poniedziałek grudnia 17 , 2018
Font Size
   

alt

Ogłaszamy nabór do Scholii Św. Anny zapraszamy chętne dzieci i młodzież, które kochają śpiew do spróbowania  swoich sił na estradzie.

Grupę prowadzi Pani Edyta Gawin, akompaniuje Mikołaj Gawin


Na próby scholi zapraszamy  w piątki o godz. 17:30
w Sali na parterze GOK Sulęczyno


Zapraszamy wszystkich chętnych!


Z życia grupy wokalnej ......WYSTĘP SCHOLI NA DOŻYNKACH
GMINNYCH W SULĘCZYNIE

Schola Św. Anny wsytępowała podczas Dożynek gminnych w Sulęczynie .....

Galeria zdjęć: DOŻYNKI GMINNE

alt

alt


FESTIWAL PIOSENKI KASZUBSKIEJ W LUZINIE

alt

Jak co roku Schola Św. Anny działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Sulęczynie pojechała na Pomorski Festiwal Piosenki Kaszubskiej „Kaszëbscze Spiewë, gdzie kolejny raz wywalczyła wysokie miejsca na podium. Konkurs odbył się 16 marca 2018 roku w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Lecha Bądkowskiego w Luzinie. Jury w składzie: Aleksandra Kucharska – Szefler, weronika Korthals, Piotr Jędrzejczak, Michał Bistroń oraz Tomasz Fopke wykonało ciężką pracę, ponieważ uczestnicy konkursu (ponad sto osób) byli znakomicie przygotowani. Schola św. Anny uzyskała następujące noty:

W kategorii II : ZESPÓŁ wyróżnienie otrzymały : Joanna Węsierska i Anna Goitowska

W kategorii III : ZESPÓŁ wyróżnienie otrzymały: Oliwia Kobiela, Zofia Hapka i Wiktoria Białk

W kategorii SOLISTA : II miejsce zajął Maciej Smentoch

W kategorii IV : ZESPÓŁ : II miejsce zajęli : Izabela Gawin, Michalina Smentoch, Agnieszka Gliniecka, Faustyna Marszałkowska, Marta Malek i Dominika Gawin.

W kategorii V: ZESPÓŁ : III miejsce zajęły : Weronika Driwa i Karolina Pela.

Wszystkim występującym znakomicie akompaniował akordeonista i uczestnik scholii Mikołaj Gawin. Laureatom serdecznie gratulujemy podium. Podziękowanie kierujemy również dla pani Edyty Gawin za przygotowanie grupy do konkursu oraz rodziców za działania organizacyjne zespołu.

Fotorelacja: KONKURS PIOSENKI KASZUBSKIEJ


KONCERT SCHOLI W MŚCISZEWICACH

alt

W minioną niedzielę 7 stycznia 2018 r. Schola Św. Anny działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Sulęczynie zaprezentowała swój świąteczny koncert w Kościele w Mściszewicach a także na spotkaniu opłatkowym ZK-P O/Sulęczyno. W najbliższym czasie odbędą się jeszcze koncert kolęd w wykonaniu scholii w Parchowie i w Sianowie.

Kilka zdjęć: KONCERT SCHOLI W MŚCISZEWICACH


alt

W ostatnim czasie Schola Świętej Anny w Sulęczynie z programem kolędowym występowała :

- podczas Spotkania Światecznego w GOK-u : FOTORELACJA

- podczas Spotkania Opłatkowego Zrzeszenia - Kaszubsko Pomorskiego O/Sulęczyno : FOTORELACJA


SCHOLA ŚW. ANNY NA KONKURSIE
PATRIOTYCZNYM W GDYNI

alt

W dniu 18 listopada 2017 roku grupa uczestników scholii Św. Anny wzięła udział w X Wojewódzkim Konkursie Pieśni Patriotycznej, który odbył się w Młodzieżowym Domu Kultury w Gdyni. W utworach patriotycznych wystąpiło 90 młodych uczestników, którzy prezentowali po jednym utworze – soliści i duety, w czerech grupach wiekowych : klasy I-III, klasy IV-VII Szkoły Podstawowej , II-III Gimnazjum i Szkoła Ponadgimnazjalna. Jury w składzie: Alicja Rumianowska – przewodnicząca, Mariusz Kreft i Marcin Spenner przyznało wyróżnienie dla Dominiki Gawin i Agnieszki Glinieckiej w kategorii duety 13-16 lat. Wszystkim uczestnikom scholii Św. Anny gratulujemy występów na wysokim poziomie wokalnym.

Fotorelacja : KONKURS PATRIOTYCZNY


CZERWCOWY WYSTĘP SCHOLI ŚW. ANNY

alt

W niedzielę 18 czerwca tego roku w Kiełpinie na placu przy parafialnej plebani odbył się IV Rodzinny Festyn Parafialny oraz II Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej „Quis ut Deus”, na którym zaprezentowała się nasza schola Św. Anny. Z pośród wszystkich występujących zespołów nasz występ został nagrodzony wyróżnieniem. W czasie festynu odbyły się również konkursy, zabawy oraz wiele atrakcji towarzyszących.

Fotorelacja: WYSTĘP W KIEŁPINIE


alt

W niedzielę 4 czerwca 2017 roku na scenie plenerowej GOK-u w Sulęczynie odbył się dziesiąty już Festyn z okazji Dnia Dziecka pn. „Święto Rodzinny”. Festyn zorganizowany został przez Parafialny Zespół CARITAS oraz Gminny Ośrodek Kultury w Sulęczynie przy wsparciu lokalnych sponsorów. Festyn rozpoczęli Ks. Kanonik Andrzej Karliński – Proboszcz Parafii Św. Trójcy w Sulęczynie oraz Bernard Grucza - Wójt Gminy Sulęczyno. Następnie miały miejsce występy lokalnych artystów a m. in.

- wystąpił Zespół Kaszubski „Motylki” pod opieką Panią Grażyny Korda i Elwiry Kreft przy akompaniamencie Pana Piotra Złoch,

- wystąpiły Przedszkolaki z Węsior oraz laureaci III Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Przedszkolnej pod opieką Pani Izy Koniecznej i Moniki Wolskiej,

- zaprezentowali się uczniowie Szkoły Podstawowej w Podjazach z przedstawieniem „Rzepka” pod opieką nauczycieli z tejże szkoły.

Podczas festynu miały także miejsce występy zespołów zgłoszonych w ramach I Przeglądu Piosenki Chrześcijańskiej. W ramach przeglądu znakomicie zaprezentowały się następujące grupy:

- „Armia Jezusa” z Kościerzyny

- „Skôrb Złoti Górë” z Brodnicy Górnej

- „CANTUS ANGELI” z Wygody Łączyńskiej

- Schola Św. Anny w Sulęczynie

Występy artystów były wspaniałe i mimo deszczowej pogody przyciągnęły dużą rzeszę widzów, głównie mieszkańców Sulęczyna. W trakcie festynu miały miejsce jeszcze konkursy organizowane przez Szkolny Oddział Caritasu, można było wziąć udział w loterii fantowej, posilić się kiełbaskami oraz domowym ciastem. Strażacy pokazywali najmłodszym jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy.

Festyn poprowadził Ks. Proboszcz Andrzej Karliński wspólnie z Agnieszką Błaszkowską pracownikiem GOK-u zaś nad nagłośnieniem czuwał Pan Andrzej Potrac.

Wszystkim sponsorom oraz osobom bezpośrednio zaangażowanym w organizację festynu serdecznie dziękujemy za pomoc.

Fotorelacja: FESTYN RODZINNY


FESTIWAL PIOSENKI KASZUBSKIEJ

alt

Sukcesem dla naszej Scholii Św. Anny zakończył się udział w XV Pomorskim Festiwalu Piosenki Kaszubskiej „Kaszëbsczé Spiéwë”, który odbył się 17 marca 2017 roku w Luzinie. Wspaniała atmosfera festiwalu dopisywała wszystkim od jury po obsługę stołówki. Zgromadzonych uczestników i zacnych gości powitał pan dyrektor Dariusz Rompca oraz wójt gminy Jarosław Wejer. Konkurs poprowadziła Przewodnicząca Rady Rodziców Szkoły Podstawowej im. Lecha Bądkowskiego w Luzinie pani Katarzyna Kankowska-Filipiak .Jury w składzie: Witosława Frankowska-przewodnicząca, Weronika Korthals, Piotr Jędrzejczak, Mieczysław Bistroń oraz Tomasz Fopke wykonało ciężką pracę, ponieważ uczestnicy konkursu byli przygotowani znakomicie. Schola Św. Anny uzyskała bardzo wysokie noty, które prezentują się następująco:

W kategorii I: solista - II miejsce Maja Gawin GOK Sulęczyno

W kategorii III:  zespół wokalno-instrumentalny: I miejsce GOK Sulęczyno
w składzie:
Oliwia Kobiela, Zofia Hapka, Mikołaj Gawin, Maciej Smentoch

W kategorii IV : zespół wokalno-instrumentalny: II miejsce GOK Sulęczyno
w składzie:
Agnieszka Gliniecka, Karolina Pela, Michalina Smentoch, Faustyna Marszałkowska, Weronika Driwa, Izabela Gawin

W kategorii V:  zespół wokalno-instrumentalny: I miejsce GOK Sulęczyno
w składzie: Dominika Gawin i Daria Baske

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy podium, podziękowanie kierujemy również dla pani Edyty Gawin i pana Marka Piankowskiego za tak świetne przygotowanie grupy do konkursu.

Wyniki festiwalu : PROTOKÓŁ Z FESTIWALU

Fotorelacja: FESTIWAL PIOSENKI


alt

W ostatnim czasie Schola Św. Anny występowała gościnnie prezentując program świątecznych kolęd m. in. na Spotkaniu opłatkowym Zrzeszenia Kaszubsko - Pomorskiego Oddział Sulęczyno (18 grudnia), spotkaniu świątecznym w Gminnym Ośrodku Kultury w Sulęczynie (21 grudnia), gościnnie u pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Sulęczynie czy w Kościele w Mściszewicach. Relacje z  występów można znaleźć pod poniższymi linkami:

- SPOTKANIE OPŁATKOWE ZK-P

- SPOTKANIE ŚWIATECZNE GOK

Poniżej zdjęcia z wystepu w Mściszewicach:

alt  alt

alt


VI POWIATOWY FESTIWAL PIOSENKI KASZUBSKIEJ

alt

W piątek 21 października 2016 roku w Zespole Kształcenia i Wychowania w Kamienicy Szlacheckiej odbył się VI Powiatowy Festiwal Piosenki Kaszubskiej „Kaszëbsczé Spiéwë ú nas”, na który pojechała Schola Św. Anny, która działa przy Gminnym Ośrodku Kultury w Sulęczynie. Konkurs rozpoczął się od godziny 9.00 w ZKiW w Kamienicy Szlacheckiej. Wszystkich zgromadzonych przywitała pani dyrektor Bernadeta Kucyk, konkurs prowadzili uczniowie ze szkoły. Jury w składzie Józef Stachnik – muzyk, Danuta Pioch – nauczyciel regionalista wiceprezes Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego oraz Maria Birr - prezes Stowarzyszenia Kaszubianki. W konkursie wzięło udział 11 solistów i 19 zespołów. Młodzi śpiewacy pokazali swoje możliwości w przeróżnym repertuarze: od klasyki pieśni ludowej po zupełnie nowe aranżacje.

Grupa Scholii Św. Anny zajęła wysokie miejsca w poszczególnych kategoriach:

KLASY IV-VI ZESPOŁY: II miejsce Schola Św. Anny GOK Sulęczyno
W składzie: Zofia Hapka, Oliwia Kobiela, Maciej Smentoch, Mikołaj Gawin

GIMNAZJUM ZESPOŁY: III miejsce Schola Św. Anny GOK Sulęczyno
W składzie: Karolina Pela, Weronika Driwa, Izabela Gawin, Agnieszka Gliniecka, Michalina Smentoch, Paula Jereczek

ZESPOŁY PONADGIMNAZJALNE: I miejsce Schola Św. Anny GOK Sulęczyno
W składzie: Daria Baske, Dominika Gawin

Uczestnikom, oraz pani Edycie Gawin i panu Markowi Piankowskiemu serdecznie gratulujemy tak wysokich miejsc na podium i dziękujemy za piękny śpiew, który rozbrzmiewał nie tylko na scenie, ale i w drodze bardzo pozytywna energia.

WYNIKI: ZESTAWIENIE WYNIKÓW

Fotorelacja GOK z konkursu : FESTIWAL PIOSENKI KASZUBSKIEJ

Fotorelację z konkursu można znaleźć
na stronie internetowej - SP KAMIENICA SZLACHECKA


DOŻYNKI GMINNO - PARAFIALNE
W BORKU KAMIENNYM

alt

W niedzielę 28 sierpnia 2016 roku odbyły się Dożynki Gminno – Parafialne Gminy Sulęczyno podczas których zaprezentowała się Schola im. Św. Anny działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Sulęczynie.

Szerszą relację z Dożynek można znaleźć pod linkiem DOŻYNKI 2016


WOJEWÓDZKI KONKURS PIEŚNI IM. JANA TREPCZYKA

alt

9 czerwca 2016 roku w Miszewie odbył się IX Wojewódzki Konkurs Pieśni im. Jana Trepczyka, na który pojechała Grupa Wokalna działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Sulęczynie. Konkurs rozpoczął się od godziny 10.00 w Ochotniczej Straży Pożarnej w Miszewie. Wszystkich zgromadzonych przywitała pani dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Trepczyka w Miszewie Dorota Richert, konkurs prowadziły nauczycielki ze Szkoły Podstawowej w Miszewie. Jury w składzie Tatiana Slowi dziennikarka i wokalistka, Eugeniusz Pryczkowski dziennikarz i literat oraz Rafał Rompca muzyk, miało ciężką pracę.

Kategorie był trzy Szkoły Podstawowej , nasza Grupa Wokalna zajęła:

I miejsce w kategorii IV –VI klasa Dominika i Mikołaj Gawin,

w kategorii II-III klasa wyróżnienie przyznano Oliwii Kobiela

Grupa Wokalna otrzymała również nagrodę specjalną im. Jana Trepczyka jaką jest statuetka.

W czasie przerwy bardzo miło było posłuchać i zobaczyć występy Dziecięcego Zespółu Pieśni i Tańca „Múlczi” z Miszewa, oraz tych odrobinę starszych chóru pod nazwą Towarzystwo Śpiewawcze im. Jana Trepczyka z Wejherowa. Dyrygentem grupy jest pani Zofia Kamińska, wnuczka Jana Trepczyka. Miło spędzony czas, świetne występy i wysoki poziom konkursu, zakończyliśmy smacznymi lodami, za które Grupa Wokalna dziękuję panu dyrektorowi GOK Zbigniewowi Zarzyckiemu. Podziękowania również dla naszego akordeonisty Marka Piankowskiego i opiekunki grupy pani Edyty Gawin. Niech rozwijają się talenty, oby tak dalej.

Fotorelacja: KONKURS PIEŚNI


FESTIWAL PIOSENKI KASZUBSKIEJ

Dnia 15 kwietnia odbył się  XIV Pomorski Festiwal Piosenki Kaszubskiej
„Kaszëbsczé Spiéwë” – Luzino 2016,
na który pojechała sulęczyńska grupa wokalna prowadzona przez panią Edytę Gawin,
a działająca przy Gminny Ośrodku Kultury w Sulęczynie.
Pełni po denerwowania, a zarazem zapału i entuzjazmu ruszyliśmy zdobywać podium konkursu. Wspaniała atmosfera festiwalu dopisywała wszystkim od jury po obsługę stołówki. Grupa istniej zaledwie dwa miesiące, a już udało się uzyskać wyróżnienia, gromkie brawa za występy i gratulacje dla pani Edyty za wspaniałe prowadzenie grupy. Nagroda GRAND PRIX otrzymało Gimnazjum Publiczne w Luzinie, zaś Puchar Trepczyka otrzymała Aleksandra Pilarska SP w Wejherowie nr 8.

Jury w składzie: Weronika Korthals – przewodniczący, Witosława Frankowska, Piotr Jędrzejczak, Mieczysław Bistroń i Tomasz Fopke przyznało następujące miejsca:

KATEGORIA I zespół wokalno – instrumentalny

I miejsce Gminne Przedszkole Publiczne Luzino

II miejsce SP Luzino

III miejsce SP w Choczewie

III miejsce Grupa zabawowa przy Bibliotece Gminnej w Luzinie „Fistaszki”

KATEGORIA II solista

I miejsce ZUZANNA KAPISZKA Zespół Szkół w Parchowie

II miejsce ALEKSANDRA HINZ SP w Luzinie

III miejsce MAJA KLAWIKOWSKA SP w Sierakowicach

Wyróżnienie OLIWIA KOBIELA Gminny Ośrodek Kultury w Sulęczynie

KATEGORIA II zespół wokalno – instrumentalny

II miejsce SP w Luzinie

III miejsce SP im. Józefa Wybickiego w Jastarni

KATEGORIA III solista

I miejsce ALEKSANDRA PILARSKA   SP nr 8 w Wejherowie

II miejsce KAROLINA MIOTK    SP w Mojuszu

III miejsce WERONIKA KORCZYŃSKA ZKiW Brodnica Górna

III miejsce MACIEJ KLASS SP w Luzinie

wyróżnienie - OLIWIA OKUNIEWSKA SP im.F.Tredera w Borzestowie

wyróżnienie - ZOFIA PAŁASZ Samorządowa Szkoła Podstawowa w Orlu

KATEGORIA III zespół wokalno – instrumentalny

I miejsce ZKiW w Brodnicy Górnej

II miejsce SP im. Józefa Wybickiego w Jastarni

III miejsce Gminny Ośrodek Kultury w Sulęczynie

III miejsce SP w Luzinie

KATEGORIA IV solista

I miejsce NATALIA MACHOLL ZKiW w Kamienicy Szlacheckiej

II miejsce KAROLINA NACZK   Zespół Szkół w Kiełpinie

III miejsce ZUZANNA BOJKE Gimnazjum Publiczne w Luzinie                              

Wyróżnienie JULIA LAS Zespół Szkół w Parchowie

KATEGORIA IV zespół wokalno – instrumentalny

I miejsce Gimnazjum Publiczne w Luzinie

II miejsce Gimnazjum w Miechucinie

III miejsce Zespół Szkół w Parchowie

KATEGORIA V solista

I miejsce MARCELINA SZROEDER Zespół Szkół w Parchowie

II miejsce KAMILA SYCHTA Gminny Ośrodek Kultury w Sierakowicach

III miejsce BEATA BACH Zespół Szkół Technicznych w Kartuzach

KATEGORIA V zespół wokalno – instrumentalny

I miejsce Kartuskie Centrum Kultury w Kartuzach

II miejsce I Liceum Ogólnokształcące w Wejherowie

III miejsce ZSZ iO w Kartuzach

Wyróżnienie Gminny Ośrodek Kultury w Sulęczynie


FOTORELACJA Z KONKURSU


alt

alt

alt


Gminny Ośrodek
Kultury w Sulęczynie

ul. Zielona Droga 1
83-320 Sulęczyno
tel 58 684 - 20 - 57
gok@goksuleczyno.gdan.pl

Dyrektor: Zarzycki Zbigniew
dyrektor@goksuleczyno.gdan.pl

NIP: 589-17-79-794

Regon: 192810282

Nr konta : Bank Spółdzielczy w Sierakowicach Oddział Sulęczyno
79 8324 0001 0040 9526 2000 0010

Zapraszamy na :

alt

alt

alt


GMINA SULĘCZYNO
Urząd Gminy
Sulęczyno

ul. Kaszubska 26
83-320 Sulęczyno

tel 58 685 - 63 - 63

fax 58 685 - 63 - 98

info@bip.suleczyno.pl

www.suleczyno.pl

Dyrektor: Zarzycki Zbigniew
dyrektor@goksuleczyno.gdan.pl

Ile osób na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 61 gości