wtorek sierpnia 16 , 2022
Font Size
   

 alt

Międzynarodowy Festiwal Jazzowy
"JAZZ W LESIE"

RokStories

Międzynarodowy Festiwal Jazzowy "Jazz w lesie" odbywają się w ostatni weekend lipca nieprzerwane od 1996 roku. Pomysłodawcami festiwalu są dwaj mieszkańcy Sulęczyna: Adam Czerwiński (perkusista jazzowy) i Jacek Leszewski. Przy opisie festiwalu nie można pominąć osoby zmarłego w 2013 roku Jarosława Śmietany, które niewidoczny z zewnątrz udział w tworzeniu imprezy pozwałał obdarzyć go mianem festiwalowego guru. Jego pomysły i artystyczne projekty były zawsze największymi, festiwalowymi wydarzeniami. 

Festiwal jest imprezą płatną odbywającą się w ośrodku "Leśny Dwór" lub w parku przynależącym do tego obiektu. Co roku zapraszani do występów są zarówno muzycy rodzimi, jak i ci z Europy czy Stanów Zjednoczonych.

Szczególnie uroku festiwalowi dodają tzw. nocne jam session's, kiedy to w sali restauracyjnej muzycy zbierają się, aby wspólnie pograć, improwizując. Co roku "Jazz w lesie" stanowi atrakcję nie tylko dla wczasowiczów, którzy akurat przebywają w Sulęczynie, ale również dla prawdziwych fanów tego gatunku muzycznego.

Obszerny artykuł opisujący festiwal można znaleźć w Gazetce Gminnej „Nowine z Gminie Seleczeno” wydanie 1/2015 lub klikając na poniższy link:

ARTYKUŁ JAZZ W LESIE

Więcej informacji o festiwalu można znaleźć na stronie: "Jazz lesie"

alt 


2018


XXIII "JAZZ W LESIE"

alt

Relację z XXIII Festiwalu Jazz w lesie można znaleść
na lokalnych portalach informacyjnych m.in:

- Kartuzy.info

- Express Kaszubski

- Kartuzy.naszemiasto

- Zkaszub.info


2017


XXII "JAZZ W LESIE"

XXII Festiwal "Jazz w lesie" planowany
jest na 28-29 lipca 2017 roku

w Parku Ośrodka "Leśny Dwór" w Sulęczynie

alt2016


XXI "JAZZ W LESIE"

alt


2015


XX "JAZZ W LESIE"

alt


2014


XIX "JAZZ W LESIE"

alt

W ostatni weekend lipca już po raz XIX w Parku Ośrodka „Leśny Dwór” w Sulęczynie odbył się Festiwal „Jazz w lesie”. Pierwszego dnia festiwalu wystąpił Janusz Mackiewicz ELEC-TRI-CITY, Irek Wojtczak – The Bee’Kness oraz AMC Trio &Mark Whitfield – Music from Beyond. Drugiego zaś dnia wystąpił Kent Sangster’s z Canady – Obsessions Octet oraz miała miejsce premiera dwupłytowego albumu z utworami skomponowanymi przez Jaka Śmietanę w wykonaniu przyjaciół artysty.

Fotorelacja GOK - "Jazz w lesie"

Fotorelację z XIX Festiwalu "JAZZ W LESIE" można także znaleźć
na stronach lokalnych portali informacyjnych:

- kartuzy.naszemiasto        /     -  exspresskaszubski


25 – 26 lipiec 2014 r. 
XIX Międzynarodowy Festiwal „Jazz w lesie”

Miejsce: Park Ośrodka „Leśny Dwór”

Organizator: Stowarzyszenie Muzyków Jezzowych

W ramach Festiwalu odbędzie się Jazz dla dzieci
na scenie plenerowej GOK Sulęczyno – 26 lipca 2014 r.


Więcej o imprezie: http://www.jazzwlesie.pl/festiwal.html

altJazz w Lesie 2014

Z przyjemnością zapraszamy Państwa na 19 Międzynarodowy Festiwal Jazzowy w Sulęczynie. W tym roku festiwal odbędzie się w dniach 25-26 lipca.

Piątek, 25 lipca 2014, godz.20:15

Janusz Mackiewicz - ELEC-TRI-CITY
Zespół, założony w połowie 2011 roku z inicjatywy Janusza Mackiewicza, tworzą muzycy, którzy przyjaźnią się od wielu lat i współpracują ze sobą w różnych formacjach. Ich doświadczenia, wyniesione z obcowania z akustycznymi instrumentami, nabierają w tym projekcie nowej wartości. Połączenie jazzowych melodii i harmonii, oraz rytmów wywodzących się z lat 70. z elektro-przestrzeniami, wyzwalanymi za pomocą współczesnych instrumentów elektronicznych, stało się niewyczerpanym źródłem nowych inspiracji, nowej energii. Zestawienie współczesnej technologii z tradycją muzyki jazzowej przyczyniło się do powstania kompozycji silnie nacechowanych emocjami i utrzymanych w klimatach szeroko pojętego elektronicznego jazz-rocka.

Marcin Wądołowski - gitara
Dominik Bukowski - xylosynth
Janusz Mackiewicz - gitara basowa
Grzegorz Sycz - perkusja

Irek Wojtczak - The Bees' Knees
The Bees' Knees to płyta, w której jazz łączy się z klasyczną muzyką współczesną w sposób idealnie niemalże zrównoważony. Pociąga to za sobą pewne skojarzenie i konkluzje dotyczące odmiennych spojrzeń na XX i XXI- wieczną muzykę klasyczną i traktowania jej przez muzyków jazzowych. Osiem kompozycji saksofonisty, to kawałki dość różnorodne stylistycznie. Od form swobodniejszych, poprzez dodekafonię na kontrastujących ze sobą yassie i formie balladowej kończąc płyta z całą pewnością muzycznie wysmakowana i dosłownie rzecz ujmując eksplodująca ekspresją przynależącą nagraniom, w które muzycy wkładają cała swoją energię i pasję do muzyki improwizowanej.

Irek Wojtczak- saksofon tenorowy i sopranowy, klarnet basowy
Kamil Pater- gitary
Adam Żuchowski- bas
Kuba Staruszkiewicz- perkusja

AMC Trio & Mark Whitfield (Słowacja, USA) - Music from Beyond
Światowej sławy gitarzysta jazzowy- Mark Whitfield znany ze wspólnych projektów z takimi artystami jak: Jack McDuff, Jimmy Smith, Courtney Pine, Nicholas Payton czy Chris Botti. O jego pozycji świadczy najlepiej recenzja w "New York Times", gdzie określono Whitfielda jako "Najlepszego młodego gitarzystę w biznesie". Zagra również znakomite słowackie AMC Trio, w składzie Stano Cvanciger- perkusja, Peter Adamkovič - fortepian, Martin Marinčák - kontrabas. Trio nie ma jednego lidera. Różne osobowości trzech członków tworzą szczególną, wyważoną całość tej formacji.

Z AMC Trio grało gościnnie wielu muzyków.

Sobota, 26 lipca 2014, godz.20:15

Kent Sangster's (Canada)- OBSESSIONS OCTET
Ich repertuar został opisany jako elegancka mieszanka klasyki, tanga i jazzu na najwyższym poziomie.

Kent Sangster (saxophone)
Chris Andrew (piano)
Jamie Cooper (drums)
Jeff Johnson (bass)
Joanna Ciapka-Sangster (skrzypce)
Neda Yamach (skrzypce)
Rhonda Henshaw (altówka)
Ronda Metszies (wiolonczela)

Friends - Music Of Jarek Śmietana
Promocja dwupłytowego albumu z utworami skomponowanymi przez Jarka Śmietanę. Nagrań dokonano wiosną tego roku w studiach nagraniowych w USA i w Polsce. Wystąpią gwiazdy biorące udział w nagraniu m.in. Bill Neal, Kent Sangster, Wojciech Karolak, Jan Ptaszyn Wróblewski, Zbigniew Namysłowski, Krzesimir Dębski, Maciej Sikała, Dariusz Oleszkiewicz, Adam Czerwiński, Alicja Śmietana, Robert Majewski, Marcin Wądołowski.

Sulęczyno będzie pierwszym miejscem na świecie, w którym ten album będzie sprzedawany.
W sklepach ukaże się prawdopodobnie dopiero w sierpniu.

Miejsce:
Sulęczyno, teren wokół hotelu "Leśny Dwór", ul. Żeromskiego 15

Bilety:

piątek - 50 pln   /     sobota - 80 pln

karnet na dwa dni - 105 pln

Dzieci do lat 13 wstęp wolny.

Dzieci i młodzież do lat 18 wstęp tylko pod opieką osób dorosłych.

Sprzedaż biletów w dniu koncertów od godziny 17 w kasie przed wejściem na teren ośrodka "Leśny Dwór".

Rezerwacja biletów tylko drogą mailową: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. (nie prowadzimy rezerwacji telefonicznej)

Informacja ze strony internetowej www.jazzwlesie.pl z dnia 23.07.2014 r.


2013


RELACJĘ Z 18 FESTIWALU
można znaleźć m. in. na stronach :

- http://kartuzy.naszemiasto.pl/artykul/galeria/1947968,jazz-w-lesie-2013-hanna-banaszak-i-inne-znakomitosci,id,t.html

- http://kartuzy.naszemiasto.pl/galeria/zdjecia/1947744,jazz-w-lesie-2013-mfa-kera-porwala-do-tanca-zdjecia,galeria,id,t,tm.html#d5aa38a99bff8a07,1,3,4


„JAZZ DLA DZIECI”

W sobotnie popołudnie na scenie plenerowej Gminnego Ośrodka Kultury w Sulęczynie w ramach XVIII Międzynarodowego Festiwalu „Jazz w lesie” odbył się „Jazz dla dzieci”, podczas którego dla najmłodszych zaśpiewała Gosia Szmuda z zespołem.

Krótka fotorelacja z Jazzu dla dzieci

alt

alt


Serdecznie zapraszamy na 18 Międzynarodowy Festiwal Jazzowy.
Jak zwykle w ostatni weekend lipca w Sulęczynie.
Już dziś prezentujemy artystów, którzy pojawią się na leśnej scenie.
Po raz pierwszy w tym roku z powodu ciężkiej choroby nie zagra z nami Jarek Śmietana.
W geście solidarności muzycy, którzy zapowiedzieli swój udział chcą zagrać właśnie dla niego. Wśród przyjaciół Jarka jest wielu wspaniałych muzyków dlatego spodziewamy się w tym roku naprawdę wyjątkowego składu.

alt


Piątek, 26.07, godz. 20:00

Peter Weiss Cantus 

Formacja w składzie: Hanka Rybka (Polska) - voc, Paula Oliveira (Portugal) - voc, Joao Moreira (Portugal) - trąbka, Wolfgang Schmidtke (Niemcy)- sax, arr., Benjamin Schaefer (Niemcy)- piano, Dieter Manderscheid (Niemcy)- bass, Peter Weiss (Niemcy) - perkusja. Muzycy w swoim projekcie wykorzystują tradycyjne elementy muzyki krajów, które odwiedzają na swojej trasie koncertowej. Poprzez jazzowe interpretacje starym utworom nadają nową wartość.

European Jazz Ensamble

W składzie: Tadeusz Jakubowski - saksofon, Damon Brown (Anglia) - trąbka, Grzegorz Nagórski - puzon, Paul Kirby  (Szkocja) - piano, Martin Zenker (Niemcy) - bass, Adam Czerwiński - perkusja. Super grupa złożona z wybitnych artystów. Muzyka którą zagrają to jazz najwyższej próby, kompozycje i aranżacje poszczególnych członków zespołu. Całość głęboko osadzona w tradycji, jednocześnie na wskroś nowoczesna i twórcza.

Mike Russell BLACK HERITAGE

Formacja, w której obok Mike Russella pojawi się znana czarnoskóra wokalistka Mfa Kera. Zespół gra muzykę etniczną i afrykańską, z elementami bluesa, salsy, gospel, reggae, jazzu, funky czy rapu. Mfa Kera urodziła się na Madagaskarze. Swoją karierę rozwijała wśród najlepszych, jak Mickey Barkey, John Lee Hooker czy Milton Buckner. W filmie "The Adventure Of Jazz" śpiewa w otoczeniu takich sław, jak Duke Ellington, Louis Armstrong i George Benson. Mike Russell to amerykański gitarzysta, wokalista i kompozytor, założyciel jazz-rockowej formacji Walter Forest, która w latach 70. Współpracowała z Andym Warholem. Wielkim sukcesem w karierze kompozytorskiej Russella była płyta "Black Woman" nagrana przez Glorię Taylor i nagrodzona statuetką Grammy. W 1996r. Russell założył zespół o nazwie MIKE RUSSELL BAND, łączący jazzowo-soulowo-funkowe brzmienia. Polskiej publiczności dał się poznać na festiwalu Jazz Piknik nad Zalewem oraz Hanza Jazz Festiwal. Występują: Mfa Kera, Mike Russel (amerykański gitarzysta oraz wokalista), Kwame Somertime (basista z Ghany), Joe Dicarlo (perkusista z Nowego Jorku) oraz gościnnie Andrzej Malcherek, gitarzysta Free Blues Band.

Sobota, 27.07., godz. 20:00

Damięca & Licak Quartet  
Ilona Damięcka - fortepian, wokal;  Tomasz Licak - saksofon;  Martin Buhl Staunstrup - kontrabas;   Rasmus Schmidt - perkusja.

"Wieczór Jarka Śmietany" - wieloodsłonowy maraton koncertowy artystów związanych z Jarkiem Śmietaną. Swój udział zapowiedzieli najwięksi artyści sceny jazzowej związani z Jarkiem Śmietaną. Hanna Banaszak, Karen Edwards, Bill Neal, Wojtek Karolak, Andrzej Olejniczak, Maciej Sikała, raperzy Bzyk i Guzik, zespół Ajagore, Piotr Wyleżoł, Adam Kowalewski, Marcin Lamch, Adam Czerwiński i inni.

W sobotę, w południe, zapraszamy wszystkie dzieci i nie tylko na Jazz Dla Dzieci.
(estrada przy Gminnym Ośrodku Kultury).

Program - Źródło: http://www.jazzwlesie.pl/


2012


altXVII "Jazz w lesie" już za nami!

27 i 28 lipca w malowniczej scenerii Ośrodka "Leśny Dwór" w Sulęczynie odbył się już po raz
XVII Międzynarodowy Festiwal Jazzowy "Jazz w lesie"
,
na którym wystąpili
w piątek m. in. Komeda Project, Asaf Sirkis Trio oraz String Connection z Krzesimirem Debskim
a w sobotę m. n. Heavy Metal Sextet oraz Jarek Smietana - "Ballads and Other Songs".

Fotorelację  z Festiwalu można znaleźć na stronach lokalnych portali:

http://expresskaszubski.pl/kultura/2012/07/jazzowe-dzwieki-wsrod-drzew
kartuzy.naszemiasto

kartuzy.info : pierwszy dzień,
drugi dzień

alt


2011


alt


Gminny Ośrodek
Kultury w Sulęczynie

ul. Zielona Droga 1
83-320 Sulęczyno
tel 58 684 - 20 - 57
gok@gok.suleczyno.pl

Dyrektor: Zarzycki Zbigniew
dyrektor@gok.suleczyno.pl

NIP: 589-17-79-794

Regon: 192810282

Nr konta : Bank Spółdzielczy w Sierakowicach Oddział Sulęczyno
79 8324 0001 0040 9526 2000 0010

Zapraszamy na :

alt

alt

alt


GMINA SULĘCZYNO
Urząd Gminy
Sulęczyno

ul. Kaszubska 26
83-320 Sulęczyno

tel 58 685 - 63 - 63

fax 58 685 - 63 - 98

info@bip.suleczyno.pl

www.suleczyno.pl

Dyrektor: Zarzycki Zbigniew
dyrektor@goksuleczyno.gdan.pl

Ile osób na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 69 gości