wtorek października 26 , 2021
Font Size
   

SZKÓŁKA SZACHOWA alt

Zajęcia szkółki szachowej na terenie Gminy Sulęczyno odbywają się od ponad czterech lat prowadzone są przez Pana Zdzisława Pelowskiego.


SULĘCZYNO od PAŹDZIERNIKA:

Realizację zajęć szkółki szachowej w Sulęczynie planujemy rozpocząć
od października 2018 roku.
Wszystkich chętnych (zarówno dzieci, młodzież i dorosłych),
którzy potrafią lub chcieliby nauczyć się grać w szachy
zapraszamy na zajęcia, które odbywać się będa 
w wymienione poniżej  ŚRODY od godz. 16:00 do 18:00
w Gminnym Ośrodku Kultury w Sulęczynie.

ZAJĘCIA PLANOWANE SĄ
W NASTEPUJĄCE ŚRODY:

- STYCZEŃ:16 i 30

- LUTY: 27

- MARZEC:13 - 27

- KWIECIEŃ:10 - 24

- MAJ: 15 - 29

W miesiacu lutym dlatego, iż są ferie zimowe odbęda się tylko jedne zajęcia - w kolejnym miesiącu planowane jest odpracowanie zaległych zajęć, w terminie uzgodnionym z prowadzącym. 

MŚCISZEWICE od PAŹDZIERNIKA:

Zajęcia szkółki szachowej w MŚCISZEWICACH odbywają się w ZGODNIE Z USTALENIAMI Z PROWADZACYMI

Zajęcia w Zespole Szkół w Mściszewicach odbywają się co tydzień dlatego, iż są realizowane w ramach zadania publicznego pt. "Szachy w szkole" który finansowany jest przez Powiat Kartuski i Gminę Sulęczyno w ramach uzyskanego grantu przez Stowarzyszenie Rozwoju Sołectwa Mściszewice a także ze środków Gminnego Ośrodka Kultury w Sulęczynie.


- TURNIEJ SZACHOWY -

alt

W dniu 9 grudnia 2018 r. Stowarzyszenie Rozwoju Sołectwa Mściszewice w ramach zadania publicznego pt. „Szachy w szkole 2018” zorganizowało „II Otwarty Międzyszkolny Turniej Szachowy” w Zespole Szkół w Mściszewicach W turnieju wzięło udział 46 zawodników w tym dzieci od 6 lat i osoby dorosłe, z terenu całego Powiatu Kartuskiego. Turniej odbył się w pięciu grupach: seniorzy, juniorzy, juniorzy młodsi, młodzicy i kobiety, w systemie szwajcarskim, 7 rund, 10 minut na partię zawodnika. Współorganizatorami turnieju byli: Zespół Szkół w Mściszewicach, Mobilna Szkoła Szachowa „Pelmat” z Lipusza, Gminny Ośrodek Kultury w Sulęczynie i Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Turniej odbył wspólnie z kiermaszem świątecznym i trwał cztery godziny podczas których zawodnicy walczyli o zajęcie czołowych miejsc. W czasie przerw wszyscy zawodnicy mogli skorzystać z słodkiego poczęstunku, napojów i dania obiadowego. Po mozolnej rywalizacji nastąpiło podsumowanie i wręczenie nagród. Wszyscy zawodnicy otrzymali nagrody z wyróżnieniem czołowych miejsc na podium gdzie oprócz nagród rzeczowych otrzymali puchary i medale. Po uhonorowaniu zawodników nastąpiło również wręczenie nagród dla zwcięsców przeprowadzonego w dniu 6 grudnia 2018 roku Mikołajkowego konkursu zadań szachowych tj: Piotra Mrozewskiego, Krystiana Krefft i Filipa Reclaw, oraz uhonorowania za wyróżniającą frekwencję podczas zajęć szachowych w okresie od kwietnia do grudnia 2018 tj.: Rozalia Kamińska, Joanna Węsierska, Justyna Węsierska, Piotr Mrozewski, Oliwer Wiczkowski   i Filip Reclaw. Nad poprawnością przeprowadzenia turnieju czuwał sędzia Zdzisław Pelowski z Mobilnej Szkoły Szachowej ”PELMAT”, zaś opiekunami całego wydarzenia byli dodatkowo: Andrzej Literski, Honorata Wrycza i Beata Las. Zadanie publiczne pt. „Szachy w szkole 2018” mogło się odbyć dzięki pozyskanych finansów z Powiatu Kartuskiego i Gminy Sulęczyno.

Kilka zdjęć z turnieju - TURNIEJ SZACHOWY - ZDJĘCIA

Wyniku Turnieju można pobrać pod linkiem – WYNIK TURNIEJU.

Wszystkie szczegółowe informacje oraz wyniki z podziałem na grupy dot. tego turnieju można zobaczyć na stronie internetowej : TURNIEJ SZACHOWY

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim którzy przyczynili się do przeprowadzenia tego turnieju szachowego oraz realizacji całego tego zadania.


PROJEKT "SZACHY
W SZKOLE"

alt

Zadanie jest skierowane szczególnie dla uczniów z szkół w Tuchlnie, Klukowej Huty i Mściszewic.


II TURNIEJ SZACHOWY
O TYTUŁ MISTRZA GMINY SULĘCZYNO

alt

W dniu 18 stycznia 2017 roku w Zespole Szkół w Mściszewicach odbył się II Turniej Szachowy o tytuł Mistrza Gminy Sulęczyno w kategorii młodzików, juniorów i dziewcząt. W turnieju udział wzięło udział 16 zawodników, którzy rozegrali siedem rund po piętnaście minut. Wyniki turnieju w poszczególnych kategoriach przedstawiają się następująco:

Kategoria Juniorzy :

I miejsce – Bielawa Bartłomiej

II miejsce – Karczewski Dawid

III miejsce – Las Mateusz

W tej kategorii udział wzięli także:
Żelejko Kacper, Kamiński Antoni i Klasa Jarosław.

Kategoria Młodzicy :

I miejsce – Kujda Kamil

II miejsce – Mrozewski Piotr

III miejsce – Bielawa Witold

W tej kategorii udział wzięli także:
Smentoch Maciej, Zblewski Oskar i Mielewczyk Franciszek.

Kategoria Dziewczęta :

I miejsce – Smentoch Michalina

II miejsce – Żelejko Aleksandra

III miejsce – Zelewska Aleksandra

W tej kategorii udział wzięła także:
Goitowska Anna.

Szczegółowe wyniki turnieju można znaleźć
pod poniższym linkiem : TURNIEJ SZACHOWY

Uczestnicy turnieju otrzymali statuetki, dyplomy oraz drobne upominki.
Organizatorami turnieju był Gminny Ośrodek Kultury w Sulęczynie oraz Zespół Szkół w Mściszewicach. Turniej sędziował Pan Zdzisława Pelowski.

Fotorelacja z turnieju : TURNIEJ SZACHOWY


II Turniej Szachowy o tytuł Mistrza Gminy Sulęczyno

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w II Turnieju Szachowym o tytuł Mistrza Gminy Sulęczyno, który odbędzie się dnia 18 stycznia 2017 roku od godz. 11:00 w Zespole Szkół w Mściszewicach.

Regulamin oraz więcej informacji o turnieju można znaleźć pod poniższym linkiem – TURNIEJ SZACHOWY

Istnieje możliwość zorganizowania transportu osób z Sulęczyna do Mściszewic po wcześniejszym poinformowaniu w biurze GOK Sulęczyno.


Zajęcia szkółki szachowej w GOK w Sulęczynie”

W zajęciach szkółki szachowej prowadzonej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Sulęczynie w 2016 r. wzięło udział 15 osób w wieku od 7 do 15 lat. Uczestnicy zajęć poza grą praktyczną z zegarami szachowymi zapoznali się z podstawami „królewskiej gry” wzbogacając swoją wiedzę o nowe pojęcia i motywy szachowe. Młodzi szachiści wzięli udział w turniejach szachowych zorganizowanych w: Kaliskach, Kościerzynie, Lipuszu i Sulęczynie, w których poza doświadczeniem turniejowym zdobyli nagrody, dyplomy oraz uzyskali normy na okręgowe kategorie szachowe. Na wyróżnienie zasługuje zajęcie I miejsca przez Bartłomieja Bielawę w „Turnieju Szachowym o tytuł Mistrza Gminy Sulęczyno”, który odbył się w GOK w Sulęczynie oraz II miejsca w „II Kwalifikacyjnym Turnieju Szachowym 2016 – GRUPA D:1000”, który odbył się w GOKSiR w Lipuszu. Najlepszym potwierdzeniem podwyższenia siły gry wśród młodych szachistów z Sulęczyno jest uzyskanie norm na V kategorię szachową przez Dominika Smentocha, Bartłomieja Bielawę i Witolda Bielawę w „Kwalifikacyjnych Turniejach Szachowych 2016”, które odbyły się w kwietniu i czerwcu 2016 r. w GOKSiR w Lipuszu. Uzyskane kategorie szachowe, dały możliwość wyżej wymienionej trójce szachistów, przyjęcia propozycji przystąpienia do UKS „Wda” w Lipuszu, zwycięzcy „Drużynowych Mistrzostw Województwa Pomorskiego 2016”.

Oprac. Zdzisław Pelowski

alt  

alt

alt  

alt

alt 

alt


TURNIEJ SZACHOWY

alt

Ferie Zimowe w Gminie Sulęczyno zakończyliśmy I Turniejem Szachowym o tytuł Mistrza Gminy Sulęczyno. W zawodach udział wzięło 15 zawodników. Odbyło się 7 rund, 15 minut dla zawodnika na partię. Zawodnicy walczyli w trzech kategoriach o tytuł Mistrza Gminy Sulęczyno: Juniorów , Młodzików i Dziewcząt.

Uczestnicy otrzymali puchary, medale oraz upominki. Poniżej wyniki w poszczególnych kategoriach:

Mistrz Juniorów Gminy Sulęczyno

I miejsce Bartłomiej Bielewa
II miejsce Dominik Smentoch

Mistrz Młodzików Gminy Sulęczyno

I miejsce Kamil Kujda
II miejsce Michał Pobłocki
III miejsce Maciej Smentoch

Mistrz Dziewcząt Gminy Sulęczyno

I miejsce Michalina Smentoch
II miejsce Anna Gawin
III miejsce Aleksandra Cichosz


SZCZEGÓŁOWE WYNIKI TURNIEJU

Organizatorami turnieju byli Wójt Gminy Sulęczyno, Gminny Ośrodek Kultury w Sulęczynie oraz Pan Zbigniew Pelowski sędzia turniejowy.

Fotorelacja:   TURNIEJ SZACHOWY


Gminny Ośrodek
Kultury w Sulęczynie

ul. Zielona Droga 1
83-320 Sulęczyno
tel 58 684 - 20 - 57
gok@gok.suleczyno.pl

Dyrektor: Zarzycki Zbigniew
dyrektor@gok.suleczyno.pl

NIP: 589-17-79-794

Regon: 192810282

Nr konta : Bank Spółdzielczy w Sierakowicach Oddział Sulęczyno
79 8324 0001 0040 9526 2000 0010

Zapraszamy na :

alt

alt

alt


GMINA SULĘCZYNO
Urząd Gminy
Sulęczyno

ul. Kaszubska 26
83-320 Sulęczyno

tel 58 685 - 63 - 63

fax 58 685 - 63 - 98

info@bip.suleczyno.pl

www.suleczyno.pl

Dyrektor: Zarzycki Zbigniew
dyrektor@goksuleczyno.gdan.pl

Ile osób na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 20 gości