisław (43 pkt)

XII miejsce – Jurkiewicz Stanisław (39 pkt)

XIII miejsce – Sylka Józef (36 pkt)

XIV miejsce – Stefański Marian (32 pkt)

XV miejsce – Kobiela Kazimierz Amalka (31 pkt)

W/w zwycięscy całorocznych rozgrywek otrzymali pamiątkowe dyplomy i puchary oraz drobne nagrody rzeczowe, które wręczyli m. in Wójt Gminy Sulęczyno Bernard Grucza, Przewodniczący Rady Gminy Sulęczyno Kazimierz Gliniecki oraz Dyrektor GOK Sulęczyno Zbigniew Zarzycki. Pamiątkowe upominki otrzymali również: najstarszy gracz rozgrywek Pan Michał Bladowski (82 lata),najmłodsi gracze: Dawid Smentoch i Łukasz Stefański oraz kobiety, które brały udział w rozgrywkach Pani Jeszke Maria i Pani Teresa Grzenia.

Podziękowano również organizatorom, którzy od czternastu lat organizują rozgrywki Panu Kazimierzowi Gawin, Panu Alfonsowi Kożyczkowskiemu oraz Państwu Henryce i Piotrowi Stencel.

Fotorelacja: PODSUMOWANIE XIV SEZONU

Na inaugurację rozgrywki piętnastego sezonu zapraszamy w drugą niedzielę lutego 2018 roku.


MIKOŁAJ W WĘSIORAH

alt

„Lubię Mikołajki ….” – to słowa dzieci, wspominających ten dzień. A co najważniejsze – Mikołajki rozpoczynają czas oczekiwania na najmilsze święta –Boże Narodzenie.

Dnia 3 grudnia 2017 roku w Szkole Podstawowej w Węsiorach odbyły się spotkanie z Św. Mikołajem. Przed przybyciem Św. Mikołaja dzieci z niecierpliwością go wypatrywały, chodziły po korytarzu i spoglądały w kierunku okien, niektóre ubrane w czerwone czapki. I przyszedł …. po długim oczekiwaniu dzieci doczekały się wizyty upragnionego Św. Mikołaja. Na powitanie Św. Mikołaja dzieci recytowały wierszyki, śpiewały piosenki, a także obiecały ze będą grzeczne i postarają się nie sprawiać kłopotu swoim rodzicom ani nauczycielom. Po takich deklaracjach Św. Mikołaj przystąpił do swojego zadania i obdarował dzieci miłymi, słodkimi upominkami. Dzieci prezenty od Św. Mikołaja przyjmowały z wypiekami na twarzy i z nieskrywaną radością. Kiedy Św. Mikołaj zakończył swoją misję pożegnał się mówiąc, że czekają na niego jeszcze w wielu miejscach, więc musi się śpieszyć, żeby wszędzie zdążyć. Na spotkaniu z Św. Mikołajem swoją obecnością zaszczycili wszystkich Wójt Gminy Sulęczyno Bernard Grucza wraz z małżonką.

Spotkanie to odbyło się z inicjatywy Pani Sołtys Marii Łukowicz i jednocześnie Radnej Rady Gminy Sulęczyno oraz lokalnych sponsorów. Sponsorami spotkania byli: Justyna i Eugeniusz Wolscy, Gminny Ośrodek Kultury w Sulęczynie na czele z Dyrektorem Panem Zbigniewem Zarzyckim, Firma Budowlana Ewa i Sławomir Patelczyk, Firma „BOTERM” ze Smętowa, Firma „Wroński”, Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na czele z Panem Andrzejem Potrac, Ochotnicza Straż Pożarna w Sulęczynie na czele z Panem Andrzejem Roda, Firma Kapeo – Rober Roda, Firma „WEDAM” Eugeniusz Hinc i Marek Zarach oraz Firma CELBUD ze Msciszewic.

Fotorelacja: MIKOŁAJKI WĘSIORY


MIKOŁAJE 2017

alt

W sobotę 9 grudnia 2017 roku przez wszystkie większe miejscowości gminy Sulęczyno przejechał orszak Świętych Mikołajów rozdając wszystkim obecnym na trasie słodycze. Orszak przejechał następująca trasą: Sulęczyno – Dom Pomocy Społecznej, Zagóry, Kołodzieje, Kistowo, Kistówko, Chojna, Borek Kamienny, Borek, Bielawki, Widna Góra, Podjazy, Amalka, Sulęczyno – tartak SMS Mrozowicz i Stacja Benzynowa, po czy Mikołaje udały się na spotkanie ze strażakami w Zdunowicach, kolejnymi miejscowościami były: Żakowo, Węsiory, Golica, Skoczkowo, Mściszewice, Klukowa Huta, Borowiec, Czarlino, Bukowa Góra i zakończenie przy choince na placu przy Gimnazjum w Sulęczynie.

Objazd Mikołajów odbył się już po raz dziesiąty. Objazd Mikołajów po terenie gminy Sulęczyno odbywa od tylu lat z inicjatywy Pana Andrzeja Potrac – sulęczyńskiego organisty, który także jest Radnym Powiatu Kartuskiego oraz Przewodniczącym Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. W tym roku do objazdu dołączyli : Ewa Rekowska, Bernadeta i Jan Baske, Maria Łukowicz, Maria Labuda, Jan Zblewski, Łukasz Treder wraz z córką Nikolą, Katarzyna Stenka oraz kierowcy Mateusz Potrac i Robert Ziegert.

Tegoroczną edycję objazdów Mikołajów wspierali Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Gminny Ośrodek Kultury w Sulęczynie oraz lokalni sponsorzy. Samochód do przejazdu udostępniła Firma Państwa Violetty i Piotra Mrozowicz. Zaś nad bezpieczeństwem przejazdu czuwała Sulęczyńska Policja, a teren na palcu przy Gimnazjum w Sulęczynie oświetliła Ochotnicza Straż Pożarna w Sulęczynie.

Fotorelacja : MIKOŁAJE 2017


TURNIEJ SOMONINO CUP

alt

W dniu 9 grudnia 2017 roku młodzi zawodnicy klubu sportowego Słupia Sulęczyno wzięli udział w Turnieju Somonino Cup  - rocznik 2009 i młodsi. Chłopcy z Sulęczyna zmierzyli się z drużynami z Bytowa, Skorzewa oraz ze Stężycy. Niestety nie udało się  wygrać żadnego meczu ale jak na debiutantów chłopcy bardzo dobrze się spisali i na pewno będą częściej uczestniczyć  w podobnych turniejach.

Kilka zdjęć z – TURNIEJ CUP SOMONINO


KIERMASZE ŚWIĄTECZNE I TURNIEJ SZACHOWY W MŚCISZEWIACH

alt

W niedzielę 10 grudnia w Zespole Szkół w Sulęczynie odbył się Kiermasz Przedświąteczny, a w Zespole Szkół w Mściszewicach odbył się Kiermasz Świąteczny połączony z Otwartym Międzyszkolny Turniej Szachowy. Dochód z kiermaszu w Sulęczynie został przeznaczony na zasilenie konta Rady Rodziców, zaś w Mściszewicach na rzecz ufundowania przez społeczność szkolną witraża do Kościoła w Mściszewicach.

W Mściszewicach odbył się Otwarty Międzyszkolny Turniej Szachowy w którym wzięło udział ok. 50 zawodników. Gracze rywalizowali w pięciu kategoriach wiekowych: seniorzy, juniorzy, juniorzy młodsi, młodzicy i kobiety. Wyniki w poszczególnych kategoriach przedstawiały się następująco:

Kat. SENIORZY:

I miejsce – Jakub Naczk (Stężyca)

II miejsce – Jarosław Zalewski (Borowo)

III miejsce – Agata Necel (Kartuzy)

Kat. JUNIORZY:

I miejsce – Dominik Smentoch (Sulęczyno)

II miejsce – Mateusz Zielonka (Łapino Kartuskie)

III miejsce – Mateusz Dunst (Klukowa Huta)

Kat. JUNIORZY MŁODSI:

I miejsce – Agata Zielonka (Łapino Kartuskie)

II miejsce – Piotr Mrozewski (Mściszewice)

III miejsce – Kamil Kujda (Sulęczyno)

Kat. MŁODZICY:

I miejsce – Monika Tusk (Kartuzy)

II miejsce – Weronika Tusk (Kartuzy)

III miejsce – Oliwier Wiczkowski (Klukowa Huta)

Kat. KOBIETY:

I miejsce – Agata Necel (Kartuzy)

II miejsce – Agata Zielonka (Łapino Kartuskie)

III miejsce – Renata Dunst (Klukowa Huta)

Turniej zorganizowany został przez Stowarzyszenie Rozwoju Sołectwa Mściszewice w ramach zadania publicznego ze środków Powiatu Kartuskiego i Gminy Sulęczyno. Współorganizatorem turnieju był również Gminny Ośrodek Kultury w Sulęczynie.

Fororelacje:       KIERMASZE       /       TURNIEJ SZACHOWY


PODZIĘKOWANIE alt

Składamy serdeczne podziękowanie za wsparcie w postaci słodyczy dla dzieci z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej z Lęborka. Dzięki Państwa wsparciu mogliśmy dać im troszkę więcej niż mają na co dzień.
Dzieci bardzo zadowolone, bo przecież uśmiech dziecka najważniejszy.

Fotorelacja: PO-W LĘBORK


TURNIEJ MIKOŁAJKOWY

alt

We wtorek 19 grudnia 2017 roku na Hali Sportowej w Sulęczynie odbył się już po raz kolejny Turniej Mikołajkowy Piłki Ręcznej Szkół Gimnazjalnych w piłkę ręczną chłopców i dziewcząt. W turnieju wzięło udział pięć drużyn. Trzy drużyny dziewczyn i dwie drużyny chłopców ze Mściszewic, Kamienicy Szlacheckiej i Sulęczyna. W czasie turnieju rozegrano jeden mecz w kategorii chłopców i trzy mecze w kategorii dziewczyn.

Kategoria chłopców mecz:

Sulęczyno – Kamienica Szlachecka 20:12

Kategoria dziewcząt mecz:

Sulęczyno – Kamienica Szlachecka 4:9

Mściszewice – Kamienica Szlachecka 8:18

Sulęczyno – Mściszewice 10:9

Wyniki po powyższych meczach przedstawiają się następująco:

Kategoria chłopców:

I miejsce – Gimnazjum Sulęczyno

II miejsce – Gimnazjum Kamienica Szlachecka

Kategoria dziewcząt:

I miejsce – Gimnazjum Kamienica Szlachecka

II miejsce – Gimnazjum Sulęczyno

III miejsce – Gimnazjum Mściszewice

Fotorelacja: TURNIEJ MIKOŁAJKOWY

Turniej zorganizowany został przez Zespół Szkół w Sulęczynie i Gminny Ośrodek Kultury w Sulęczyno pod nadzorem animatorów sportu Krzysztofa Baske i Grzegorza Stefańskiego.


SPOTKANIE ŚWIĄTECZNO - OPŁATKOWE

alt 

W środowe popołudnie 20 grudnia 2017 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Sulęczynie odbyło się spotkanie świąteczno – opłatkowe dla osób uczestniczących na zajęcia ośrodka. W spotkaniu udział wzięli m.in. dzieci i młodzież uczestniczące w zajęciach organizowanych przez ośrodek kultury, członkowie sulęczyńskiego klubu seniora a także panie z Koło Gospodyń Wiejskich z Węsior. Na spotkaniu obecny był także Wójt Gminy Sulęczyno Bernard Grucza, Dyrektor GOK Sulęczyno Zbigniew Zarzycki i Prezes ZK-P O/Sulęczyno Jan Gruchała. Spotkanie rozpoczął Wójt Gminy Sulęczyno, który powitał obecnych i złożył wszystkim świąteczne życzenia i podzielił się z obecnymi opłatkiem. W kolejnej część miały miejsce świąteczne występy m.in. uczestników zajęć nauki gry na gitarze pod dyrekcją pani Marty Gurowskiej, a także Schola Św. Anny w Sulęczynie pod dyrekcją pani Edyty Gawin. Na spotkanie zawitał także Święty Mikołaj, który poczęstował wszystkim słodkim upominkiem.

Fotorelacja: SPOTKANIE OPŁATKOWE

Schola Św. Anny działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Sulęczynie
zaprasza wszystkich na KONCERT KOLĘD,
który odbędzie się dnia 7 stycznia 2018 roku (sobota) ok. godz. 12:30 w Kościele Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Mściszewicach


SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

 alt

W piątkowe popołudnie 22 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Sulęczynie odbyło się spotkanie sportowców Juniorskiej Szkółki Piłkarskiej działającej przy Gminnym Klubie Sportowym Słupia Sulęczyno z Mikołajem. Wszyscy obecni na spotkaniu przez Mikołaja zostali obdarowani słodkimi upominkami.

Fotorelacja: SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

Kolejne zajęcia po przerwie świątecznej odbędą się w sobotę 13 stycznia 2018 roku zgodnie z wcześniejszym podziałem na grupy na Hali Sportowej w Sulęczynie.


GAZETKA GMINNA alt

Zapraszamy do lektury najnowszego świątecznego wydania Gazetki Gminnej „Nowinë z Gminë Sëlëczëno”.

W grudniowym numerze gazetki znajdziemy życzenia bożonarodzeniowe od Wójta Gminy Sulęczyno Bernarda Grucza,
a także informację o najważniejszych wydarzeniach z drugiej połowy bieżącego roku.

W skrócie najważniejsze tematy tego numeru to:

- Sierpniowa nawałnica w Gminie Sulęczyno

- Ostatnio realizowane inwestycje

- Zmiany zasad segregacji odpadów komunalnych

- Konkurs „Piękna Wieś”

- Jubileusze w Gminie Sulęczyno

oraz opis najważniejszych wydarzeń kulturalno – oświatowych.

Gazetkę w wersji elektronicznej można obejrzeć po kliknięciu na zdjęcie gazetki (obok)
lub pod poniższym linkiem: GAZETKA GMINNA

Ze względu na ogólnopolski strajk i opóźnienia w dostarczaniu przesyłek przez firmę kurierską dystrybucja gazetki i kalendarzy w wersji papierowej będzie miała miejsce po świętach. Za utrudnienia przepraszamy.

cdn .....

Gminny Ośrodek
Kultury w Sulęczynie

ul. Zielona Droga 1
83-320 Sulęczyno
tel 58 684 - 20 - 57
gok@gok.suleczyno.pl

Dyrektor: Zarzycki Zbigniew
dyrektor@gok.suleczyno.pl

NIP: 589-17-79-794

Regon: 192810282

Nr konta : Bank Spółdzielczy w Sierakowicach Oddział Sulęczyno
79 8324 0001 0040 9526 2000 0010

Zapraszamy na :

alt

alt

alt


GMINA SULĘCZYNO
Urząd Gminy
Sulęczyno

ul. Kaszubska 26
83-320 Sulęczyno

tel 58 685 - 63 - 63

fax 58 685 - 63 - 98

info@bip.suleczyno.pl

www.suleczyno.pl

Dyrektor: Zarzycki Zbigniew
dyrektor@goksuleczyno.gdan.pl

Ile osób na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 83 gości