wtorek sierpnia 16 , 2022
Font Size
   


alt

ZAWODY KAJAKOWE SZLAKIEM SŁUPII

altaltZawody kajakowe "Hydroaktywni" to cykliczna impreza dla amatorów i pasjonatów kajakarstwa, firmowana przez "kajaki-słupia.pl", po zaskakująco urozmaiconym szlaku wodnym.

Trasa zawodów obejmuje zarówno spokojne odcinki jeziora Węgorzyno jak i bystre, górskie odcinki rzeki Słupi.

Od 2010 roku organizatorzy wkładają w kolejne edycje coraz większe zaangażowanie i kreatywność, co skutkuje przyrostem ilości dodatkowych atrakcji jak i uczestników mogących spędzić czas w dobrej atmosferze z dodatkiem zachwycających "okoliczności" przyrody.

alt

Wszystko to przyprawione szczyptą adrenaliny w walce o nagrody.
Na deser natomiast tańce, hulanki, swawole... Więcej informacji na www.hydroaktywni.wordpress.com

Lub na stronie - Kajaki-Słupia.pl


2019


8 czerwiec 2019 r. 
„Hydroaktywni 2019” – Zawody Kajakowe,

Miejsce: Jezioro Mausz - Przystań Kajakowa w Sulęczynie ul. Brzozowa

Organizator: Fundacja „Aby chciało się chcieć”

alt


2018


19/20 maj 2018 r. 
„Hydroaktywni 2018” – Zawody Kajakowe,

Miejsce: Jezioro Węgorzyno - Przystań Kajakowa w Sulęczynie ul. Brzozowa

Organizator: Fundacja „Aby chciało się chcieć”

alt


2015


23 maj 2015 r. 
„Hydroaktywni 2015” – Zawody Kajakowe,

Miejsce: Jezioro Węgorzyno - Przystań Kajakowa w Sulęczynie ul. Brzozowa

Organizator: Fundacja „Aby chciało się chcieć”

Zapowiedź Hydroaktywnych 2015:

Już po raz szósty odbędą się na terenie naszej gminy Ogólnopolskie Amatorskie Zawody Kajakowe „Hydroaktywni”. Od kilku lat impreza uzyskuje patronat honorowy Marszałka Województwa Pomorskiego i stała się częścią dużego projektu „Kajakiem przez Pomorze”.

            Biorą w niej udział kajakarze amatorzy, którzy osobno w osadach pojedynczych oraz podwójnych, rywalizują na malowniczym szlaku rzeki Słupi. Co roku mają do pokonania odcinek jeziorny, rzeczny, górski (słynna Rynna Sulęczyńska) oraz slalom sprawnościowy. Z edycji na edycję trasa ulega modyfikacjom tak, aby stałym uczestnikom zapewnić urozmaicenie wrażeń. Podobnie dzieje się z programem pozasportowym, który zawsze uzupełnia wyścig. Tradycyjnie na przystani Kajlandia, po zakończeniu rywalizacji, można obejrzeć pokaz ratownictwa wodnego, pokaz pierwszej pomocy, wystawę fotografii, wziąć udział w turnieju siatkówki plażowej a wieczorem posłuchać koncertu na żywo i potańczyć przy setach DJ-a. W Zawodach uczestniczą kajakarze indywidualni przyjeżdżający do nas z regionu oraz różnych zakątków Polski a także przedstawiciele klubów takich jak „Husaria Gdańsk”. Ci ostatni przyjechali do Sulęczyna razem ze swoją Smoczą Łodzią i zorganizowali pokazy oraz szkolenie dla chętnej młodzieży, pływania swoją egzotyczną łodzią.

            Oprócz rysu sportowej rywalizacji, impreza ma charakter rodzinno-rekreacyjny. Przyjeżdżają na nią zawodnicy ze swoimi bliskimi i w przyjaznej i luźnej atmosferze spędzają w Kajlandii cały weekend. Myśląc o nowych atrakcjach, proponujemy tym razem Otwarte Mistrzostwa Kaszub w Rolowaniu Kłody oraz, jak zawsze, dbamy o atrakcyjne nagrody.

            „Hydroaktywni” organizowani są przez operatora turystyki kajakowej Kajaki-Słupia oraz fundację „Aby chciało się chcieć”. Pomocą służą Marszałek Województwa Pomorskiego, Gmina Sulęczyno, Powiat Kartuski, Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby oraz sponsorzy, wśród których prym wiodą BNK Polska oraz Go Kajak.

alt

    alt


2014


31 maj 2014 r. 
„Hydroaktywni 2014” – Zawody Kajakowe,

Miejsce: Jezioro Węgorzyno - Przystań Kajakowa w Sulęczynie ul. Brzozowa

Organizator: Fundacja „Aby chciało się chcieć”

Więcej o imprezie: http://hydroaktywni.wordpress.com/

alt


ZAPOWIEDŹ – „HYDROAKTYWNI 2014”

Już po raz piąty, po wodach jeziora Węgorzyno oraz rzeki Słupi, ścigać będą się kajakarze uczestniczący w Ogólnopolskich Amatorskich Zawodach Kajakowych „Hydroaktywni”. Ta prestiżowa impreza rekreacyjno-sportowa odbędzie się w Sulęczynie 31 maja br. Kajakarze amatorzy, podobnie jak w poprzednich latach, rywalizować będą w kategoriach osad pojedynczych oraz dwójkowych. Pierwszy etap oprze się na zasadach tzw. „wyścigu australijskiego”. Osady będą pokonywać kolejne pętle a sędziowie wyeliminują najwolniejsze z nich na każdym okrążeniu. Po kilku rundach w wyścigu pozostanie jedynie kilka kajaków. Jest to trudna rozgrywka dla płynących ale emocjonujące widowisko dla widzów, którzy nie stracą nawet na chwilę zawodników z oczu. Na jeziorze Węgorzyno, dzięki udziałowi zaprzyjaźnionego stowarzyszenia „Husaria Gdańsk”, zagoszczą w tym roku również spektakularne „Smocze Łodzie”. Oprócz prezentacji oraz możliwości spróbowania swoich sił w wiosłowaniu na tych 20-to osobowych łodziach, zostanie rozegrany również wyścig pomiędzy uczniami gimnazjum. Poza tym, z uwagi na fakt, iż zawody odbywają się w wigilię Dnia Dziecka, organizatorzy zaproszą dzieci do udziału w różnorakich zabawach i konkursach. Drugi etap „Hydroaktywnych” to tradycyjnie zmagania z bystrym nurtem słynnej „Rynny Sulęczyńskiej” z finiszem na przystani Kajlandia, w gościnnych progach współorganizatora wydarzenia, firmy Kajaki - Słupia. Tutaj nastąpi ogłoszenie wyników, wieczorny koncert oraz potańcówka. Ponieważ zawody, oprócz sportowego rysu, przybrały również charakteru imprezy rekreacyjno-rodzinnej, organizatorzy zaplanowali na niedzielę, 1 czerwca, turniej siatkówki plażowej. Zapraszamy serdecznie do udziału lub kibicowania.

Piotr Zatoń – prezes Fundacji „Aby chciało się chcieć”
– głównego organizatora „Hydroaktywnych 2014”

 


2013


alt

W dniach 7 - 9 czerwca w Sulęczynie z inicjatywy Fundacji "Aby chciało się chcieć" zorganizowane zostały V Ogólnopolskie Amatorskie Zawody Kajakowe "Hydroaktywni '13", których wyniki przedstawiają się następująco:

"jedynki": 
I miejsce - Ryszard Neumuller 
II miejsce - Marcin Pacek 
III miejsce - Adrian Lipiński 
"dwójki": 
I miejsce - Rafał i Michał Burniccy 
II miejsce - Marcin Borowicz i Ireneusz Węsiora 
III miejsce - Leszek i Damian Jakubek

Szczegułowe wyniki oraz fotorelacja na stronie Hydroaktywni.pl


Serdecznie zapraszamy na V Ogólnopolskie Amatorskie Zawody Kajakowe "Hydroaktywni '13". Przyjemna impreza rekreacyjno-sportowa dla każdego amatora aktywności na wodzie.

Tegoroczna edycja rozciągnęła się do trzech dni i odbędzie się w Sulęczynie,
w terminie 7-9 czerwca.

"Hydroaktywni '13" rozpoczną cykl Kajakowego Grand Prix Kaszub, nad którym patronat objął Marszałek Województwa Pomorskiego a pula nagród to ok. 15 000 zł. Rekreacyjny charakter imprezy wzmacnia losowanie najcenniejszych nagród bez względu na wyniki rywalizacji. Widzów, którzy zechcą śledzić zmagania zawodników, zapraszamy na przystań "Leśnego Dworu", gdzie w sobotę 8 czerwca, o godz. 11.30 rozpocznie się rywalizacja. Jej przebieg będzie transmitowany na żywo w barze przy plaży. Wieczorem z kolei, po rozdaniu nagród, o 20.00 rozpocznie się w Kajlandii koncert zespołu Midnight Travel a po nim potańcówka z DJ-em Pepo. W niedzielę z kolei, organizatorzy planują dla wszystkich chętnych turniej siatkówki plażowej, który rozpocznie się w Kajlandii o 11.00.

Szczegółowe informacje na www.hydroaktywni.pl.


2012


alt

HYDROAKTYWNI 2012 to trzecia edycja ogólnopolskich, amatorskich zawodów kajakowych odbywających się po bardzo malowniczym i atrakcyjnym szlaku rzeki Słupi oraz jeziora Węgorzyno.

W ramach rywalizacji, 26 maja, zawodnicy zmierzą się ze sprintem, torem przeszkód oraz odcinkiem specjalnym o charakterze górskim. Wszystko to w przyjemnej atmosferze sobotniej imprezy rekreacyjnej uatrakcyjnionej dobrym jedzeniem, pokazem technik ratowniczych, koncertem bluesowym grupy Young & Zgreds oraz żywiołową potańcówką.

Szczegółowe informacje oraz zgłoszenia poprzez stronę www.hydroaktywni.pl .

Ilość osad jest ograniczona - o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

23 czerwca tego roku odbędzie się druga edycja zawodów.

Organizatorzy przygotowali super niespodziankę dla zawodników. Losowo wybrany uczestnik obu edycji otrzyma nagrodę specjalną w postaci kajaka !

Na imprezę serdecznie zapraszają organizatorzy: firmy "Kajaki-Słupia", "ekajaki" oraz fundacja "Aby chciało się chcieć".RELACJA FOTOGRAFICZNA I WYNIKI TEGOROCZNYCH ZAWODÓW  ZNAJDUJĄ SIĘ NA STRONIE - HYDROAKTYWNYCH


alt

alt

PROGRAM:

PRZYSTAŃ KAJAKOWA "KAJLANDIA"

9:00 - 10:00 - Rejestracja uczestników

HOTEL "LEŚNY DWÓR"

11:00 - Start Zawodników

- sprint po jez. Węgorzyno - 7 km

- konkurencje sprawnościowe na przystani Leśnego Dworu

- odcinek specjalny po Rynnie Sulęczyńskiej- 2,5 km

14:00 - Pokaz ratownictwa medycznego ( w trakcie zawodów )

PRZYSTAŃ KAJAKOWA "KAJLANDIA"

17:00 - Zakończenie zawodów

19:00 - Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród

20:00 - Koncert "Young & Zgreds"

21:30 - Dj PepoRock parkied czadGminny Ośrodek
Kultury w Sulęczynie

ul. Zielona Droga 1
83-320 Sulęczyno
tel 58 684 - 20 - 57
gok@gok.suleczyno.pl

Dyrektor: Zarzycki Zbigniew
dyrektor@gok.suleczyno.pl

NIP: 589-17-79-794

Regon: 192810282

Nr konta : Bank Spółdzielczy w Sierakowicach Oddział Sulęczyno
79 8324 0001 0040 9526 2000 0010

Zapraszamy na :

alt

alt

alt


GMINA SULĘCZYNO
Urząd Gminy
Sulęczyno

ul. Kaszubska 26
83-320 Sulęczyno

tel 58 685 - 63 - 63

fax 58 685 - 63 - 98

info@bip.suleczyno.pl

www.suleczyno.pl

Dyrektor: Zarzycki Zbigniew
dyrektor@goksuleczyno.gdan.pl

Ile osób na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 63 gości