wtorek sierpnia 16 , 2022
Font Size
   

alt

„KLUB SENIORA”
DZIAŁAJĄCY POD PATRONATEM
GMINNEGO OŚRODKA KULTURY W SULĘCZYNIE
.

Zapraszamy chętne osoby – Mieszkańców gminy Sulęczyno oraz odwiedzających naszą gminę – na spotkania klubu seniora. Celem zajęć jest aktywizacja społeczno – kulturalna „seniorów” - osób w wieku powyżej 50 lat.

Spotkania mają charakter zajęć otwartych mających głównie na celu integracje społeczeństwa i uwzględniają potrzeby i oczekiwania uczestników. Ogólne spotkania integracyjno – informacyjne odbywają się w pierwszy poniedziałek miesiąca i mają na celu integrację osób oraz omówienie co w danym czasie miało miejsce i przedstawienie planu działań na najbliższy czas.

Na pierwszym spotkaniu organizacyjnych „Klubu Seniora” uczestnicy przedstawili swoje potrzeby i oczekiwania dot. zajęć w których chcieliby uczestniczyć. I tak zaproponowali następujące działania: zajęcia komputerowe, gastronomiczne, z nauki języka angielskiego, artystyczne, fitness – joga, wyjazdy na basen do teatru czy prelekcję dot. zdrowia.  


Bieżące informacje .....


ZABAWA KARNAWAŁOWA

alt

W czwartkowe przedpołudnie w Ośrodku Szkoleniowo – Rehabilitacyjnym „Mausz” odbyło się spotkanie seniorów, które wzbogacone było w element zabawy karnawałowej. Podczas spotkania miało miejsce również podsumowanie projektu realizowanego przez w/w ośrodek w partnerstwie Gminy Sulęczyno pt. „Dobre Geny” a także zakończenie pierwszego etapu projektu „Trójgminni Nestorzy”. Podczas czwartkowego spotkania grupa podziękowała instruktorom za organizację zajęć w minionym roku po czym w rytm muzyki spędziła „tłustoczwartkowe” karnawałowe przedpołudnie.

Fotorelacja: ZABAWAKARNAWAOWA – MAUSZ


KURS KOMPUTEROWY 

alt

Od początku grudnia w ośrodku kultury w Sulęczynie, a także w budynku gimnazjum w Sulęczynie odbywa się bezpłatny kurs komputerowy dla poczatkujących w ramach projektu (PO)MORZE MOŻLIWOŚCI. W projekcie uczestniczy ponad 30 osób, podzielonych na trzy grupy uczestników w różnym wieku i poziomu umiejętności. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku zgodnie z utworzonym harmonogramem.

Szkolenia prowadzone są w małych grupach dzięki czemu nauka jest przyjemna i prosta. W miłej atmosferze uczestnicy poszerzają swoją wiedzę i kwalifikację zwiększając tym samym pewność siebie. W ramach kursu oferowane są również darmowe materiały szkoleniowe.

Krótka fotorelacja: KURS KOMPUTEROWY


DZIEŃ SENIORA

alt

W czwartek 4 października 2018 roku w Ośrodku Szkoleniowo – Rehabilitacyjnym „Mausz” odbyło się coroczne spotkanie - „Dzień Seniora”. Spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą, które przewodniczył Ks. Kanonik Andrzej Karliński – Proboszcz Parafii Św. Trójcy w Sulęczynie. Po Mszy Świętej wszystkich obecnych przywitał Wójt Gminy Sulęczyno Bernard Grucza i Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Ewa Kulaszewicz. Życzyli oni wszystkim obecnym najdłuższych lat życiu w zdrowiu i spokoju. Wręczyli także kwiaty córce najstarszej mieszczanki naszej gminy oraz jubilatce, która w najbliższym czasie obchodzi urodziny. Podczas spotkania wystąpił również Zespół Teatralny z Klubu Inicjatyw Społecznych z Gdańska.

W ramach Dnia Seniora prezentowany był program projektu „Dynamiczni Seniorzy z Energią” prowadzonym przez grupę Energa i Lotos. Dzięki współorganizacji uroczystości przez powyższe podmioty wszyscy uczestnicy mogli skorzystać z szerokiej oferty badań poziomu cukru we krwi, z porad dietetyków i innych specjalistów. Seniorzy mogli zapoznać się także z techniką prawidłowego zapinania pasów w samochodzie „Zapinaj pasy po mistrzowsku”.

Organizatorami spotkania byli Wójt Gminy Sulęczyno, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sulęczynie, Gminny Ośrodek Kultury w Sulęczynie oraz Ośrodek Szkoleniowo – Rehabilitacyjny „Mausz”.

Fotorelacja : DZIEŃ SENIORA


SPOTKANIE „KLUBU SENIORA”

alt

W poniedziałkowe popołudnie 9 kwietnia odbyło się kolejne spotkanie „Klubu Seniora”, na którym zaprezentowane zostały warsztaty pielęgnacyjno-wizażowe dla pań. Oferta doskonale wpisała się w atmosferę spotkania. Przy kawie i pogawędkach dwie konsultantki kosmetyczne opowiedziały i zaprezentowały jak właściwie pielęgnować skórę dłoni i twarzy, oraz jak dobrać odpowiedni podkład. Na zakończenie seniorki skorzystały z lekkiego dziennego makijażu.


„SULĘCZYŃSKI KLUB SENIORA”

alt

"….Marzec wyjął grosik srebrny, teraz będzie mu potrzebny.
Do kwiaciarni marzec pobiegł, kupić bukiet na Dzień Kobiet…."

W dniu kobiet w Gminnym Ośrodku Kultury w Sulęczynie odbyło się uroczyste spotkanie „Sulęczyńskiego Klubu Seniora”. Aktywne seniorki przy kawie i słodkim poczęstunku zostały obdarowane kwiatkami i życzeniami od Wójta Gminy Sulęczyno Bernarda Gruczy oraz Pana Eugeniusza Grabowskiego Prezesa Stowarzyszenia Rehabilitacyjno-Sportowego Szansa – Start Gdańsk. W trakcie spotkania odbyły się występy dziewcząt z klasy III a i III b Gimnazjum w Sulęczynie. Do pokazu mody i tańca współczesnego młodzież przygotowała Pani Marta Gurowska. Niespodzianką był również przepyszny tort z okazji święta kobiet.

Fotorelacja: SPOTKANIE KLUBU SENIORA


SPOTKANIE "TŁUSTOCZWARTKOWE"

alt

W czwartek 8 lutego 2018 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Sulęczynie odbyło się comiesięczne spotkanie członków i sympatyków „Sulęczyńskiego Klubu Seniora”.
Spotkanie odbyło się w celu ustalenia najbliższych działań organizowanych w ośrodku oraz by "seniorzy" mogli w miłej atmosferze „przy pączkach” z okazji tłustego czwartku spotkać się i miło spędzić popołudnie.


WIECZÓR KARNAWAŁOWY

alt

W czwartek 1 lutego 2018 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Sulęczynie odbyło się karnawałowe spotkanie członków i sympatyków „Sulęczyńskiego Klubu Seniora”.
Wszyscy uczestnicy spotkania w karnawałowych przebraniach przy oprawie muzycznej zespołu AND-Daro z Kościerzyny miło spędzili karnawałowy wieczór. Na kolejne spotkanie Klubu Seniora zapraszamy w najbliższy czwartek tj. 8 lutego 2018 roku o godz. 15:00 w sali na parterze Gminnego Ośrodku Kultury w Sulęczynie. Serdecznie zapraszamy!

Fotorelacja: WIECZÓR KARNAWAŁOWY


SPOTKANIE ŚWIĄTECZNO - OPŁATKOWE

alt 

W środowe popołudnie 20 grudnia 2017 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Sulęczynie odbyło się spotkanie świąteczno – opłatkowe dla osób uczestniczących na zajęcia ośrodka. W spotkaniu udział wzięli m.in. dzieci i młodzież uczestniczące w zajęciach organizowanych przez ośrodek kultury, członkowie sulęczyńskiego klubu seniora a także panie z Koło Gospodyń Wiejskich z Węsior. Na spotkaniu obecny był także Wójt Gminy Sulęczyno Bernard Grucza, Dyrektor GOK Sulęczyno Zbigniew Zarzycki i Prezes ZK-P O/Sulęczyno Jan Gruchała. Spotkanie rozpoczął Wójt Gminy Sulęczyno, który powitał obecnych i złożył wszystkim świąteczne życzenia i podzielił się z obecnymi opłatkiem. W kolejnej część miały miejsce świąteczne występy m.in. uczestników zajęć nauki gry na gitarze pod dyrekcją pani Marty Gurowskiej, a także Schola Św. Anny w Sulęczynie pod dyrekcją pani Edyty Gawin. Na spotkanie zawitał także Święty Mikołaj, który poczęstował wszystkim słodkim upominkiem.

Fotorelacja: SPOTKANIE OPŁATKOWE


WYJAZDY KULTURALNE

alt

W ostatnim czasie odbyły się dwa wyjazdy kulturalno-rozrywkowe.

W dniu 27 listopada 2017 roku odbył się wyjazd do Kartuskiego Centrum Kultury na koncert - teatr piosenki Nicola Palladini w Ciao Ciao Bambina Nasze Włoskie Boskie Piosenki monogram muzyczny inspirowany życiem Marino Mariniego. Wyjazd odbył się w ramach projektu „Kultura dla seniora” realizowanego przez KGW „Mściszewiczanki”.

W dniu 28 listopada 2017 roku odbył się wyjazd na koncert „Twój Jubileusz w hołdzie Zbyszkowi Wodeckiemu”. Koncert odbył się w ramach zorganizowanych specjalnych koncertów podczas których zaproszeni artyści oddają hołd swojemu mistrzowi. Wyjazd na koncert współorganizowany był przez GKRPA.

Relację z koncertu Twój Jubileusz można znaleźć pod poniższym linkiem – Trójmiasto.pl


"DZIEŃ SENIORA"

alt

W czwartek 26 października 2017 roku na Sali Ośrodka Szkoleniowo – Rehabilitacyjnego „Mausz” odbyły się coroczne uroczystości „Dnia Seniora”. Spotkanie rozpoczęto Mszą Świętą, której przewodniczył Ks. Kanonik Andrzej Karliński – Proboszcz Parafii Św. Trójcy w Sulęczynie przy współudziale Ks. Marka Labudda – Proboszcza Parafii pw. NMP w Mściszewicach. Następnie wszystkich obecnych przywitali Wójt Gminy Sulęczyno Bernard Grucza, Przewodniczący Rady Gminy Sulęczyno Kazimierz Gliniecki a także Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulęczynie Ewa Kulaszewicz – życzyli oni obecnym na spotkaniu seniorom jak najdłuższych lat życia w zdrowiu, szczęściu i radości. Organizatorzy spotkania wręczyli kwiaty dwóm najstarszym osobom obecnym na spotkaniu.W części artystycznej spotkania zaprezentowali się uczniowie Szkoły Podstawowej z Podjaz ze spektaklem pt. „Zasadził dziadek rzepkę”, zaś część kabaretową przedstawiła Pani Teresa Labuda z Koła Gospodyń Wiejskich „Mściszewiczanki”. Do tańca wszystkim przygrywał zespół And-Daro z Kościerzyny.

Organizatorami spotkania byli Wójt Gminy Sulęczyno, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sulęczynie, Ośrodek Szkoleniowo – Rehabilitacyjny „Mausz” oraz Gminny Ośrodek Kultury w Sulęczynie.

Fotorelacja: DZIEŃ SENIORA


SPOTKANIE „KLUB SENIORA”- WRZESIEŃ

alt

W dniu 11 września 2017 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Sulęczynie odbyło się pierwsze po przerwie wakacyjnej spotkanie Sulęczyńskiego Klubu Seniora w których udział wzięło osiemnaście osób. Podczas spotkania rozmawiano o sprawach bieżących oraz planach na dalszą aktywną działalność. Podczas spotkania wytypowano także osobę do kontaktów w sprawach organizacyjnych koła. Ustalono także, iż kontynuowane będą wyjazdy na basen. Najbliższy wyjazd na basen odbędzie się w czwartek 14 września o godz. 9:30. (Listę osób chętnych na wyjazdy na basen prowadzi Pani Janina Gruchała) .


SPOTKANIE „KLUBU SENIORA”

W poniedziałek 5 czerwca 2017 roku odbyło się ostatnie przed wakacjami spotkanie „Klubu Seniora”. Na spotkaniu ustaliliśmy terminy czerwcowych wyjazdów na basen oraz porozmawialiśmy o bieżących sprawach tj. m.in. wyjazd z parafią do kina lub z miejscowym ZK-P na Zjazd Kaszubów do Rumii. Gośćmi spotkania byli Pani Barbara Cymerman i Pan Sławomir Matkowski z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Somoninie, którzy porozmawiali z obecnymi na spotkaniu m. in. o formach aktywnego spędzania wolnego czasu.

alt


III SPOTKANIE KOŁA KULTURY IBERYJSKIEJ

alt

W piątkowy wieczór 12 maja 2017 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Sulęczynie odbyło się trzecie spotkanie Koła Kultury Iberyjskiej. W spotkaniu wzięli udział głównie uczniowie kursu nauki języka hiszpańskiego oraz zaproszeni gości wśród których byli m. in. Wójt Gminny Sulęczyno Bernard Grucza, Prezes ZK-P Oddział Sulęczyno, członkowie Sulęczyńskiego „Klubu Seniora” oraz mieszkańcy. Podczas spotkania można było wysłuchać prezentacji regionu Hiszpanii jakim jest Andaluzja w wykonaniu Miguel’a Angel Cruzado oraz koncertu muzyki hiszpańskiej w wykonaniu gitarzysty Mikołaja Dudkiewicza. Aby poczuć się jak w Hiszpanii uczniowie zajęć wraz z Miguelem przygotowali potrawy andaluzyjskie, których wszyscy mogli spróbować. Inicjatorem spotkań koła kultury iberyjskiej oraz nauki języka hiszpańskiego w naszej miejscowości jest Pani Susana Alegre Raso.

Spotkanie zrealizowane zostało m. in. w ramach projektu "Kultura dla seniora", który realizowany jest przez Koło Gospodyń wiejskich "Mściszewiczanki" ze środków pozyskanych w konkursie dla organizacji pozarządowych organizowanym przez Gminę Sulęczyno.

Fotorelacja : III SPOTKANIE KOŁA KULT. IBERYSKIEJ


AKCJA „SADZENIA LASU”

alt

W sobotę 29 kwietnia 2017 roku Nadleśnictwo Lipusz zorganizowało akcję „Sadzimy 1000 drzew na minutę”. Sadzenie odbyło się na terenie lasów Nadleśnictwa Lipusz w Leśnictwie Zdunowice w miejscowości Kłodno. W akcji licznie udział wzięli uczniowie Gimnazjum w Mściszewicach i Sulęczynie, członkowie Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego Oddział Sulęczyno, członkowie sulęczyńskiego klubu seniora oraz mieszkańcy gminy Sulęczyno. Po krótkim instruktarzu przeprowadzonym przez miejscowych leśniczych, każdy mógł spróbować swoich sił i posadzić sosny. Można było także obejrzeć pokaz sadzenia drzewek przez maszynę. Po sadzeniu lasu posilić się można było kiełbaskami z grilla oraz drożdżówką przygotowaną przez KGW Mściszewiczanki a także ogrzać się przy ognisku. Na zakończeniu każdy mógł zabrać ze sobą sadzonki sosny czarnej, aby móc zasadzić w wybranym przez siebie miejscu.

Fotorelacja : SADZENIE LASU


PREZENTACJA FILMU 

W dniu 27 kwietnia 2017 roku w Sali Gminnego Ośrodka Kultury w Sulęczynie odbyła się prezentacja filmu pt. „Moje córki krowy” w reżyserii Kingi Dębskiej. W spotkaniu wzięli udział mieszkańcy gminy Sulęczyno. Po seansie odbyła się krótka pogadanka z udziałem pani psycholog. Udział w spotkaniu był bezpłatny. Wszystkim przybyłym dziękujemy za udane i miłe spotkanie. Na prezentacje kolejnych filmów zapraszamy już wkrótce.

alt


SPOTKANIE W GOK-u alt

W dniu 8 marca 2017 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Sulęczynie odbyło się comiesięczne spotkanie „Klubu Seniora”. Spotkanie połączone było z obchodami Dnia Kobiet. W uroczystościach wzięły udział Panie z „Sulęczyńskiego Klubu Seniora” oraz gościnnie członkinie Koła Gospodyń Wiejskich „Mściszewiczanki” ze Mściszewic. Życzenia wszystkim obecnym złożył Wójt Gminy Sulęczyno Bernard Grucza, który także rozdał wszystkim paniom po kwiatu z okazji ich święta. W miłej atmosferze, przy rozmowach upłynęło paniom środowe popołudnie. Na spotkaniu obecny był także Pan Dzielnicowy Daniel Kotłowski, który ostrzegł panie przed różnego rodzaju oszustwami, które miały miejsce w ostatnim czasie w naszym powiecie oraz rozdał wszystkim obecnym ulotki informacyjne.

Fotorelacja: DZIEŃ KOBIET


W ostatnim czasie spora grupa "seniorów" oraz mieszkańców Węsior i Sulęczyna wzięła udział w wyjaździe do Kina Remus do Kościerzyny, aby obejrzeć film pt. "Po prostu Przyjaźń".  (styczeń 2017)

alt


W ostatnim czasie członkowie Klubu Seniora mogli uczestniczyć w zajęciach informatycznych, które odbywały się w listopadzie w Kawiarence Internetowej w Sulęczynie. Kolejne zajęcia informatyczne odbędą się na przełomie stycznia i lutego 2017 roku.


alt

W dniach 17 listopada i 5 grudnia odbyły się wyjazdy seniorów na basen do Bytowa, w których udział wzięło ok. 15 osób. Wyjazdy na basen dofinansowane były ze środków Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sulęczynie. Kolejne wyjazdy na basen odbędą się najprawdopodobniej w drugiej połowie stycznia, po uzgodnieniu terminu na spotkaniu seniorów.


W dniu 21 grudnia 2016 roku członkowie "Klubu Seniora" uczestniczyli w spotkaniu świątecznym organizowanym w Gminnym Ośrodku Kultury w Sulęczynie. Relację z tego spotkania można obejrzeć pod poniższym linkiem - SPOTKANIE ŚWIĄTECZNE GOK


SPOTKANIE SENIORÓW alt

W miniony czwartek 8 listopada w sali Gminnego Ośrodka Kultury w odbyło się spotkanie „Klubu Seniora”. Przy kawie i słodkościach zostały omówione sprawy bieżące, oraz plany na dalszą działalność klubu. Przy akompaniamencie akordeonu seniorki pośpiewały znane kaszubskie i polskie piosenki.

Kilka zdjęć ze spotkania:
SPOTKANIE SENIORÓW

Podczas spotkania ustalono iż w najbliższą
środę 16 listopada o godzinie 15:00 w kawiarence internetowej w Sulęczynie odbędą się zajęcia informatyczne, które poprowadzi pan Marek Piankowski.

W czwartek 17 listopada będzie miał miejsce wyjazd na basen do Bytowa. Zbiórka przy GOK-u o godz. 10:00.

Dodatkowo wszystkich zainteresowanych zapraszamy na zajęcia artystyczno – środowiskowe prowadzone przez Panią Marlenę Stefańską w poniedziałki i środy od godz. 18:00 w sali na piętrze GOK Sulęczyno.

Serdecznie zapraszamy!


SPOTKANIE
„KLUB SENIORA”

Zapraszamy na comiesięczne spotkanie „Klubu Seniora”, które odbędzie się dnia 8 listopada 2016 roku (wtorek) o godz. 14:00 w sali na parterze Gminnego Ośrodka Kultury w Sulęczynie, przy ul. Zielona Droga 1.

Zapraszamy!


DZIEŃ SENIORA 2016

alt

Wójt Gminy wraz z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Sulęczynie zorganizował w dniu 28 września 2016 roku Dzień Seniora, w Ośrodku Szkoleniowo Rehabilitacyjnym Ostrów Mausz, w którym uczestniczyło ok. 200 osób – Seniorów naszej Gminy. Tradycyjnie spotkanie rozpoczęto uroczystą Mszą Świętą odprawioną przez proboszczów gminnych parafii z Sulęczyna i Mściszewic. Wszystkich zebranych powitali organizatorzy: Wójt Gminy Sulęczyno-Bernard Grucza, Kierownik GOPS Sulęczyno-Ewa Kulaszewicz i Przewodniczący Rady Gminy Sulęczyno- Kazimierz Gliniecki- złożyli obecnym Seniorom życzenia długich lat życia w zdrowiu, szczęściu i radości oraz pociechy z Wnuków i Prawnuków. Po uroczystym obiedzie, przy kawie i wspólnych rozmowach upłynęło seniorom środowe popołudnie. Czas obecnym umilał występ dzieci ze Szkoły Podstawowej w Borku Kamiennym pt. ,,Wywiad Radio Kaszëbë”, przygotowany przez Panią Dyrektor Teresę Hinca. Dalsza część spotkania upłynęła w atmosferze wspomnień, refleksji i zabawy inspirowanej przez Stowarzyszenie KGW ,,Mściszewiczanki”. Nie zabrakło gratulacji, życzeń, a także zabawy tanecznej przy Zespole And-Daro z Kościerzyny. Organizatorzy bardzo dziękują Wszystkim Seniorom za tak liczne przybycie na tę  uroczystość i już dziś zapraszają wszystkich za rok, bo to dla Was Kochani nasi Mieszkańcy organizujemy te spotkania, abyście się mogli spotkać razem i podzielić swoimi sprawami nawzajem. Pozdrawiamy jeszcze raz bardzo gorąco i serdecznie.

Tekst opracowany przez GOPS Sulęczyno

Fotorelacja: DZIEŃ SENIORA 2016


ZAJĘCIA KOMPUTEROWE

Od lutego do końca maja w Kawiarence Internetowej odbywały się zajęcia komputerowe  prowadzone przez pana Marka Piankowskiego, podczas których uczestnicy poznawali  podstawy działania komputera oraz poruszanie się w internecie.

ZAJĘCIA Z NAUKI JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Od kwietnia do końca maja w Gminnym Ośrodku Kultury w Sulęczynie odbywały się zajęcia z nauki języka angielskiego prowadzone przez panią Aleksandrę Pobłocką,  podczas których uczestnicy poznawali podstawowy języka angielskiego. 


SPOTKANIE KOŁA KULTURY IBERYJSKIEJ

alt

Od października 2015 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Sulęczynie odbywała się nauka języka hiszpańskiego prowadzona przez rodowitą Hiszpankę Susanę Alegre Raso na zakończenie kursu 23 czerwca w Gminnym Ośrodku Kultury w Sulęczynie odbyło się spotkanie Koła Kultury Iberyjskiej i zaproszonych gości. Wśród gości pojawił się Wójt Gminy Sulęczyno pan Bernard Grucza, radny pan Kazimierz Gawin, seniorki z Klubu Seniora, KGW Mściszewiczanki, oraz miłośnicy języka hiszpańskiego. Spotkanie rozpoczęło się od gotowania potrawy hiszpańskiej „PAELLA” przez kucharza hiszpańskiego Francisco Jose Sanchez Bernal i uczestniczki kursu hiszpańskiego. W kuchni aż wrzało, choć powiedzenie mówi „gdzie kucharek sześć, tam nie ma co jeść” potrawa długo wyczekiwana udała się znakomicie. W między gotowaniem odbyła się prezentacja Walencji miasta położonego w środkowo-wschodniej Hiszpanii, nad Morzem Śródziemnym. Miasto jest stolicą  prowincji i wspólnoty autonomicznej o tej samej nazwie. Trzecie co do wielkości miasto Hiszpanii, po Madrycie i Barcelonie, z liczbą mieszkańców wynoszącą 800 tysięcy wewnątrz centrum administracyjnego. Francisco opowiadał o klimacie, rolnictwie, uprawach i kulturze. W następnej części spotkania rozdano dyplomy dla uczestników kursu, oraz dla Klubu Seniora, KGW Mściszewiczanki i znakomitego gościa i kucharza Francisco. Około godziny 20.00 nastąpiła degustacja potraw: Śledzika w pierzynie przygotowanego przez Klub Seniora, rosołu z lanymi kluseczkami oraz Paelli. Było miło, przyjemnie i bardzo smacznie.

Fotorelacja: SPOTKANIE - HISZPAŃSKI


DZIEŃ KOBIET

alt

Dnia 8 marca 2016 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Sulęczynie odbyło się spotkanie z okazji Dnia Kobiet, w spotkaniu wzięły udział głównie panie z „klubu seniora” oraz gościnnie członkinie Koła Gospodyń Wiejskich „Mściszewiczanki”. Spotkanie upłynęło wszystkim w miłej atmosferze, śpiewając piosenki przy akompaniamencie akordeonisty.  

Fotorelacja : DZIEŃ KOBIET W SULĘCZYNIE


ZAJĘCIA SPORTOWO – REKREACYJNE

Kolejnymi zajęciami skierowanymi m. in. do osób z „Klubu seniora” były zajęcia fitness - aerobik, które odbywały się dwa razy w tygodniu na Hali Sportowej w Sulęczynie. Zajęcia prowadzone były przez panią Katarzynę Klaman.

W dalszym ciągu na Hali Sportowej w Sulęczynie w każdy wtorek i czwartek w godzinach od 19:30 do ok. 20:30 odbywają się zajęcia sportowe Zumba - Fitness  prowadzone przez panią Renatę Zalewską, na które wszytskich serdecznie zapraszamy! 

Gminny Ośrodek
Kultury w Sulęczynie

ul. Zielona Droga 1
83-320 Sulęczyno
tel 58 684 - 20 - 57
gok@gok.suleczyno.pl

Dyrektor: Zarzycki Zbigniew
dyrektor@gok.suleczyno.pl

NIP: 589-17-79-794

Regon: 192810282

Nr konta : Bank Spółdzielczy w Sierakowicach Oddział Sulęczyno
79 8324 0001 0040 9526 2000 0010

Zapraszamy na :

alt

alt

alt


GMINA SULĘCZYNO
Urząd Gminy
Sulęczyno

ul. Kaszubska 26
83-320 Sulęczyno

tel 58 685 - 63 - 63

fax 58 685 - 63 - 98

info@bip.suleczyno.pl

www.suleczyno.pl

Dyrektor: Zarzycki Zbigniew
dyrektor@goksuleczyno.gdan.pl

Ile osób na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 79 gości