wtorek sierpnia 16 , 2022
Font Size
   

W okresie ferii zimowych i letnich wakacji w ośrodku kultury odbywają się zajęcia, poniżej przedstawiamy relację z w/w zajęć w poszczególnych latach .....

rok 2020 

FERIE ZIMOWE W GOK-U

alt

W dniach od 13 do 17 stycznia 2020 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Sulęczynie odbywają się zajęcia feryjne. W poniedziałek 13 stycznia pierwszego dnia zajęć odbyły się zajęcia zapoznawcze oraz różnego rodzaju gry i z zabawy, a także zajęcia artystyczne. Uczestnicy zajęć m.in. przedstawiali się sobie nawzajem, w grupach rysowali swoje cechy wspólne a potem je przedstawiali, wykonywali łyżwy z papieru, rzucali się papierowymi „śnieżkami”, a także lepili bałwana z papieru.

Fotorelacja: PIERWSZY DZIEŃ ZAJĘĆ (13.01.2020 r.)

alt

Drugiego dnia zajęć w GOK-u tj. we wtorek 14 stycznia w ramach zajęć feryjnych na hali sportowej odbył się spektakl teatralnych opowiadający o przygodach Pippi Skarpetki. Następnie grupa dzieci biorących udział w zajęciach udała się do ośrodka kultury, gdzie miała miejsca zabawa „zgadnij co to?”, zajęcia artystyczne podczas, których wszyscy wykonywali laurki dla babci i dziadka, zaś na koniec wszyscy zjedli kiełbaski z ogniska.

Spektakle teatralne w wykonaniu Studia Teatralnego KRAK-ART. odbyły się również w szkołach w Podjazach, Węsiorach i Mściszewicach.

Fotorelacja: DRUGI DZIEŃ ZAJĘĆ (14.01.2020 r.)

alt

Trzeciego dnia zajęć w GOK-u w środę 15 stycznia grupa uczestniczących w zajęciach miała miejsce zabawa karnawałowa podczas której miały miejsce różnego rodzaje konkursy karnawałowe, tańce i wspólna zabawa a także wykonywanie różnego rodzaju prac artystyczno – plastycznych.

Fotorelacja: TRZECI DZIEŃ ZAJĘC (15.01.2020 r.)

alt

Czwartego dnia zajęć w GOK-u w czwartek 16 stycznia grupa wzięła udział w wyjeździe do Hotelu Kiston na kręgle, gdzie była wspaniała zabawa podczas gry w kręgle, a także w bilard.

Fotorelacja: CZWARTY DZIEŃ ZAJĘĆ (16.01.2020 r. )

alt

Piątego dnia zajęć w GOK-u tj. w piątek 17 stycznia osoby biorące udział zajęciach, a także osoby zapisane łącznie ok. 60 osób wzięło udział w wyjeździe do Kina Remus w Kościerzynie. Wszyscy z zapartym tchem obserwowali przygody Doktora Dolittle, zabawnego człowieka, potrafiącego rozmawiać ze zwierzętami. Po przyjeździe do Sulęczyna miało miejsce podsumowanie tegorocznych zajęć odbywających się w ośrodku kultury.

Fotorelacja: PIĄTY DZIEŃ ZAJĘĆ (17.01.2020 r.)


rok 2019

- FERIE ZIMOWE -

alt

W dniach od 11 do 15 lutego 2019 roku odbywają się zajęcia feryjne w Gminnym Ośrodku Kultury w Sulęczynie. Podczas pierwszego dnia zajęć grupa uczestniczyła w zajęciach zapoznawczych przez zabawę, a także odbyły się zajęcia artystyczne poprowadzone przez Panią Sylwię Birr, podczas których uczestnicy uczyli się niezwykle trudnej techniki malowania na szkle. Na zakończenie zajęć odbyło się spotkanie z Panem Danielem Kotłowskim – dzielnicowym Posterunku Policji w Sulęczynie.

Fotorelacja: PIERWSZY DZIEŃ ZAJĘĆ

alt

Drugiego dnia zajęć odbyła część artystycznych i zabawa w kalambury po czym wszyscy zjedli kiełbaski z grilla. Następnie wzięli udział w niezwykle wyczerpujących zajęciach pokazowych karate – shotokan na Hali Sportowej w Sulęczynie, gdzie mieli okazję poznać różne formy rozgrzewki przed trenowaniem sztuk walki. Następnie mogli zobaczyć układy w wykonaniu uczniów - Klubu Karate Shotokan z Lęborka.

Fotorelacja: DRUGI DZIEŃ ZAJĘĆ

Fotorelacja: POKAZ KARATE / SHOTOKAN

alt

Trzeciego dnia zajęć feryjnych w GOK-u grupa pojechała do „Koszałkowa”, gdzie wszyscy mogli zjeżdżać na „oponach” tzw. Snowtubbing na specjalnie przygotowanych trasach.

Fotorelacja: TRZECI DZIEŃ ZAJĘĆ

alt

Czwartego dnia zajęć grupa w ramach zajęć feryjnych w GOK-u pojechała na kręgle do Kistonu. Dodatkowo w Gminnym Ośrodku Kultury w Sulęczynie, Szkole Podstawowej w Podjazach, Szkole Podstawowej w Węsiorach i Zespole Szkół w Mściszewicach odbyły się spektakle teatralne pt. "Lodowa Kraina" w wykonaniu Studia Teatralnego "KRAK-ART.

Fotorelacja: CZWARTY DZIEŃ ZAJĘĆ

SPEKTAKLE TEATRALNE:       PODJAZY     /     WĘSIORY   

alt

W piątek - 15 lutego 2019 roku około sześćdziesięcioosobowa grupa wzięła udział w wyjeździe zorganizowanym do Kina Remus w Kościerzynie na film pt. "Chłopiec z burzy".

Ferie zimowe zostały zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Sulęczynie przy finansowym współudziale Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i przy pomocy wolontariuszy Karoliny Pela i Kamila Kujda. 


ZAJĘCIA WAKACYJNE W GOK-U
(dzień pierwszy i drugi zajęć)

alt

Witajcie wakacje, witajcie zajęcia wakacyjne tak dwudziestoosobowa grupa 24 czerwca rozpoczęła zajęcia wakacyjne organizowane przez ośrodek.

Zapoznanie przez zabawę, rysowanie swojego plakatu, który przedstawiał uczestnika z rodziną, najlepszą zabawę, ulubiony sposób spędzania czasu oraz marzenie. W dalszej części trochę experymentów z balonami, oraz klejenie piniaty, a na zakończenie rzut do tarczy balonami z wodą. Dobrą zabawą zakończyliśmy nasze pierwsze z dziesięciu spotkań.

Kalambury, zabawa w zgadywanki i wspaniali goście zawitali na nasze drugie zajęcia wakacyjne w ośrodku kultury. Pani Kasia przesympatyczna weterynarz z pobliskiego Parchowa opowiedziała o swojej dziesięcioletniej pracy weterynarza, zamiłowaniu do zwierząt i odpowiedzialności za swoje pupile. Dzieci miały możliwość obejrzeć niektóry sprzęt potrzebny do ratowania zdrowia i życia. Ku naszemu zaskoczeniu w czasie zajęć pojawił się również pan Piotr redaktor z Radia Kaszebe, który nagrał krótki wywiad z dziećmi oraz z panią Kasią. Na zakończenie odbył się pokaz umiejętności dwóch piesków, jeden był naszej pani weterynarz wabił się Prezes, a drugi pana Tomka o imieniu Didi. Prezes i Didi suczka, która jest psem policyjnym, zaprezentowali nam swoje fantastyczne umiejętność. Znajdowali po zapachu podejrzane skrzynki, turlali się, czołgali i wiele innych. Pan Tomek również tłumaczył dzieciom jak powinni się zachować jak groźny pies nas zaatakuję. Dziękujemy za poprowadzenie interesujących i przydatnych w codziennym życiu zajęć.

Fotorelacja: ZAJĘCIA WAKACYJNE (24 i 25.06.2019 r.)


ZAJĘCIA WAKACYJNE W GOK-U
(dzień trzeci zajęć)

alt

Trzeci dzień zajęć spędziliśmy w GWARDII KASZUBSKIEJ w Stężycy na warsztacie  survivalowym. Dzieci miały możliwość zapoznania się z zasadami jak przetrwać w lesie, zbudowali własne obozowisko z szałasem jedno i dwu spadzistym. Dowiedziały się jak zrobić materac z trawy, oraz jak zdobywać pożywienie i wodę w lesie, jak również jak rozpalić ognisko.

Fotorelacja:ZAJĘCIA WAKACYJNE (27.06.2019 r.)


ZAJĘCIA WAKACYJNE W GOK-U
(dzień czwarty zajęć)

alt

Czwartego dnia zajęć tj. 2 lipca grupa osób biorących udział w zajęciach wakacyjnych odwiedziła nowopowstający obiekt jakim jest Hotel „Leśny Dwór” w Sulęczynie. Dzieci miały możliwość zobaczyć sale balowe, restauracje czy basen. Potem przeszli się po ogrodzie obiektu i wrócili do ośrodka kultury na zajęcia artystyczne by dokończyć rozpoczęte wcześniej piniaty.

Fotorelacja: ZAJĘCIA WAKACYJNE (2 lipiec)


ZAJĘCIA WAKACYJNE W GOK-U
(dzień piąty zajęć)

alt

Kolejnego dnia zajęć wakacyjnych dzieci wykonały portrety swoich idoli. Bardzo różnorodne  zainteresowania sprawił, że na kartkach pojawiły się wokalistki i wokaliści,  sportowcy i piłkarze, strażacy, rodzeństwo oraz rodzice. W drugiej części naszego spotkania odwiedził nas pan Michał Woźniak, który na co dzień jest nauczycielem wychowania fizycznego oraz trenerem piłki nożnej, natomiast jego pasją są góry i wspinaczki górskie. Pan Michał opowiedział naszej grupie o swoich wyprawach w góry, zaprezentował sprzęt pomocny w spinaczkach oraz  pokazał kilka filmików z wypraw. Panu Michałowi dziękujemy za poświęcony nam czas oraz ciekawe opowieści o swoich przygodach w górach.

Fotorelacja: ZAJĘCIA WAKACYJNE (3 lipiec)


ZAJĘCIA WAKACYJNE W GOK-U
(dzień szósty zajęć)

alt

Szóstego dnia udaliśmy się do  „ Koszałkowa”, gdzie czekały na nas atrakcje w Parku Baśni i Legend Kaszubskich w Wieżycy. Po przybyciu dzieci udały się z animatorem do tablicy, gdzie odsłuchały bajki za pomocą smartphone na interaktywnej tablicy. Po czym przeszły do sali, gdzie odbył się teatrzyk „Kolibskie Kraśnięta”. Po spektaklu, grupa samodzielnie wykonały małą marionetkę.

Fotorelacja: ZAJĘCIA WAKACYJNE (4 lipiec)


ZAJĘCIA WAKACYJNE W GOK-U
(dzień siódmy zajęć)

alt

W piątek 5 lipca udaliśmy się do remizy OSP Sulęczyno, gdzie czekał na nas pan strażak Kazimierz Gliniecki. Pan Kazik na co dzień pracuję w Państwowej Staży Pożarnej w Kartuzach na stanowisku aspiranta sztabowego dowódca zmiany. Opowiedział nam o odpowiedzialnej i trudnej  pracy strażaka, zaprezentował sprzęt jakim dysponuje jednostka oraz pokazał wozy strażackie. Na zakończenie każdy uczestnik miał możliwość lania wody przez wąż strażacki. Dziękujemy panu Kazikowi za tak urozmaicone zajęcia. Na zakończenie zajęć dzieci wykonały prace 3D. 

Fotorelacja: ZAJĘCIA WAKACYJNE (5 lipiec)


ZAJĘCIA WAKACYJNE W GOK-U
(dzień ósmy zajęć)

alt

Poniedziałek 8 lipca dzieci z zajęć wakacyjnych spędziły w Zgorzałym w Parku Rozrywki „Mini Golf na Mapie Kaszub”. Niestety pogoda była bardzo niekorzystna na grę w mini golfa (cały czas padał deszcz), dlatego dla dzieci zorganizowano zajęcia tematyczne, wejście do zagród ze zwierzętami oraz sadzenie słoneczników w donicach. Na zakończenie każdy mógł spróbować gry w mini golfa pod zadaszeniem.

Fotorelacja: ZAJĘCIA WAKACYJNE (8 lipiec)

ZAJĘCIA WAKACYJNE W GOK-U
(dziewiąty i dziesiąty dzień)

alt

W środę 10 lipca grupa osób biorących udział w zajęciach wakacyjnych oraz dodatkowe chętne osoby wzięły udział w wyjeździe do kina Remus w Kościerzynie na bajkę pt. „Agent Kot”. Była to opowieść o dzielnej Kotce Roxi, która marzy o tym, by zostać agentką i brać udział w sekretnych misjach. Pojawia się szansa, kiedy w okolicy jej domu dochodzi do zuchwałych kradzieży. Roxi wraz z przypadkowo napotkanymi przyjaciółmi psem Elvisem, osłem Eustachym, oraz z kogutem Ferdkiem wyruszają na poszukiwania złodziei.

Fotorelacja: ZAJĘCIA WAKACYJNE (10 lipiec)

alt

Ostatnią wycieczką w ramach zajęć wakacyjnych była wyprawa do Świata Labiryntów w Blizinach w czwartek 11 lipca. Na miejscu dzieci podzieliły się na trzy grupy, by móc sprawnie skorzystać z wszystkich labiryntów. Labirynty to ponadczasowa zabawa znana już od bardzo dawna, zawsze wciągała i intrygowała, była miejscem zabaw na świeżym powietrzu. Nasza zabawa odbywała się w labiryncie mgieł, słomianym, małych labiryntach edukacyjnych oraz drewnianym, gdzie przeszliśmy aż trzy trasy rozwiązując po drodze zagadki. Super wyprawa zakończyła naszą 10- cio dniowe zajęcia wakacyjne w ośrodku kultury. Dziękujemy naszym fantastycznym uczestnikom za aktywny udział we wszystkich zajęciach. Wspaniałych, słonecznych i bezpiecznych wakacji Wam kochani życzymy.

Fotorelacja: ZAJĘCIA WAKACYJNE (11 lipiec)


rok 2018

FERIE ZIMOWE W GMINIE SULĘCZYNIE

alt

W pierwszym tygodniu ferii zimowych tj. od 29 stycznia do 2 lutego odbywały się zajęcia artystyczno – plastyczne w Gminnej Bibliotece Publicznej w Sulęczynie.
Fotorelację z tych zajęć można znaleźć
na stronie internetowej BIBLIOTEKI.

W dniu 5 lutego zaczęły się zajęcia feryjne w Gminnym Ośrodku Kultury w Sulęczynie.
Podczas pierwszego spotkania w ramach zajęć, prawie trzydziesto osobowa grupa dzieci wzięła udział w zajęciach artystyczno – zapoznawczych w ramach których uczestnicy wykonali własnoręcznie karykaturę w różnych technikach artystycznych oraz wymyślili, narysowali a potem przedstawili komiks.

Fotorelacja : PIERWSZY DZEŃ ZAJĘĆ W GOK-U

alt

Drugiego dnia zajęć feryjnych w GOK-u grupa osób wzięła udział w zajęciach artystycznych poprowadzonych przez Panią Martę Gurowską, podczas których uczestnicy wykonywali różne postacie z masy solnej. W kolejne części zajęć odwiedził nas perkusista Adam Czerwiński, który przekazał wszystkim tajniki gry na perkusji. Każdy z obecnych mógł spróbować swoich sił i zagrać na tym instrumencie. Podczas wtorkowych zajęć odwiedził nas również Pan Bernard Grucza Wójt Gminy Sulęczyno, który poczęstował wszystkich słodyczami.

Fotorelacja: DRUGI DZIEŃ ZAJĘĆ W GOK-U

alt

W trzeci dzień zajęć feryjnych w GOK-u grupa osób pojechała do „Koszałkowo”, gdzie wszyscy mogli zjeżdżać na oponach po specjalnie do tego przygotowanych torach. Następnie wróciliśmy na plac przy GOK-u, gdzie można było ogrzać się przy ognisku, usmażyć i zjeść kiełbaski oraz napić się ciepłej herbaty.

Fotorelacja: TRZECI DZIEŃ ZAJĘĆ W GOK-U

alt

W czwarty dzień zajęć feryjnych w GOK-u można było obejrzeć spektakl teatralny w wykonaniu artystów Studia Teatralnego KRAK-ART z Krakowa. Aktorzy opowiedzieli historie Wilka i Zająca. Następnie miały miejsce zajęcia podczas których uczestnicy wspólnie zrobili a potem zjedli ciasteczka owsiane w międzyczasie wykonywali pacynki oraz grali w gry planszowe. W czwartek odbyły się także przedstawienia teatralne w Podjazach pt. „Wilk i Zając” oraz w Węsiorach i Mściszewicach pt. „Stoliczku nakryj się”.

Fotorelacja: CZWARTY DZIEŃ ZAJĘĆ W GOK-u

alt

Piątego dnia zajęć feryjnych grupa osób uczestniczących w zajęciach feryjnych w GOK-u oraz z prawie wszystkimi chętnymi tj. grupa ok. 70 osób wybrała się do Kina Remus w Kościerzynie aby obejrzeć przygody Pszczółki Mai.

Fotorelacja: PIĄTY DZIEŃ ZAJĘĆ W GOK-u

Zajęcia w drugim tygodniu ferii zimowych zorganizowane zostały przez pracowników Gminnego Ośrodka Kultury w Sulęczynie tj. przez Agnieszkę Błaszkowsą przy współudziale Katarzyny Stenka i Marty Gurowskiej. W pomoc przy organizacji zajęć włączyły się także wolontariuszki Izabela Gawin, Karolina Pela i Agnieszka Gliniecka za co serdecznie im dziękujemy.


ZAJĘCIA WAKACYJNE W GOK-u

alt

W poniedziałek 25 czerwca rozpoczęliśmy zajęcia wakacyjne w Gminnym Ośrodku Kultury w Sulęczynie. Na początku zajęć bardzo ważne jest by poznać swoje imiona, dowiedzieć się czegoś o rówieśnikach. Dzięki zapoznaniu przez zabawę grupa czuję się lepiej w swoim gronie. Zabawy integracyjne to nie tylko poznawanie imion , chodzi również o poszukiwanie wspólnych tematów, działanie w grupie.

Podczas spotkania odbyły się również kalambury oraz zajęcia plastyczne, gdzie dzieci wykonały pracę pt. ”Moje marzenie”. Na zakończenie udaliśmy się na plac zabaw.

Fotorelacja - PIERWSZY DZIEŃ ZAJĘĆ (25.06.)

alt

Drugiego dnia zajęć odbyła się „Letnia Akademia Robotyki” . Dwudziestodwuosobowa grupa dzieci miała możliwość zbudować przy instrukcji robota z klocków lego, a następnie wprowadzić go w ruch. Po zbudowaniu robotów każda drużyna nazwała swojego bohatera, by następnie wystawić go w turnieju. Roboty nazywały się następująco: Megamoc, Superbot, Francuz, Tafi, Rajder, Bob Goblin, Gracjan, Siłacz, Robot. Wygrywały najsilniejsze roboty. Super zabawa, dzieci zadowolone.

Kolejne zajęcia z Letniej Akademii Robotyki odbędą się w dniach 6-10.08.2018 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Sulęczynie. Zapisy pod nr telefonu 668-258-003. Zajęcia będą płatne a więcej informacji na plakacie po lewej stronie.

Fotorelacja - DRUGI DZIEŃ ZAJĘĆ (26.06)

alt

W środę spędziliśmy dzień w Ośrodku Szkoleniowo-Rehabilitacyjnym „Mausz” W pierwszej części programu odbyły się przejażdżki konne, w których każde dziecko miało możliwość jazdy konnej. Jak wiadomo, jazda konna korzystnie wpływa na ciało, kształtuje sylwetkę, stymuluje mięśnie, likwiduje stres i napięcia. Dzieci zaczęły swoją przygodę z jeździectwem ze Szkółką Jeździecką Afra. W drugiej części programu udaliśmy się na plac zabaw, oraz na ognisko i pieczone kiełbaski. Tradycyjnie na zakończenie część grupy zagrała w piłkę, ale w nieco innych warunkach jak zawsze, na boisku plażowej piłki nożnej. Natomiast druga grupa pomoczyła nogi w jeziorze Mausz.

Fotorelacja: TRZECI DZIEŃ ZAJĘĆ (27.06.)

alt

Hola Cómo te IIamos? Me IIamo……

Tak Susana Alegre Raso rozpoczęła Mini Kurs języka hiszpańskiego podczas czwartego spotkania wakacyjnego. Dialogi, śpiew i taniec czyli nauka przez zabawę . Można było usłyszeć jak pięknie brzmią imiona dzieci w języku hiszpańskim i tak: Kacper- Gaspar, Dominik-Domingo, Aleksandra-Alejandra, Agnieszka-Inés, Michał-Miguel, Ksawery-Javier, Zuzanna-Susana, Mateusz-Mateo.

Druga część spotkania to słodkości, dzieci wykonały sałatkę owocową oraz wspólnie przyrządziliśmy gofry. Z buziami od bitej śmietany zakończyliśmy czwartkowe zajęcia.

Fotorelacja: CZWARTY DZIEŃ ZAJĘĆ (28.06.)

alt

W piątek 29 czerwca grupą ponad sześćdziesiąt osób pojechaliśmy do kina Remus w Kościerzynie na bajkę pt. „Uprowadzona Księżniczka”.

Fotorelacja: PIĄTY DZIEŃ ZAJĘĆ (29.06.)

alt

Dzięki panu iluzjoniście dzieci doświadczyły niezapomnianych wrażeń. Jak gołąbki zamieniają się w króliczka? Czemu za uszami pojawiają się pieniądze? Dlaczego kolorowe chustki zmieniają się w piłki? Takie pytania przychodziły do głowy dzieciom. Świetną zabawę zakończyliśmy brawami dla artysty.

Podczas dalszych zajęć wypełniliśmy kartkę pt. ”Jestem Wyjątkowy” oraz rysowaliśmy swoje portrety.

Czas na konkurencje sportowe. Powstały dwie drużyny: dziewcząt i chłopców, które zmagały się z konkurencjami sportowymi takimi jak: bieg po buty, skok na jednej nodze, z piłeczkami do ping-ponga, bieg z melonem i miotłą, oraz przekładanie sznurka. Zwycięską drużyną okazała się drużyna dziewcząt, która wygrała 3:2 z drużyną chłopców. Wesoła zabawa.

Fotorelacja: SZÓSTY DZIEŃ ZAJĘĆ (02.07)

alt

Siódmy dzień zajęć rozpoczęliśmy przedstawieniem teatralnym pt. ”Smok Wawelski”, które zaprezentowało Studio Teatralne „KRAK-ART” z Krakowa. Po przedstawieniu dzieci wzięły udział w dwóch konkurencjach, łowienie jabłek z wody oraz im więcej piegów mam tym wygrywam…

Po krótkiej przerwie rozpoczęliśmy poszukiwanie i odgadywanie zagadek. Na zakończenie lody i plac zabaw.

Fotorelacja: SIÓDMY DZIEŃ ZAJĘĆ (03.07)

alt

Ostatniego dnia zajęć udaliśmy się do Ośrodka „Koszałkowo” w   Wieżycy, gdzie czekała na nas przygoda wojskowa. Uczestnicy przeszli podstawowe szkolenie wojskowe, wcielili się w żołnierzy i otrzymali tajne rozkazy do wykonania. Po energetycznych zajęciach dzieci odpoczęły na placu zabaw. Na zakończenie obiad w Restauracji „Biały Miś” i powrót do Sulęczyna. Uczestnikom zajęć wakacyjnych dziękujemy za mile spędzony czas, do zobaczenia.  Zajęcia dobiegły końca, ale wakacje trwają, dlatego wszystkim dzieciom życzymy udanego wypoczynku, dużo słońca i radości, oraz bezpiecznych powrotów do domu.

Fotorelacja: ÓSMY DZIEŃ ZAJĘĆ (04.07)


rok 2017

FERIE W GOK-U - dzień pierwszy

alt

Pierwsze spotkanie rozpoczęliśmy od przywitania się, słodkiego poczęstunku i zajęć artystycznych z państwem Birr w czasie których dzieci miały możliwość rozbudzenia swojej wyobraźni rysując i malując witraże oraz różne pejzaże.
Prace wyszły znakomicie.
Po zajęciach artystycznych udaliśmy się do hotelu Kiston na kręgle.

Fotorelacja : FERIE GOK - I DZIEŃ


FERIE W GOK-U - drugi dzień

alt

W dniu 24 stycznia odbyła się wycieczka do Kościerzyny w czasie, której zwiedziliśmy Muzeum Akordeonu i Muzeum Kolejnictwa. Muzeum Akordeonu w Kościerzynie otwarte zostało 16 listopada 2010 roku, jako oddział Muzeum Ziemi Kościerskiej w Kościerzynie. Jest to pierwsze w Polsce muzeum akordeonu i instrumentów pokrewnych, którego założycielem jest Pan Paweł Nowak. Dzieci i młodzież miały możliwość miedzy innymi zapoznać się z różnymi eksponatami oraz wysłuchać ciekawych opowieści. Następnie udaliśmy się do Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie, które posiada najliczniejszą i wciąż rozrastającą się ekspozycją pojazdów szynowych w Północnej Polsce. Atrakcją była również zabytkowa hala parowozowni wraz z pomieszczeniami warsztatowymi.

Inicjatorem wyjazdu był Pan Paweł Nowak, dzięki któremu uzyskaliśmy darmowe bilety do obu muzeów, za co składamy mu serdeczne podziękowania.

Fotorelacja: FERIE GOK – II DZIEŃ


We wtorek 24 stycznia 2017 roku na terenie gminy Sulęczyno odbyły się trzy spektakle teatralne w wykonaniu Studia Teatralnego Krak – Art. z Krakowa. W Sulęczynie można było obejrzeć spektakl pt. „Złota Rybka” w Węsiorach pt. „Zaczarowany Młynek” a w Mściszewicach pt. „Królowa Śniegu”.

Fotorelacja: - spektakl Sulęczyno „Złota Rybka”

- spektakl Węsiory „Zaczarowany Młynek”

- spektakl Mściszewice "Królowa Śniegu"


FERIE W GOK-U - trzeci dzień

alt

W trzecim dniu naszych zajęć pojechaliśmy do „Koszałkowa”. Główną atrakcją były zjazdy na oponach, które przysporzyły wszystkim dużo frajdy i radości. Po zjazdach udaliśmy się do chaty, gdzie odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek, ciepłą herbatą i bułką. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do Sulęczyna.

Fotorelacja : FERIE GOK – DZIEŃ III


FERIE W GOK-U - czwarty dzień

alt

W czwartek 26 stycznia 2017 roku grupa osób biorących udział w naszych zajęciach oraz dodatkowe chętne osoby wzięły udział wyjeździe do Kina Remus do Kościerzyny. Uczestnicy wyjazdu obejrzeli film animowany pt. „Balerina”. Była to opowieść o 11 –letniej Felicji która spełniała się na tanecznym parkiecie.

Fotorelacja: FERIE GOK - DZIEŃ IV


FERIE W GOK-U - piąty dzień

alt

W piątek 27 stycznia miało miejsce zakończenie zajęć, podczas którego odbył się bal przebierańców. Miały też miejsce różnego rodzaju konkursy, podczas zabawy odwiedził nad pan Wójt Bernard Grucza. Wszyscy zjedli pyszną pizzę. Na zakończenie zajęć wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

Foorelacja: FERIE GOK - DZIEŃ PIĄTY

II TURNIEJ SZACHOWY
O TYTUŁ MISTRZA GMINY SULĘCZYNO

alt

W dniu 18 stycznia 2017 roku w Zespole Szkół w Mściszewicach odbył się II Turniej Szachowy o tytuł Mistrza Gminy Sulęczyno w kategorii młodzików, juniorów i dziewcząt. W turnieju udział wzięło udział 16 zawodników, którzy rozegrali siedem rund po piętnaście minut. Wyniki turnieju w poszczególnych kategoriach przedstawiają się następująco:

Kategoria Juniorzy :

I miejsce – Bielawa Bartłomiej

II miejsce – Karczewski Dawid

III miejsce – Las Mateusz

W tej kategorii udział wzięli także:
Żelejko Kacper, Kamiński Antoni i Klasa Jarosław.

Kategoria Młodzicy :

I miejsce – Kujda Kamil

II miejsce – Mrozewski Piotr

III miejsce – Bielawa Witold

W tej kategorii udział wzięli także:
Smentoch Maciej, Zblewski Oskar i Mielewczyk Franciszek.

Kategoria Dziewczęta :

I miejsce – Smentoch Michalina

II miejsce – Żelejko Aleksandra

III miejsce – Zelewska Aleksandra

W tej kategorii udział wzięła także:
Goitowska Anna.

Szczegółowe wyniki turnieju można znaleźć
pod poniższym linkiem : TURNIEJ SZACHOWY

Uczestnicy turnieju otrzymali statuetki, dyplomy oraz drobne upominki.
Organizatorami turnieju był Gminny Ośrodek Kultury w Sulęczynie oraz Zespół Szkół w Mściszewicach. Turniej sędziował Pan Zdzisława Pelowski.

Fotorelacja z turnieju : TURNIEJ SZACHOWY

WAKACJE W GOK-u

alt

W poniedziałek 3 lipca rozpoczęliśmy zajęcia wakacyjne w Gminnym Ośrodku Kulturyw Sulęczynie. A tym samym trzydziestu uczestników zajęć z gminy Sulęczyno rozpoczeło super przygodę. Przywitaliśmy wakacje zabawami zapoznanie przez zabawę. Utworzyły się dwie drużyny o nazwie: „Czerwone Skrzydła” i „Eksperci Od Burzy Mózgów”. Odbyła się zabawa z chustą, papierowa wojna oraz budowa i klejenie kuli pokoju z papieru. Wyśmienitą zabawę zakończyliśmy na placu zabaw oraz boisku grając w piłkę.

Fotorelacja : I DZIEŃ ZAJĘĆ

Drugiego dnia zajęć odwiedziło nas Studio Teatralne „Krak-Art” z przedstawieniem „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”, które barwnie i bardzo humorzyście przedstawiło bajkę, a tym samym zaprosili dzieci do wspólnej zabawy. W drugiej części zajęć po małej przerwie na posiłek spotkaliśmy się z Meridą – Bajeczną Animatorką, która porwała dzieci w świat różnych i bardzo ciekawych zabawy. Zajęcia z animatorką zostały sfinansowane przez sponsora – Pana Zygmunta Flis, za co składamy mu serdeczne podziękowania.

Fotorelacja : II DZIEŃ ZAJĘĆ

alt

W środę wyruszyliśmy do Koszałkowa skąd wozami drabiniastymi przejechaliśmy nad jezioro Ostrzyckie i Mini Pole Golfowe. Grupa podzieliła się na dwie podgrupy by swobodnie, na zmianę zagrać w mini golfa i popłynąć statkiem słuchając ciekawych opowieści pana sternika - przewodnika. Około godziny 13:30 wróciliśmy do GOK-u.

Fotorelacja : III DZIEŃ ZAJĘĆ

alt

Czwartego dnia zajęć udaliśmy się do Mściszewic by odwiedzić pracownie Państwa Sylwii i Czesława Birr. Dzieci zaciekawione nie typową wycieczką zadawały pytania i podziwiały rzeźby, obrazy i miejsce pracy artystów. Zajęcia zakończyliśmy zabawą na placu zabaw i pysznymi lodami.

Fotorelacja: IV DZIEŃ ZAJĘĆ

alt

Piątego dnia wybraliśmy się nieco większą grupą do Kina Remus w Kościerzynie, gdzie obejrzeliśmy przygody jednego z najsłynniejszych samochodów Zygzaka McQueena.

Fotorelacja: V DZIEŃ ZAJĘĆ

alt

W poniedziałkowy ranek udaliśmy się do Dąbrówki koło Wejherowa, gdzie zwiedziliśmy z przewodnikami Muzeum Techniki Wojskowe Gryf oraz Muzeum Saperskie „Explosive”. Muzeum Saperskie Explosive powstało w sierpniu 2010 roku w oparciu o zbiory specjalistycznej firmy saperskiej Explosive s.c. natomiast Muzeum Techniki Wojskowej „Gryf” zostało założone w kwietniu 2013 roku przez Mariana Koteckiego. W muzeum mieszczą się eksponaty związane z techniką wojskową, ze szczególnym uwzględnieniem sprzętu z okresu II wojny światowej. Dzieci najbardziej zadowolone były z szukania min na polu minowym. Wszystkie zabawy były bezpieczne i pod nadzorem instruktorów i opiekunów.

Fotorelacja: VI DZIEŃ ZAJĘĆ

alt

Pochmurna pogoda nam nie straszna i we wtorek 11 lipca ruszyliśmy na wycieczkę rowerową wokół Sulęczyna. Przejechaliśmy około 12 km z przerwami na posiłek i odpoczynek. Zmęczeni, ale zadowoleni przed godziną 13 wróciliśmy do GOK-u.

Fotorelacja: VII DZIEŃ ZAJĘĆ

alt

W środę 12 lipca odbyły się zajęcia taneczne które poprowadziła Pani Edyta Gawin. Następnie grupa udała się na kąpielisko, gdzie można było miło spędzić czas, pomoczyć nogi w jeziorze oraz posłuchać opowieści ratownika o bezpieczeństwie nad wodą.

Fotorelacja: VIII DZIEŃ ZAJĘĆ

alt

W czwartek 13 lipca odbyły się zajęcia integracyjne np. kalambury, po których grupa udała się do miejscowej OSP, aby obejrzeć sprzęt oraz posłuchać opowieści doświadczonego strażaka Kazimierza Glinieckiego.

Fotorelacja: IX DZIEŃ ZAJĘĆ

alt

W ostatnim dniu zajęć 14 lipca miał miejsce wyjazd do Centrum Sportów Walki w Kartuzach oraz Muzeum Ceramiki Kaszubskiej Neclów w Chmielnie. Po powrocie do Sulęczyna miało miejsce podsumowanie zajęć, podczas którego każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom oraz słodki upominek.

Fotorelacja: X DZIEŃ ZAJĘĆ

Zajęcia zorganizowane zostały przez pracowników GOK Sulęczyno Agnieszkę Błaszkowską i Katarzynę Stenka przy współudziale Marty Gurowskiej, Edyty Gawin i Kazimierza Glinieckiego a także wolontariuszek Agnieszki Glinieckiej i Karoliny Pela.

Zajęcia sfinansowane zostały ze środków Gminnego Ośrodka Kultury w Sulęczynie, Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Panem Andrzejem Potrac na czele oraz sponsora Pana Zygmunta Flis


rok 2016

FERIE ZIMOWE
ZAJĘCIA W GOK-u alt 

Pierwsze spotkanie feryjne odbyło się pod hasłem „zapoznanie przez zabawę”, oraz zajęcia artystyczne (filcowanie) poprowadzone przez panią Martę Gurowską. Uczestnicy wykazali się talentem, a pani Marta dawała bardzo pomocne wskazówki dla młodych artystów. Dzieci chętnie brały udział w zabawach i zajęciach artystycznych, grupa ustaliła swoją nazwę, a w czasie wyjścia na dwór utworzyli godło zbudowane z tego co znaleźli w lesie: szyszek, gałęzi, kamieni i muszelek.

alt

Można było także obejrzeć spektakl teatralny w wykonaniu Studia Teatralnego ART-RE pt. "Bazyliszek" a także pt. "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków" w Mściszewicach.

Fotorelacja :     Ferie - dzień pierwszy                  - spektakl "Bazyliszek"

alt

W drugim dniu zajęć odbyły się warsztaty artystyczne z Państwem Sylwią i Czesławem Birr, podczas których uczestnicy wykonywali drobne prace plastyczno - artystyczne oraz rzeźbili w drewnie. Część dzieci uczestniczyła także w zajęciach wokalnych prowadzonych przez Panią Edytę Gawin. Po zajęciach artystycznych wszyscy udali się na Basen do Bytowa.

Fotorelacja:     Ferie - dzień drugi

alt

Zajęcia perkusyjne odbyły się w środę i były wyczekiwane przez dzieci. Przekazana wiedza i wskazówki pana Adama Czerwińskiego zostaną wykorzystane przez rodzące się talenty muzyczne, dlatego cieszymy się, że czas, który poświęciliśmy na zajęcia wykorzystany został pożytecznie i był mile spędzony. Nie lada atrakcją okazała się wycieczka do chaty Baryła w Zdunowicach, gdzie na dzieci czekał przejazd wozem drabiniastym oraz śpiewanie piosenek, ognisko i smażenie kiełbasek.

Fotorelacja:      Ferie - dzień trzeci

alt

Czwartego dnia ferii odbyło się drugie spotkanie z państwem Birr na zajęciach artystycznych, które zyskują kolejnych stałych uczestników. Wielką frajdą okazały się podchody w lesie. Zabawy na świeżym powietrzu od zawsze była największą atrakcją nie tylko dla dzieci. Szukanie skarbu według wskazówek i gonitwa za przygodą wzbudzały wiele pozytywnych emocji. Zakończenie ferii było „pyszne”, a to ze względu na bardzo dobre gofry.

Fotorelacja:         Ferie - dzień czwarty

alt

Na zakończenie zajęć feryjnych odbywających się w GOK-u uczestnicy wybrali się do Zakładu Porcelany Stołowej w Łubianie oraz do Kina w Kościerzynie.

Fotorelacja:        Ferie – dzień piąty


TURNIEJ SZACHOWY

alt

Ferie Zimowe w Gminie Sulęczyno zakończyliśmy I Turniejem Szachowym o tytuł Mistrza Gminy Sulęczyno. W zawodach udział wzięło 15 zawodników. Odbyło się 7 rund, 15 minut dla zawodnika na partię. Zawodnicy walczyli w trzech kategoriach o tytuł Mistrza Gminy Sulęczyno: Juniorów , Młodzików i Dziewcząt.

Uczestnicy otrzymali puchary, medale oraz upominki. Poniżej wyniki w poszczególnych kategoriach:

Mistrz Juniorów Gminy Sulęczyno

I miejsce Bartłomiej Bielewa
II miejsce Dominik Smentoch

Mistrz Młodzików Gminy Sulęczyno

I miejsce Kamil Kujda
II miejsce Michał Pobłocki
III miejsce Maciej Smentoch

Mistrz Dziewcząt Gminy Sulęczyno

I miejsce Michalina Smentoch
II miejsce Anna Gawin
III miejsce Aleksandra Cichosz


SZCZEGÓŁOWE WYNIKI TURNIEJU

Organizatorami turnieju byli Wójt Gminy Sulęczyno, Gminny Ośrodek Kultury w Sulęczynie oraz Pan Zbigniew Pelowski sędzia turniejowy.

Fotorelacja:   TURNIEJ SZACHOWY

WAKACJE W GMINNYM OŚRODKU KULTURY W SULĘCZYNIE!

PIERWSZY DZIEŃ ZAJĘĆ.....

alt

W dniu 5 lipca rozpoczęły się zajęcia wakacyjne w Gminnym Ośrodku Kultury,
a wraz z nimi przygoda na sto dwa.

Pierwsze zajęcia odbyły się pod hasłem „ zapoznanie przez zabawę” i słodkiego poczęstunku. Malowaliśmy dłońmi różne postacie, następnie odwiedził nas gość specjalny pani Katarzyna Dołębska weterynarz, która opowiedziała o swojej pracy, opiece nad zwierzakami. Dzieci zobaczyły na jakim sprzęcie pracuje, zajrzały do nas również dwa małe kotki, które pani doktor zbadała. Dzieci były zachwycone.

Fotorelacja z:

PIERWSZEGO DNIA ZAJĘĆ
(05.07.2016 r.)


ZAJĘCIA ARTYSTYCZNE I SPOTKANIE Z LEŚNIKIEM....

alt

W drugim dniu zajęć odbyły się warsztaty artystyczne z Państwem Sylwią i Czesławem Birr, podczas których uczestnicy wykonywali drobne prace plastyczno - artystyczne oraz rzeźbili w drewnie. Po zajęciach artystycznych wszyscy udali się na ścieżkę” Brzegiem Jeziora Węgorzyno”, gdzie pan Mirosław Milkowski - leśniczy Leśnictwa Sulęczyno, oprowadził grupę, opowiedział o swojej pracy, drzewach, zwierzętach i owadach żyjących w kaszubskich lasach.

Fotorelacja z:

DRUGIEGO DNIA ZAJĘĆ
(06.07.2016 r.)


ZAJĘCIA W GOKU ORAZ SPOTKANIE HISZPAŃSKIE .....

alt

Czwartkowe zajęcia rozpoczęliśmy od zabawy w kalambury, dzieci odgadywały hasła typu zwierzę, rzecz, zawód za pomocą rysunku. W dalszej części dnia odbył się mini - kurs języka hiszpańskiego, który poprowadziła pani Susana Alegre Raso. Zaprezentowała również krótką prezentacje multimedialną o Galicji, oraz mini warsztat tańca ludowego z Galicji „Muiñeita”, dodatkowo odbył się koncert gry na bandurrii. Po zajęciach z panią Susaną dzieci pograły w piłkę i rozruszały się na placu zabaw.

Fotorelacja z:

TRZECIEGO DNIA ZAJĘĆ
(07.07.2016 r.)


WYJAZD DO KINA .....

alt

W ostatni dzień pierwszego tygodnia wakacji w GOK-u wybraliśmy się z grupą osób uczestniczących w zajęciach wakacyjnych oraz tymi którzy zapisali się na wyjazd do kina w Kościerzynie, gdzie mogliśmy obejrzeć przygody rybki Dory.

Fotorelacja z:

CZWARTEGO DNIA ZAJĘĆ
(08.07.2016 r.) 


WYCIECZKA

ROWEROWA .....

alt

W poniedziałek 11 lipca odbył się rajd rowerowy wokół Sulęczyna. W upalny dzień pokonaliśmy prawie 6 km drogą leśną na rowerach. Super przygodę zakończyliśmy przy tzw. „Sulęczyńskiej promenadzie” chłodząc sobie nogi nad jeziorem i zajadając zimne lody dla ochłody. Dzieci zbudowały fortece z piasku oraz zwierzątka. Zadowoleni choć zmęczeni wróciliśmy do GOK-u.

Fotorelacja z :

PIĄTEGO DNIA ZAJĘĆ
(11.07.2016 r.)


GRÓD GOTÓW
W WĘSIORACH .....

alt

Kolejnego dnia odbyła się wycieczka do Węsior do grotu Gotów. Nasza załoga miała możliwość lepienia w glinie, strzelania z łuku, wysłuchania historii o Gotach, oraz zabawy.

Fotorelacja z :

SZÓSTEGO DNIA ZAJĘĆ
(12.07.2016 r.)


ZOO  W  TUCHLINIE ORAZ SPEKTAKL TEATRALNY .....

alt

W środę odbyło się prze zabawne przedstawienie pt. ”Wilk i zając”, następnie udaliśmy się do zoo w Tuchlinie, gdzie czekała na nas pani przewodnik, która barwnie opowiedziała nam o mieszkańcach zoo. Niektóre dzieci odważyły się dotknąć czy nawet pogłaskać zwierzaki. Skorzystaliśmy również z możliwości zjedzenia kiełbaski z grilla, a w kolejnej części wycieczki obejrzeliśmy film pt. Rekiny 3D. Bliskie Spotkanie z Ginącymi Władcami Oceanów.

Fotorelacja z:

- SIÓDMEGO DNIA ZAJĘĆ
(13.07.2016 r.)

- Spektaklu Teatralnego "WILK I ZAJĄC NA WAKACJACH"


PIECZENIE CHLEBA ORAZ SPOTKANIE Z AKORDEONISTĄ PAWŁEM NOWAKIEM

alt

Czwartkowe zajęcia spędziliśmy w ośrodku, ale wcale się nie nudziliśmy. Rozpoczęliśmy oczywiście od umycia rąk, a następnie przygotowania ciasta na chleb. Każdy z uczestników miał możliwości wymieszania, wsypania i dodania składników. W czasie kiedy chlebek rósł i podwajał swoją objętość, przyszedł do nas zaproszony gość pan Paweł Nowak. Barwnie opowiedział nam o swojej pracy, a zarówno pasji jaką jest gra na akordeonie. Dzieci z zainteresowaniem słuchały opowieści. Chlebek upiekł się nam znakomicie co widać na zdjęciach. Odbyła się również konkurencja „poszukiwanie klamerek”, ale dzieciom chyba najbardziej podobała się zabawa w mumie, gdzie mumiom została pani Agnieszka. Na koniec dla osłody pyszne gofry i chlebek do domu.

Fotorelacje z:

ÓSMEGO DNIA ZAJĘĆ (14.07.2016 r.)


ZAJĘCIA WAKACYJNE- zakończenie

alt

Warsztat survivalowy był ostatnim naszym spotkaniem w ramach zajęć wakacyjnych w Gminnym Ośrodku Kultury w Sulęczynie. Zajęcia poprowadził szeregowy Krzysztof Kaczmarek obecnie służy w ramach Narodowych Sił Rezerwowych w 6 Brygadzie powietrzno-desantowej w Gliwicach, właściciel Szkoły Przetrwania i Animacji „Celny Strzał” w Stężycy. Dzieci miały możliwość zapoznania się z zasadami jak przetrwać w lesie, zbudowali własne obozowisko, w tym dwa rodzaje szałasu z dachem: jedno spadzistym i dwu spadzistym. Dowiedziały się jak zdobywać pożywienie i cenną wodę , jak maskować się. Bardzo dziękujemy panu Krzysztofowi za interesujące warsztaty. Super zabawę zakończyliśmy przy GOK-u ogniskiem i kiełbaskami. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w zajęciach, wspaniałą przygodę, wasz uśmiech i życzymy Wam wspaniałych wakacji.

Fotorelacja:

ZAJĘCIA WAKACYJNE (19.07.2016 r.)

Pełna relacja z ZAJĘĆ WAKACYJNYCH


rok 2015

FERIE ZIMOWE!

alt

W czasie pierwszego tygodnia ferii zimowych w gminie Sulęczyno można było m. in. uczestniczyć w:

Warsztatach artystyczno – plastycznych
organizowanych przez Bibliotekę w Sulęczynie
zdjęcia z tych zajęć znajdują się na stronie internetowej BIBLIOTEKI SULĘCZYNO

Spektaklach Teatralnych w wykonaniu Studia Teatralnego ART-RE z Krakowa:

- w Mściszewicach pt. „Latający Kufer” – zdj. ze spektaklu  MŚCISZEWICE

- w Sulęczynie pt. „Kozucha Kłamczucha” – zdj. ze spektaklu SULĘCZYNO

Warsztatach wokalnych pod kierunkiem instruktora emisji głosu, warsztatach informatycznych oraz w zajęciach sportowych prowadzonych na Hali Sportowej w Sulęczynie.


FERIE ZIMOWEalt

W środę 11 lutego odbyły się zajęcia z Kirigami, w których uczestniczyła gromadka fantastycznych dzieciaków.
Dwie godziny zajęć z kolorowymi kółkami i wyobraźnią.
Mamy zadzieję że wszyscy wyszli z zajęć zadowoleni!! Zajęcia poprowadziła pani Marlena Stefańska wraz z córką Zuzanną. 

Kilka zdjęć z zajęć: KIRIGAMI

Podczas ferii zimowych w kawiarence internetowej odbywały się warsztaty informatyczne, które poprowadził Marek Piankowski.
Kilka zdjęć z
WARSZTATÓW INFORMATYCZNYCH

ZAJĘCIA WAKACYJNE

alt

Od 1 lipca w Gminnym Ośrodku Kultury w Sulęczynie
odbywają się zajęcia wakacyjne dla dzieci. Podczas zajęć uczestnicy biorą udział w zajęciach ogólnorozwojowych oraz uczestniczą w różnorodnych wyjazdach m. in.  do Grodu Gotów w Węsiorach czy Hotelu Kiston.

Składamy serdeczne podziękowania Kierownictwu oraz pracownikom Hotelu Kiston za możliwość bezpłatnego zwiedzenia obiektu przez uczestników zajęć wakacyjnych prowadzonych przez GOK Sulęczyno. Podziękowania kierujemy także do pana Tomasza Jakubowskiego, który gościł uczestników zajęć w Grodzie Gotów w Węsiorach oraz pani Edyty Gawin, która poprowadziła zajęcia taneczne w GOK-u.

WAKACJE
W GMINNYM OŚRODKU
KULTURY W SULĘCZYNIE

alt

Od 1 lipca w Gminnym Ośrodku Kultury w Sulęczynie odbyły się zajęcia dla dzieci z gminy Sulęczyno o tematyce plastyczno – artystycznej. Pierwsze zajęcia odbyły się w minioną środę i piątek i były pod hasłem „Ja i moje zwierzę”.

alt

Fotorelacja z zajęć:  

- środa : 1 lipca

- piątek : 3 lipca


- drugi tydzień wakacji


alt

Dnia 13 lipca uczestnicy zajęć odwiedzili  Gród Gotów,
który znajduje się w Węsiorach
- fotorelacja z wyjazdu znajduje się poniżej:
WYJAZD WĘSIORY

alt   alt

W trzecim tygodniu wakacji uczestnicy zajęć wykonywali makietę wioski gockiej - Gród Gotów, po czym były zabawy ogólnorozwojowe zaś w piątek odbyły się zajęcia taneczne, które poprowadziła pani Edyta Gawin.

Fotorelacja - trzeci tydzień wakacji 

alt  alt

Dnia 20 lipca uczestnicy zajęć gościli
w Hotelu KISTON - fotorelacja  z pobytu

alt

W ostatnim czasie uczestnicy zajęć spotkali się
z panem Mirosławem Milkowskim – leśniczym Leśnictwa Sulęczyno.

alt

Fotorelacja z zajęć - 24-27 lipca 2015 r.

alt

W dniu 29 lipca uczestnicy zajęć poznawali znaki drogowe następnie miała miejsc część sportowa „Orliku” po której udali się na spotkanie w Komisariacie Policji w Sulęczynie - fotorelacja zajęć 29.07.2015 r.

alt

W dniu 31 lipca uczestnicy zajęć odwiedzili Sulęczyńska Straż Pożarną - fotorelacja 31.07.2015 r. 

alt

W dniu 3 sierpnia uczestnicy zajęć pojechali do Mściszewic na spotkanie z Państwem Sylwią i Czesławem Bir, którzy rzeźbią w drewnie. Po spotkaniu odwiedzili także park edukacyjno – rekreacyjny w Mściszewicach. - fotorelacja 03.08.2015 r. 

alt

W dniu 5 sierpnia odbyły się zajęcia taneczne oraz zajęcia ogólnorozwojowe na świeżym powietrzu. - fotorelacja 05.08.2015 r.

alt

W dniu 10 sierpnia uczestnicy zajęć poechali na kąpielisko nad Mausz - fotorelacja 10.08.2015 r.

alt

Ostatni dzień zajęćwakacyjnych - fotorelacja 12.08.2015 r.

 

Gminny Ośrodek
Kultury w Sulęczynie

ul. Zielona Droga 1
83-320 Sulęczyno
tel 58 684 - 20 - 57
gok@gok.suleczyno.pl

Dyrektor: Zarzycki Zbigniew
dyrektor@gok.suleczyno.pl

NIP: 589-17-79-794

Regon: 192810282

Nr konta : Bank Spółdzielczy w Sierakowicach Oddział Sulęczyno
79 8324 0001 0040 9526 2000 0010

Zapraszamy na :

alt

alt

alt


GMINA SULĘCZYNO
Urząd Gminy
Sulęczyno

ul. Kaszubska 26
83-320 Sulęczyno

tel 58 685 - 63 - 63

fax 58 685 - 63 - 98

info@bip.suleczyno.pl

www.suleczyno.pl

Dyrektor: Zarzycki Zbigniew
dyrektor@goksuleczyno.gdan.pl

Ile osób na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 29 gości