piątek czerwca 24 , 2022
Font Size
   

alt

alt

Międzynarodowy Festiwal Akordeonowy

Tygodniowy cykl koncertów w kilku miejscach w Sulęczynie,
którego tematem przewodnim jest oczywiście akordeon.

Międzynarodowy Festiwal Akordeonowy "Sulęczyński Spotkania Akordeonowe" to znana już od 2002 roku impreza. Pomysłodawcą
i jednocześnie współorganizatorem wydarzenia, wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury
w Sulęczynie, jest Paweł A. Nowak, młody gdański akordeonista.

Celem festiwalu jest popularyzowanie akordeonistów i instrumentu muzycznego, jakim jest akordeon, który z powodzeniem można wykorzystać w różnorodnych gatunkach muzycznych.

Atmosfera corocznych festiwalów jest nie do powtórzenia, koncerty odbywają się przeważnie
w amfiteatrze, w otoczeniu pięknych sulęczyńskich lasów i jezior, zaś niektóre w "Pubie Maraska" lub w Kościele pw. Św. Trójcy w Sulęczynie.

W czasie tygodniowego festiwalu można wysłuchać bezpłatnie wszystkich wieczornych koncertów w wykonaniu polskich i zagranicznych muzyków oraz w czasie festiwali plenerowych obejrzeć wystawę akordeonów z kolekcji Pawła Nowaka
w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Sulęczynie.

Głównymi organizatorami festiwalu są: Paweł Nowak, Gminny Ośrodek Kultury w Sulęczynie oraz Parafia Św. Trójcy w Sulęczynie.

Więcej informacji o festiwalu można znaleźć na
Oficjalnej Stronie Festiwalu:
www.akordeony.net2019


KONCERT FINAŁOWY W RAMACH XVII MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU AKORDEONOWEGO W SULĘCZYNIE

alt

W sobotni wieczór 20 lipca w amfiteatrze Gminnego Ośrodka Kultury w Sulęczynie odbył się plenerowy koncert finałowy XVII Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego w Sulęczynie. Koncert rozpoczął, wszystkich przywitał, a także zaprezentował program koncertu i przedstawił sponsorów Tomasz Olszewski po czym głos zabrał Bernard Grucza Wójt Gminy Sulęczyno który wszystkich przywitał i podziękował za przybycie tak licznej publiczności.

Część artystyczną rozpoczął zespół Dikanda, który zabrał licznie zgromadzoną publiczność w podróż po różnych stronach świata. Zabrzmiały rytmy cygańskie, bałkańskie, afrykańskie i polskie. Znanemu szczecińskiemu zespołowi towarzyszył Marko Kukobat – mistrz akordeonu z Serbii. Następnie wystąpił artysta z Argentyny, po raz pierwszy w Polsce -  Rodolfo Mederos z zespołem, który nazywany jest żyjącą legendą tanga. Na zakończenie wystąpił Czesław Mozil z zespołem Czesław Śpiewa, którzy zabrali słuchaczy w zwariowaną podróż do krainy finezji i dźwięków tanga, popu, folku i awangardy, używając przy tym szerokiej gamy instrumentów.  

Podczas koncertu plenerowego można było obejrzeć wystawę akordeonów z kolekcji Pawła A. Nowaka, zakupić płyty występujących artystów i rękodzieło kaszubskie, skosztować wyrobów Koła Gospodyń Wiejskich z Węsior czy napić się piwa z bytowskiego browaru.

Głównym organizatorem festiwalu był Paweł A. Nowak. Sponsorem głównym festiwalu była Grupa Energa a sponsorem strategicznym była Firma BAT.

Fotorelacja: KONCERT FINAŁOWY XVII FESTIWALU


CZWARTE WYDARZENIE W RAMACH XVII MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU AKORDEONOWEGO W SULĘCZYNIE

alt

W piątkowy wieczór 19 lipca na trzech ekranach ustawionych w salach oraz na zewnątrz „Karczmy na Stromej w Sulęczynie odbył się maraton filmowy. Widzowie mogli obejrzeć film „poklatkowy” pt. „Przygody Remusa” w reżyserii Eweliny Karczewskiej i Piotra Zatonia z elementami rzeźby Ireny Brzeskiej a także film „Tango”

Fotorelacja: MARATON FILMOWY  


TRZECI KONCERT
W RAMACH XVII MIĘDZYNARODOWEGO
FESTIWALU AKORDEONOWEGO W SULĘCZYNIE

alt

W czwartek 18 lipca przed Restauracją „Maraska” w Sulęczynie odbył się trzeci koncert w ramach XVII Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego w Sulęczynie. Publiczność zgromadzona przed restauracją miała okazję wysłuchania utworów o tematyce żydowskiej, bałkańskiej i słowiańskiej z elementami jazzu, muzyki klasycznej i współczesnej w wykonaniu grupy KLEZMORET. Grupa wystąpiła w składzie Mikołaj Kostka – skrzypce, Maciej Sadowski – kontrabas, Patryk Zakrzewski – instrumenty, Paweł A. Nowak – akordeon, z gościnnym udziałem  Patrycji Michalskiej.

Fotorelacja: KONCERT AKORDEONOWY W RESTAURACJI MARASKA


DRUGI KONCERT
W RAMACH XVII MIĘDZYNARODOWEGO
FESTIWALU AKORDEONOWEGO W SULĘCZYNIE

alt

W środę 17 lipca 2019 roku odbył się drugi koncert w ramach XVII Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego w Sulęczynie. Koncert odbył się w nowopowstałym obiekcie Hotel Leśny Dwór w Sulęczynie. Licznie zgromadzona publiczność oklaskiwała gromkimi brawami melodie śpiewane głębokim, pełnym ekspresji głosem Doroty Lulki przy akompaniamencie Pawła A. Nowaka na akordeonie i Macieja Sadowskiego na kontrabasie. Koncert połączony był z premierą płyty „Piaf po polsku 2”.


KONCERT INAUGURACYJNY
XVII MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU
AKORDEONOWEGO W SULĘCZYNIE

alt

W niedzielę 14 lipca 2019 roku koncertem w Kościele pw. Świętej Trójcy w Sulęczynie rozpoczęła się XVII edycja Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego w Sulęczynie. Licznie zgromadzona publiczność w sulęczyńskim kościele wysłuchała koncertu Cuarteo Re!Tango z argentyńskim wokalistą Caio Rodriguezem z towarzyszeniem orkiestry kameralnej pod dyrekcją Łukasza Peruckiego. Koncert inauguracyjny festiwalu połączony był z premierą płyty „Milonga” zespołu Cuarteto Re!Tango.

Zapraszamy na kolejne koncerty odbywające się w ramach festiwalu.
Najbliższy koncert już w środę 17 lipca o godz. 19:00 w Hotelu Leśny Dwór w Sulęczynie.

Fotorelacja: KONCERT INAUGURACYJNY (14.07)

Szerszą relację z koncertu można znaleźć także na stronach lokalnych portali informacyjnych:

- Kartuzy.info       /      - Express Kaszubski

- Radio Głos


XVII MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL
AKORDEONOWY W SULĘCZYNIE
ODBĘDZIE SIĘ W NASTĘPUJĄCYCH DNIACH:


Dzień I – 14 lipca 2019 r.,  niedziela, godz. 19:00 
Kościół Św. Trójcy w Sulęczynie


Koncert Inauguracyjny XVII Festiwal
CUARTETO RE!TANGO & CAIO RODRIGUEZ 
z towarzyszeniem orkiestry kameralnej

Koncert połączony z premierą płyty „Milonga” Cuarteto Re!Tango
Caio Rodriguez – śpiew (Argentyna)
Cuarteto Re!Tango:
Paweł A. Nowak – bandoneon
Łukasz Perucki – skrzypce
Paweł Zawada – fortepian
Sebastian Wyszyński – kontrabas

Dzień II – 17 lipca 2019 r., środa, godz. 19:00
Hotel Leśny Dwór w Sulęczynie

PIAF PO POLSKU

Koncert połączony z premierą płyty „Piaf po polsku 2”
Dorota Lulka – śpiew
Paweł A. Nowak – akordeon
Maciej Sadowski – kontrabas

Dzień III – 18 lipca 2019 r., czwartek, godz. 19:00 Restauracja Maraska w Sulęczynie

KLEZMORET

Zespół wystąpi w składzie Paweł A. Nowak – akordeon, Mikołaj Kostka – skrzypce, Maciej Sadowski – kontrabas, Patryk Zakrzewski – perkusjonalia.

Dzień IV– 19 lipca 2019 r., piatek, godz. 19:00
Karczma na Stromej w Sulęczynie

LETNIE KINO AKORDEONOWE

Dzień III – 20 lipca 2019 r., sobota, godz. 19:00
Amfiteatr Gminnego Ośrodka Kultury  w Sulęczynie


Koncert plenerowy XVII Festiwalu

DIKANDA & MARKO KIKOBAT  (Polska/Serbia)

CZESŁAW ŚPIEWA RODOLFO MEDEROS TRIO  (Argentyna)

Podczas koncertu plenerowego w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Sulęczynie będzie można obejrzeć WYSTAWĘ ZABYTKOWYCH AKORDEONÓW  z kolekcji Pawła A. Nowaka.

Mini targi akordeonowe.

altGłównym sponsorem festiwalu jest  :


alt


2018


KONCERT PLENEROWY
XVI MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU
AKORDEONOWEGO W SULĘCZYNIE

alt
W sobotni wieczór – 21 lipca 2018 roku odbył się plenerowy koncert finałowy
XVI Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego w Sulęczynie. Na początku wszystkich obecnych przywitał główny organizator festiwalu Paweł A. Nowak a następnie głos zabrał Wójt Gminy Sulęczyno – Bernard Grucza.

Część artystyczną rozpoczęła grupa Armonia Lyrica w składzie Bożena Bobo – Dyga a także akordeoniści Wiesław Ochwat i Maciej Zimka. Następnie zaprezentował się zespół folkowy pn. Tekla Klebetnica w utworach które były połączeniem tradycyjnego folkloru z elementami muzyki cygańskie, klasycznej i jazzu. Po czy na scenie pojawiła się największa jak do tej pory liczba wykonawców występujących w jednym momencie osiemnasto osobowa Orkiestra Akordeonowa z Daugavpils (Łotwa) prowadzona przez Tatianę Saratową, składająca się z uczniów, studentów i nauczycieli. Gwiazdą wieczoru był Placido Domingo Jr wraz z zespołem w projekcie Volver Anima Tanga.

Koncert poprowadził Tomasz Olszewski – redaktor Radia Gdańsk. Podczas koncertu w sali ośrodka kultury można było obejrzeć wystawę akordeonów z kolekcji Pawła A. Nowak a także ekspozycję akordeonów Scandalii i Fisitalia.

Fotorelacja: KONCERT PLENEROWY XVI FESTIWALU AKORDEONOWEGO

- WYSTAWA AKORDEONÓW.


KONCERT KAMERALNY W RESTAURACJI „MARASKA” W RAMACH XVI MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU AKORDEONOWEGO W SULĘCZYNIE

alt

W czwartek 19 lipca 2018 roku w Restauracji „Maraska” w Sulęczynie odbył się drugi koncert w ramach XVI Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego w Sulęczynie. Koncert podzielony został na dwie części. W pierwszej części mogliśmy usłyszeć muzykę francuską w wykonaniu dobrze znanej sulęczyńskiej publiczności wokalistki – Darii Zaradkiewicz , która wystąpiła wspólnie z Maciejem Sadowskim – kontrabas, Grzegorzem Sycze – perkusja i Pawłem A. Nowak – akordeon. W drugiej części koncertu miała miejsce prezentacja albumu pt. „Fade out” w wykonaniu zespołu Almost Jazz Group.

Fotorelacja: DRUGI KONCERT XVI FESTIWALU AKORDEONOWEGO


KONCERT INAUGURACYJNY
XVI MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU AKORDEONOWEGO W SULĘCZYNIE

alt

W niedzielę 15 lipca 2018 roku koncertem w Kościele pw. Świętej Trójcy w Sulęczynie rozpoczął się XVI Międzynarodowy Festiwal Akordeonowy w Sulęczynie. Podczas koncertu inauguracyjnego publiczność zgromadzona w kościele wysłuchała Orkiestry Kameralnej Progress pod dyrekcją Sylwii Janiak – Kobylińskiej oraz soliści: Jerzy Bawoł – akordeon, Paweł A. Nowak – akordeon, Sławomir Koryzno – perkusja oraz zespół Bellcanti: Magdalena Chmielecka, Maria Malinowska i Karolina Sołomin. W trakcie koncertu wysłuchano m.in. utworów w związku z obchodami 100 – lecia niepodległości a także utwór skomponowany przez Antoniego Wojnara poświęcony ubiegłorocznej nawałnicy która przeszła nad Kaszubami. Koncert poprowadził Krzysztof Dąbrowski.

Fotorelacja: PIERWSZY KONCERT XVI FESTIWALU AKORDEONOWEGO

Fotorelację z koncertu premierowego można znaleźć także na stronach lokalnych portali informacyjnych :

- Kartuzy.info       /    - ExpressKaszubski         /    - Kartuzy.naszemiasto


XVI Międzynarodowy Festiwal Akordeonowy w Sulęczynie odbędzie się w roku 2018 w następującym terminie:

- 15 lipiec 2018 roku - Koncert inauguracyjny w Kościele pw. Św. Trójcy w Sulęczynie

- 19 lipiec 2018 roku - Koncert kameralny w Restauracji "MARASKA" w Sulęczynie

- 21 lipiec 2018 roku - Koncert finałowy - scena plenerowa Gminnego Ośrodka Kultury w Sulęczynie

W ramach festiwalu odbędzie się również wystawa akordeonów z kolekcji Pawła A. Nowaka w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Sulęczynie.

alt


Szczegółowy program festiwalu:

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt


Głównym sponsorem festiwalu jest  :


alt


2017


Koncert finałowy XV Międzynarodowy Festiwalu Akordeonowego w Sulęczynie

alt

W sobotę 5 sierpnia 2017 roku odbył się koncert finałowy XV Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego w Sulęczynie. Koncert plenerowy tradycyjnie już rozpoczął Tomasz Olszewski – prezenter Radia Gdańsk wspólnie z głównym organizatorem festiwalu Pawłem Nowak. Następnie na scenie pojawił się Wójt Gminy Sulęczyno Bernard Grucza, który przywitał i podziękował wszystkich za przybycie na koncert. Po czym wręczył Pawłowi Nowak pamiątkową płaskorzeźbę, wykonaną przez lokalnych artystów Sylwię i Czesława Birr, w podziękowaniu za organizację festiwalu przez piętnaście lat. Podziękowania głównemu organizatorowi festiwalu złożyła również delegacja sulęczyńskich strażaków.

Część artystyczną festiwalu rozpoczęła grupa z Białorusi – akordeonista Anatoly Taran wspólnie z Hovhannes Avanesyan na perkusji i Alexandrem Efimov na gitarze basowej. Następnie na scenie zaprezentowała się wspaniała grupa z Brazylii na czele z akordeonistą Tiago Rossato, który wraz ze swoim zespołem po raz pierwszy zaprezentował się w Polsce. Na zakończenie wieczoru wystąpił mistrz akordeonu z Francji, po raz drugi nas - Richard Galliano wspólnie ze swoim zespołem z projektem „New Jazz Mussette”. Publiczność była zachwycona występem artystów. Wieczór zakończył się Jam Sassion w sali ośrodka kultury w wykonaniu artystów z Brazylii oraz Grzegorza Sycz i Pawła Nowak.

Podczas koncertu plenerowego w ośrodku kultury obejrzeć można było wystawę akordeonów z kolekcji organizatora festiwalu.

Fotorelacja : III KONCERT XV FESTIWALU

Poniżej można obejrzeć relację TVP Gdańsk dot. Festiwalu Akordeonowego:

alt

link do relacji: http://gdansk.tvp.pl/33506411/miedzynarodowy-festiwal-akordeonowy


Drugi koncert XV Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego w Sulęczynie 

alt

W czwartek – 3 sierpnia 2017 roku – w gościnnych progach Restauracji „MARASKA” Państwa Marii i Jakuba Antkowiak w Sulęczynie odbył się drugi koncert w ramach XV Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego w Sulęczynie.

Kameralny koncert składał się z dwóch części. W pierwszej części usłyszeliśmy utwory w wykonaniu Tomasza Olszewskiego w projekcie „Jest pięknie”, zaś w drugiej części zaprezentowała się Małgorzata Szmuda – Sycz z projektem „Jazz, no jazz”. Na kontrabasie zagrał Maciej Sadowski na zmianę z Pawłem Urowskim, na perkusji Grzegorz Sycz a na akordeonie Paweł A. Nowak.

Fotorelacja: II KONCERT XV FESTIWALU 


Pierwszy koncert XV Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego w Sulęczynie

alt

W niedzielę – 30 lipca 2017 roku w Kościele pw. Świętej Trójcy w Sulęczynie koncertem w kościele rozpoczął się XV Międzynarodowy Festiwal Akordeonowy w Sulęczynie. Publiczność, która szczelnie wypełniła sulęczyński kościół mogła posłuchać wspaniałych występów: chóru Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego pod dyrekcją Jerzego Szarafińskiego oraz Orkiestry Kameralnej Progress pod dyrekcją Szymona Morusa. Wystąpili także soliści : Magdalena Chmielecka – sopran, Aleksandra Furmańska – fortepian, Paulina Dąbrowska – sopran oraz Paweł A. Nowak bandeneon i akordeon.

Fotorelacja : I KONCERT XV FESTIWALU


Tegoroczny XV Międzynarodowy Festiwal Akordeonowy  w Sulęczynie odbędzie się w dniach 30 lipca oraz 3 i 5 sierpnia 2017 roku.

Koncert inauguracyjny odbędzie się tradycyjnie w sulęczyńskim kościele
30 lipca o godzinie 19:00
zaraz po Mszy Świętej. Na ten wieczór planowana jest nie lada gratka dla melomanów. Będzie można usłyszeć kilka części z inspirowanej tangiem „Misa a Buenos Aires” Martina Palmeriego na chór, orkiestrę i solistów. Jak co roku oprawę muzyczną inauguracyjnego koncertu zapewni Orkiestra Kameralna Progress pod dyrekcją Szymona Morusa.

Koncert kameralny – 3 sierpnia o godzinie 19:00 odbędzie się w Restauracji „Maraska” w Sulęczynie. Będzie to koncert jazzowy podczas którego zaprezentuje się zespół na czele z wokalistką Małgorzatą Szmudą – Sycz.

Koncert plenerowy – 5 sierpnia o godzinie 19:00 w amfiteatrze przy Gminnym Ośrodku Kultury w Sulęczynie rozpocznie się finał jubileuszowego festiwalu. Gwiazdą tegorocznej edycji będzie kwartet światowej sławy wybitnego akordeonisty Richarda Galliano, który zaprezentuje program pt. „New Jazz musette”. Będzie to polska premiera tego projektu! Podczas koncertu plenerowego tradycyjnie będzie można obejrzeć wystawę akordeonów z kolekcji Pawła A. Nowaka.

Więcej informacji o festiwalu można znaleźć
na stronie internetowej
akordeony.net
  


alt     alt


alt


alt


alt


altalt


Głównym sponsorem festiwalu jest  :


alt


2016


Film / Relacja z XIV Międzynarodowego Festiwalu
Akordeonowego w Suleczynie
 
- 24 - 30 lipca 2016 r.


altPierwszy Koncert XIV Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego za nami ….

alt

W niedzielę - 24 lipca 2016 r. - koncertem inauguracyjnym w Kościele Św. Trójcy w Sulęczynie 
rozpoczął się XIV Międzynarodowy Festiwal Akordeonowy w Sulęczynie, który odbył się także w ramach obchodów 400-lecia Parafii Św. Trójcy w Sulęczynie.

Podczas koncertu wystąpili muzycy Orkiestry Kameralnej Progres pod dyrekcją Szymona Morusa oraz soliści –Magdalena Chmielecka (sopran), Natalia Walewska (skrzypce) oraz Paweł A. Nowak (akordeon)

Fotorelacja:

I dzień Festiwalu Akordeonowego


Drugi Koncert XIV Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego za nami ….

alt

W czwartek 28 lipca 2016 roku w Restauracji „MARASKA” w Sulęczynie odbył się drugi koncert w ramach XIV Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego w Sulęczynie.

Koncert był zatytułowany „Le cafe parisien” który był połączeniem musette, muzyki Django Reinharta i znanych tematów francuskiego pop.

Podczas koncertu wystąpili Paweł A. Nowak Akordeon, Dario Alberti – gitara, Maciej Sadowski – kontrabas, Tomasz Koper – perkusja oraz Daria Zaradkiewicz – śpiew.

Fotorelacja:

II koncert Festiwalu Akordeonowego 


Koncert plenerowy XIV Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego za nami ….

alt

W sobotę 30 lipca 2016 roku odbył się koncert finałowy XIV Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego w Sulęczynie. Mimo deszczowej aury publiczność dopisała.

Koncert rozpoczął się od powitania publiczności przez Tomasza Olszewskiego – prezentera Radia Gdańsk, który już od kilku lat prowadzi koncert. Następnie na scenie pojawił się Paweł A. Nowak – główny organizator festiwalu, który przywitał wszystkich obecnych oraz podziękował Wójtowi Gminy Sulęczyno Bernardowi Gruczy oraz Staroście Powiatu Kartuskiego Janinie Kwiecień władzom gminy oraz powiatu za przychylność i pomoc przy organizacji festiwalu, wręczając im symboliczne kwiaty. Podziękował także wszystkim współorganizatorom festiwalu oraz osobom zaangażowanym w jego organizację.

Koncert rozpoczął zespół z Ukrainy Galia Folk Band następnie Hamburg Tango Quintet. Potężną dawkę energii publiczności w postaci starych ludowych kompozycji ubranych w nowoczesne, rockowo – elektroniczne aranżacje inspirowane, nierzadko metalowymi brzmieniami przekazała grupa ze śląska –Krzikopa. Koncert zakończył jeden z najpopularniejszych w Polsce akordeonistów - Marcin Wyrostek z zespołem w projekcie „Tango Corazon”. Podczas koncertu plenerowego można było obejrzeć wystawę akordeonów z kolekcji Pawła A. Nowaka.

Fotorelacja:

Koncert Plenerowy Festiwalu Akordeonowego


 XIV Festiwal Akordeonowy alt

I koncert -

24 lipca 2016 r., godz. 19:00
- Kościół Św. Trójcy w Sulęczynie

II koncert-

28 lipca 2016 r., godz. 19:00
- Restauracja "MARASKA"

III koncert -

30 lipca 2016 r., godz. 19:00
- Amfiteatr Gminnego Ośrodka
Kultury w Sulęczynie


PROGRAM XIVFESTIWALU AKORDEONOWEGO

alt

alt

alt

alt

alt2015


Pierwszy Koncert XIII Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego za nami ….

alt    alt

W niedzielę - 26 lipca 2015 r. - koncertem w Kościele Św. Trójcy w Sulęczynie
rozpoczął się XIII Międzynarodowy Festiwal Akordeonowy w Sulęczynie,

Podczas koncertu wystąpił Paweł A. Nowak wraz z Orkiestrą Kameralną Progress
pod dyrekcją Szymona Morusa, zabrzmiały m. in. takie utwory jak
„Błękitna Rapsodia” – Georga Gershwina, Preludium, fuga i wariacje Cesara Francka oraz na zakończenie tradycyjnie „Pociąg”.

Fotorelacja: I dzień Festiwalu Akordeonowego


Drugi Koncert XIII Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego za nami ….

alt

W czwartek – 30 lipca 2015 r. - w Restauracji „MARASKA” odbył się drugi koncert XIII Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego w Sulęczynie. Podczas koncertu wystąpił Zespół Almost Jazz Group w składzie: Paweł A. Nowak – akordeon, Ignacy Jan Wiśniewski – fortepian, Maciej Sadowski – kontrabas, Antoni Wojnar – perkusja, którzy zaprezentowali projekt „Na Kaszebach” w drugiej część piosenki francuskie zaśpiewała Daria Zaradkiewicz.

Fotorelacja - II Koncert "MARASKA"


 Koncert plenerowy XIII Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego za nami ….

alt

W sobotę 1 sierpnia 2015 r. koncertem plenerowym zakończył się
XIII Międzynarodowy Festiwal Akordeonowy w Sulęczynie.
Festiwal rozpoczęli artyści z Poznania zespół The Other Sound,
następnie zaprezentowali się artyści z Ukrainy – Galicia Folk Band
oraz z Francji: Eric Bouvelle wraz z żoną Sandrą Bouvelle
w towarzystwie znanych sulęczyńskiej publiczności artystów z zespołu Almost Jazz Group.
Na zakończenie festiwalu wystąpił zespół KROKE z gwiazdą wieczoru Anną Marią Jopek.
Festiwal poprowadził znany prezenter Radia Gdańsk Tomasz Olszewski.
Podczas koncertu można było obejrzeć wystawę akordeonów z kolekcji Pawła A. Nowaka.

Fotorelacja:

- wystawa akrdeonów        /        - koncert plenerowy


 XIII Festiwal Akordeonowy alt

I koncert -

26 lipca 2015 r., godz. 19:00
- Kościół Św. Trójcy w Sulęczynie

II koncert-

30 lipca 2015 r., godz. 19:00
- Restauracja "MARASKA"

III koncert -

1 sierpnia 2015 r., godz. 19:00
- scena plenerowa Gminnego Ośrodka
Kultury w Sulęczynie

alt


 PROGRAM XIII FESTIWALU AKORDEONOWEGO


alt

Dzień I – 26 lipca 2015 r., niedziela, godz. 19:00
Kościół Św. Trójcy w Sulęczynie

Paweł A. Nowak (akordeony i bandoneon) oraz Orkiestra Kameralna Progress pod dyrekcją Szymona Morusa.

W programie: utwory zaaranżowane specjalnie na koncert, m.in. "Błękitna Rapsodia", Georga Gershwina, Preludium, fuga i wariacje Cesara Francka, tradycyjne tanga argentyńskie, muzyka filmowa, kompozycje własne. 

Dzień II – 30 lipca 2015 r., czwartek, godz. 19:00
Restauracja „MARASKA” w Sulęczynie 

Almost Jazz Group z projektem „Na Kaszebach” oraz Tricolage

Zespół w składzie:

-  Paweł A. Nowak - akordeon, akordina

- Ignacy Jan Wiśniewski - fortepian

- Maciej Sadowski - kontrabas

- Antoni Wojnar - perkusja

Daria Zaradkiewicz - śpiew

Dzień III – 1 sierpnia 2015 r., sobota, godz. 19:00
Amfiteatr przy Gminnym Ośrodku Kultury w Sulęczynie

The Other Sound
Jarosław Buczkowski - akordeon, Dawid Troczewski - piano, Piotr Max Wisniewski - kontrabas, Marcin Jahr - perkusja

GALICIA FOLK  BAND (Ukraina)
Volodymyr Ivanest - bajan, śpiew, Oksana Zubenko - skrzypce, śpiew, Sergey Kutepov - bandura, śpiew 

Eric Bouvelle (Francja - po raz pierwszy w Polsce)
Sandra Bouvelle - śpiew, Ignavy Jan Wiśniewski -piano, Maciej Sadowski - kontrabas, Antoni Wojnar - perkusja. Wirtuozowski program akordeonowy zawierający utwory z gatunku musette oraz piosenki z repertuaru Edith Piaf

KROKE  feat Anna Maria Jopek
Anna Maria Jopek - śpiew, Tomasz Kukurba - altówka, śpiew, Jerzy Bawoł - akordeon, Tomasz Lato - koontrabas.

Wystawa akordeonów z kolekcji Pawła Nowaka (sala GOK)


2014


alt

I Koncert XII Festiwalu:

W niedzielę - 27 lipca 2014 r. - koncertem w Kościele rozpoczął się XII Międzynarodowy Festiwal Akordeonowy w Sulęczynie.

Zabrzmiały znane dzieła muzyki klasycznej i filmowej, tanga Astora Piazzoli oraz kompozycje Richarda Galliano i Pawła Nowaka.

Wystąpili:
Dyrygent: Szymon Morus,
Akordeon, akordina, bandoenon - Paweł Nowak
 
pierwsze skrzypce: Ziętek Julia, Heimowska Dominika, Sierakiewicz Tomasz
drugie skrzypce: Beata Wojtowicz Rodak , Kamila Bigus
altówki: Ewelina Bronk, Aleksandra Rychcik
wiolonczela: Mruczek Mariusz
kontrabas: Sadowski Maciej


Fotorelacja GOK: Festiwal I Dzień

Fotorelacje z I Dnia Festiwalu można także znaleźć na stronach loalnych portali informacyjnych:

- kartuzy.naszemiasto      /      - kartuzy.info      /   - exspresskaszubski


II Koncert XII Festiwalu:

alt

W czwartkowy wieczór - 31 lipca 2014 r. -  w gościnnych murach Restauracji „MARASKA”
odbył się koncert pt: „Notte Italiana” w wykonaniu:
Dario Alberti – gitara i śpiew, Paweł A. Nowak – akordeon,
Andrzej Józefów – gitara oraz Maciej Sadowski – kontrabas.

Fotorelacja GOK: Festiwal II Dzień


Koncert Finałowy XII Festiwalu:

alt
alt

W minioną sobotę 2 sierpnia 2014 r. koncertem plenerowym zakończył się XII Międzynarodowy Festiwal Akordeonowy w Sulęczynie. Mimo upalnej pogody licznie zgromadzona publiczność podziwiała występy artystów. Koncert rozpoczęli akordeoniści Poznańskiego Kwintetu Akordeonowego po nich wystąpili zagraniczni goście z Włoch: Cristiano Lui & Stefano Ciotola następnie gość z Madagaskaru Regis Gizavo. Na zakończenie wieczoru wystąpił zespół Voice Band z gościem wieczoru Anitą Lipnicką. Podczas koncertu można było obejrzeć wystawę akordeonów z kolekcji Pawła Nowaka.

Fotorelacja GOK: Festiwal III Dzień

- Wystawa Akordeonów -

                                   Relację z imprezy można znaleźć także na stronach:      

- kartuzy.naszemiasto    /     - exspresskaszubski        /   - kartuzy.info


 PROGRAM XII FESTIWALU AKORDEONOWEGO


alt

Dzień I – 27 lipca 2014 r., niedziela, godz. 19:00
Kościół Św. Trójcy w Sulęczynie

Paweł A. Nowak z towarzyszeniem orkiestry kameralnej pod dyrekcją Szymona Morusa.

W programie znane dzieła muzyki klasycznej, tematy filmowe, tanga Astora Piazzolli, muzyka filmowa oraz kompozycje Richarda Galliano i Pawła Nowaka.


Dzień II – 31 lipca 2014 r., czwartek, godz. 19:00
Restauracja „MARASKA” w Sulęczynie alt

„Notte Italiana”

Dario Alberti & Paweł A. Nowak Quartet:

- Dario Alberti – gitara, śpiew,

- Paweł A. Nowak – akordeon,

- Andrzej Józefów – gitara,

- Maciej Sadowski – kontrabas.

Koncert łączy w sobie włoską muzykę z cygańskim jazz manouche.


Dzień III – 2 sierpnia 2014 r., sobota, godz. 19:00
Amfiteatr przy Gminnym Ośrodku Kultury w Sulęczynie

alt 

Poznański Kwintet Akordeonowy

Cristiano Lui & Stefano Ciotola (Włochy) :

Cristiano Lui – akordeon, bandoneon; Stefano Ciotola – gitara

REGIS GIZAVO (Madagaskar)

Voice Band & Anita Lipnicka

Wystawa akordeonów z kolekcji Pawła Nowaka (sala GOK)

alt


Ogranizatorzy Festiwalu:

- Gminny Ośrodek Kultury w Sulęczynie

- Paweł Nowak

- Parafia Św. Trójcy w Sulęczynie


alt


alt


2013alt

XI Międzynarodowy Festiwal Akordeonowy w Sulęczynie
(28 lipiec, 1 i 3 sierpień 2013 roku)

Festiwal Akordeonowy rozpoczął się, jak zwykle koncertem inauguracyjnym w sulęczyńskim Kościele. Publiczność dopisała, a jeden z lokalnych portali opisał niedzielny koncert tak: „Mimo panującego upału muzyki zdecydowała się posłuchać tak duża liczba widzów, że zabrakło miejsc siedzących.  Dla znakomicie zaaranżowanego i wykonanego wyboru znanych i pięknych tang argentyńskich warto było jednak nawet postać.” W niedzielę wystąpiła znana już w Sulęczynie wokalistka i aktorka Dorota Lulka wraz z kwartetem Milonga Baltica w składzie: Paweł Nowak – bandoneon, Tomasz Siarkiewicz – skrzypce, Ignacy Jan Wiśniewski – fortepian oraz Maciej Sadowski – kontrabas oraz w towarzystwie smyczkowej orkiestry kameralnej w składzie: Krzysztof Jakub Szwarc, Mariusz Mruczek, Kamila Bigus, Aleksandra Rychcik, Hubert Ostrowski oraz Marta Wojtan.

Drugi koncert, w kameralnym stylu, odbył się pierwszego sierpnia w Restauracji „MARASKA”, gdzie wystąpiła grupa Almost Jazz Group, w składzie: Ignacy Jan Wiśniewski – fortepian, Maciej Sadowski – kontrabas, Roman Ślefarski – perkusja oraz Paweł Nowak – akordeon / akordina.  

Koncert kończący XI Festiwal odbył się na scenie plenerowej GOK-u, a wystąpili: Cezary Paciorek wraz zespołem, Węgier - Orosz Zoltan,  Acoustic Acrobats oraz Motion Trio. Plenerowy koncert, już któryś raz z kolei poprowadził prezenter Radia Gdańsk – Tomasz Olszewski. Przez cały czas trwania festiwalu można było obejrzeć wystawę akordeonów z kolekcji Pawła Nowaka.


Fotorelację z XI Festiwalu można znaleźć pod poniższym linkami:

Dzień Pierwszy: koncert inauguracyjny w Kościele

Dzień Drugi: koncert kameralny w Restauracji MARASKA

Dzień Trzeci: koncert plenerowy

Szczegółowy Program Festiwalu z Plakatem 2013


alt 


2012X Międzynarodowy Festiwal Akordeonowy w Sulęczynie
(29 lipiec, 2, 3 i 4 sierpień 2012 roku)

Koncert inauguracyjny odbył się, zgodnie z tradycją festiwalu, w ostatnią niedzielę lipca w sulęczyńskim Kościele.  Zespół KLEZMORET  wykonał koncert folkowo – etniczny z elementami jazzu i improwizacji, zabrzmiały utwory z płyty zespołu oraz nowe tematy przygotowane specjalnie na festiwal z obecnością orkiestry smyczkowej oraz perkusji, która gościła w tym zespole po raz pierwszy. Zespół Klezmoret wystąpił w następującym składzie: Tomasz Siarkiewicz – skrzypce, Paweł Nowak – akordeon, Maciej Sadowski – kontrabas oraz Sławomir Koryzno – perkusja.

W Restauracji „MORENKA”, 2 sierpnia 2012 roku, w kameralnym stylu odbył się koncert zespołu DJANGOLOGY, zespół wystąpił składzie: Leszek Dranicki – gitara, Marek Wądołowski – gitara, Paweł Nowak – akordeon / akordina oraz Tomasz Nowik – kontrabas. Zgodnie z opisem zapowiadającym koncert usłyszeliśmy: „Pełen energii koncert grupy inspirującej się muzyką legendarnego cygańskiego gitarzysty jazzowego Django Reinhardta. Zabrzmiały znane tematy jazzowe utrzymane w stylu manouche (gipsy jazz), kompozycje samego Django Reinhardta oraz charakterystyczne dla muzyki akordeonowej francuskie musette”.

W ramach X - jubileuszowego koncertu odbyły się dwa koncerty plenerowe na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Sulęczynie. Podczas piątkowego koncertu wystąpili: VIVA QUARTET – zespół znanego z pierwszych edycji festiwalu akordeonisty Marcin Janiszewskiego, który wystąpił w towarzystwie skrzypka Jana Adamkiewicza oraz kontrabasisty Marcina Fidosa. Muzykom towarzyszyła wokalistka Katarzyna Kołodziejczyk, która zaśpiewała popularne piosenki francuskie. Wystąpił także zespół KROKE, pochodzący z Krakowa, grupa ta po raz pierwszy wystąpiła na Kaszubach a koncert odbył się w ramach obchodów XX-lecia istnienia zespołu.

W sobotę 4 sierpnia odbył się koncert podsumowujący koncerty odbywające się w ramach obchodów X-lecia Festiwalu Akordeonowego w Sulęczynie. Koncert rozpoczął się od podziękowań skierowanych do sponsorów wspierających od dziesięciu lat festiwal, otrzymali oni także pamiątkowe dyplomy.

Na początek koncertu wystąpił zespół - „Almost Jazz Group” w składzie:   Paweł Nowak – akordeon / akordina, Ignacy Jan Wiśniewski – fortepian, Tomasz Nowik – kontrabas, gościnnie Adam Czerwiński – perkusja oraz finalista programu Must Be The Music  - Michał Kuczyński. Artyści wykonali  amerykańskie standardy jazzu i muzyki popularnej utrzymane w klimacie Franka Sinatry oraz kompozycje własne.

Następnie wystąpił, także już znany dla sulęczyńskiej publiczności z poprzednich edycji festiwalu, Ludovic Beier, który wystąpił w towarzystwie:  Samsona Schmitta - wybitnego gitarzysty, pochodzącego z legendarnego rodu romskich muzyków, Philippe Cuillerie'ra – który zagrał na gitarze rytmicznej oraz Antonie Licusati’a – kontrabasisty, zaprezentowali oni projekt pn. - Pop, Swing & Fire.  

alt

Fotorelację można zobaczyć na stronie Akordeony.net

 - dzień I - Klezmoret z orkiestrą kameralną - 29 lipca 2012 r.

- dzień II - Djangology (Maraska) - 2 sierpień 2012 r.

- dzień III - VIVA QUARTET - 3 sierpień 2012 r.

- dzień III - KROKE - 3 sierpień 2012 r.

- dzień IV - Almost Jazz Grup & M. Kuczyński - 4 sierpień 2012 r.

- dzień IV - Ludovic  Beier z projektem POP, SWING & FIRE - 4 sierpień 2012 r.

- Wystawa akordeonów - 3 i 4 sierpnia 2012 r.

- Zdjęcia z podziękowania sponsorom festiwalu

lub na stronach lokalnej prasy oto kilka przykładowych linków:

kartuzy. info: - http://kartuzy.info/wiadomosc

kartuzy.naszemiasto:    dzień trzeci   /   dzień czwarty

foto.bytów: dzień pierwszy2011


IX Międzynarodowy Festiwal Akordeonowy w Sulęczynie

alt


2010


VIII Międzynarodowy Festiwal Akordeonowy w Sulęczynie

alt

Fot. z Festwalu: Archiwum GOK S-no i SuperPapier Michał Kapusta

Tygodniowy cykl koncertów w kilku miejscach w Sulęczynie, którego tematem przewodnim jest oczywiście akordeon.

Międzynarodowy Festiwal Akordeonowy "Sulęczyński Spotkania Akordeonowe" to znana już od 2002 roku impreza. Pomysłodawcą i jednocześnie współorganizatorem wydarzenia, wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Sulęczynie, jest Paweł Nowak, młody gdański akordeonista.

Celem festiwalu jest popularyzowanie akordeonistów i instrumentu muzycznego, jakim jest akordeon, który z powodzeniem można wykorzystać w różnorodnych gatunkach muzycznych.

Atmosfera corocznych festiwalów jest nie do powtórzenia, koncerty odbywają się przeważnie w amfiteatrze, w otoczeniu pięknych sulęczyńskich lasów i jezior, zaś niektóre w "Pubie Maraska" lub w Kościele pw. Św. Trójcy w Sulęczynie.

W czasie tygodniowego festiwalu można wysłuchać bezpłatnie wszystkich wieczornych koncertów w wykonaniu polskich i zagranicznych muzyków.

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE

Gminny Ośrodek
Kultury w Sulęczynie

ul. Zielona Droga 1
83-320 Sulęczyno
tel 58 684 - 20 - 57
gok@gok.suleczyno.pl

Dyrektor: Zarzycki Zbigniew
dyrektor@gok.suleczyno.pl

NIP: 589-17-79-794

Regon: 192810282

Nr konta : Bank Spółdzielczy w Sierakowicach Oddział Sulęczyno
79 8324 0001 0040 9526 2000 0010

Zapraszamy na :

alt

alt

alt


GMINA SULĘCZYNO
Urząd Gminy
Sulęczyno

ul. Kaszubska 26
83-320 Sulęczyno

tel 58 685 - 63 - 63

fax 58 685 - 63 - 98

info@bip.suleczyno.pl

www.suleczyno.pl

Dyrektor: Zarzycki Zbigniew
dyrektor@goksuleczyno.gdan.pl

Ile osób na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 28 gości