wtorek sierpnia 16 , 2022
Font Size
   

alt

Kaszëbë 3D czyli Terenowy Turniej Łuczniczy o Puchar Wójta Gminy Sulęczyno - zawody organizują łucznicy zrzeszeni w Pomorskim Oddziale Polskiego Stowarzyszenia Myślistwa Łuczniczego – PBA wraz ze Stowarzyszeniem Łuczników Pomorza SłuP.

Łucznictwo terenowe 3D to ogromnie popularna dyscyplina, ponieważ pozwala na użycie łuku w trudnych, terenowych, lecz jednocześnie kontrolowanych, warunkach. Daje to łucznikowi możliwość poznania jego mocnych i słabych stron, nad którymi musi pracować w czasie treningu.

Drugą edycję turnieju zaplanowano na 18 sierpnia br. w Sulęczynie, w terenie. Charakter zmagań łucznictwa 3D jest na tyle atrakcyjną formą łucznictwa i rywalizacji sportowej, iż obecnie biorą w niej udział łucznicy każdej kategorii sprzętowej i wiekowej, a niejednokrotnie całe rodziny wraz z kilkuletnimi dziećmi.

Korzenie konkurencji 3D wywodzą się ze Stanów Zjednoczonych, gdzie zmagania terenowe myśliwych-łuczników służyły głownie jako trening przed sytuacjami mogącymi spotkać ich w warunkach realnego polowania. Rozgrywki w tej konkurencji polegają na oddawaniu strzałów do figur zwierząt o realnych kształtach i wielkościach na nieznanych zawodnikom dystansach. Odległości są zróżnicowane zarówno od wieku zawodnika, jak i sprzętu, którego używa.

Stanowiska strzeleckie oznaczone są na trasie rozgrywki kolorowymi palikami. Przy każdej figurze widoczne są trzy paliki, a zawodnik zobowiązany jest do zajęcia pozycji przy paliku przypisanym do jego kategorii. Następnie, dotykając go jakąkolwiek częścią swojego ciała, musi ocenić odległość oraz oddać strzał. Przed oddaniem strzału zakazane jest używanie dalmierza, lornetki z podziałką, telefonu komórkowego z funkcją dalmierza lub jakiegokolwiek sprzętu mogącego pomóc w ocenie odległości.

Wspólna rywalizacja pasjonatów tej dyscypliny daje możliwość aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu oraz przede wszystkim miłego spędzenia wolnego czasu. Duża ilość zawodników oraz atrakcyjna i widowiskowa oprawa turnieju przyciąga także media, podnosząc niejako jego prestiż, dodając rozgłosu i podkreślając wysoki status sportowego widowiska.

Dawniej zawody 3D rozgrywały się wyłącznie na południu kraju. Obecnie organizowane są niemal w każdym zakątku Polski, w tym także na Pomorzu. Cieszy nas fakt, że drugi Terenowy Turniej Łuczniczy Kaszëbë 3D – wydarzenie niewątpliwie o charakterze ogólnopolskim, odbędzie się ponownie w Sulęczynie, dzięki czemu ta kaszubska miejscowość zaistnieje na mapie Polski także jako przyjazna łucznikom.

Zapraszamy do udziału.


Więcej informacji o Turnieju Łuczniczym
można uzyskać: Kamil Antkowiak tel. 602 - 818 - 408


Szczegółowy opis Turnieju Łuczniczego 2018:

Kaszebe 3D - 2018 

Terenowy Turniej Łuczniczy o Puchar Wójta Gminy Sulęczyno

Organizatorzy: Polskie Stowarzyszenie Myślistwa Łuczniczego - PBA Oddział Pomorze.
Stowarzyszenie Łuczników Pomorza SŁuP 

Termin: sobota, 18 sierpnia 2018.
Miejsce: Sulęczyno trasa wzdłuż rzeki Słupi
Namiary GPS : 54.23411, 17.78141

https://drive.google.com/open?id=1Og0hmcRgbnf50azkUKKkjgijUO9bm-4L&

Koordynatorzy zawodów łuczniczych: Kamil Antkowiak 602818408 , Marcin Surowiec 530752769.

Tym razem zapraszamy Was na nową trasę biegnącą wzdłuż rzeki Słupi. Tak zwanym Szlakiem Papieskim. 
Trasa zaczyna się w Gminnym Ośrodku Kultury, gdzie mamy do dyspozycji bardzo duży parking, amfiteatr oraz zaplecze socjalne. Dalej biegnie wzdłuż Słupi oraz morenowych skarp, leśną ścieżką przyrodniczą i wąwozem, który prowadzi do malowniczego tartaku. W takcie zawodów będziecie mogli skorzystać z altanek leśnych, w których będą przygotowane napoje i drobne poczęstunki.

Po powrocie z trasy będzie na Was czekać kaszubski bigos, ognisko z kiełbaskami, oraz konkurs łuczniczy umilający oczekiwanie na wyniki :)

Link do rejestracji:

https://warmia-archers.pl/zawody/rejestracja-do-zawodow/zawody-inne/104-rejestracja-kaszebe-3d-zawody-lucznicze

PRZEBIEG ZAWODÓW

08:00 - 9:00 Rejestracja zawodników, trening przed zawodami
9:00 - Otwarcie zawodów przez organizatorów
9:20 - 9:40 Rozprowadzenie drużyn na stanowiska
10:00 - Rozpoczęcie turnieju 
15:30 - Zakończenie turnieju, przerwa na posiłek dla zawodników, podliczenie wyników zawodów
16.30 – 17.00 Wręczenie Pucharów, medali, dyplomów, zakończenie turnieju łuczniczego, biesiada przy ognisku

Prosimy o jak najwcześniejsze zgłoszenie zawodników w celu sprawnego przygotowania zawodów. Właściwa rejestracja odbędzie się na miejscu zawodów przed rozpoczęciem. Organizatorzy zastrzegają prawo zmiany godziny rozpoczęcia, przebiegu i zakończenia zawodów.
Poczęstunek na zawodach jest bezpłatny dla zawodników.

W RAZIE ZŁEJ POGODY ZAWODY NIE ZOSTANĄ ODWOŁANE

Ponieważ jak głosi stare myśliwskie przysłowie - 
„Pogoda na polowanie może być Dobra lub Bardzo Dobra!”
Hubert Darz!

Regulamin zawodów Kaszebe 3D

INFORMACJE DOTYCZĄCE ZAWODÓW

Kategoria startowa- w każdej kategorii (oprócz dzieci) występuje podział na K i M pod warunkiem zgłoszenia min 3 uczestników K lub M (Kobiety lub Mężczyźni). W razie braku wymaganej ilości zawodników obecni będą startowali w grupie łączonej K+M.
1. Kategoria wiekowa I: dzieci do lat 15 (łuki tradycyjne, bloczkowe) bez podziału na płeć, opłata startowa 30 PLN.
2. Kategoria wiekowa II: ponad 15 lat (łuki tradycyjne TR, TR-HU, bloczkowe HU, CU) kobiety i mężczyźni opłata startowa 50 PLN.

KATEGORIE SPRZĘTOWE

1. Łuk tradycyjny: łuk drewniany lub laminat wykonany bez półki, dopuszczalne małe wcięcie w majdanie, bez podstawki, bez celownika i innych znaków celowniczych, bez spustu, można używać ochrony palców , strzelają dystans od NIEBIESKIEGO PALIKA ( KAT WIEKOWA DZIECI PALIK ŻÓŁTY )
2. Łuk tradycyjny – Hunter: łuk drewniany lub laminat wykonany z półką, można używać podstawki, bez celownika i innych znaków celowniczych, bez spustu, można używać ochrony palców , strzelają dystans od NIEBIESKIEGO PALIKA ( KAT WIEKOWA DZIECI PALIK ŻÓŁTY )
3. Łuk bloczkowy HU: stabilizator do 12”,celowniki i przezierniki bez szkieł powiększających - strzelają dystans od CZERWONEGO PALIKA max 45m ( KAT WIEKOWA DZIECI PALIK CZERWONY)
4. Łuk bloczkowy CU: stabilizator dowolny, możliwość regulacji przyrządów celowniczych, ze szkłami powiększającymi lub bez - strzelają dystans od CZERWONEGO PALIKA max 45m ( KAT WIEKOWA DZIECI PALIK CZERWONY)


PUNKTACJA 

Dopuszczalne 3 strzały w zależności od miejsca trafienia od najmniejszego do największego pola na figurze za pierwszy strzał 20,18,16 w przypadku nie trafienia możliwość drugiego strzału 14,12,10 w przypadku nie trafienia trzeci strzał 8,6,4.
Nie trafienie w figurę żadną z trzech strzał oznacza 0 punktów.

W CZASIE ZAWODÓW OBOWIĄZUJE CAŁKOWITY ZAKAZ SPOŻYWANIA ALKOHOLU!!!

Zawodnicy biorą udział w zawodach na własną odpowiedzialność ( niepełnoletni za pisemną zgodą rodziców)
Dzieci do lat 13 biorą udział w zawodach (na trasie zawodów) pod opieką rodziców lub opiekunów. 
W zawodach mogą startować chętni zawodnicy z terenu Polski i zagranicy. 
Pytania dotyczące zawodów prosimy kierować do koordynatora zawodów na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , tel. 602818408

Za rzeczy zostawione – zagubione organizatorzy nie biorą odpowiedzialności.
Start w zawodach jest równoznaczny z :
- wyrażeniem zgody na umieszczenie danych podanych przy rejestracji na liście startowej oraz w tabeli wyników z zawodów, na które się zarejestrował,
- wyrażeniem zgody na publikację zdjęć, na których się znajduje, wykonanych w trakcie zawodów,
Jeśli zawodnik nie akceptuje powyższego regulaminu to niestety jego start w zawodach nie jest możliwy.
Kilka zdjęć z Turnieju Łuczniczego 2017 ....

alt

alt

alt  alt

alt

alt

alt

alt

alt

Gminny Ośrodek
Kultury w Sulęczynie

ul. Zielona Droga 1
83-320 Sulęczyno
tel 58 684 - 20 - 57
gok@gok.suleczyno.pl

Dyrektor: Zarzycki Zbigniew
dyrektor@gok.suleczyno.pl

NIP: 589-17-79-794

Regon: 192810282

Nr konta : Bank Spółdzielczy w Sierakowicach Oddział Sulęczyno
79 8324 0001 0040 9526 2000 0010

Zapraszamy na :

alt

alt

alt


GMINA SULĘCZYNO
Urząd Gminy
Sulęczyno

ul. Kaszubska 26
83-320 Sulęczyno

tel 58 685 - 63 - 63

fax 58 685 - 63 - 98

info@bip.suleczyno.pl

www.suleczyno.pl

Dyrektor: Zarzycki Zbigniew
dyrektor@goksuleczyno.gdan.pl

Ile osób na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 25 gości