piątek czerwca 24 , 2022
Font Size
   

alt

BAZUNA


BAZUNA 2019


alt

W piątkowe popołudnie 28 czerwca 2019 roku w Sulęczynie rozpoczęły się koncerty w ramach 47 edycji Ogólnopolskiego Turystycznego Przeglądu Piosenki Studenckiej BAZUNA 2019. Podczas koncertu powitalnego wystąpili m.in. śpiewajmy razem z harcerzami na szlaku piosenki, Robert Mazurkiewicz i Przemysław Bielawa,  Adam Drąg, Paweł A. Nowak i Tomasz Olszewski z zespołem, 36 lat grupy bez Jacka i wieli innych … w ramach przeglądu ma miejsce również sulęczyński jarmark podczas którego można zakupić rękodzieło, maskotki książki i wiele innych produktów. Zapraszamy na kolejne koncerty – program tegorocznej BAZUNY 2019

Krótka fotorelacja – BAZUNA (I dzień)

alt

Drugiego dnia tj. w sobotę 29 czerwca miała miejsce część konkursowa przeglądu. Po której można było także wysłuchać koncertu, który odbył się w Restauracji Na Stromej pt. Piosenki sprzed lat – radowe przeboje w wykonaniu Wagabundy Doroty Kurczyńckiej, Wojciecha Klocka i Ryszarda Dubieli. Następnie od godziny 18:00 rozpoczął się nocny maraton podczas którego  wystąpiły następujące grupy Zagrali i Poszli, Labolare, Słodki Całus od Buby, Mechanicy Shanty, Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Blusa, Caryna i Supertrio. Na zakończenie w niedzielę wystąpił Jacek Tomaszewski z zespołem i Grupa muzycznego wsparcia, a także zaprezentowali się laureaci przeglądu. Podczas sobotniego wieczoru organizatorzy przeglądu złożyli na ręce Pana Andrzeja Roda – Komendanta Gminnego ZOSP RP symboliczne podziękowanie dla strażaków za niesioną pomoc podczas nawałnicy z roku 2017.

Fotorelacja: BAZUNA (dzień II i III)

 alt

BAZUNA 2019 47. OGÓLNOPOLSKI TURYSTYCZNY
PRZEGLĄD PIOSENKI STUDENCKIEJ

Sulęczyno – Gminny Ośrodek Kultury, ul. Zielona Droga 1

PROGRAM BAZUNY 2019
piątek, 28 czerwca
15.00 KONCERT POWITALNY
*  ŚPIEWAJMY RAZEM – z harcerzami na szlaku piosenki
Żywioły-Art, Paweł Pastuszak z Przyjaciółmi
* Robert Mazurkiewicz i Przemysław Bielawa
* Adam Drąg
* Paweł A. Nowak i Tomasz Olszewski z zespołem

* BYŁEM PRZED CHWILĄ W BEZKRESIE… – 36 lat GRUPY BEZ JACKA – przyjacielski krąg: Zuzanna i Katka Kotecka, Dorota Kuziela z zespołem, Joanna Pilarska, Cztery Pory Miłowania
* Pod Strzechą
* Maciej Służała
* Mietek Folk Olsztyn
* BYDGOSZCZ JEST PIOSENKĄ: Piotr Pieńkowski, Wojciech Lachowski i Anna Maćkowiak, Marzena Nowakowska, Małgorzata Lipińska z zespołem, Wszystkiego Najlepszego

sobota, 29 czerwca
10.00 konkurs – część 1
13.00 konkurs – część 2
16.00 Karczma Na Stromej (ul. Stroma 3)
PIOSENKI SPRZED LAT – niezapomniane przeboje rajdowego szlaku
Wagabundy – Dorota Kurczyńska, Wojciech Klocek i Ryszard Dubiela z Przyjaciółmi

18.00 NOCNY MARATON
Zagrali i Poszli
Labolare
Słodki Całus od Buby
Mechanicy Shanty
Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa
Caryna
Supertrio: Krzysztof Jurkiewicz, Łukasz Nowak i Łukasz Majewski

niedziela, 30 czerwca
11.00 POWITANIE
Jarek Tomaszewski z zespołem
Grupa Muzycznego Wsparcia
12.00 koncert laureatów
Po zakończeniu na scenie koncertów: piątkowego i sobotniego wspólne śpiewanie przy ognisku.

SULĘCZYŃSKI JARMARK

Zapraszamy wszystkich chcących wystawić stoisko na Sulęczyńskim Jarmarku organizowanym w ramach imprezy – 47 Ogólnopolskiego Turystycznego Przeglądu Piosenki Studenckiej „Bazuna 2019”, który odbędzie się w dniach 28 – 30 czerwca 2019 r. w Sulęczynie.

Do pobrania:
ZGŁOSZENIE STOSIKADORAŹNE MIEJSCE BIWAKOWE

Informujemy, że na czas trwania 47 Ogólnopolskiego Turystycznego Przeglądu Piosenki Studenckiej BAZUNA 2019 na placu przed Gminnym Osrodku Kultury w Sulęczynie będzie możliwość biwakowania. Więcej informacji w poniższym regulaminie.

Do pobrania: REGULAMIN

Szczegółowy program przeglądu mozna znaleźc pod linkiem: BAZUNA 2019

alt


BAZUNA 2018


alt


BAZUNA 2017


45 edycja Ogólnopolskiego Turystycznego Przeglądu
Piosenki Studenckiej BAZUNA 2016
planowany jest w Przywidzu w dniach
od 30 czerwca do 2 lipca 2017 roku.

Przywidz - centrum Sportu i Rekreacji Zielona Brama

Serdecznie Zapraszamy!

alt


BAZUNA 2016


alt

W dniach 1 – 3 lipca 2016 roku na scenie plenerowej Gminnego Ośrodka Kultury w Sulęczynie odbyła się już po raz drugi – 44 edycja Ogólnopolskiego Turystycznego Przeglądu Piosenki Studenckiej BAZUNA 2016, któremu towarzyszył Sulęczyński Jarmark Sobótkowy.

Przegląd ma charakter ogólnopolski i biorą w nim udział wykonawcy z całego kraju. W tym roku do konkursu stanęło ponad 30 wykonawców, każdy na scenie przedstawił dwa utwory.

JURY PRZEGLADU: Krystyna Lisiecka, Maciej Służała, Jarosław Tomaszewski, Maciej Mamulski, Łukasz Nowak, Mirosław „Michu” Michalski, Łukasz Majewski, Tomasz Salej i Jarosław „Horacy” Chrząstek

WYNIKI PRZEGLADU:

Grupa Trzymająca Ster – Samotność

Cztery Pory Miłowania – Nocą w sadzie i Jesienne kocham

Rado Barłowski – Złoty kurz

Namotane –A my jak dzieci

Zbigniew Rolniczak – Bieszczadzkie cienie i Ballada domowo jesienna

Oreada i Paduchy – Południca

Monika Kowalczyk – Tu i Na własność

Zagrali i Poszli – O skrzypku Janie, co nie chciał pieniędzy i A gdy będzie ze mną źle

Zuzanna – Papierosy i serce i Czasu i Wody

Sprzedawcy Dymu – Szklane paciorki i Erotyk o przestrodze

Kapela z Przypadku – Bieszczadzka szanta i Tam

Dwaj Macieje – Szczęśliwy dzień i Dla młodego wędrowca

Bractwo Wiecznego Natchnienia – Wciąż tak samo

Piosenka U źródeł Sanu, wyk. Bractwo Wiecznego Natchnienia, jest laureatką nagrody specjalnej klubu FIFY, za walory turystyczne. Najlepszym wykonawcą przeglądy BAZUNY 2016 został zespół Oreada i Paduchy. Najlepszą interpretacją przeglądu została Werbowaja doszczeczka w wykonaniu zespołu Oreada i Paduchy.

Nagrodę specjalną im. Jacka i Janka Stefańskich otrzymuje zespól Cztery Pory Miłowania, w tej kategorii wyróżniono także Zuzannę oraz Monikę Kowalczyk. Nagrodę specjalną zespołu Coryna za inspiracje ludowe otrzymuje Katarzyna Biesaga z grupy Oreada i Paduchy. Dwie równorzędne nagrody im. Józefa Kanieckiego dla indywidualności muzycznych otrzymują Monika Kowalczyk oraz Zuzanna.

Nominację do tegorocznego Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie otrzymują Zbigniew Rolniczak i Łukasz Nowak. Nominację do lubelskiego Przeglądu Piosenki Poetyckiej „Strojnie w Biel – Zima z Bazuną” otrzymują zespół Dlaczego Nie oraz Aleksander Sagaidarov. Nagrodę publiczności uzyskał zespół Rewers.

Wyróżnienia otrzymali:

Grupa Trzymająca Ster – flecistka, Danuta Kurasz za partię w utworze Samotność oraz zespół, za ruch sceniczny zgodny z rytmiką piosenki,

Paula Jereczek – za potencjał twórczy, zespół GOK Sulęczyno za pracę instruktorską przy promocji piosenki turystycznej w ciągu roku od czasu ostatniej edycji,

Marcin Sawicki – przygotowanie muzyczne wykonawców środowiska kwidzińskiego,

Mirek Mularski – za przewrotne podejście do własnej twórczości,

Zespół Dlaczego Nie – za kameralny nastrój,

Rado Barłowski – za timbre głosu oraz walory tekstowe,

Zbigniew Rolniczak – osobowość śpiewającego autora,

Interpretatorki, obok tytuły: Patrycja Żak – Jak pająk po nitce, Aleksander Kroczyk – Nieoceniona, Nikola Krauze – Byłeś słońcem moich dni

Monika Kowalczyk – walory tekstu piosenki Na własność

Zuzanna – wszechstronność formy

Bractwo Wiecznego Natchnienia – aranżacja zespołowa

Joanna Ławicka, wokalistka grupy Z Kraju, za słowa piosenki Nieznajoma

Paweł Brylewski – jednoosobowa sekcja rytmiczna zespołu Zagrali i Poszli, zestaw: ukulele basowe i stopa perkusyjna, obsługiwane jednocześnie w czasie rzeczywistym.

alt  alt  alt

Fotorelacja z BAZUNY 2016:

- GALERIA 1

- GALERIA 2

alt


alt

Sulęczyński Jarmark Sobótkowy: 

Podczas trwania 44 Ogólnopolskiego Turystycznego Przeglądu Piosenki Studenckiej „BAZUNA 2016” w Sulęczynie będzie trwał Sulęczyński Jarmark Sobótkowy, na który zapraszamy wystawców – rękodzielników, twórców ludowych itp.
Jarmark będzie doskonałą okazją do prezentacji dorobku dziedzictwa kulturalnego: wyrobów, potraw i produktów regionalnych co przyczyni się do szeroko pojętej promocji kultury kaszubskiej wśród uczestników wydarzenia.

Zgłoszenia należy przesyłać na adres e-mail GOK-u na KARCIE ZGŁOSZEŃ do dnia 27 czerwca 2016 roku.


BAZUNA 2015


alt

alt

W dniach 26 – 28 czerwca 2015 r. na scenie plenerowej Gminnego Ośrodka Kultury w Sulęczynie odbyła się 43 edycja Ogólnopolskiego Turystycznego Przeglądu Piosenki Studenckiej BAZUNA 2015, który połączony był z Sulęczyńskim Jarmarkiem Sobótkowym. Przez cały weekend rozbrzmiewały w Sulęczynie dźwięki gitar, skrzypiec, harmonijek itp. które skupiły miłośników wspólnego śpiewania piosenek o charakterze studenckim.

Podczas BAZUNY 2015 wystąpiło ponad pięćdziesięciu artystów prezentujących piosenki turystyczno – studenckie. Piątkowe i sobotnie koncerty rozpoczęły się od występów Sulęczyńskiej Scholi dodatkowo zbierano pieniądze na „pomoc Marioli” a panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Mściszewiczanki” częstowały uczestników wyrobami kaszubskimi m.in. z truskawek.

 Gminny Ośrodek Kultury składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy zechcieli odwiedzić Sulęczyno podczas koncertów Bazuny a Pomorskiemu Stowarzyszeniu Kulturalno – Artystycznemu BAZUNA za świetną organizację festiwalu.

Fotorelacja z BAZUNY 2015:

- BAZUNA I dzień

- BAZUNA II i III dzień

- BAZUNKA

- Sulęczyński Jarmark Sobótkowy

Fotorelacje z imprezy można także znaleźc
na stronach lokalnych portali informacyjnych:

- kartuzy.info         /         -  expresskaszubski   /   - kartuzy.naszemiasto

alt

alt   alt   alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt    alt

alt

alt

alt

altalt

43. Ogólnopolski Turystyczny Przegląd
Piosenki Studenckiej BAZUNA w Sulęczynie

Sulęczyński Jarmark Sobótkowy: 

Podczas trwania 43 Ogólnopolskiego Turystycznego Przeglądu
Piosenki Studenckiej „BAZUNA 2015” w Sulęczynie będzie trwał
Sulęczyński Jarmark Sobótkowy,
na który zapraszamy wystawców – rękodzielników, twórców ludowych itp.
Jarmark będzie doskonałą okazją do prezentacji dorobku dziedzictwa kulturalnego: wyrobów, potraw i produktów regionalnych co przyczyni się do szeroko pojętej promocji kultury kaszubskiej wśród uczestników wydarzenia.

Zgłoszenia należy przesyłać na adres e-mail GOK-u na KARCIE ZGŁOSZEŃ
do dnia 22 czerwca 2015 roku.

WYSTĘP DZIEWCZYN Z SULĘCZYŃSKIEJ SCHOLI

Gminny Ośrodek Kultury w Sulęczynie zaprasza na występ Sulęczyńskiej Scholii podczas 43 Ogólnopolskiego Turystycznego Przeglądu Piosenki Studenckiej „BAZUNA 2015”  na scenie plenerowej GOK-u. Dziewczęta ze scholii wystąpią w piątek o godz. 15:00 oraz w sobotę o godz. 10:00.


alt

Ogólnopolski Turystyczny Przegląd Piosenki Studenckiej BAZUNA jest imprezą o ponadczterdziestoletniej tradycji, największym corocznym wydarzeniem organizowanym w gdańskim środowisku akademickim. Przegląd od lat gromadzi tak młodych wykonawców – autorów, jak i liczną publiczność, zacierając ramy miedzy dwoma grupami, tworząc atmosferę trzydniowego święta piosenki. Przez lata wybranych, debiutujących na naszym konkursie w wieku studenckim twórców sukces naszej imprezy i innych jej pokrewnych skłonił do obrania profesjonalnej scenicznej drogi, niektórzy po latach występowali u nas już w roli zaproszonego gościa – gwiazdy. Laury przeglądy BAZUNA na przestrzeni lat uzyskali m.in. Rudi Schuberth, Grzegorz Bukała, zespoły BABSZTYL, WOLNA GRUPA BUKOWINA i STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO oraz Magdalena Wójcik – wokalista zespołu GOYA i Piotr Rogucki, lider zespołu COMA.

alt

43. Ogólnopolski Turystyczny Przegląd Piosenki Studenckiej BAZUNA 2015 odbędzie się na scenie plenerowej Gminnego Ośrodka Kultury w Sulęczynie

BAZUNA to Ogólnopolski Turystyczny Przegląd Piosenki Studenckiej, organizowany od 1971 roku w gdańskim środowisku akademickim. Nazwa imprezy, zapożyczona od tradycyjnego kaszubskiego instrumentu dętego, wskazuje na region turystycznych wędrówek gdańskich studentów. Celem Przeglądu, w momencie jego powstania, było ukazanie scenicznego obrazu piosenki turystycznego szlaku, udokumentowanie obecnego w masowej skali studenckiego śpiewania.

Na scenie prezentowali się autorzy, reprezentujący środowiska studenckie z całego kraju, zarazem czynni turyści. Wykonania piosenek na scenie przypominały prawdziwe, plenerowe turystyczne śpiewanie, podczas wędrówki. Początkowe edycje przeglądu BAZUNA odbywały się w Gdańsku, we wnętrzach, od roku 1975 impreza przeniosła się w plener, ustalając swój wędrujący status - co roku inne miejsce. Ta ostatnia zasada, z modyfikacją, przetrwała do dziś - w kilku miejscach realizując dwie edycje pod rząd, w inne wracając po latach, w obecnej dekadzie w przywidzkiej Zielonej Bramie aż trzykrotnie w serii, edycje jubileuszowe - czterdziestolecie imprezy oraz półwiecze klubu FIFY, organizatora.
Przegląd BAZUNA w swej historii odwiedził malownicze zakątki Kaszub, teren nad samym morzem, zamki i pałace Pomorza. Swą muzyczną formą przez ponad czterdzieści lat, jako jedyna impreza w kraju, odbył prawdziwą turystyczną wędrówkę. Z biegiem lat ewolucji poddała się i forma muzyczna, śledząc akustyczne i folkrockowe dokonania w muzycznym świecie w wizji globalnej. Podstawą, jak w pionierskich latach imprezy, pozostała Piosenka - z nią przez trzy dni i dwie noce trwa wyłączne spotkanie, ją zabieramy ze sobą, by towarzyszyła nam przez cały rok, grana, śpiewana w grupach, podczas spotkań, turystycznych wyjazdów.

W roku 2015 przegląd BAZUNA po raz pierwszy gości w pięknym kaszubskim krajobrazie Sulęczyna. Widownią prezentacji konkursowych i nocnych występów zaproszonych gości będzie scena plenerowa Gminnego Ośrodka Kultury. Początek imprezy - piątek 26 czerwca, godz. 15.00 koncert Na dobry początek, o godz. 17.00 Koncert powitalny. Prosimy nie przegapić tych początkowych punktów programu - na tę porę przewidzieliśmy szczególne atrakcje, śpiewamy na najwyższych obrotach od samego początku.

Wspólna zabawa, śpiewanie na scenie i poza nią trwać będzie do godzin wieczornych niedzieli 28 czerwca. Przez ten czas Sulęczyno żyć będzie piosenką, zogniskowaną w okolicach sceny GOK, jednakże obecną w każdym zakątku w bliskim otoczeniu. Godnym odnotowania jest fakt inauguracji, w czasie Przeglądu, lokalnego, regionalnego wydarzenia, pod egidą GOK - prosimy zapamiętać nową nazwę: SULĘCZYŃSKI JARMARK SOBÓTKOWY. Zapraszamy zarówno Wystawców jak i Odwiedzających.

Wszelkimi informacjami na temat Jarmarku służy w godzinach otwarcia GOK. Serdecznie zapraszamy na 43. BAZUNĘ - 26-28 czerwca 2015 r. Patronat honorowy nad imprezą objęli: Rektor Politechniki Gdańskiej prof. Henryk Krawczyk i Wójt Gminy Sulęczyno p. Bernard Grucza. Organizatorami Przeglądu są: Studencki Klub Turystyczny Politechniki Gdańskiej FIFY, Pomorskie Stowarzyszenie Kulturalno-Artystyczne BAZUNA oraz Gminny Ośrodek Kultury w Sulęczynie.     
Partnerami przeglądu BAZUNA 2015 są: Techno-Service S.A., Stowarzyszenie Absolwentów Politechniki Gdańskiej, Chorągiew Gdańska ZHP, Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie o. Sulęczyno, firma nagłośnieniowa VKA, studio reklamy GRAFITO i Salon Muzyczny GAMA.

Bazuna 2015 – Program:

piątek 26 czerwca: 

15:00 NA DOBRY POCZĄTEK

 • Grupa Po Grani
 • Anna Ciaszkewicz z zespołem

17:00 KONCERT POWITALNY

 • “A ja mam swą gitarę” – z harcerzami na wędrówkę
 • Łukasz Majewski
 • Piotr Pieńkowski
 • Dorota Kuziela
 • Maciej Służała
 • Waldemar Chyliński i Adam Drąg

“Chcemy śpiewać, chcemy grać” – Adam Szarek – 40 lat na studenckiej scenie z zaproszonymi gośćmi

 • Laborare
 • Caryna
 • Janusz Strąkowski

sobota 27 czerwca:

10:00 konkurs część I
13:00 konkurs część II

18:00 NOCNY MARATON

 • Zdążyć Przed Północą
 • Bogusław Nowicki
 • Słodki Całus od Buby
 • Na Bani
 • Iwona Kobylińska i Kamil Badzioch
 • Mietek Folk
 • Grupa Bez Jacka
 • Celtic Tree

niedziela 28 czerwca:

12:00 KONCERT LAUREATÓW

 • Latający Dywan
 • Grupa Muzycznego Wsparcia
 • Waldemar Mieczkowski z zespołem

Sulęczyński Jarmark Sobótkowy: 

Podczas trwania 43 Ogólnopolskiego Turystycznego Przeglądu
Piosenki Studenckiej „BAZUNA 2015” w Sulęczynie będzie trwał
Sulęczyński Jarmark Sobótkowy,
na który zapraszamy wystawców – rękodzielników, twórców ludowych itp.
Jarmark będzie doskonałą okazją do prezentacji dorobku dziedzictwa kulturalnego: wyrobów, potraw i produktów regionalnych co przyczyni się do szeroko pojętej promocji kultury kaszubskiej wśród uczestników wydarzenia.

Zgłoszenia należy przesyłać na adres e-mail GOK-u na KARCIE ZGŁOSZEŃ
do dnia 22 czerwca 2015 roku.

Gminny Ośrodek
Kultury w Sulęczynie

ul. Zielona Droga 1
83-320 Sulęczyno
tel 58 684 - 20 - 57
gok@gok.suleczyno.pl

Dyrektor: Zarzycki Zbigniew
dyrektor@gok.suleczyno.pl

NIP: 589-17-79-794

Regon: 192810282

Nr konta : Bank Spółdzielczy w Sierakowicach Oddział Sulęczyno
79 8324 0001 0040 9526 2000 0010

Zapraszamy na :

alt

alt

alt


GMINA SULĘCZYNO
Urząd Gminy
Sulęczyno

ul. Kaszubska 26
83-320 Sulęczyno

tel 58 685 - 63 - 63

fax 58 685 - 63 - 98

info@bip.suleczyno.pl

www.suleczyno.pl

Dyrektor: Zarzycki Zbigniew
dyrektor@goksuleczyno.gdan.pl

Ile osób na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 21 gości