czwartek października 17 , 2019
Font Size
   

alt

Gminny Ośrodek Kultury w Sulęczynie już po raz kolejny włączył się w VII edycję Europejskiego Tygodnia Sportu dla wszystkich. Akcja odbyła się na terenie miejscowości Sulęczyno, która na koniec marca 2015 roku liczyła 1484 osoby. Głównym celem tygodnia sportu jest aktywizacja ruchowa jak największej liczby obywateli a szczególnie tych, którzy systematycznie nie uprawiają sportu i rekreacji czyli organizacja różnorodnych imprez o charakterze sportowo – rekreacyjnym, tj. rajdy, wycieczki, turnieje, biegi rekreacyjne, pokazy, gry zespołowe o zabawy, rajdy Nordic Walking, festyny sportowe itd.

W 2015 roku w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu dla wszystkich na terenie Sulęczyna
odbyła się następujące wydarzenia sportowe:

- od poniedziałku do piątku tzn. od 26 maja do 1 czerwca w godzinach popołudniowych na kompleksie boisk „Orlik” w Sulęczynie odbywały się różnego rodzaju turnieje sportowe m.in. w piłkę nożną, siatkówkę czy tenisa ziemnego dla osób w różnym wieku prowadzone przez doświadczonych Animatorów sportu w których łącznie wzięło udział ok. 200 osób

- 27 i 29 maja na Hali Sportowej w Sulęczynie odbyły się zajęcia fitness – aerobik w których łącznie wzięło udział około 43 osoby zaś we wtorek 26 maja także hali sportowej odbyły się zajęcia Jogi które odbywają się u nas od kwietnia i w których wzięło udział ok. 15 osób

- 27 maja w Sulęczynie odbyły się biegi dla uczniów Zespołu Szkół w Sulęczynie, biegi odbyły w poszczególnych kategoriach wiekowych : najmłodsi pobiegli na stadionie zaś ci nieco starsi wytyczoną trasą na Ścieżce Przyrodniczo – Dydaktycznej w Sulęczynie. Łącznie w biegach wzięło udział ok. 230 uczniów.

- 28 maja na „ORLIKU” odbył się Turniej Orlika dla chłopaków 10 lat i młodszych w turnieju wzięło udział ok. 70 sportowców.

- 30 maja na „ORLIKU” odbyło się Rodzinne Granie w Pikę Nożną w którym łącznie wzięło udział ok. 80 osób.

- 31 maja przy Gminnym Ośrodku Kultury odbył się Festyn z okazji Dnia Dziecka „Święto rodziny” podczas którego prowadzone były różnego rodzaju konkursy o charakterze sportowym m.in. skakanie przez skakankę oraz konkursy prowadzone przez strażaków – łączna ilość startujących w tych konkursach to ok. 30 osób.

- SPRAWOZDANIE Z EUROPEJSKIEGO TYGODNIA SPORTU W SULĘCZYNIE -

Zdjęcia z poszczególnych wydarzeń
Europejskiego Tugodnia Sportu zamieścimy w najbliższym czasie!!



BIEGI W SULĘCZYNIE

Dnia 27 maja 2015 roku w Sulęczynie odbyły się biegi dla uczniów Zespołu Szkół w Sulęczynie w poszczególnych grupach wiekowych. Najmłodsi pobiegli na stadionie w Sulęczynie, zaś ci nieco starsi wytyczoną trasą Ścieżką Przyrodniczo - Dydaktyczną w Sulęczynie. Wyniki biegów przedstawiają się następująco:

Kategoria klas : 0” dziewczyny :

I miejsce – Natalia Wolska

II miejsce – Julia Baske

III miejsce – Maja Krefta

IV miejsce – Aleksandra Jank

V miejsce – Karolina Kama

Kategoria klas : 0” chłopcy :

I miejsce – Dominik Lehman

II miejsce – Dawid Stenka

III miejsce – Robert Domaszk

IV miejsce – Dawid Błaszkowski

V miejsce – Kacper Szulta

Kategoria klas : I SP dziewczyny : alt

I miejsce – Agnieszka Kreft

II miejsce – Wiktoria Driwa

III miejsce – Anna Kropidłowska

IV miejsce – Iza Wolska

V miejsce – Lidia Gurowska

Kategoria klas : I SP chłopcy :

I miejsce – Kamil Skierka

II miejsce – Mikołaj Jażdżewski

III miejsce – Hubert Jereczek

IV miejsce – Piotr Gawin

V miejsce – Bartek Stencel

Kategoria klas : II SP dziewczyny :

I miejsce – Karolina Wolska

II miejsce – Martyna Baske

III miejsce – Ola Cichosz

IV miejsce – Oliwia Kobiela

V miejsce – Marianna Pobłocka

Kategoria klas : II SP chłopcy : alt

I miejsce – Jan Błaszkowski

II miejsce – Krystian Trzebiatowski

III miejsce – Kacper Niklas

IV miejsce – Oskar Itrych

V miejsce – Paweł Szulist

Kategoria klas : III SP dziewczyny :

I miejsce – Martyna Wolska, Patrycja Treder

II miejsce – Oliwia Cyman

III miejsce – Karolina Kamińska

IV miejsce – Weronika Falkowska

Kategoria klas : III SP chłopcy :

I miejsce – Patryk Żeleźnik

II miejsce – Mikołaj Gawin

III miejsce – Krystian Kiedrowski

IV miejsce – Kacper Wichert

V miejsce – Dawid Borowicz

Kategoria klas : IV SP dziewczyny :

I miejsce – Katarzyna Stencel

II miejsce – Daria Stencel

III miejsce – Kinga Węsierska

IV miejsce – Kornelia Szulist

Kategoria klas : IV SP chłopcy : alt

I miejsce – Ksawery Gański

II miejsce – Szczepan Gurowski

III miejsce – Leszek Kunkel

Kategoria klas : V SP dziewczyny :

I miejsce – Dominika Gawin

II miejsce – Julia Jereczek

III miejsce – Weronika Gawin 

Kategoria klas : V SP chłopcy :

I miejsce – Krzysztof Bladowski

II miejsce – Sebastian Stencel

III miejsce – Paweł Treder

Kategoria klas : VI SP dziewczyny :

I miejsce – Julia Domaszk

II miejsce – Wioleta Bronk

III miejsce – Michalina Smentoch

Kategoria klas : VI SP chłopcy :

I miejsce – Bartosz Kunkel

II miejsce – Marcin Jeliński

III miejsce – Krystian Węsierski

Kategoria klas : I Gimn. dziewczyny : alt

I miejsce – Wiktoria Głodowska

II miejsce – Krystyna Lewna

III miejsce – Aleksandra Wenta

Kategoria klas : I Gimn. chłopcy :

I miejsce – Andrzej Browarczyk

II miejsce – Filip Orlikowski

III miejsce – Marcin Choszcz

Kategoria klas : II Gimn. dziewczyny :

I miejsce – Roksana Cyman

II miejsce – Wiktoria Domaszk

III miejsce – Honorata Gostkowska

Kategoria klas : II Gimn. chłopcy :

I miejsce – Sebastian Malotka – Trzebiatowski

II miejsce – Dominik Łącki

III miejsce – Mariusz Bronk

Kategoria klas : III Gimn. dziewczyny :

I miejsce – Weronika Głodowska

II miejsce – Martyna Itrych

III miejsce – Martyna Cyman

Kategoria klas : III Gimn. chłopcy :

I miejsce – Karol Węsierski

II miejsce – Przemysław Gostkowski

III miejsce – Damian Zarach

Fotorelacja z BIEGÓW W SULĘCZYNIE


GIMNAZJADA W PIŁKE NOŻNĄ DZIEWCZĄT

alt

Dnia 29 maja 2015 roku na „ORLIKU” w Sulęczynie odbyła się Powiatowa Gimnazjada dziewcząt w piłkę nożną. W rozgrywkach wzięły udział cztery drużyny gimnazjalistów z terenu Powiatu Kartuskiego.

Wyniki poszczególnych rozgrywek:

DRUŻYNA

1

2

3

4

PUNKTY

GORĘCZYNO

-

0:2

1:3

0:1

0

SULĘCZYNO

2:0

-

2:1

0:1

6

ŻUKOWO

3:1

1:2

-

1:1

4

KAMIENICA SZLACHECKA

1:0

1:0

1:1

-

7

KLASYFIKACJA KOŃCOWA ROZGRYWEK:

I miejsce – Gimnazjum w Kamienicy Szlacheckiej

II miejsce – Gimnazjum w Sulęczynie

III miejsce – Gimnazjum nr 2 w Żukowie

IV miejsce – Gimnazjum w Żukowie

Fotorelacja: GIMNAZADA DZIEWCZĄT


OSIEDLOWE ROZGRYWKI 

W sobotę 30 maja na boisku piłkarskim „ORLIK” w Sulęczynie odbyły się mini rozgrywki w piłkę nożną, które poprowadzili animatorzy sportu na orliku Krzysztof Baske i Grzegorz Stefański. W rozgrywkach wzięli udział następujące drużyny z Sulęczyna: Krąg, Łąckowo i Trzeciaki. Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym” w czasie 2 x 15 minut. Wyniki poszczególnych rozgrywek:

DRUŻYNA

1

2

3

PUNKTY

BRAMKI

MIEJSCE

ŁĄCKOWO

-

4:1

2:1

6

6-2 (+4)

I

TRZECIAKI

1:4

-

4:4

1

5-8 (-3)

III

KRĄG

1:2

4:4

-

1

5-6 (-1)

II

KLASYFIKACJA KOŃCOWA ROZGRYWEK:

I miejsce – ŁĄCKOWO

II miejsce – TRZECIAKI

III miejsce - KRĄG



KALENDARZ PLANOWANYCH IMPREZ SPORTOWYCH
W SULĘCZYNIE

26 maj (wtorek):

Zajęcia JOGI dla osób w każdym wieku
- godz. 19:00 - Hala Sportowa w Sulęczynie alt

Turnieje w ramach zajęć Animatorów na Kompleksie Boisk "ORLIK" :
- piłka ręczna - 17:00 - 19:00
- tenis (chłopcy - wiek ponadgimnazjalny)- 19:00 - 21:00
- piłka nożna - 19:00 - 21:00

27 maj (środa):

Zajęcia FITNESS - AEROBIK dla osób w każdym wieku - godz. 19:30 - Hala Sportowa w Sulęczynie

Turnieje w ramach zajęć Animatorów na Kompleksie Boisk "ORLIK" : alt
- piłka nożna - 15:00 - 17:00
- tenis ziemny (SP)- 15:00 - 17:00
- tenis ziemny (dorośli) - 17:00 - 19:00
- piłka nożna dorośli - 19:00 - 21:00

BIEGI dla uczniów Zespołu Szkół w Sulęczynie w kategoriach:
przedszkolaki, klasy I-III szkół podstawowych - Stadion Sportowy w Sulęczynie

BIEGI dla uczniów Zespołu Szkół w Sulęczynie w kategoriach:
klasy IV - VI szkół podstawowych i klasy I - III gimnazjum  - wytyczona trasa na ścieżce przyrodniczo - dydaktycznej w Sulęczynie

28 maj (czwartek):

Turnieje w ramach zajęć Animatorów na Kompleksie Boisk "ORLIK" : alt
- siatkówka (SP) - 15:00 - 17:00
- siatkówka (Gimnazjum)- 17:00 - 19:00
- piłka nożna - 17:00 - 19:00

Turniej ORLIKA chłopców 10 lat i młodszych
- 9:30 - 13:00

29 maj (piątek):

Zajęcia FITNESS - AEROBIK dla osób w każdym wieku - godz. 19:30 - Hala Sportowa w Sulęczynie

Turnieje w ramach zajęć Animatorów na Kompleksie Boisk "ORLIK" :
- piłka nożna (SP) - 15:00 - 17:00
- piłka nożna (Gimnazjum)- 17:00 - 19:00
- piłka nożna (dorośli) - 19:00 - 21:00

30 maj (sobota):

Rodzinne granie w piłkę nożną na "ORLIKU" w Sulęczyniealt

31 maj (niedziela): 

Festyn z okazji Dnia Dziecka "Święto Rodziny" z elementami sportowymi
- od godz. 15:30 do ok. 19:00 na scenie plenerowej Gminnego Ośrodka Kultury w Sulęczynie

1 czerwca (poniedziałek):

Turnieje w ramach zajęć Animatorów na Kompleksie Boisk "ORLIK" :
- piłka nożna (chłopcy - wiek ponadgimnazjalny) - 19:00 - 21:00

Zgłoszenie Sulęczyna do VII Europejskiego Tygodnia Sportu dla wszystkich

alt

Gminny Ośrodek
Kultury w Sulęczynie

ul. Zielona Droga 1
83-320 Sulęczyno
tel 58 684 - 20 - 57
gok@goksuleczyno.gdan.pl

Dyrektor: Zarzycki Zbigniew
dyrektor@goksuleczyno.gdan.pl

NIP: 589-17-79-794

Regon: 192810282

Nr konta : Bank Spółdzielczy w Sierakowicach Oddział Sulęczyno
79 8324 0001 0040 9526 2000 0010

Zapraszamy na :

alt

alt

alt


GMINA SULĘCZYNO
Urząd Gminy
Sulęczyno

ul. Kaszubska 26
83-320 Sulęczyno

tel 58 685 - 63 - 63

fax 58 685 - 63 - 98

info@bip.suleczyno.pl

www.suleczyno.pl

Dyrektor: Zarzycki Zbigniew
dyrektor@goksuleczyno.gdan.pl

Ile osób na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 46 gości