poniedziałek października 14 , 2019
Font Size
   

FESTIWAL PIOSENKI KASZUBSKIEJ

alt

Dnia 15 kwietnia odbył się  XIV Pomorski Festiwal Piosenki Kaszubskiej
„Kaszëbsczé Spiéwë” – Luzino 2016,
na który pojechała sulęczyńska grupa wokalna prowadzona przez panią Edytę Gawin,
a działająca przy Gminny Ośrodku Kultury w Sulęczynie.
Pełni po denerwowania, a zarazem zapału i entuzjazmu ruszyliśmy zdobywać podium konkursu. Wspaniała atmosfera festiwalu dopisywała wszystkim od jury po obsługę stołówki. Grupa istniej zaledwie dwa miesiące, a już udało się uzyskać wyróżnienia, gromkie brawa za występy i gratulacje dla pani Edyty za wspaniałe prowadzenie grupy. Nagroda GRAND PRIX otrzymało Gimnazjum Publiczne w Luzinie, zaś Puchar Trepczyka otrzymała Aleksandra Pilarska SP w Wejherowie nr 8.

Jury w składzie: Weronika Korthals – przewodniczący, Witosława Frankowska, Piotr Jędrzejczak, Mieczysław Bistroń i Tomasz Fopke przyznało następujące miejsca:

KATEGORIA I zespół wokalno – instrumentalny

I miejsce Gminne Przedszkole Publiczne Luzino

II miejsce SP Luzino

III miejsce SP w Choczewie

III miejsce Grupa zabawowa przy Bibliotece Gminnej w Luzinie „Fistaszki”

 

KATEGORIA II solista

I miejsce ZUZANNA KAPISZKA Zespół Szkół w Parchowie

II miejsce ALEKSANDRA HINZ SP w Luzinie

III miejsce MAJA KLAWIKOWSKA SP w Sierakowicach

Wyróżnienie OLIWIA KOBIELA Gminny Ośrodek Kultury w Sulęczynie

 

KATEGORIA II zespół wokalno – instrumentalny

II miejsce SP w Luzinie

III miejsce SP im. Józefa Wybickiego w Jastarni

 

KATEGORIA III solista

I miejsce ALEKSANDRA PILARSKA   SP nr 8 w Wejherowie

II miejsce KAROLINA MIOTK    SP w Mojuszu

III miejsce WERONIKA KORCZYŃSKA ZKiW Brodnica Górna

III miejsce MACIEJ KLASS SP w Luzinie

wyróżnienie - OLIWIA OKUNIEWSKA SP im.F.Tredera w Borzestowie

wyróżnienie - ZOFIA PAŁASZ Samorządowa Szkoła Podstawowa w Orlu


KATEGORIA III zespół wokalno – instrumentalny

I miejsce ZKiW w Brodnicy Górnej

II miejsce SP im. Józefa Wybickiego w Jastarni

III miejsce Gminny Ośrodek Kultury w Sulęczynie

III miejsce SP w Luzinie

 

KATEGORIA IV solista

I miejsce NATALIA MACHOLL ZKiW w Kamienicy Szlacheckiej

II miejsce KAROLINA NACZK   Zespół Szkół w Kiełpinie

III miejsce ZUZANNA BOJKE Gimnazjum Publiczne w Luzinie                              

Wyróżnienie JULIA LAS Zespół Szkół w Parchowie

 

KATEGORIA IV zespół wokalno – instrumentalny

I miejsce Gimnazjum Publiczne w Luzinie

II miejsce Gimnazjum w Miechucinie

III miejsce Zespół Szkół w Parchowie

 

KATEGORIA V solista

I miejsce MARCELINA SZROEDER Zespół Szkół w Parchowie

II miejsce KAMILA SYCHTA Gminny Ośrodek Kultury w Sierakowicach

III miejsce BEATA BACH Zespół Szkół Technicznych w Kartuzach

 

KATEGORIA V zespół wokalno – instrumentalny

I miejsce Kartuskie Centrum Kultury w Kartuzach

II miejsce I Liceum Ogólnokształcące w Wejherowie

III miejsce ZSZ iO w Kartuzach

Wyróżnienie Gminny Ośrodek Kultury w Sulęczynie


FOTORELACJA Z KONKURSU


alt

alt

alt

Gminny Ośrodek
Kultury w Sulęczynie

ul. Zielona Droga 1
83-320 Sulęczyno
tel 58 684 - 20 - 57
gok@goksuleczyno.gdan.pl

Dyrektor: Zarzycki Zbigniew
dyrektor@goksuleczyno.gdan.pl

NIP: 589-17-79-794

Regon: 192810282

Nr konta : Bank Spółdzielczy w Sierakowicach Oddział Sulęczyno
79 8324 0001 0040 9526 2000 0010

Zapraszamy na :

alt

alt

alt


GMINA SULĘCZYNO
Urząd Gminy
Sulęczyno

ul. Kaszubska 26
83-320 Sulęczyno

tel 58 685 - 63 - 63

fax 58 685 - 63 - 98

info@bip.suleczyno.pl

www.suleczyno.pl

Dyrektor: Zarzycki Zbigniew
dyrektor@goksuleczyno.gdan.pl

Ile osób na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 137 gości