wtorek sierpnia 16 , 2022
Font Size
   

WAKACJE W GMINNYM OŚRODKU KULTURY W SULĘCZYNIE!


PIERWSZY DZIEŃ ZAJĘĆ.....

alt

W dniu 5 lipca rozpoczęły się zajęcia wakacyjne w Gminnym Ośrodku Kultury,
a wraz z nimi przygoda na sto dwa.

Pierwsze zajęcia odbyły się pod hasłem „ zapoznanie przez zabawę” i słodkiego poczęstunku. Malowaliśmy dłońmi różne postacie, następnie odwiedził nas gość specjalny pani Katarzyna Dołębska weterynarz, która opowiedziała o swojej pracy, opiece nad zwierzakami. Dzieci zobaczyły na jakim sprzęcie pracuje, zajrzały do nas również dwa małe kotki, które pani doktor zbadała. Dzieci były zachwycone.

Fotorelacja z: PIERWSZEGO DNIA ZAJĘĆ(05.07.2016 r.


ZAJĘCIA ARTYSTYCZNE I SPOTKANIE Z LEŚNIKIEM....

alt

W drugim dniu zajęć odbyły się warsztaty artystyczne z Państwem Sylwią i Czesławem Birr, podczas których uczestnicy wykonywali drobne prace plastyczno - artystyczne oraz rzeźbili w drewnie. Po zajęciach artystycznych wszyscy udali się na ścieżkę” Brzegiem Jeziora Węgorzyno”, gdzie pan Mirosław Milkowski - leśniczy Leśnictwa Sulęczyno, oprowadził grupę, opowiedział o swojej pracy, drzewach, zwierzętach i owadach żyjących w kaszubskich lasach.

Fotorelacja z: DRUGIEGO DNIA ZAJĘĆ(06.07.2016 r.)


ZAJĘCIA W GOKU ORAZ SPOTKANIE HISZPAŃSKIE .....

alt

Czwartkowe zajęcia rozpoczęliśmy od zabawy w kalambury, dzieci odgadywały hasła typu zwierzę, rzecz, zawód za pomocą rysunku. W dalszej części dnia odbył się mini - kurs języka hiszpańskiego, który poprowadziła pani Susana Alegre Raso. Zaprezentowała również krótką prezentacje multimedialną o Galicji, oraz mini warsztat tańca ludowego z Galicji „Muiñeita”, dodatkowo odbył się koncert gry na bandurrii. Po zajęciach z panią Susaną dzieci pograły w piłkę i rozruszały się na placu zabaw.

Fotorelacja z: TRZECIEGO DNIA ZAJĘĆ (07.07.2016 r.)


WYJAZD DO KINA .....

alt

W ostatni dzień pierwszego tygodnia wakacji w GOK-u wybraliśmy się z grupą osób uczestniczących w zajęciach wakacyjnych oraz tymi którzy zapisali się na wyjazd do kina w Kościerzynie, gdzie mogliśmy obejrzeć przygody rybki Dory.

Fotorelacja z: CZWARTEGO DNIA ZAJĘĆ (08.07.2016 r.) 


WYCIECZKA ROWEROWA .....

alt

W poniedziałek 11 lipca odbył się rajd rowerowy wokół Sulęczyna. W upalny dzień pokonaliśmy prawie 6 km drogą leśną na rowerach. Super przygodę zakończyliśmy przy tzw. „Sulęczyńskiej promenadzie” chłodząc sobie nogi nad jeziorem i zajadając zimne lody dla ochłody. Dzieci zbudowały fortece z piasku oraz zwierzątka. Zadowoleni choć zmęczeni wróciliśmy do GOK-u.

Fotorelacja z : PIĄTEGO DNIA ZAJĘĆ (11.07.2016 r.)


GRÓD GOTÓW W WĘSIORACH .....

alt

Kolejnego dnia odbyła się wycieczka do Węsior do grotu Gotów. Nasza załoga miała możliwość lepienia w glinie, strzelania z łuku, wysłuchania historii o Gotach, oraz zabawy.

Fotorelacja z : SZÓSTEGO DNIA ZAJĘĆ (12.07.2016 r.)


ZOO  W  TUCHLINIE ORAZ SPEKTAKL TEATRALNY .....

alt

W środę odbyło się prze zabawne przedstawienie pt. ”Wilk i zając”, następnie udaliśmy się do zoo w Tuchlinie, gdzie czekała na nas pani przewodnik, która barwnie opowiedziała nam o mieszkańcach zoo. Niektóre dzieci odważyły się dotknąć czy nawet pogłaskać zwierzaki. Skorzystaliśmy również z możliwości zjedzenia kiełbaski z grilla, a w kolejnej części wycieczki obejrzeliśmy film pt. Rekiny 3D. Bliskie Spotkanie z Ginącymi Władcami Oceanów.

Fotorelacja z:

- SIÓDMEGO DNIA ZAJĘĆ (13.07.2016 r.)

- Spektaklu Teatralnego "WILK I ZAJĄC NA WAKACJACH"


PIECZENIE CHLEBA ORAZ SPOTKANIE Z AKORDEONISTĄ PAWŁEM NOWAKIEM

alt

Czwartkowe zajęcia spędziliśmy w ośrodku, ale wcale się nie nudziliśmy. Rozpoczęliśmy oczywiście od umycia rąk, a następnie przygotowania ciasta na chleb. Każdy z uczestników miał możliwości wymieszania, wsypania i dodania składników. W czasie kiedy chlebek rósł i podwajał swoją objętość, przyszedł do nas zaproszony gość pan Paweł Nowak. Barwnie opowiedział nam o swojej pracy, a zarówno pasji jaką jest gra na akordeonie. Dzieci z zainteresowaniem słuchały opowieści. Chlebek upiekł się nam znakomicie co widać na zdjęciach. Odbyła się również konkurencja „poszukiwanie klamerek”, ale dzieciom chyba najbardziej podobała się zabawa w mumie, gdzie mumiom została pani Agnieszka. Na koniec dla osłody pyszne gofry i chlebek do domu.

Fotorelacje z: ÓSMEGO DNIA ZAJĘĆ (14.07.2016 r.)


ZAJĘCIA WAKACYJNE

alt

Warsztat survivalowy był ostatnim naszym spotkaniem w ramach zajęć wakacyjnych w Gminnym Ośrodku Kultury w Sulęczynie. Zajęcia poprowadził szeregowy Krzysztof Kaczmarek obecnie służy w ramach Narodowych Sił Rezerwowych w 6 Brygadzie powietrzno-desantowej w Gliwicach, właściciel Szkoły Przetrwania i Animacji „Celny Strzał” w Stężycy. Dzieci miały możliwość zapoznania się z zasadami jak przetrwać w lesie, zbudowali własne obozowisko, w tym dwa rodzaje szałasu z dachem: jedno spadzistym i dwu spadzistym. Dowiedziały się jak zdobywać pożywienie i cenną wodę , jak maskować się. Bardzo dziękujemy panu Krzysztofowi za interesujące warsztaty. Super zabawę zakończyliśmy przy GOK-u ogniskiem i kiełbaskami. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w zajęciach, wspaniałą przygodę, wasz uśmiech i życzymy Wam wspaniałych wakacji.

Fotorelacja:

ZAJĘCIA WAKACYJNE (19.07.2016 r.)


alt

„ZAJĘCIA WAKACYJNE 2016”

Pod  linkiem :

PROGRAM ZAJĘĆ WAKACJE 2016

znajduje się program zajęć wakacyjnych organizowanych przez GOK S-no w dniach od 5 do 15 lipca 2016 roku - zajęcia odbywać się będą dla osób które się wcześniej na nie zapisały.

alt

Organizujemy także wyjazd do Kina Remus w Kościerzynie w dniu 8 lipca 2016 roku w godzinach między 9:00 a 12:00 na film „Gdzie Jest Dory” – zapisy oraz więcej informacji o wyjeździe można uzyskać pod nr tel. 58 684-20-57.


alt

Relację z zeszłorocznych zajęć można znaleźć na stronie GOK-u: WAKACJE15


Gminny Ośrodek
Kultury w Sulęczynie

ul. Zielona Droga 1
83-320 Sulęczyno
tel 58 684 - 20 - 57
gok@gok.suleczyno.pl

Dyrektor: Zarzycki Zbigniew
dyrektor@gok.suleczyno.pl

NIP: 589-17-79-794

Regon: 192810282

Nr konta : Bank Spółdzielczy w Sierakowicach Oddział Sulęczyno
79 8324 0001 0040 9526 2000 0010

Zapraszamy na :

alt

alt

alt


GMINA SULĘCZYNO
Urząd Gminy
Sulęczyno

ul. Kaszubska 26
83-320 Sulęczyno

tel 58 685 - 63 - 63

fax 58 685 - 63 - 98

info@bip.suleczyno.pl

www.suleczyno.pl

Dyrektor: Zarzycki Zbigniew
dyrektor@goksuleczyno.gdan.pl

Ile osób na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 75 gości